Zajímavý problém s baterkou (SE)

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod franzkafka 10. 1. 2018 18:01

Zdravím,
mám několik týdnů starý iPhone SE (iOS 11.2.1) a předevčírem a včera se mi stala velmi zajímavá věc.

Ráno jsem dal nabíjet mobil, nabil na 100 %, vytáhnul z nabíječky, zapnul jsem nerušit a mobil uzamknul (žádná aplikace na pozadí neběžela, kromě polohových služeb vše vypnuto) a šel spát (mám noční), po 6 hodinách spánku se vzbudím kouknu na mobil a baterie 54 % ... Kouknu na stav baterie a tam u využití svítilo 2 hodiny 54 minut, přitom jsem spal a mobil byl uzamknutý ...

Při běžném použivání iPhonu během dne (jen hovory a SMS) normální úbytek baterie

Dnes to stejné, baterie měla ráno ještě 49 % a proto jsem ještě nenabíjel, šel spát (nerušit, aplikace na pozadí žádná, kromě polohových služeb vše vypnuto), vzbudím se a mobil úplně vybitý ...

Někdo nějaká rada případně vysvětlení proč se to děje ?
franzkafka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tttppp40 10. 1. 2018 20:01

Nemáš nafouklou baterii?
tttppp40
Junior

Odeslat příspěvekod franzkafka 11. 1. 2018 16:57

Nemám nafouklou bateri ... zadní tělo telefonu je naprosto rovné

Provedl jsem update na 11.2.2 ... šel spát 74 % ... vstanu 44 % (za 5 hodin) :hm

Jako by to poznalo kdy spím a začne ubývat baterie ... jinak když nespím je při běžném používání i odložení mobilu úbytek baterie přirozený

Budu dál laborovat co za problémem stojí ...

Zítra zkusím odložit telefon na jiném místě - všiml jsem si totiž, že v tom místě kde mobil odkládám hodně skáče síla mobilního signálu, tak možná to je tak nešťastné místo, že se to neustále připojuje z jedné BTS na druhou ...

Dále jsem si všiml, že problém se objevil po aktualizaci aplikace SofaScore, tak to je druhá stopa

Pak už asi jen zbude zkoušet vypínat a zapínat všechno možné (polohové služby atd.) a monitorovat

Uvidíme, budu informovat když na to přijdu

-- 14. 1. 2018 08:05 --

:arrow: Vyřešeno

Tak problém opravdu způsobuje mobilní signál v jedné z místnosti mého bytu, konkrétně ložnice (signál na ukazateli mobilu tam skáče z 1 na 5 čárek) a telefon se neustále připojuje z jedné BTS na druhou což "vyšťavuje" baterku.

Taky jsem přišel na to proč k tomu dochází. Silný signál je z BTS v 3G síti, ale mobil preferuje LTE síť a tak se snaží hledat BTS v sítí 4G, najde ji, připojí se, ale signál je velmi slabý a tak se zase odpojí a připojí na BTS v 3G síti ... a tak pořád dokola. A dělá to i když máte v mobilu vypnuté mobilní data. Těžko říct zda to je chyba na straně operátora nebo mobilu.

Zde paralela k některým ostatním uživatelům iPhonů, kteří si stěžují, že po aktualizaci na iOS 11 jim systém žere šíleně baterku - ono to nemusí být systémem, ale právě tím co zmiňuji výše.

-- 14. 1. 2018 10:50 --

:arrow: Řešení problému

Nastavení > Mobilní data > Volby dat > Zapnout 4G > zatrhněte "Vypnuto" místo "Pouze hlasový"

Nyní se bude mobil držet BTS (3G) a BTS (4G) bude ignorovat
franzkafka
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků