iPhone 6S - Rýchlosť 3G

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Lubos_DSLR 18. 11. 2016 21:15

Ahojte.

Potrebujem poradiť, ohľadne rýchlosti 3G na mojom 6S. V nastaveniach sietí si môžem vybrať z 2G, 3G a LTE. Používam 3G. Rýchlosť mám do 400 Kbps.

Známy si nedávno kúpil Xiaomi Redmi Note 3 Pro. Porovnávali sme rýchlosť 3G (nie LTE) na oboch a jemu to dáva rýchlosť aj 9000 Kbps. Oproti tomu je mojich 400 kbps na smiech. Jemu to však prepína z toho 3G, aj do H a H+, iPhone to nedokáže?

Otázkou je...Je to v poriadku? iPhone v 3G nedokáže fungovať na takej rýchlosti? Pokiaľ budem používať 3G, tak mi neostáva nič iné, ako sa uspokojiť s tými 400 Kbps? Za rady vopred ďakujem

Obaja máme Orange a rovnaké dátové balíky, takže tam problém, asi nebude.
Lubos_DSLR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matesmc 4. 6. 2017 10:35

První otázka je: Proč nepoužíváš na iPhonu LTE?

Druhá otázka: A zkoušeli jste si vyměnit SIMky?

Každý telefon podporuje jinou max. rychlost připojení, ale mé 5Sko má 3G rychlejší než uvádíš u toho 6Ska, tak je to divné.

PS: H, H+ jsou HSPA, HSPA+ a iPhone 6S podporuje HSPA
matesmc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod myrryn 4. 6. 2017 11:42

Třetí otázka: Nemyslíš, že po roce mu to je jedno?
myrryn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod llubik 13. 6. 2018 16:23

Jemu je to mozno jedno, ale mne, co by som mal kupit 6s nie, kedze som iPhone videl len za vykladnym sklom :-), takze kazda info, kazdy problem, je pre mna plus.
llubik
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 13. 6. 2018 22:03

iPhone 6S podporuje nejrychlejší 3G (HSPA+DC až 42Mbit/s), takže problém tazatele bude úplně někde jinde. iOS nikde neindikuje, zda se jedná o 3G / H / H+ / H+ DC. Prostě vše je 3G. Jinak dnes je to fuk, vesměs všude máte LTE a u všech morálních operátorů podporu VoLTE.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků