omezení výkonu starších iPhonů

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Zaill 22. 12. 2017 08:24

https://www.mobilmania.cz/clanky/apple- ... fault.aspx

Ahoj, co na to říkate? Máte někdo zkušenost?

Přemýšlel jsem o přechodu z androidu na iPhone právě kvůli tomu, aby vydržel a nezpomaloval se jako android po půl roce. Ale vypadá to, že za ty prachy radši koupím nějakou vlajkovou loď s androidem a budu na tom líp.
Zaill
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod franzkafka 22. 12. 2017 08:54

Mám SE a naprostá spokojenost (předtím Windows Phone)

Co se týká toho "zpomalování", tak je podle mého názoru kolem toho zbytečný humbuk, protože nevidím na tom nic špatného, že se ti sníží výkon pokuď už nemáš v "kondici" baterii - prodlouží se tím totiž výdrž telefonu než kdyby nebyl "zpomalen". Poté už záleží jen na tvém rozhodnutí zda ti to nevadí případně zda koupíš novou baterii a vyměníš ji za starou (výkon se opět navrátí do původních hodnot) nebo zda si rovnou koupíš novější model.
franzkafka
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 22. 12. 2017 10:11

Já bych si třeba chtěl vybrat mezi původní rychlostí a delší životností,takhle mě výrobce tlačí do nerentabilní opravy nebo koupě nového zařízení.Kdyby se to neprofláklo tak se ani neobtěžují zákazníky informovat.
standavfr
Junior

Odeslat příspěvekod melipa 22. 12. 2017 10:11

Jestli tomu Franzkafka veri, je to jeho věc, vsechno je to podle me jen strategie applu k umelemu zastaravani telefonu a nuceni koupi nového, aniz by riskovali, že telefon prestane fungovat v zarucni době a museli to platit oni...

Co mi na tom osobne vadi je to, ze zo prostě delaji bez vedomi uzivatele, ze si nemůžou vybrat, ze doted nebyli ani informovani, proste apple takhle jedna. Kdyz to vyzenu do extremu, je to jakobych bych si koupil auto a po par let mu proste vyrobce sw omezil vykon, rychlost a oduvodnil to opotřebováním soucastek.
melipa
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 22. 12. 2017 10:15

To jejich vysvětlení je samozřejmě směšný.
standavfr
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 22. 12. 2017 11:24

Samozřejmě pokud je to pravda, a Apple o tom neinformuje a nedává na výběr, tak postupuje zcela špatně a nemorálně.
:-)
Reku
Moderátor

Odeslat příspěvekod dockalacek 22. 12. 2017 11:26

Melipa to popsal krásně a pravdivě, já si taky myslím, že hlavním důvodem je to, aby si lidé koupili novější stroj. A výhledově to bude horší - vemte si, že ve Windows 10 nejdou natvrdo vypnout aktualizace. Mám pocit, že v budoucnu, a zdaleka nemyslím jen počítače a mobily, to bude horší. Výrobci zboží si automaticky budou určovat, co je podle nich pro zákazníka nejlepší. Konkrétně v případě omezování výkonu u iPhonu je podle mě hlavním důvodem maximalizace zisku společnosti, nikoliv upřímná obava a péče o blaho zákazníka.

Mamka má třeba kuchyňský robot od Ety, dostala ho ke svatbě, má ho už přes 30 let. Myslíte, že je dnes zájem, aby zboží lidem takhle dlouho vydrželo?

A konkrétně k tématu - někde jsem tady četl, jaký je iOS 11 na starších iPhonech hrůza (sekání, neoptimalizace). Nemůže to souviset i s tímto odhalením?
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
Moderátor

Odeslat příspěvekod standavfr 22. 12. 2017 11:53

Ipad 2 air po poslední aktualizaci maká už normálně, až na určité zpomalení....
standavfr
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 22. 12. 2017 12:50

Zajimava muze byt i ta moznost, ze kdyz ti treba po roce vyrazne klesne vydrz baterie, tak to muzes jit reklamovat. Ale pokud telefon vydrzi stejn, jen je pomalejsi? Toho si cast lidi ani nevsimne a cast to svede na nejakou narocnou aplikaci a reklamovat to nepujdou...
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410, 16GB RAM, 120GB mSata Crucial M4 + 1TB Samsung) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 22. 12. 2017 13:49

Apple půjde kvůli záměrnému zpomalování iPhonů před soud

http://www.smartmania.cz/apple-pujde-kvuli-zamernemu-zpomalovani-iphonu-pred-soud/
W10M - nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu
Momentálně používám..

Microsoft Lumia 950 XL, Nokia Lumia 930

ANDROID - reklamosystém
Momentálně zkouším..

Samsung Galaxy S9 Coral Blue

iOS - dětský systém
Momentálně zkouším..

Apple iPhone 8
uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod standavfr 22. 12. 2017 14:45

Záruka na kapacitu baterie je 6 měsíců.
standavfr
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 22. 12. 2017 15:00

Přesně tak, jen doplním, že na baterie se vztahuje záruční doba v trvání 24 měsíců, stejně jako na jakékoli jiné spotřební zboží. Záruční dobu ovšem nelze zaměňovat za životnost výrobku.
Životnost baterie je nejčastěji spjata s počtem nabíjecích cyklů. Proto se většinou používá paušální doba životnosti 6 měsíců. Jedná se ale o životnost baterie nikoli o její záruční dobu.
Záruční doba na baterie je tedy 24 měsíců, ale nevztahuje se na pokles kapacity, která je způsobena běžným užíváním.
Momentálně používám..

ANDROID - reklamosystém
Momentálně zkouším..

iOS - dětský systém
Momentálně zkouším..

Apple iPhone 8
uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod franzkafka 22. 12. 2017 15:50

Tahle debata je naprosto zbytečná, protože je už více méně teď jasné, že další aktualizace vše přemění ve volitelnou volbu v nastavení. Jenom podotýkám, že Apple neudělal nic špatného - jen optimalizoval spotřebu, aby se v extrémních podmínkách se starou baterii telefon nevypínal a aby uživatelům se starší baterií prodloužil výdrž telefonu. Kdo chce pravidelně měnit telefon kvůli umělému zastarávání ať zůstane u Androidu.
franzkafka
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 22. 12. 2017 16:05

Ano Apple optimalizoval spotřebu, aniž by o tom dal vědět.A uživateli bloumej, proč se najednou zpomalil telefon..
Jen náhodou se to provalilo.Takže umělé zastarávání by Apple. :tleskani
Momentálně používám..

ANDROID - reklamosystém
Momentálně zkouším..

iOS - dětský systém
Momentálně zkouším..

Apple iPhone 8
uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod standavfr 22. 12. 2017 16:23

Franzkafka, uveď zdroj.Nebo je to jen tvoje dojmologie?Já jako uživatel ipadu jsem vcelku *****án.Je to neférové jednání a tomu rádoby vysvětlení snad uvěří člověk,co nemá všech pět pohromadě.Oni neoptimalizovali spotřebu,oni jen snížili výkon starších zářízení,to nemá s optimalizací nic společného.
standavfr
Junior

Odeslat příspěvekod Franklin 23. 12. 2017 00:33

Nick Cave: Jenom dotaz - odkud kopíruješ ty odkazy? https://www.mobilenet.cz/ hlásí neplatný certikát, protože server je nakonfigurovaný jako mobilenet.cz bez www. Bez problémů budou tedy odkazy

https://mobilenet.cz/clanky/bajne-kvitko-konecne-nalezeno-glosa-34197

http://www.mobilenet.cz/clanky/bajne-kv ... losa-34197
Franklin
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 12. 2017 00:59

mi to zahlásilo jednou jen u toho odkazu výše, jiné mi tohle nehlásí (je to odkaz z UC Browser mini)
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod standavfr 23. 12. 2017 09:02

Taky mi tvoje odkazy nejdou otevřít.Franzkafka,co ten zdroj?
standavfr
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 12. 2017 16:35

Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod uiqjirka 29. 12. 2017 11:25

Apple se omlouvá za zpomalování iPhonů. V příštím roce zlevní výměnu baterií
http://www.smartmania.cz/apple-se-omlouva-za-zpomalovani-iphonu-pristim-roce-zlevni-vymenu-baterii/
Momentálně používám..

ANDROID - reklamosystém
Momentálně zkouším..

iOS - dětský systém
Momentálně zkouším..

Apple iPhone 8
uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod uiqjirka 31. 12. 2017 13:48

Tohle bohuzel nema nic s redmondem, to s tim nema vubec nic spolecneho.Sprasene (nektere) se to otevira na cemkolil, PC, i Androidu (tablet, telefon) nebo iOS.Je videt mladi a neumetelstvi.A to, ze to je mobilmania neznamena, ze se sem chodi jen z mobilu, tim jsi to zazdil uplne.
Takze rada na zaver, nauc se konecne spravne vkladat odkazy.
Momentálně používám..

ANDROID - reklamosystém
Momentálně zkouším..

iOS - dětský systém
Momentálně zkouším..

Apple iPhone 8
uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Reku 31. 12. 2017 16:01

Pokud by nějaký odkaz šel otevírat ze všech (většiny) zařízení, bylo by to nejlepší. Ale pokud to nejde, tak podle mého osobního názoru je lepší, aby to šlo hlavně z mobilu. Protože sem podle mě chodí lidi hlavně z mobilu. Mě ty odkazy Nicka většinou jdou, certifikát je problém jinde.
Už jsme to tu řešili - dřív....
:-)
Reku
Moderátor

Odeslat příspěvekod oooooooooo 31. 12. 2017 16:04

Odkaz se otevira tim ze na nej kliknu,zadne spravne,spatne neexistuje.Muzu jeste dat kontextovou nabidku,otevrit v novem panelu atd.Pokud chci resit odkazy od tragedu z mobilenetu co si ani web neumi nakodovat aby to neblblo v nekterych prohlizecis je dobrej kompromis prepnout pred pastnutim z mobilu user agent prohlizece mobilu na PC.A je po problemu je to vterina.Primarni problem je totiz kombinace nakodovani webu vs prohlizec.
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 1. 2018 03:09

Apple může zpomalování iPhonu přijít pěkně draho
https://www.mobil.idnes.cz/zaloba-apple ... iphone_ram
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kozenka 2. 1. 2018 08:22

Zajimavy je, ze Apple telefony zpomaluje z duvodu, aby nedochazelo k jejich vypinani. Ale u Samsungu, Sony, HTC to jde i bez snizovani vykonu a taky se ty telefony nevypinaji. A technologie je stejna ne? Chapu omezovani vykonu jen v pripade kdy dochazi k prehrivani telefonu at uz z jakehokoliv duvodu.
kozenka
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 1. 2018 19:22

Apple vymění baterii u každého iPhonu
https://www.dotekomanie.cz/2018/01/ipho ... icky-test/
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod fejfarz 8. 1. 2018 15:07

Výměna baterie od Iphonu SE, 6, 6 plus a výš už funguje i v ČR. Minulý týden jsem kvůli tomu kontaktoval firmu http://www.ceskyservis.cz která je autorizovaný servis pro Apple. Potvrdili mě že výměnu už provádí. Tak jsem dojel na pražskou pobočku se svým Iphone 7 a za hodinku jsem odjížděl s novou baterií za cenu 876 Kč i s prací a DPH. Žádný problém v tom nevidím :-) Apple se k tomu postavil dobře, že vymění svým zákazníkům baterie se slevou.
fejfarz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cheetah007 2. 3. 2018 21:44

Všimli jste si že ta příliš nafouklá bublina splaskla a vůbec se o tom už nepíše?
Jiříkovi praskají žilky :D
Jim tolik nenáviděný pasáček ovci Apple to ustál
Cheetah007
Junior