Android - obecná diskuze

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz



Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 11. 2017 13:44

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 5. 11. 2017 18:30

To psal celkem zoufalec…
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fleggy 5. 12. 2017 21:37

Zdravím. Android mám teprve pár dnů a rád bych se zeptal uživatelů Outlooku na Androidu 8, jak jim chodí mailové notifikace. Mně velmi zřídka přijdou relativně hned. Obvykle to trvá několik hodin i den, ale to ten mail mám už dávno přečtený a smazaný. Zkoušel jsem kontrolu notifikací přímo v nastavení Outlooku, a tam mi většinou (ne vždycky) zahlásí timeout a ať si zkontroluju nastavení notifikací pro Outlook (jsou povolené, samozřejmě). Kolega má Outlook na Androidu 7 a notifikace mu šlapou jako hodinky. Zkoušel jsem postupně odebírat poštovní účty (gmail, outlook, seznam, exchange) i reinstalaci aplikace, ale bez úspěchu. Je ještě něco, co bych mohl zkusit? Potřebuju zůstat u Outlooku kvůli firemním kontaktům, které žádná jiná aplikace nedokáže načíst. Díky moc.
fleggy
Junior

Odeslat příspěvekod jirka_h 14. 12. 2017 16:28

Ahoj, poradíte někdo jestli jde v Android kontaktech uložit jenom část tel. čísla nebo serie tel. čísel? Jde mi o to abych měl např všechna čísla začínající 604 255 001 v jednom kontaktu... Nebudu na ně volat ale jde mi o identifikaci. Díky Jirka
jirka_h
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 14. 12. 2017 17:20

Pod jeden kontakt si můžeš uložit kolik čísel chceš.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirka_h 14. 12. 2017 21:16

Hmmm, takže to nejde. Něco jako * nebo ? nebo 000-050.....
jirka_h
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 14. 12. 2017 22:36

Jde udělat skupina...
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirka_h 14. 12. 2017 22:46

mám těch čísel opravdu hodně...
jirka_h
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jirka_h 15. 12. 2017 08:52

Abych vysvětlil problém: Přešel jsem k O2 a nastavil u všech emailů upozorňování přes SMS, funguje to ale, každé upozornění přijde z jiného (hodně dlouhého) čísla které začíná stejně 9900090.... Tak jsem si myslel že kdyby se mi nějak podařilo tuto serii čísel dostat do kontaktů pod nějakým jménem (třeba nový Email), tak by to bylo o mnoho jednodušší (např, by se tyto upozornění ukládaly do jedné složky a ne každá vzlášť). No nic, asi to nepujde. Díky Jirka
jirka_h
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 15. 12. 2017 09:51

Pokud máš v telefonu net, řekl bych, že toto archaicke SMS upozornění přes bránu patří do historie.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirka_h 15. 12. 2017 10:10

Mám v telefonu net.... Ale jsem senior a tak na různé problémy a jejich řešení koukám trochu jinak. Např, nechci aby nějaký email klient v telefonu neustále projížděl moje email, schránky jestli tam náhodou není něco nového (moc emailů nedostávám), je pro mě lepší že až když něco přijde, tak teprve potom se pošle upozornění.
No nic asi to nevyřešíme.
Díky moc za odp.
Jirka
jirka_h
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Franklin 15. 12. 2017 11:41

Pozor, notifikace na Androidu nefungují tak, že by běžící aplikace v telefonu neustále něco zjišťovaly. To by bylo velmi neefektivní, minimálně z pohledu spotřeby energie a dat. Ve skutečnosti je to tak, že e-mail server posílá notifikační zprávu na notifikační server Googlu (GCM) a na mobil dorazí upozornění až ve chvíli, kdy "něco přijde". Čili androidí notifikace jsou přesně to, co hledáš.
Franklin
Junior

Odeslat příspěvekod polda 15. 12. 2017 12:46

Tak tak, nebo si můžeš sám spustit kontrolu emailů v určitý čas jak budeš chtít.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků