iPhone 5s - extrémní vybíjení baterie a zahřívání

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Fleece 29. 6. 2017 08:18

Ahoj,

potřeboval bych poradit. Koupil jsem si "nový" starší iPhone 5s, přičemž poměrně rychle jsem zjistil, že telefon se i při naprosto běžné činnosti (pohyb v menu telefonu atd.) poměrně silně zahřívá (horní část až polovina zad a boční rámeček). Zároveň s tím se i poměrně rychle vybíjela baterie.

První, co jsem udělal byla resete iOS přes iTunes (bez obnovy dat), jelikož problém trval, koupil jsem zcela novou baterii. Bohužel i nová baterka tomu nijak nepomohla a telefon se vybíjí rychlosti cca 1% za minutu, když je zapnutý displej (jas cca 40%), na telefonu nehraji hry, ani nedělám nic výjimečně náročného.

Včera jsem si pohrál s nastavením, vypnul všechny polohové služby, přes noc klesla baterie ze 100% na 54% při nečinnosti. Když se dívám na využití baterie, není tam pro mě nic nestandardního, co by ji mělo vybíjet (zejména přes noc).

V tomto stavu je telefon pro mě nepoužitelný.

Vzhledem k tomu, že je to moje první iOS zařízení nevím, zda nedělám něco špatně já, případně jak eliminovat to, že je něco přímo s telefonem.

Děkuji za každou dobrou radu.

Michal
Fleece
Junior

Odeslat příspěvekod marts 1. 7. 2017 17:15

Toto není typické chování, nejspíš bude elektronika toho telefonu nějakým způsobem poškozena.
marts
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majkl 3. 7. 2017 06:12

Souhlas. Samozřejmě za předpokladu, že nově koupená baterie je originál. Za třetí strany nejde až tak ručit, že budou OK.
Majkl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 3. 7. 2017 06:49

Telefon se prehrival v konkr. mistech uz pred vymenou baterky.Baterku muze vklidu vyloucit,nakonec az zjisti cenu za uvedeni do stavu jde to pouzivat zkusi najit jinyho hejla co skoci na koupi tohoto telefonu pokud nema zaruku.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freddy158158 3. 7. 2017 06:50

reklamoval bych ho.
Ps : neni to nějaký fejk telefon? .. nebylo by lepši vzit origo SE verzi?
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 3. 7. 2017 08:06

Az se ti povede na fake iphonu,coz znamena jiny hw telefonu,rozjet ios dej vedet.. :-)
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 3. 7. 2017 10:39

2freddy158158: Co je to prosím tebe "origo SE verze"? :D ... tenhle výraz slyším prvně.
iPhone 5S a iPhone SE jsou generačně naprosto rozdílné telefony i když v takřka identickém tělě...
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freddy158158 3. 7. 2017 17:53

kuře :-D :-D .. nepíše kde ho koupil. buh ví jestli ho nemá z alíku :-D
5s je už starej kram. na to že ma první Ios tak ma u apple koupit SE a má vše co hledal .. novej,rychlej,spolehlivej Ios .. prostě origo SE ;-)
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 3. 7. 2017 17:58

To zahrivani nema co spolecnyho s verzi systemu.Abys chapal,fakeiphony nepouzivaji ani nahodou ios,duvod je prostej,na jine hardwarove platforme telefonu proste a jednoduse ios nerozjedes.Pamatuji posuky co se nechali nachytat tim ze jim byl predveden launcher ktery vypadal jako prostredi ios a telefon ve skutecnosti bezel na androidovi.To ovsem neni tento pripad.
FAKE jak pises je blbost do nebe volajici,na zadnem fake telefonu tvaricimu se jako iphone,ios nespustis.Jo mohl koupit rozdrbanou bazarovku v domneni ze je nova,to ale fakt neni fake.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freddy158158 3. 7. 2017 18:25

a jako na aliku neni Ios? buh vi kde vzal to origo.
nevim ale normalni clovek udela doma format (to udelal) pak ho dam reklamovat. proč to neudelal,vymejšli bejkárny a hledá na netu odpovědi? neni to divny? copak se Ios špatně reklamuje? twl nám tu iOvce nuti nazor reklamace výmenou a týpek to řeši tady? divný ne?
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 3. 7. 2017 18:43

Jezis kriste vis co znamena fejk? Fake? Tak i pro ty co o ios nevi nic.Tedy tebe.na danem telefonu provozuje ios,telefon je originalni.A proc? Protoze ios nelze na nicem jinem provozovat a ze ho provozuje bys zjistil ze dvou vet co napsal.Takze co je na alikovi nebo bernardynovi je uplne jedno..pokud tam koupis fake nemas ios,pokud jedes na ios koupils originál..
To ze koupil jetou mr.ku misto novyho stroje nema nic co spolecnyho s fake iphonama co se prodavaji
Predpoklad ze pozna rozdil mezi itunes a winampem nebo google music to snad resit nebudem a pokud provedl pres itunes uspesne reset neni treba resit originalitu,neoriginalitu - proste to original je stoprocentne.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freddy158158 3. 7. 2017 19:04

tak ješte jednou a pomalu .. proč neřeši reklamaci která ja u Ios dílem okamžiku?
muj dodatek už je jenom že měl koupit SE a ne ***** 5s .. chapeme?
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 3. 7. 2017 19:32

Reklamace u iOSu je dílem okamžiku? To znamená co? Reklamovat to bude předpokládám u Applu, ne u iOSu... a abych se vyjádřil k iP5s - rozhodně to není stará mr*ka, stále je podporován Applem a při běžném používání poskytne minimálně stejnou rychlost jako dnešní telefony střední třídy... Ano, SE je ve své velikosti TOP, ale není podmínkou.
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freddy158158 3. 7. 2017 19:46

kuře : jeee slovíčkaření. jasněže bude reklamovat u applu. kde jinde.
na to že si koupil prvni Ios měl vzit novějši SE. promin ale tak uz dlouho mit podporu nebude. pokud uz 11 neni posledni. když už se rozhodnul tak at to dává smysl ne?
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 3. 7. 2017 20:13

Jezismarja ze te to bavi.Jde o jedine,to žes psal o fejku je proste blbost.Jestli ale patris mezi ty co tvrdi ze autobus a antilopa je to samy protoze oboje se pohybuje a kdyz jim nekdo rekne ze placaji blbosti tak je to slovickareni,budiz,je mi to fuk.
a jestli bude nebude reklamovat,no to vi on nejlip sam,jestli ma vubec kde.takze bych moc neresil,to ze je to na hod z okna,on by byl z myho hlediska i zcela funkcni zralej na hod,je celkem irelevantni ve vztahu k prvni a druhe vete prispevku
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků