Z ANDROIDU NA IOS...hmm

O operačním systému iOS a jeho aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod gugel 17. 6. 2018 10:05

..ahoj všetkým..
..po problemoch so Samsungom SGS7 (3 x oprava) velmi vaham ist do Galaxy9, preto uvazujem o zmene a to: XperiaXZ1(2) alebo Iphone7,8,(?)
..otazka 1: "..viem na IPhone dostat moje flacy, fotky, (popripade videa) z notebooku s win7 a naopak???.."
..otazka 2: "..viem taktiez zalohovat mobil na notebooku s win7??.."
..uvital by som taktiez slovencinu/cestinu v programoch na to urcenych ako to je v pripade Smart Switch od Samsungu...pytam sa to preto, lebo iphone s IOS som nikdy nemal..
..ked tak, dakujem..
Visaton Conga, Audia Flight Three S + Azur 851N, NAS Synology + "jablka"
gugel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Katikakus 17. 6. 2018 14:49

Jelikoz jsi zvykly na Android, zustal bych u nej. XZ1 je skvela, sam ji mam. A do budoucna se Samsungu obloukem vyhybej. Ja to spokojene delam jiz nekolik let a vsichni v mem okoli, kdo resili neustale problemy s telefony Samsung (pomale aktualizace, spatna optimalizace prostredi, zasekanost, praskajici sklo) a dali na mou radu, jsou spokojeni take.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xlendi 17. 6. 2018 15:08

Samsung S9 je výborný, dal bych mu přednost. S7 je niméně taky dobrá, pokud tedy nemáš smůlu na kus. Samsungu bych se rozhodně nevyhýbal, pokud Android, tak Samsung. Rozhodně ne Huawei, Xiaomi či jiné číňany, s těmi mám zase katastrofální zkušenosti já. Ale k otázkám:
ad 1) ano - pomocí iTunes pro Win
ad 2) ano - dtto.
ALE! iTunes pro Windows je snad ten nehorší applí produkt, který jsem viděl. Z produktů od Applu mi dává nevětší smysl MacBook (mám ho od roku 2015 a pořád lituji, že jsem MacBooky neobjevil dřív) a pro mě pak iPad mini - jediný použitelný tablet, co jsem kdy měl. iPhone mě osobně dává nejmenší smysl. Mám ho, ale abych neměl v kapse zároveň ještě telefon s "normálním" Androidem, to bych si asi zvykal těžko. Jen ta synchro každé písničky přes iTunes či nemožnost jednoudchého nahrání souboru do telefonu (iPhone nepodporuje adresářovou stukturu).

EDIT: Prémiové Xperie také nejsou špatné. Osobně bych ale volil Samsung, spíš ale ze zvyku.
iPhone 12, Samsung A50, iPad Mini (2019), Apple Watch 5, MacBook Air M1

Moje úvaha, proč si (ne) koupit iPhone 12:
http://coins4you.cz/ip12/
xlendi
Junior

Odeslat příspěvekod miromen4 17. 6. 2018 18:56

Sony je vedlejši kolej. Jednou zkusiš a vic už nechceš. Ale je to samozřejmě o naročnosti a potřebach a ty meně naročne muže i sony uspokojit.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katikakus 17. 6. 2018 20:59

Sony ma jedny z nejvernejsich uzivatelu. A pravem. Zase placas, jako obvykle.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 17. 6. 2018 21:06

Pokud člověk chce AOS, je náročný, tak právě Sony je to nejlepší co člověk může koupit, naopak všude vnucovaný Samsung je to horší, co může koupit.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 17. 6. 2018 21:16

Naročny člověk si určitě nepořidi sony, ktery je pro ty meně naročne nebo trpělivějši jak uživatelsky či spolehlivosti . Nejednou se sony snažilo a ukazalo se, že na to nema tak slevil se svych naroku. Dnes, už i čiňani dokažou byt dal a nabidnout uživatelsky přivětivějši vyrobky na vyšši urovni. Samsung je jinde a pro naročnějši uživatele určitě vhodnějši jen je potřeba si připlatit. 8-)
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katikakus 17. 6. 2018 21:29

:-D :-D :-D bavis, chlapce. Vetsi blabol jsme tady dnes jeste necetli. Ale klidne se rozepis o te narocnosti i o tom, v cem je Samsung jinde. Nechame se poucit. A vynech sve obvykle nicnerikajici obecne kydy jako doted, ale mluv konkretne.

Zajimava FAKTA a pocteni pak tady: https://www.androidauthority.com/androi ... te-874788/

A pokud budes hledat Slowsung, tak musis skrolovat az uplne dolu.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alpha8520 18. 6. 2018 11:07

Samsung ovečka mluvící o přívětivosti a o náročnosti uživatele. Právěže samšunt si kupují nenároční, protože jejich nástavba je snad to nejhorší, co kdy někdo na android nabastlil. Miromen je absolutní mimoň, bez jediného argumentu, dělá ze Samsungu božstvo. Hádal bych to na nějakej nádor na mozku, či poruchu osobnosti, tohle není normální.
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod gugel 19. 6. 2018 13:03

..hmmm..tak to som si nevsimol. ze tieto nove mobily nemaju jack na sluchatka ..hmmm...tak asi pojdem do xperie compact xz1..hmm..
Visaton Conga, Audia Flight Three S + Azur 851N, NAS Synology + "jablka"
gugel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gugel 23. 6. 2018 07:15

..rozhodnuté..aj objednané :) ....prečo by som neskúsil niečo nové..IOS :) I8 64GB :) .. čaute ..

..a nehádajte sa :) ..

-- 28. 6. 2018 20:36 --

..waw...hraje to cez airplay so zosikom Hegel!!!...tak dufam, ze ma nesklame ako Samsung..ktory ma inac krasne fotky...cau
Visaton Conga, Audia Flight Three S + Azur 851N, NAS Synology + "jablka"
gugel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jege 4. 11. 2018 12:39

Vždy jsem měl Android, ale už mě stále se zvětšující placky nebaví, tak jsem si koupil iPhone SE, dokud se dá pořídit CZ distribuce v tmavém provedení a za normální cenu. Z prvotního seznámení jsem nadšený, konečně zase telefon ovládaný jednou rukou, všechno velice příjemné a intuitivní, přenos kontaktů, SMS, fotek, videí a Gmail účtů v pohodě, ale normální emailové účty se nepřenesly a momentálně řeším problém s přenosem historie hovorů a hlavně historie chatů z Viberu a WhatsAppu.

Historií hovorů přinejhorším oželím, i když podívat se, jestli mi zrovna daný člověk nevolal před 1/2 rokem může být velice potřebné, ale přes Viber a WhatsApp řeším hromadu firemních i soukromých záležitostí, takže přenos chatů je pro mě životně důležitý.

Z Androidu na Android i z iOS na iOS je přenos snadný, stačí použít vestavěné zálohování, ale nepřišel jsem na to, jak to přenést mezi platformami, jelikož Android zálohuje na Google Disk a iOS na iCloud. Jak donutit Viber/WhatsApp na Androidu zálohovat na iCloud nebo Viber/WhatsApp na iOS načíst zálohu z Google Disku, popřípadě Viber/WhatsApp zazálohovat a načíst zálohu z PC? Pokud někdo podobný problém vyřešil, uvítám když poradí.
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ze.us 4. 11. 2018 13:27

WhatsAppu staci podstrcit pred prvnim spustenim databazi z puvodniho stroje.
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jege 4. 11. 2018 15:28

A kde tu DB najdu? Nějaký návod by nebyl?
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ze.us 4. 11. 2018 16:01

Jasne, u dodavatele ;)
Ale jak to nacpes do Applu netusim...
ze.us
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků