Android - obecná diskuze

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod qsubt 27. 10. 2016 12:59

Katikakus píše:Tohle se tady probiralo jiz tisickrat a porad se najdou jedinci, kteri by do Androidu cpali nesmyslne antiviry.

ano jsou pitomci co to nevedi od narozeni, a jsou tu takovi co toto 74 strankove vlakno nectou od zacatku, jo jsem liny hledat, radsi se odborniku zeptam, aspon jim dat duvod napsat ze jsem uplny idiot. Tak Avast si teda zrusim, verjne WIFI nepouzivam, mam penez na tarif dost. No, a to je asi cele k tomuto. A dekuji za cenne rady, budu z nich cerpat po cely muj androidi zivot.
huh?
qsubt
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 27. 10. 2016 15:21

pouzivej google, nikoliv bing a s takovyma blbinama do fora nebudes muset lyzt : -) , on je dotaz a dotaz.
jezis, to mam za to, mobil je zavirovanej
Obrázek
A jen pro info, nejvetsi skandal na androidovi ma na triku avg , museli vydat i ificialni omluvu. Jejich antivir nedelal NIC jineho nez sbiral data o uzivateli. Nic, ani se nenamahal se skenem kdy proste reaguje na porovnani uzivatel ma v telefonu, aplikace je znamá z databází ze i kdyz je svitilna, chce pristup ke kontaktum, odesila je tam a tam.. Ani cinost minimalni nedelal v prvnich verzich. Sam kradl data.
Naposledy upravil oooooooooo dne 27. 10. 2016 15:46, celkově upraveno 1
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 10. 2016 15:31

Měl jsem nainstalovanou apku Malwarebytes Anti-Malware, je to k něčemu dobré, nebo zbytečnost?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 27. 10. 2016 15:57

tak hele coz sem ovsem nerek.… nektery av a antimalware maji pridavny funkce, vpn, firewall, anonymizer, pokrocily blokator, antispam.. pokud se malwarebytes coz neni spatna firma nevydala cestou veseni buliku - viry, odvirovani ale spis blokuje stranky ala viz screen, lidi v panice pak kliknou na vycistime, zaridime a jine realne resitelne a rozumne veci, tak proc ne..
I kdyz vpn radej z open source projektu spjatyho s torr, firewall. ma android fakt paradni od komunity, opravneni radej open source appseting protoze je transparentni. prvni prasarna a hned by to prasklo.
Bezpecnost ma stat na opravneni - tzn. pokrocily spravce opravneni, neexistuje aby treba kontakty si cetlo neco co nema a jeste bych u toho videl navazovani spojeni na pozadi bez interakce s uzivatelem. Av neumi toto resit. Komunikace a ochrana pred utokem MIM, orbot+ orfox a firewall.100 pro kontrola nad provozem. AV neumi resit. Vytaceni gold cisel na pozadi - av resi az je neco v databazi co zna, blbej lepsi dialer to umi znemoznit. Nic z toho nejsou viry dle definice viru, jak se siri a funguje.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HonzaMo 2. 1. 2017 15:35

Prosím o radu - je nějak možné přenést obsah SD karty zpět do paměti telefonu? Jsou na ní aplikace, chci do telefonu dát SD kartu s větší kapacitou. Děkuji!
HonzaMo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 2. 1. 2017 15:54

Úložiště-karta SD-položka- přesun do vnitřní paměti - nefunguje?
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HonzaMo 2. 1. 2017 20:23

Když jdu do nastavení - úložiště - karta SD, tak mi to nabízí jen odpojit kartu / smazat kartu / přenést data na kartu / vzdálené sdílené položky.

Když jdu do nastavení - aplikace - na kartě sd a jdu na konkrétní aplikaci, tak mi to nabízí přesunutí na kartu sd (ikdyž jsem na aplikacích na kartě sd).

Asi to vyřeším zkopírovaním veškerého obsahu sd karty na tu novou větší, když se to udělá vč. skrytých souborů, tak se to snad chytne :-/

Díky poldo za snahu a ochotu.
HonzaMo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HonzaMo 4. 1. 2017 10:34

Tak zajímavá zkušenost - přestože se aplikace tvářily, že jsou uložené na SD kartě, po její výměně (bez zkopírování obsahu staré karty na novou) vše funguje.
HonzaMo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PD 4. 1. 2017 12:40

Spousta telefonů a tabletů pojmenovává vnitřní paměť jako SD kartu.
Mot. T180 | SX1 mod. (Symbian OS 6.1) | N80 (Symbian OS 9.1) | E71 (Symbian OS 9.2) | Huawei U8160 (Android 2.2.1) | LG Optimus L9 II (Android 4.4.2) | Samsung Galaxy A40 (Android 10)
PD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 4. 1. 2017 12:49

Co to je za telefon?
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 4. 1. 2017 13:07

sdcard0 vnitrni uloziste, sdcard 1, externi karta.Pokud ve firmware vyrobce neskoni mount point, potom je to obracene.Takze vyraz sdcard nepopisuje vubec o co jde.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Suky. 4. 1. 2017 21:41

Tak třeba můj Note 4 v Total Commanderu ukazuje:

Karta SD (= vnitřní paměť)
SD karta (= vložená micro SD)

V jiných aplikacích je vnitřní paměť označena jako Interní úložiště nebo Paměť zařízení
Suky.
Junior

Odeslat příspěvekod Vencos 10. 6. 2017 18:24

Dámy a pánové, vážení, už máte někdo Nougát?

Pořídil jsem si telefon, kde už je to předinstalovné a mám z toho vředy a deprese...

Blahé paměti, s 2.3 byla ohromná sranda, příjemný systém, 4.x.x. ICS byl ještě taky super a naposledy mě potkalo páté vydání Androidu na služebním telefonu. Ale co je proboha tohle?

Má jistě několik nových funkcí, jako split screen atd, ale aby každé nastavení v menu, mělo ještě tři další podmenu? Už to nastqavuju třetí den a pořád vlastně nevím co dělám a kde co mám... A to bych se rozhodně neoznačil za amatéra a neznalce....

Jak to vidíte Vy? Vyhovuje vám to? Nepřijde vám to složité?

PS: Poznámka pod čarou, velmi rozumím tomu, proč si lidi kupují iPhony... Je to daleko jednodušší a uživatelsky přívětivější...

PS2: Neumím si absolutně představit, jak android N používají hloupí lidé a blbci, resp tedy většina trhu mobilních androidů....

Otázka tedy primárně zní, co si o nugátu myslíte a jak jste s ním spokojeni? Mě zatím velmi leze na nervy, ale nevzdávám to... :-)
Sex & Drugs & Rock & Roll
Vencos
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mople71 10. 6. 2017 19:08

No záleží taky co máš za mobil a nadstavbu na něm. ;)

Jo, nastavení není úplně přehledné. Android 8 to zlepší.
Administrátor fóra MobilMania.cz a moderátor fóra Živě.cz
Pokud neodpovím do dvou dní, připomeňte se.
mople71
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukodlak 10. 6. 2017 19:11

Nougat mám, ale zároveň taky nadstavbu EMUI 5.0
Zajímám se o elektroniku a programování.
lukodlak
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků