Jaký iPhone vybrat?

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod bailando67 1. 12. 2018 16:35

Dobrý den.
Rozhodl jsem se přejít na IOS a potřeboval bych poradit jaký iPhone vybrat jako svůj první.Přemýšlel jsem o Apple iPhone SE 32,myslíte že je to dobrá volba na seznámení nebo raději zvolit jiný?Děkuji za každou radu.
bailando67
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 1. 12. 2018 17:42

Vzal bych něco novějšího, s větší pamětí.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bailando67 1. 12. 2018 20:11

Tak ještě uvažuji o Apple iPhone 6s plus ve verzi 128gb,byla by to lepší volba?Podle recenzí se zdá že ano.
bailando67
Junior

Odeslat příspěvekod baja.ja 1. 12. 2018 22:09

Tak za tu cenu, co 6s plus/128 radeji 7 / 32
... ale samozrejme je lepsi 64GB

Zalezi, kolik do toho chces dat.

Jinak ja jsem po letech presel taky na iphone z androidu a jsem spokojenej (mam 6s plus/32)
Naposledy upravil baja.ja dne 2. 12. 2018 08:21, celkově upraveno 1
baja.ja
BAN

Odeslat příspěvekod freddy158158 1. 12. 2018 22:41

vždyť jsou všechny stejný. vem ten nejnovější ve výši tvé investice ;-)
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bailando67 26. 4. 2019 19:10

Tak jsem se nakonec rozhodl počkat,něco ještě přišetřit a zvolil jsem iPhone XS Max 64gb,doufám že ta paměť bude stačit :-)
bailando67
Junior

Odeslat příspěvekod vormen 26. 4. 2019 20:05

Raději bych vzal Xr, protože je to první iPhone, tak nebude chybět 3D touch, má nejlepší výdrž a klasika IPS panel, takže nemusíš řešit vypalování displeje a navíc cena. Xr je prostě nejrozumnější volba.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod uiqjirka 26. 4. 2019 21:13

Xr je hrozna osekanina a na to hrubozrno se neda koukat, to bych zvazil..
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 27. 4. 2019 06:34

326 PPi nebo kolik to má je málo? Co já vím, tak nemá 3D touch a druhou čočku a nižší IP a je ještě něco v čem je to hrozně osekaný? Nikomu nic nevnucuju, jen mi přijde Xr jako rozumná volba jako první iPhone.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod uiqjirka 27. 4. 2019 06:54

326 ppi je sakra malo na rok 2019 a je to uz dost videt. Dale nizsi ram.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bailando67 27. 4. 2019 09:14

Taky jsem o něm chvíli uvažoval ale přesně,odradilo mne to rozlišení.Na tom mém vybraném iPhonu mně nejvíc asi láká ten displej a navíc jsem měl možnost si ho vyzkoušet a osahat od kolegy v práci a nevím jak to napsat,prostě mne dostal :-) a rozhodl jsem se takhle,jen jsem chtěl vědět jestli nebude na překážku ta paměť,jinak telefon nekupuji každý rok a tady si myslím že mám jistotu spolehlivého,fungujícího bezproblémového telefonu po dobu několika let.
bailando67
Junior

Odeslat příspěvekod bennybull 27. 4. 2019 12:20

Podle mého názoru nejlepší volba je v současné chvíli mezi těmi levnější 6S + Funkční dobře fungující velký displej na výhody jsou trochu horší fotoaparát na současnou dobu a rozlišení displeje ale s oběma se dá žít není to tak strašné jinak funguje perfektně

-- 27. 4. 2019 12:21 --

Někdo tu psal o RAM.. Toto jste zvyklí řešit u Androidu u iPhonu toto vůbec neřešte nemá to žádný smysl iPhone funguje dobře a ani nevíte že tam je
bennybull
Junior

Odeslat příspěvekod giam 27. 4. 2019 12:44

Bez se na ten xr podivat v realu to ppi neni temer o nic horsi nez u toho xs. Xs pouziva podvodnej pentile oled od samsungu. On i samsung ma mega ppi ale kdyz telefon vybalis z krabice tak je downscalovany, protoze to krome sov a onanistu nad cislama na papire normalni lidi stejne neuvidi a uprednosni delsi vydrz.
https://www.mobilmania.cz/clanky/a-pak-verte-internetu-soutez-o-telefony-vybizi-k-psani-pozitivnich-recenzi/sc-3-a-1342908/default.asp

https://dotekomanie.cz/2016/11/adups-odesila-data-android-telefonu-cinske-servery/
giam
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 27. 4. 2019 12:50

Uvidi, normalni lidske zdrave oko umi vnimat az 800ppi, XR je v realu strasna krupice. Ani se na to nemusis zamerit a hned to vidis. Nevidis to mozna, pokud jsi "popelníkář" a zapomenes si vzit bryle.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 27. 4. 2019 19:17

Oko umí vnímat přes 2000 PPi, když už to chceš pitvat, ale záleží z jaké vzdálenosti. Divá se někdo na telefon z 10cm? Taky možná v rámci objektivity je třeba upozornit na to, že OLED se jednak vypaluje, takže jak tu padlo, že to bude telefon na několik let, toto rozhodně nehrozí, pokud nebude telefon jenom zevlit v kapse. Navíc OLED bliká a někomu může způsobit problémy jako pálení očí a bolesti hlavy. Hodně se to řeší na zahr. fórech. Prostě každej model má něco do sebe a určitě bych Xr naházel do koše, třeba už jen proto, že je to aktuálně nejprodávanější iPhone.
vormen
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků