uvažuji o iPhone SE -> přechod z WP a Symbianu

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Luckyghost 24. 6. 2018 08:02

Telefon využívám jen pro telefonování a SMS a pak na focení a GPS navigaci. Hry minimum a aplikace mi stačí snad jen počasí a poznámky. Nemám ani datový tarif.

Nikdy jsem doposavad neměl nic s iOS a s Androidem jen služební telefon a tablet. Android má manželka a nejsem si jist, zda se mi do něj chce. Neustále obtěžuje s aktualizacema a každej rok minimálně 1x musím provádět tovární reset.

To poslední co bych chtěl řešit zda iOS nebo Android. Na 100% se mi nelíbí se mi ani jedno, vyhovovaly mi WP, ale už musím naskočit do jiného vlaku.

Nejspíš tedy sáhnu po iPhonu SE, kvůli velikosti a pokud se mi iOS nebude líbit, tak manželka se jej ujme ajá si pak pořídím nejspíš nového compacta od Sony.

Mám jen pár dotazů.
1. Jak je to s aplikacema pro navigaci, líbí se mi původní Nokiácká Here, které jsou dostupné i pro Android. Fungují bezplatné ofline navigace stejně jako jako u WP či androida?
2. Jak bude iOS fungovat bez datového tarifu? Nebude to pořád otravovat s tím, že chtějí nějaké aplikace aktualizovat a podobně?
3. Dostanu do něj svoje fotky a videa z předchozích Nokií a mp3?

Děkuji
Luckyghost
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bennybull 24. 6. 2018 08:28

Stačí když si bude telefon pamatovat některé Wi-Fi sítě a automaticky se aktualizuje..jinak s iOS není problém
bennybull
Junior

Odeslat příspěvekod Alex75 24. 6. 2018 08:59

WP jsem neměl, neposoudím, ale jednou jsem zkusil z Androidu přejít na iOS a bylo to pro mě naprosto utrpení vzhledem ke komplikovanosti přenosu souborů a omezením systému. Jelikož používám Androidí telefony cenové kategorie iPhonů, nedělám šílené úpravy a nemám tam 200 aplikací, tak nemám a nikdy jsem neměl nejmenší problém se zpomalením systému. Pokud někdo koupí tel. za 3-5000Kč, pak logicky někde šetřit museli a nelze očekávat, že pojede jako tel za 25000Kč.
Já bych se k iOS nevrátil, ale znám lidi, co jim vyhovuje. Spíš bych šel do toho compactu od Sony. Můj názor. Vyzkoušet si to před přechodem bych rozhodně doporučil.
Android má spoustu navigací, včetně Here.
Bez dat je chytrý telefon tak nějak ani ne poloviční, ale fungovat bude. Občasné wifi ale pro aktualizace nutné bude.
Přenos souborů z jiné platformy je opruz. Itunes je myslím stále nutností. A žeje to, podle mě příšerný, poznáš:)
Naposledy upravil Alex75 dne 24. 6. 2018 09:04, celkově upraveno 1
Od Dancall 2411 po Note 9
Alex75
Junior

Odeslat příspěvekod haju 24. 6. 2018 09:01

Právě jsem absolvoval něco podobného, tarif nemám, navigace offline nej jsou Mapy.cz. Povypínej kraviny a budeš spokojený
https://www.letemsvetemapplem.eu/2017/09/20/jak-zvysit-vydrz-baterie-s-ios-11/
haju
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Luckyghost 24. 6. 2018 09:30

A dostanu do něj ty mé staré fotky? V aktuálním telefonu jsem měl fotky cca 8 let staré, ještě z Nokie N8 a pak té Lumie 925 a často jsem se "vracel v čase zpět".

ViFi samozřejmě mám doma, ale třeba u Lumie jsem nic nemusel aktualizovat celou dobu co jsem ji měl, vše běželo a jen jsem si sám aktualizoval mapy. Zato Androidí tablet ani nezapínám, protože se to jen a jen aktualizuje.

Jde mi fakt jen o foťák a navigaci po evropě, protože pracuji v zahraničí a dost cestuji. Jinak nepoužívám na telefonu nic jiné, tedy až na slovník, kalkulačku, kalendář a poznámky a to jsou vše ofline aplikace.

Já jej koupím asi tak trochu na zkoušku, kdyžtak se líbí ženě a já si pak možná nechám opravit displej na Lumii. Ale možná mi sedne.
Luckyghost
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 24. 6. 2018 10:16

Nejlepší mapy jsou rozhodně Waze (jestli ti jde o navigaci). Samozřejmě fotografie si můžeš do iPhonu přenést. Třeba pomocí aplikace OneDrive. Hudba a filmy - vše řeší aplikace iTunes. iOS je Windows hodně podobný svým návrhem. Určitě bych v tomto případně Android nedoporučil. Rozhodně iOS. Jak jsi psal, pokud by nevyhovoval, tak ho dáš manželce a vyzkoušíš Android (a pak budeš škemrat, aby ti ho vratila) :-D
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike-biker 24. 6. 2018 11:25

Jako krátkodobý iPhonista (ca 10 let): :D
Navigace offline buď placená, asi nejlepší je TomTom, nebo jde použít MAPY CZ.
Online pak Waze, Google mapy atd. Každopádně výběr je velký.
Ovšem iPhone či Android bez dat je totéž, jako si koupit auto, ale nepoužívat motor. Taky se to dá, ale tolik ho nevyužiješ. :-D
MP3 i fotky do něj snadno dostaneš, buď s pomocí iTunes, či aplikací třetích stran.
Jak si vytvoříš v PC složky, tak ty můžeš libovolně importovat do telefonu, kde budeš mít ty složky stejné.
Např. Dovolená 2015 atd.
Foťák má SE velmi slušný, samozřejmě např. iPhone 7 už má i optickou stabilizaci a vodotěsnost, což jsou významná plus navíc.

Jen prosím nesmíš k IOS přistupovat s představou přizpůsobení WP. Prostě je to něco jiného a chová se to trochu jinak. Takže brát to tak, já jsem zvyklý na tohle gesto a basta, to je špatně. Musíš se přizpůsobit ty.
Vyzkoušel jsem od Symbianu, přes WM, Android skoro vše a každý systém měl své výhody a nevýhody.
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puppak 24. 6. 2018 13:20

Luckyghoste, tak si znovu kup 925, určitě jich v bazarech nebo na Ebay najdeš dost za směšné ceny - a budeš moc pokračovat v používání telefonu, tak jako dříve. Nebo "upgraduj" na 930 nebo 950. Pokud tedy přeskočíš do jiného vlaku, tak si kup Ip SE - a vezmi si 64 nebo radši 128GB (mám dost kamarádů, kteří si koupili 32GB a teď toho litují /s telefonem jsou ale spokojeni/), pokud půjdeš do Androidu, mrkni se nejméně na vyšší střední třídu. Nepíšeš, jaký sis dal finanční limit na koupi.
puppak
Junior

Odeslat příspěvekod bennybull 24. 6. 2018 17:46

Mapy když budeš mít HERE tak funguji samozřejmě offline..
bennybull
Junior

Odeslat příspěvekod Luckyghost 24. 6. 2018 18:54

Aha, ani jsem nepostřehnul, že Here od Nokie je i pro iOS.

Moc děkuji za rady. Koupím jej. Pořád se bojím složitějšího převádění mp3 a fotek z a do telefonu. Prostě jednoduchost otevřenosti ostatních platforem pomocí USB mass storage je pro mě nejlepší možné řešení. Uvidím. Každopádně to zkusím a třeba už u iOS zůstanu. Už mě nebaví setrvávat u dosluhujících OS. (Symbian a WP)
Luckyghost
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike-biker 24. 6. 2018 19:06

iTunes se není třeba bát. Já jej používám právě jen na synchronizaci fotek a hudby.
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bennybull 24. 6. 2018 20:20

Pokud jde o o fotky tak pokud telefonu připojíš k pc tak můžeš ty fotky stahovat do počítače úplně stejně v počítači otevřeš tento počítač uvidíš tam iPhone a fotky daš stáhnout je to jednoduché já to jak říká kolega přes iTunes nedělám
bennybull
Junior

Odeslat příspěvekod Mike-biker 24. 6. 2018 20:26

Ono ale jde hlavně o to, dostat fotky z PC do iPhone.
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jarekpit 25. 6. 2018 06:19

Aktualizace aplikací v Androidu lze zakázat a to v Obchodu Play kde se nachází položka "Nastaveni" a tam je Oznameni a Automatické aktualizace zde dáš zakázat a neotravuje to. Znám případy v okoli kdy lidé maji androidní telefón s 8GB až 16GB a měli aplikace Facebook, Whatsapp a podobné k tomu zapnuté třeba automatické aktualizace a neřešili kolik jim postupem času budou zabírat místa ve vnitřní paměti telefonů. Komunikační aplikace přijímají fotky, videa a jiné soubory a potichu ubýrají vnitřní paměť to samé aktualizace. Pak se lidi diví, že se jim system zpomaluje a nedá se třeba používat.
jarekpit
Junior

Odeslat příspěvekod dj.mirRa 11. 9. 2018 08:27

Jen poznámka: Na iPhone SE jsem z donucení přešel po smrti Lumie. Nebudu tady řešit, zda je iOS lepší, nebo horší, nemá to cenu.
Ale rozhodně nemá SE "dost dobrý foťák". Oproti L930 je to katastrofa, nicméně použitelný je. Je to o tom, že L930 fotila na úrovni dnešních top Samsungů (2017-2018) a nejnovějších iPhonů, zatímco SE fotí prostě jako průměrný mobil z roku 2015-2016.
MB Gigabyte K8NF9-Ultra, AMD A64 3000+, 1024 MB RAM DDR 400 MHz, GF 6600GT256MBDDR3, HDD WD 1600JS, Monitor Samsung SyncMaster 740B, case Arctic Cooling Silentium T2, zdroj Seasonic 350W...+ Olympus E-500 (Zuiko 1445, 4015, FL-36) samá kvalita ;),
dj.mirRa
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků