iPhone 4S-má ještě smysl kupovat?

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod fedorock 7. 11. 2016 23:52

Zdravím,
uvažuji o novém mobilu a po delším pozorování napříč společností si nelze nevšimnout spokojenost uživatelů iPhonů. V současnosti vlastním Samsung Galaxy S3 mini (2 roky) a začíná neskutečně zlobit, ale od počátku bych nemohl říct, že bych s ním byl spokojen. Proto bych chtěl zkusit jinou značku, klidně i jiný operační systém a pozornost se upnula k Applu. Obecně jsem typ, který užívá mobil na nejnutnější aktivity (volání, sms, internet, kalendář, mail + nějaká aplikace na kolo, běhání), a proto mě zajímá hlavně spolehlivost, kvalitní provedení, rychlost systému atd. Z toho důvodu jsem za něj byl ochoten zaplatit maximálně 4-5tis. V této cenové relaci je však jen iPhone S4 (za 4100 Kč), což by mně vůbec nevadilo, pokud to nepřináší úskalí. Prosím tedy o vyvrácení či naopak schválení ke koupi tohoto opravdu starého modelu i s argumenty, které se k tomu vztahují.
Budu rád i za doporučení na jiný model iPhonu (jsem ochoten si prvně v životě připlatit), či i jinou značku.
Je mně jasné, že vkus lidí se liší, ale primárně nechci udělat hovadinu a také zároveň trávit desítky hodin čtením recenzí a názorů :-)

Díky moc!
fedorock
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nevericitomas 8. 11. 2016 01:00

Jeste nedavno jsem pouzival Iphone 4 a musim uznat, ze to byl super stabilni a spolehlivy telefon, ale myslim, ze za 5 tisic kupovat iphone 4s je nesmysl, je to uz fakt stary model.

Podival bych se treba na
http://mobilni-telefony.heureka.cz/hono ... dual-sim/#
http://mobilni-telefony.heureka.cz/xiao ... b-global/#
nevericitomas
Junior

Odeslat příspěvekod M.BoBo 8. 11. 2016 05:13

"Budu rad i za doporučení na jiný iPhone"
-
Pokud chceš iPhone a nevadí ti menší úhlopříčka (při uvažování o 4s zřejmě ne), tak ber iPhone SE! Tenhle telefon ti vydrží skutečně dlouho. Při tvém nenarocnem užívání morálně třeba i 5 let (dokud na nej budou vycházet nové verze fw). Na netu se občas daji sehnat nové kousky za 8-9 tis.
M.BoBo
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 8. 11. 2016 08:01

4S uz bych nebral, jedna se o opravdu stary kousek.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dj.kure 8. 11. 2016 09:05

4Ska už je na používání opravdu dost nekomfortní. Díky malé operační paměti vše dost dlouho trvá. S iOS7 byla ještě parádní, ale iOS8 ji zabil a iOS9 to o moc nevylepšil. Navíc, dalších aktualizací se už nedočká.

Pokud chceš ušetřit, tak rozumné minimum je iPhone 5S. Ten bude ještě cca 2-3 roky podporován a funguje dobře.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod banner 8. 11. 2016 12:50

4S určitě ne... pokud jsi ve finanční tísni tak aspoň 5 nebo 5c. Ideálně 5S, z druhé ruky jej seženeš za levný peníz. I s iOS10 funguje i nadále skvěle.
Někdy je těžké se prosadit...
banner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dzunges 8. 11. 2016 17:41

ahoj, tak isto sa prikláňam k iP 5S. Mám ho doteraz a najnovší iOS 10 a funguje to skvele. Keby nekupujem nový mobil, tak by som si ho nechal ešte minimálne na 2 roky :)

fedorock: môj iPhone 5S predávam, ak máš záujem tak mi napíš :)
dzunges
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kadliwt 8. 11. 2016 18:40

Do 5k sezenes i 5/5C, este lip prisetrit a vzit 5S. 4S je uz fakt starej, pokud chces telefon pouzivat i na neco jinyho nez na volani a sms, tak rozhodne ber 5, idealne 5S.
D-O-P-P-E-L-K-U-P-P-L-U-N-G-S-G-E-T-R-I-E-B-E
kadliwt
Junior

Odeslat příspěvekod fedorock 9. 11. 2016 20:17

Děkuju moc všem za přínosné reakce :-)

Dzunges: Dík za nabídku, ale půjdu do nového kusu :-)
fedorock
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ales_Kal 13. 1. 2017 12:23

Podle mě je to zbytečnost :)
Ales_Kal
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků