Google Pay v ČR a SK

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Spike26 16. 2. 2018 06:05

Myslim, ze to je specialita pouze u Honoru, ze vyzaduje odemceni i u platby pod 500,-
Jinak pouze rozsvitit. Xiaomi, Sony, Samsung.
Spike26
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 16. 2. 2018 07:06

jo je to vec fw honoru, uz jsem to koneckoncu psal jednou ale ti co breci ze jim vadi ze pod pet set nic netreba, zadny overeni, si to muzou oklikou zprovoznit taky misto breceni..
Jde koneckoncu se spravnymi moduly zprovoznit pay i s odemklym bootloaderem a na rootlym telefonu
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sebior 16. 2. 2018 07:16

oooooooooo píše:Do 500 nezaplatis pouhym rozsvicenim, musis dat otisk, i nadale nechavam valet mobil na stole...Je to totiz vec jak vyrobce pay implantoval v firmware.Honor neumozni bez otisku nic..
Proc si neaktivují smartlock ti co jim vadi pin, otisk, to taky nechapu.Navazu na nejpouzivanejsi wifi, takze doma, v praci atd nic nezadavate.Kdo ma hodinky, naramek a chce aby vlk se nazral a koza zustala cela navaze na toto, je li odpurce zamykani.Reseni je vzdycky jenom o nem vedet neco..


Čti příspěvky, už dvakrát jsem tu psal, že smartlock to neoblbne. Alespoň ne u Samsungu S6e a aplikaci od mBank. Při platbě nad 500Kč i u odemčenému tel. díky náramku musíš zadat co máš nastaveno (otisk, gesto ...).
sebior
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 16. 2. 2018 10:22

uz to pisu poctvrte, sam smartlock to neoblbne, musis navazat task, ani sem nepovazoval za nutne vysvetlovat co to je - materska skola trosku pokrocilyho nastaveni systemu android, coz koukam nekteri nevi co je, i kdyz android o nicem jinym nez navazujicich tascich neni..
mbank mimochodem mam taky.
doufam ze se bavime o tomtez, nutnost vzdy otisku prstu nebo pinu.Nikdy , tzn. security nula- to se ti nepovede kdybys po hlave skakal a odrazel se usima.Jo tak dle tve posledni vety koukam zes vubec nechapal o cem se bavim :-)
Kdyby slo jen o naramek a jine chovani smartlocku nez to zmastili v samsungu, reseni je prosté, uz tu zaznelo, tasker a plugin pro nositelnou elektroniku.
V okamziku kdy se bavime o operaci s pay, muzes security zvysit - nelze platit do 500 bez pinu, z cehoz meli nekteri obavy.
Snizit nelze.
Ti co jim vadi ze security kvuli pay musi mit nejakou uroven, doted meli nula, kvuli pay maji pin,si muzou poresit tech 99,99 procent zbyvajiciho casu kdy jsou mimo terminal, treba doma, v praci, na ulici, pomoci komba smartlock a tasku, nebo jen tasku.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sebior 16. 2. 2018 14:32

Nepřu se že to nejde. Jen jsem citoval tvůj příspěvek o smartlocku a konkretizoval, že u samsungu to nefunguje. O Taskeru či droidech nebylo ve tvém příspěvku ani slovo. Toť vše, opravdu vše :-)
sebior
Junior

Odeslat příspěvekod Daff.cz 17. 2. 2018 11:31

Zdravím, mám telefon Sony xperia xa2 ultra a za boha mi nejde platit s AP, prostě přiložím tam, kde ma telefon nfc a nic se nestane. Přitom se Samsung to frcelo jedna báseň. Nemáte někdo stejný telefon a podobný problém?
Daff.cz
Junior

Odeslat příspěvekod qsubt 17. 2. 2018 13:24

mas NFC v telefonu zapnute?
funguje ti NFC s necim jinym... s nejakym reprackem?
huh?
qsubt
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 17. 2. 2018 13:54

re: sebior
jde to udelat aby pozadoval zabezpeceni i v tomto pripade..pres podminky v taskeru by to melo jit
atd, atd, to je citace z meho prispevku,v dalsim prispevku je o navazat..navazat je rovno task, neboli uloha, neboli podminka.Veci typu tasker pouze ty podminky umoznuji retezit i pro ty kteri si je neumi zretezit ze by si je napsali bez pomoci aplikace..Samsung lze donutit k tomu aby smartlock fungoval jak chces.
Perlicka, honor nezna v emui 5.X,smartlock na zaklade wifi, hlasu, ta volba tam proste neni umi jen a pouze bluetooth.No a staci pouzit tasker a kouzlo je na svete.
A o droidech byla rec stopro, protoze droid je rovno android.. :-)
Re daff, jrste zkontroluj jestli nemas aktivni blbost co sestreluje sluzby a app na pozadi.Pokud ano a kiluje ti pay, logicky nefunguje.Musel bys rucne spoustet vzdy android pay.Nebo nenechat telefon zit svym zivotem.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daff.cz 17. 2. 2018 19:23

Už jsem na to přišel, myslel jsem, že se to má přikládat tím místem kde je značka NFC, logicky, ale chyba lávky, chce to přiložit prostředek telefonu a už to pípe cca 1-2cm od terminálu. Holt jsem vždycky zpanikařil a vytáhl plastovou kartičku abych nezdržoval frontu. takže teď už jedu na 100%.
Samsung Galaxy S7 Edge Black
Daff.cz
Junior

Odeslat příspěvekod riki 18. 2. 2018 01:00

Jo logo a čip jsou většinou jinde :) stane se,hlavně,když to funguje...taky jsem měl problémy na začátku,ale teď už dlouho nevím,jak vypadá karta :)
Nikdy není tak špatně,aby nemohlo být ještě hůř.
riki
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daff.cz 19. 2. 2018 10:12

Tak už to zase nefunguje. Vše co má něco společného s nfc a Android pay jsem v nastavení hodil do výjimek v řízení spotreby. Jediný kde mi s AP jde platit je Lidl a Albert. Jinak se nikde nechte. Už jsem z toho zoufalej.
Daff.cz
Junior

Odeslat příspěvekod anonymius 19. 2. 2018 10:36

Zatim se mi nikde nestalo, ze by neslo zaplatit... S7 + mBank
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 19. 2. 2018 11:05

Daff.cz píše:Tak už to zase nefunguje. Vše co má něco společného s nfc a Android pay jsem v nastavení hodil do výjimek v řízení spotreby. Jediný kde mi s AP jde platit je Lidl a Albert. Jinak se nikde nechte. Už jsem z toho zoufalej.

Zkus hard reset, obnovení továrního nastavení, třeba problém vyřeší
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daff.cz 19. 2. 2018 12:39

Zítra jdu vyměnit telefon, tak jsem zvědav. Se Samsung email jsem žádné problém nikdy neměl, ten zaplatil všude. Sony skoro nikde, což mě neskutečně štve, zvykl jsem si na to. Nebo Sony má nějaký extra slabý nfc?
Daff.cz
Junior

Odeslat příspěvekod d.d.t33 19. 2. 2018 12:56

S mou xz premium nemám nikde problém jen jednou když jim vypadla elektrika tak než jim to naběhlo nešlo platit ani kartou když běželo vše na záložní zdroj
d.d.t33
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků