iPhone X - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Karl Kopfrkingl 25. 4. 2018 07:29

Já beru telefony tak, jak jsou. Koupím nový a obnovým ze zálohy. Fakt nemám už čas, abych si s tím hrál a všechno nastavoval ručně - v 21. století.
Dělám to tak s Androidem i iOS, aby to bylo alespoň trochu vypovídající - tedy pro mne.
Nicméně iOS 11.3 ten problém má. Dokonce od iOS11 se na zamčené obrazovace tu a tam nezobrazují hodiny a ani notifikace - pomůže jenom restart a to i párkrát za den :-( Také vcelku známý bug.
iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green
...pojď stoupat jak dým... 8-)
Karl Kopfrkingl
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike-biker 25. 4. 2018 07:37

No můj iPhone X ten problém nemá.
Nastavil jsem jako čistý a pouze synchronizoval s iCloudem. Proto ten problém nemám. :-)
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bru7us 25. 4. 2018 07:59

Ja take bez problemu - Xko jsem pred cca 14 dny instaloval nacisto (nedelal jsem recovery protoze jsem mel cca pulrocni epizodu s androidem a vyuzil jsem to k ciste instalaci :)
bru7us
Junior

Odeslat příspěvekod Karl Kopfrkingl 25. 4. 2018 14:17

Asi si úplně nerozumíme:
Já ten problém také neměl. Mám Xko od prvního dne prodeje v ČR. Fungoval zcela bez problémů, byť jsem tam natáhl zálohu z iCloudu z Osmičky. Problém nastal s updatem SW. Na telefonu, který do té doby fungoval bez problémů.
iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green
...pojď stoupat jak dým... 8-)
Karl Kopfrkingl
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bru7us 26. 4. 2018 09:42

Ale jo ja rozumim - je to samozrejme pitomy a bohuzel to ukazuje ze apple jde pomalu do haje - jeste par let a bude to stejnej mess jako android :(
Co jsem chtel rict je, ze pri ciste instalaci posledni verze iOS je to OK - ie neni to problem iOs per se, ale nejaka kolize z tveho backupu.
bru7us
Junior

Odeslat příspěvekod Mike-biker 26. 4. 2018 10:26

Přesně tak. Nechci se zastávat APPLE, ale prostě při té složitosti občas vyvstane nějaký problémek a kolize, pak se to snadno stane. Já měl na MacBooku pro jeden problém s aplikací třetí strany, ti to sváděli na APPLE, ten to neuměl vyřešit...byl jsem totálně naštvaný.
Před 14ti dny jsem provedl čistou instalaci a ejhle - problém zmizel. 8-)
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mberdych 26. 4. 2018 10:51

Mizející hodiny mají nějakou souvislost s aplikacemi. Na iP8 se to objevovalo obden (včetně čisté instalace) a po odebrání Musically to téměř ustalo. Nebude to jediná apka. Moje X dobrý, pak jsem něco instaloval a objevilo se to 2x v týdnu. Pak jsem to odebral (nějaká hra, už nevím jaká) a od te doby nic. Je to rozhodne závisle na aplikaci a ani čistá instalace nepomůže, to jsem si ověřil.

Logika říká, ze to způsobuje použití nějakého API, co není použité všude, kde je nějaký bug.
mberdych
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Peťan 26. 4. 2018 14:26

Mizející hodiny jsou hodně málo častým problémem, já osobně cajk ale u kámošky jsem to viděl. Googlil a pomohlo změnění nastavení displeje ze standart na zoom a pak zase zpátky na standart a od té doby to neudělalo.
Pan Peťan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod robsol 2. 5. 2018 12:41

Pánové je tu prosím někdo kdo přecházel na iP X ze Samsungu S8/9/Note?
Uvažuji o tom, ale nejsem si jistý zda by mě iPhone moc neomezoval. Používám hlavně na práci tzn. telefonování, práce s kontakty, maily (exchange) , internet, navigace atd. Focení mě zas až tak nezajímá.

Bude mi proti Samsungu něco chybět?
Samsung Galaxy S9, S7, Iphone 6, Iphone 5 SE
robsol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 5. 2018 16:20

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jozef Cmar 5. 5. 2018 00:39

Woodcessories dřevěné flipové pouzdro pro Apple iPhone X

https://youtu.be/LlLVnYfJKLY
Xiaomi 13
Galaxy S23
Jozef Cmar
Junior

Odeslat příspěvekod bru7us 5. 5. 2018 07:31

robsol píše:Pánové je tu prosím někdo kdo přecházel na iP X ze Samsungu S8/9/Note?
Uvažuji o tom, ale nejsem si jistý zda by mě iPhone moc neomezoval. Používám hlavně na práci tzn. telefonování, práce s kontakty, maily (exchange) , internet, navigace atd. Focení mě zas až tak nezajímá.

Bude mi proti Samsungu něco chybět?


Stridam prubezne iOS a Android abych zustal v obraze. Ani jeden system neni dokonaly (by far) ale z hlediska spokojenosti je to u mne tak 70:30 pro iOS. Samsung jsem uz par let nemel ale Androidy jsou na jedno brdo (a stejne mam Nova aby to slo pouzivat).

Rekl bych ze nejvic ti bude vadit nemoznost nakopirovat si adresarovou strukturu do iOS - samozrejme si nakopirujes soubory do sandboxu jednotlivych aplikaci ale ne adresare - to je pro mne desnej opruz.
Vyhejbej se iTunes jako moru, protoze ta aplikace to je syfilis zkrizenej s herpes. Nastesti dneska jde snad vsechno bez pouziti tohodle zblitku.
Mozna ti bude vadit omezeni widgetu na jdu zalozku - to teda nevadi mne (ja widgety nepouzivam) ale kamose to dost s*alo.
Na veci co jsi psal podle mne nepoznas moc rozdil - appky jsou v podstate stejne. Resp iOS mail nativni je o tridu lepsi nez jakakoliv android nativni mail aplikace - ja nativni Mail na iOS pouzivam porad - na Androidu nikdy tam jsem si koupil. Safari (browser) je v iOS super a podporuje addblockery.
bru7us
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 7. 5. 2018 14:53

Některým iPhone X nefunguje Face ID
Problém může být ve fotoaparátu

https://www.mobilenet.cz/clanky/nektery ... ratu-35087
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jozef Cmar 22. 5. 2018 23:46

Xiaomi 13
Galaxy S23
Jozef Cmar
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 5. 2018 12:21

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků