Android - obecná diskuze

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod PavlosPM 18. 8. 2018 07:40

Tak už jsem na to přišel. Nemusí se nic nového instalovat, veškeré změny ikon lze provádět po přihlášení v telefonu na svůj účet HUAWEI ID, tam už ta volba je asi v devíti možnostech. :-)
PavlosPM
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod runstuk 4. 9. 2018 15:14

Dobrý den vážení, jsem trochu postarší uživatel nových “hraček” a nyní jsem se dostal do potíží, které neumím vyřešit. Nově mám Alcatel 3c 5026D s Androidem 7.0. Umí to tolik věcí, že se mi z toho točí hlava a nejhorší je, že při hledání pomoci v nápovědách text přesně nesouhlasí s tím, co vidím na mém zařízení a když ano, tak po pár řádcích nevím co čtu. Je tam pro mne tolik odborných termínů, že se v tom naprosto nevyznám. Novým problémem je, že se mi buď mým zásahem přímo nebo nevědomky spouští “hlasový vyhledávač” vždy, když je třeba napsat nějaký text. Je jedno, jestli to je při tvoření nového kontaktu, psaní SMS nebo textu do vyhledávání. Tím jsou všechny a jistě ještě některé jiné vyřazeny z používání. Popsat vizitku do kontaktů hlasovým vyhledávačem se mi ještě nepodařilo. Uzavřít aplikaci křížkem na jejím panelu nefunguje. Problémem se zabývám již 3 dny, ale výsledek žádný. Prosím, zda by někdo z vás neměl řešení a mohl mi pomoci. Nejraději bych využil konzultaci telefonem. Mail je runstuk@atlas.cz. Děkuji předem V.R., HK
runstuk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Smells 6. 9. 2018 13:30

Runstuk -Pokud jste u nějakého velkého operátora, O2, t-mobile, vodafone zkusil bych to jako zákazník na jejich pobočce. Většinou jsou ochotni pomoci uživatelům méně zdatným.
Neraduj se ze světla na konci tunelu.S největší pravděpodobností se jedná o protijedoucí vlak.
Smells
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 7. 9. 2018 08:16

runstuk: Odhadoval bych to na nejakou funkci pro nevidome a to byva v nastaveni a usnadneni.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pecař 7. 9. 2018 16:22

Nastavení telefonu - jazyk a zadávání - jazyk vstup - hlasové vyhledávání - hlasový výstup VYPNOUT
pecař
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 9. 2018 09:50

Jak jsou na tom výrobci s bezpečnostními aktualizacemi u Androidu?

https://svetandroida.cz/vyrobci-s-bezpe ... i-android/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirka ry 22. 9. 2018 18:27

Dobrý den. Chci synovi (8let) založit účet u Google. Při zakládání jsem se prokousal až k tomu že po mně Google chce informace o mojí platební kartě. Ty jim ale nechci dát. Je nějaká možnost jak založit dětský účet a nedávat jim informace o mojí platební kartě? Děkuji za odpovědi.
jirka ry
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sentry 22. 9. 2018 18:41

Platební kartu zadávat není povinnost,tento krok lze přeskočit.
Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 22. 9. 2018 18:41

Tak za prvé, účet u Google lze samozřejmě založit bez platební karty, prostě dáš přeskočit, za druhé účet u Google podle jejich podmínek může mít pouze osoba starší 13 ti let.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jirka7711 22. 9. 2018 19:54

Dobrý večer,nenavýšili to ze 13let na nějaký vyšší věk?Ptám se protože mojí neteři účet google blokli :/ Musím říct,že nedělá nic co by mohlo vadit jak googlu,tak ostatním :-)
jirka7711
Junior

Odeslat příspěvekod polda 22. 9. 2018 21:06

Možná x špatných pokusů o přístup do mailu.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 23. 9. 2018 07:52

Nebo porušování podmínek, např. lechtivé fotky / videa uložená na Google Drive. Například OneDrive tohle neřeší.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ziki 29. 9. 2018 08:18

Zdravím, existuje u androidu 6 nějaký systémový způsob (kromě vypínání WiFi či promazávání uložených hotspotů), jak zabránit automatickému připojování k některým WiFi hotspotům?
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 10. 2018 19:28

Sociální síť Google+ končí! Důvodem je závažná chyba zabezpečení
https://svetandroida.cz/socialni-sit-google-konec/

https://www.smartmania.cz/dejte-posledn ... -unik-dat/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.III 25. 10. 2018 14:22

Proč se mi v kalendáři v telefonu ani v tabletu nesynchronizují upomínky v calendar.google s datem po r. 2020? (Samsung Alpha a Galaxy Tab A6) Díky
Bývalý místopředseda ruské centrální banky:
"V pondělí dojde na měnovém trhu ke katastrofě"
Jouda.III
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků