Android - obecná diskuze

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod třešinka 11. 6. 2017 12:21

Po třech letech s 4.2.2 rovnou na 7.0, oboje Xperie. Pro pokročilého uživatele nastavení a používání v pohodě; osobně byla mnohem větší brutalita přechod z XP na W10.
třešinka
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 11. 6. 2017 13:16

Mam android 7.12,AOSP,neboli cistej Android bez nadstavby.Pohoda,absolutne prehledne,ze vsech verzi co jsem prosel od 2.X,nejlepsi verze.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mople71 11. 6. 2017 15:29

o^10: Vlastni ROM? By se mi nechtelo... :-))
mople71
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 11. 6. 2017 17:44

Vlastni ? asi netusis ze venku je android 7 ,update na android 7.1 a update android na 7.12
chytraku :-)
Obrázek
re: Vencos
pokud ti android N nevyhovuje ale chces vetsinu jeho funkci staci v build.prop prepsat build.type z user na userdebug.Ziskas multiwindow co je v N a dalsi funkce,objevi se pod volbou pro vyvojare,tam je aktivujes.Google to dela verzi co verzi,vetsina novych vychytavek je i ve verzi o jednu niz,jen zakomentovana abys ji nespustil.Podminka spusteni - android 6.x a neco co nema hovadskou nadstavbu :-)
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal639 9. 8. 2017 20:31

Dá se v 7.1.1 někde najít/zapnout log pokusů o datové připojení?
Mám datové spojení zakázané v nastavení v telefonu a také u operátora. Ten mě informuje SMS když se telefon pokusí připojit na internet.

V telefonu Sony XC (F5321) mám od výrobce několik aplikací, které "nelze deaktivovat ani odinstalovat". U většiny nelze nastavit žádná oprávnění, u zbytku jsou zakázaná. Vygooglil jsem si že aplikace Sony "What's new" běžně přistupuje někam přes datové spojení ačkoliv je zakázané. Našel jsem si návod jak ji odinstalovat násilně přes ADB. Vůbec nejčastějším dotazem k této aplikaci je jak se jí zbavit, takže asi štve všechny. Od té doby se četnost pokusů o datový přístup výrazně snížila - jednou za 2-3 dny. Než systémem pokus-omyl odstraním zbylé "nedeaktivovatelné" aplikace Xperia, rád bych našel neposlušnou aplikaci sofistikovanějším způsobem.

Dále nesouvisející dotaz - přes USB z počítače detekuji MTP protokol, ale ukazuje to prázdný disk, nebo, pokud to zvolím na telefonu, ukazuje to instalační soubor PC klienta Xperia Companion. Přenos souborů to umožňuje jen přes tohoto klienta, který jednak nefunguje na Linuxu (skrz emulátor) ale i na widlích poskytuje neskutečně bídné uživatelské rozhraní na úrovni Windows Exploreru. Potřebuju se této nadstavby zbavit, aby se mi telefon montoval jako USB disk, byť přes pomalý MTP.

Když na to tak koukám, potřebuju se na telefonu Sony zbavit všeho, co do toho Androidu nacpalo Sony. :-)
michal639
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MrFail 21. 8. 2017 20:49

Je to tu. Oficiálne bol svetu predstavený Android 8.0 - Oreo!
---
Som rád ,že je to nakoniec oreo a nie ovsená sušienka.
MrFail
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 8. 2017 20:51

https://smartmania.cz/oficialne-google-konecne-odhalil-sladke-jmeno-androidu/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 19. 9. 2017 15:35

Jakým postupem lze vysypat Koš v e-mailovém klientu Android 7.0?
Hustoles
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Palomelkin 23. 9. 2017 14:13

Zdravím všetkých,
Mám jeden malý problém a potrebujem radu. Vlastním Honor 9 a pri pozeraní webu alebo fcb sa mi dosť často stáva, že nechtiac vysuniem zo spodnej časti aplikáciu od Google. Dá sa táto skratka nejako deaktivovať?
Palomelkin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 9. 2017 15:00

Nedá, nebo jsem zatím na to nepřišel, a taky mě to se..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lues.deFunes 7. 10. 2017 08:08

Zdarec, mám dvě zařízení s androidem 4.4, tablet Lenovo a S4 mini. Je normální že kopírování na paměťovku nebo mazání jde jen ve vestavěném správci souborů? S doinstalovanym tonejde.
Přílohy
IMG_20171007_085512.jpg
IMG_20171007_085512.jpg (27.78 ) Zobrazeno 2402 krát
IMG_20171007_085431.jpg
Lues.deFunes
Junior

Odeslat příspěvekod petison 7. 10. 2017 10:17

Ano je to normální.U 4.4 je to takhle omezené.
petison
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 9. 10. 2017 15:37

Muzes pouzit jakejkoliv a je po omezeni,musi mit ale opravneni system..K tomu vedou dve cesty,adb konzole nebo root.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 18. 10. 2017 05:58

https://smartmania.cz/krack-zabezpeceni-wi-fi-ma-vazne-trhliny-ohrozeni-jsou-zejmena-zarizeni-androidem/
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar


Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků