kdy koupit iphone SE - nyní nebo počkat do zaří?

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dancanowa 2. 8. 2017 10:50

Ahojte, chtěla bych se zeptat kdy je ideální čas koupit iphone SE? o2 nyní slevnilo na 8 990 32 GB variantu (128 GB stoji 12 000 Kč), ale s článkem o nástupci (na jednom webu zabirající se applem - určitě vygooglite -nechci dělat reklamu) který by měl dorazit nový SE a jeho cena by měla začínat okolo 10 500 Kč přímo od applu. Má cenu čekat do září s tím, že by původní SE mohlo jít ještě o něco dolů? nebo to úplně vyřadí? děkuji a odpověď snad je to pochopitelné

Danča
dancanowa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lukodlak 2. 8. 2017 11:00

Pokud ho nutně nepotřebuješ, tak bych do toho září počkal. Současný SE rozhodně hned nevyřadí.
Zajímám se o elektroniku a programování.
lukodlak
Junior

Odeslat příspěvekod dancanowa 2. 8. 2017 11:15

nepotřebuji to hned, mám ještě funkční 5 ale obměna je nutná, plno aplikací už mi tam nejde. a chci aby mi vydržel aspon ty 4 roky (5S už asi nemá smysl kupovat, ano a přiznám se růžovozlata varianta se mi libi více). muže se mi ještě někdo vyjádřit? moc děkuji za odpovědi. rozpočet mám 9000-10 000 ale pohrávám si s variantou počkat a snad 128 GB by se dala za tu desitku koupit :-) 16 GB je málo
dancanowa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dusan 2. 8. 2017 11:29

Co chcete slyset? Je to vsechno postavene na nepotvrzenych spekulacich z jednoho zdroje. Nikdo nevi nic, dokud nedojde k jeho pripadnemu predstaveni ci alespon k nejakemu duveryhodnejsimu leaku. Jeste pred mesicem se spekulovalo, ze SEcko skonci bez nahrady (tomu ovsem prilis neverim), ted se zase resi ze bude novy model za 10 500 Kc.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dancanowa 2. 8. 2017 11:58

to je fakt počkam a uvidim díky
dancanowa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RDMBR 2. 8. 2017 12:03

U vodafonu 32ka za 8477 ;) a kde to bylo o tym novym za 10500 krom idnesu?
RDMBR
Junior

Odeslat příspěvekod dancanowa 2. 8. 2017 15:12

Bylo to na webu letem světem Applem (snad nevadí ze uvádím) článek z 19.7.2017
dancanowa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Reku 2. 8. 2017 15:33

Počkal bych, zda se spekulace o nástupci potvrdí.
Jinak růžovo zlatý SE 32GB bývá i u O2. Musí to člověk vyhmátnout.

U Vodafone je za 8777 a ne za 8477. A mají jen jednu barvu, vesmírně šedá.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Alpha8520 2. 8. 2017 15:43

Je otázka jak je SE pro Apple koncipováno, protože při představení SE jsem měl spíš pocit, že neuvádí 4" model proto, protože po něm lidi touží, ale proto, že se potřebovali zbavit starých součástek, displejů apod. Je tedy otázka, jestli pozici iPhone SE2 nezaujme nýnější 6S, jakožto další recyklát. Spousta lidí už přišla na to, že těch 4,7" není žádná tragédie (ani pro dámy, většinu jich vídám s 6S/7) a enormní zájem o SE je spíše podle mě díky nízké ceně ve spojení s iOS, než zájmu o tak malý displej.
Osobně jsem velmi zvědav jak se k SE Apple postaví.
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod melipa 2. 8. 2017 16:00

Osobně si ale nemyslím, že je možné teď koupit iPhone SE a chtít, aby vydržel 4 roky, to se dá spíš očekávat od plnohodnotného iPhone, ale ne od low-endu, kterým SE je.
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RDMBR 2. 8. 2017 16:21

To ze jen nema 3d touch je lowend?
RDMBR
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků