iPhone 7/Plus - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod lojzak02 17. 9. 2016 13:45

//Noflame //

...jen analyzuju, každý si může udělat vlastní názor...

Při drop testech je odolnější iPhone 7 než Galaxy S7, co je ovšem smutné, že ve všech činnostech, s jedinou vyjímkou, a to načítání her, je iPhone 7 pomalejší než Galaxy S7, a to má iPhone 7 podle benchmarků výkonnější SoC a navíc si iPhone 7 "pomáhá" ubohým HD rozlišením displeje, takže nemusí renderovat stejně náročné scény jako Galaxy S7 s QHD panelem a i přesto je nový iPhone citlivě pomalejší. Největší fail, je pomalejší WiFi oproti S7. https://goo.gl/N3vI49

imho je nejvíc na vině špatná optimalizace iOS10 ve srovnání s Android MarshMallow, pak pomalý wifi modul iPhonu 7 a nízká kapacita paměti RAM...u iPhone je to stále stejná politika plánovaného zastarávání, buď osadí ku.r.v.ítko jako do 6tkových modelů, kterým odcházejí dotykové chipy displeje a ještě k tomu úmyslně nízkou kapacitu paměti RAM, aby s novější verzí iOS byly starší iPhone vždy citelně pomalejší a nutí tím lidi kupovat novější modely...si uvědommě, že v roce 2014 měl LG G3 QHD obrazovku a 32GB/3GB RAM, tou dobou prodávaný iPhone 6 Plus měl FullHD a 1GB RAM, iPhone 6 HD a 1GB RAM, posun do roku 2016? iPhone 7 stále jen HD a 2GB RAM, iPhone 7 Plus stále jen FullHD, které by více slušelo menšímu z modelů a 3GB RAM. Takže nejvyšší 7 Plus je jen takový střední třída ve srovnání s androidy, něco jako Galaxy Note3 se trochu výkonnějším SoC.

Pak není divný, že i nejnovější iPhony jsou pomalejší než Samsungy s TocuhWizem, který mezi androidy nevyniká zrovna nejlepší optimalizací. Tipuji, že Nexus 6P nebo OnePlus3 s výborně optimalizovaným androidem si stále podá i nejnovější iPhone 7 Plus, když se Samsungu S7 QHD displejem podařilo porazit téměř ve všem co do rychlosti menší iPhone 7 s HD panelem.
MX4Pro, S7 Edge, iPad Pro, 5K iMac
lojzak02
BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 17. 9. 2016 13:47

Karl Kopfrkingl píše:Mě se displej iPhone vždy líbil víc než ty barvičky na Samsungu.


A to me se vzdycky libila ta supr cerna, dokud neudelali TouchWiz jeste vic kriklavejsi v barvickach, tak to bylo supeeeeerrrrr :love: :love:

-- 17. 9. 2016 14:51 --

lojzak02 píše:Tipuji, že Nexus 6P nebo OnePlus3 s výborně optimalizovaným androidem si stále podá i nejnovější iPhone 7 Plus, když se Samsungu S7 QHD displejem podařilo porazit téměř ve všem co do rychlosti menší iPhone 7 s HD panelem.


Mám OP3 a ta rychlost je proste uplne, uplne nekde jinde. Uz jenom kdyz odemykas telefon pres fingerprint senzor. Jo, a OnePlus 3 ma to, co iPhone 7, kdyby nekdo nevedel - to "haptic home button". Akorat nebrni cely telefon. Taky ma pouze FullHD na 5.5", proto je vykonnejsi nez SGS7 - ale to jsem uz moc mimo temo.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lojzak02 17. 9. 2016 14:58

ad ten link Tech Trinkets
Samsung S7 vs iPhone 7
S7 rychlejší: Dialer, Tesla, Tinder, Messages, Health, Settings, Lara Croft, Pokemon GO
Similar: Tidal, Camera, Asphalt
iPhone 7 rychlejší: GTA

---------------------------------------
Další jablečný duel Speed Test iPhone 6S vs iPhone 7 https://goo.gl/UwlV7t

iPhone 6S rychlejší:
Camera, News, Netflix, Lightroom, Spotify, Swordigo

iPhone 7 rychlejší:
CRS2

všechny ostatní appky similar

Web Browsing je rychlejší opět na většině webů iPhone 6S než novější iPhone 7.
------------------------------------------

Původně jsem se těšil až bude iPhone vodotěsný, že si ho zase koupím, jenže on má jen IP67, Samsungy a Sony IP68.

rychlost WiFi
Samsung S7--- 210 Mbps
iPhone 7--- 153 Mbps

Geekbench
iPhone 7 SC3479 MC5608
Samsung S7 SC1848 MC5123
V syntetických testech iPhone vítězí, ale v reálném použití je stále pomalejší než starší Samsung S7.

1) iPhone bez jailbreak je v podstatě hloupý telefon ve srovnání s možnostmi, které nabízí rootnutý (ale i nerootnutý) android.
2) Těm, kdo udělali JB na iOS9.3 vydavatelé exploitu na JB vyluxovali kreditky a konta, takže další mínus v neprospěch iPhone.
3) Bez Jacku? Jako vážně mám poslouchat hudbu přes redukci, když 99% času, kdy mám k telefonu připojená sluchátka je v okamžiku, kdy ležim v posteli a mobil je na nabíječce.
4) Bezdrátové nabíjení? Kde jsi Cooku? ani Qi standard?
5) Fast Charging, nic bez čeho bych nemohl být, takže tohle je mi celkem jedno.
6) Pořád vystouplá čočka fotoaparátu a to provedení u iPhone 7 se mi zdá o mnoho ošklivější, než u řady 6/6S.
7) Pomalá WiFi a málo paměti RAM s ohledem do budoucna, na rok ty 2GB nebo 3GB u Plus verze asi stačí, až Tim Cook vypustí opět zpomalovací update, jako když před rokem zalagoval iPhone 6 Plus, pak bude 2GB/3GB málo.
MX4Pro, S7 Edge, iPad Pro, 5K iMac
lojzak02
BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karl Kopfrkingl 17. 9. 2016 18:13

Třeba v grafice lišty, která se na chvíli objeví, když přijde zpráva...
Karl Kopfrkingl
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mirne 17. 9. 2016 18:53

???
mirne
Junior

Odeslat příspěvekod Karl Kopfrkingl 17. 9. 2016 19:56

lojzak: hraní her na telefonu je tak možná pro uhrovité puberťáky, kdy jsou telefony typu S7/iPcokoliv, pro ně vlhkým snem. Že si na tom nezahraji nějakou super pařbu, většinu uživatelů iP opravdu netrápí. Hry hraji na odpovídajícím zařízení a to 5.5" obrazovka fakt není.
Možná jsi k tomu ještě nedošel, ale není potřeba se hnát pořád dopředu - lepší tohle nebo tamto a mít to ještě bájovější než LG, Samsung nebo Sony. Každý jede nějakou svou lajnu a tu si modernizuje. Proti 6s je to krok pozitivním směrem. Nadšenec Samsungu si s iPhonem nikdy nebude podávat ruku, protože je to prostě jiná platforma. Když vyrosteš, možná to jednou pochopíš a přestaneš debilně spamovat hovadinama.
Jo - Qi standard! Super věc! Dokud ti nenapíší, že si máš svůj báječný Note 7 strčit do...šuplíku a pokorně počkat na výměnu.
Opláchni se studenou vodou a pak přijď opět diskutovat nad něčím, cos ještě ani neviděl, borče 8-)

-- 17. 9. 2016 21:00 --

Mizlerek007 píše:Karl, hoď i prosím tě nějaký fotky za zhoršenýho světla... docela by mě zajímal posun proti 6s... Díky

Obrázek

Obrázek

První focena venku v cca 19:30 a druhá v místnosti za umělého osvětlení
iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green
...pojď stoupat jak dým... 8-)
Karl Kopfrkingl
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FatalError.cz 17. 9. 2016 21:34

Oboje je docela ***** fotko, když se vezme, že je to mobil 20000+ kč...
FatalError.cz
Junior

Odeslat příspěvekod freddy158158 17. 9. 2016 21:49

nahod Karle lepší fotky.v takovem prostředí a z blízka to udělá i mobil za bura ..
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lojzak02 17. 9. 2016 22:05

Ty fotky jsou jak z čínskýho šuntu, to není iPhone7 to je nějakej vtip, nebo je to prohnaný něčím... jako fotokrám, možná rekomprese na tom image hosting webu.
MX4Pro, S7 Edge, iPad Pro, 5K iMac
lojzak02
BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karl Kopfrkingl 18. 9. 2016 07:57

Nejsem fotograf... A ani se mobilem nesnažím fotit na World Press Photo.
Tak vás nechám v tom, že je to *****. Alespoň budete moci dále virtuálně onanovat nad tím, jak skvělé máte foťáky v mobilech :tleskani
BTW: ten kšunt je čínský - stejně, jako ten ve tvém avataru, korejský. Zkus se doma rozhlédnout a zjistit, co z těchto dvou zemí nepochází.
Karl Kopfrkingl
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FatalError.cz 18. 9. 2016 08:47

Ty si vztahovačná p*ča. Pouze tu píšeme že telefon za 22000 Kč fotí jako megahovno, je jedno jestli to je IPhone/ Samsung nebo Sony. Nemusíš být profi fotograf ale tyhle fotky jsou hrozně a opravdu vypadají že jsou z telefonu za 4000 Kč
FatalError.cz
Junior

Odeslat příspěvekod lojzak02 18. 9. 2016 09:19

Pro srovnání jak fotí dva roky stará vlajková loď menší čínské značky: https://goo.gl/photos/yq7gH1YfgKeB2gmB7

KArle to máš naprostou pravdu, někdy je složité vysvětlit ovcím, že iPhone je čínský telefon stejně jako Samsung, oba se vyrábí v čínských výrobních linkách z komponent původem z kontinentální Číny nebo Taiwanu.
iPhone je navržen v Cupertinu, Samsung někde v Jižní Korei, oba jsou to stejně čínský telefonu jako Huawei, BBK, VIVO.... rozdíl v kvalitě, ale je... nejhorší čínské značky stojí za prd, každopádně velké značky jako Huawei, BBK, LeEco, Meizu, Xiaomi a několik dalších mají kvalitu na podobné úrovni jako Samsung.

Ostudou je Lenovo (ne starší modely Moto pocházející z pera Google).
MX4Pro, S7 Edge, iPad Pro, 5K iMac
lojzak02
BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karl Kopfrkingl 18. 9. 2016 10:24

Fatal: jestli se domníváš, že když mne označíš za *****, tak tím bude mít tvůj myšlenkový průjem větší váhu, tak se pleteš. Nebude. Jenom to dokazuje, jak velký jsi ubožák, co neumí ani diskutovat.
Běž si ho raději ještě 2x vyhonit, aby ses uklidnil, blbečku.
Btw: z mé galerie ti mohu ukázat, jak fotily Samsungy za dvacku.

Lojzak: Xiaomi jsem měl (ještě je někde v šuplíku) a fotky z toho lezou opravdu hrozné. One+3 je již po 4. v reklamaci, protože se před čočku dostává prach - 3x se v servisu závada neprojevila, byť se to vrátilo vyčištěné.
Ono máš pravdu, že i PRC může být kvalitní. Ale rozhodně to neplatí paušálně.
Btw1: opravdu nejsem iOvce, chlapci. Asi jsem měl v životě víc Samsungů než někteří zdejší komici telefonů vůbec.
Karl Kopfrkingl
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lojzak02 18. 9. 2016 10:39

Ad Xiaomi, třeba vlajky jako Mi4 nebo Mi5 fotí výborně, Redmi Pro také, ale Note3 už je průměr, nový Note4 také, z nižších řad měl lepší fotoaparát měl akorát Note 3 Pro (se Snapdragonem) jenže to jsou všechno telefony za mrzký peníz ve srovnání s další konkurencí.

Mi4 dnes stojí 180$ objektivně i v základní 16GB verzi je to mnohem lepší telefon než spousta jiných za stejnou cenu (v CZK 4200,-) SoC to má výkonem na úrovni iPhone 6, narozdíl od menších iPhonů má kvalitnější displej a FullHD, kdo neřeší LTE a chce dobrý foťák, ten neudělá chybu.

Note 3 a Note 3 Pro stojí kolem 170$, v CZK od 5K do 7K, 5.5" FullHD a 4100mAh...zase najdi něco lepšího za podobnou cenu... snad jen Meizu M3 Note, ale Xiaomi jsou výkonnější...obojí opět bez LTE.

Takže řešit, že fotí "špatně" by nebylo fér, když jiný telefony za 4K-5K lépe stejně nefotí.
MX4Pro, S7 Edge, iPad Pro, 5K iMac
lojzak02
BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sandra 18. 9. 2016 10:52

lojzak02: To snad není normální, proč tady zahlcuješ forum tvýma nesmyslnýma plkama? Jdi si diskutovat na nějaké forum Samsungu, resp. někam, kde na tebe čekají :roll: Všichni si tady píšeme o iPhone, proč sem cpeš nějaký tvoje trapný výplody, které nikoho z nás nezajímají? Kolik ti je 12?
iPhone Xs :-*
sandra
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků