Problém s vypínajícím se hotspotem

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Halloran 18. 5. 2018 18:25

Zdravím, mám problém, který spočívá v tom, že když zapnu mobilní hotspot, ke kterému připojím notebook, tak se ten hotspot při chvilkovém nevyužívání sítě automaticky vypne. Na mobilu vyskočí hláška „Hotspot zakázán. Nejsou připojena žádná zařízení. Hotspot byl vypnut. Prodlouží se výdrž baterie.“ A objeví se mi nabídka na znovuzapnutí hotspotu, který se ale zase vzápětí vypne.

Tohle automatické zakazování mi v podstatě znemožňuje používat hotspot. Poradí mi někdo, prosím, jak to zakazování zruším? Přímo v nastavení hotspotu jsem nenašel žádnou položku, která by se k této záležitosti vztahovala (nicméně je možné, že jsem něco přehlédl, byť tedy v nastavení moc položek k projití není).
Halloran
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ze.us 18. 5. 2018 19:26

Nepises telefon, ale ja na svem Asusu s androidem 6 prave polozku primo v menu hotspotu pro pripad neaktivity (tedy zda a za jak dlouho se ma vypinat) mam.
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Halloran 20. 5. 2018 13:43

V mém případě jde o Honor 8.
Halloran
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 5. 2018 14:02

Za tohle může příliš agresivní nadstavba Huawei/Honor, která BT shazuje
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 20. 5. 2018 16:09

Mobilni hotspot tak nejak BT nezajima v tomto pripade..Jde o data z nichz vytvoris wifihotspot, necekam ze nekdo bude masochista s bluetooth sdilenim :-) .
Nicmene prast jak uhod, nesmi byt aktivni zadny z tech jejich zprasen.ch sporicich modu, wifi musi mit nastaven rezim allways on.Pokud to nepomuze lze pozadovane chovani vynutit taskerem.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denny09 20. 5. 2018 18:53

Taky mám tento problém, pár minut připojen notebook a pak hotspot spadne. Co s tím, Huawei P20 pro.
Denny09
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 20. 5. 2018 21:06

Pokud nepomuze nic tak tasker, novy profil.
Podminka state - net - 2g,3g,4g yes.new task - net - wifi tethering on.
Profil nechat neaktivni zapnout ho jen kdyz ho potrebuji.Po ukonceni vypnout..
Nektere modely ale s timto profilem funguji na 100 pro jen s rootem.Veci typu huawei , honor ktere si ziji svym vlastnim zivotem, za ty roky co jsem poznal jsou huawei fakt nejvetsi odpad :-) co se tyce fw, tak tam je proste treba zkusit, je to podle verze fw, oni v kazde 5 chyb odstrani a 100 pridaji, asi se inspiruji u xiaomi.
Jinak dalsi volbou je zmena sifrovani, taky to nekdy pomuze ale to bych fakt zvazil, huawei umi jen wpa 2 nebo zadne :-)
Zmena kanalu, vhodny si vyberte pomoci treba wifi analyzeru
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Halloran 21. 5. 2018 08:33

Ok, díky všem za odpovědi, ale obávám se, že jsou na mě komplikované... Vysvtělím v čem, nejprve ale dvě poznámky.

Root telefonu pro mě nepřipadá v úvahu, resp. je to až úplně poslední možnost, jsem v tomto směru zcela nezkušený.
Druhá poznámka je, že problém se objevil po poslední aktualizaci telefonu. Lze tuto aktualizaci nějak odstranit, tj. vrátit se do posledního funkčního stavu? Návratu do továrního nastavení bych se chtěl vyhnout, protože tím bych přišel o spoustu aktualizací, které fungovaly bezproblémově.

No a teď pokud jde o konkrétní řešení problému, jak jsem si to vzal z Vašich odpovědí, zkusil bych to řešit v následujícím pořadí.

1. Nejjednušší by pro mě bylo, pokud by se dala odstranit poslední aktulizace. Jde to? Jak?
2. Následně bych zkusil vypnout všechny "spořící věci". O co ale přesně jde? Principiálně je mi to jasné (půjde třeba o spořicí funkci, že se vypne aplikace při vypnutí displeje), ale nevím jaké všechny konkrétně "věci" máte na mysli (jaké jednotlivé funkce spadají pod pojem "všechno"?). Jde mi o to, abych tyto jednotlivé funkce našel a povypínal, pokud jsou zapnuté.
3. Pak bych zkusil ten tasker.

Aktuálně mi jde o odpověd k bodu 1. Pokud by mi toto nepomohlo, přešel bych na bod 2 a případně se dozeptal.
Halloran
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků