iPhone 7/Plus - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Sattero 28. 2. 2017 08:30

Nějaký zajímavosti? Na co se těšit?
Sattero
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rewolwer 4. 3. 2017 07:53

Sattero píše:Nějaký zajímavosti? Na co se těšit?


Od zavedení nového filesystemu AFS (Apple File System vyvinutým in house - https://en.m.wikipedia.org/wiki/Apple_File_System) což je podle mě nejzásadnější změna, až po drobnosti jako např. že Siri zná výslekdy nějaké kriketové ligy nebo co to je :)) Celý výčet:

Find My AirPods added to Find My iPhone app
Siri support for cricket scores from Indian Premier League and International Cricket Council
Safari support for Reduced Motion preference
Prominent user security section in Settings app
iOS 10.3 uses new Apple File System (APFS) which may free up some space
Podcasts app has a widget like Music app, same app design
New system level way for developers to request app rating, opt out option in Settings
CarPlay status bar has persistent quick access to media, communication, and travel apps for quick switching without accessing the Home screen
CarPlay gains quick access to albums from songs in Music, new Up Next screen
Weather data in Maps app now has 3D Touch forecast
rewolwer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alex75 17. 3. 2017 06:09

Ahoj Appláci, mám k používání IP7 a je pár věcí, se kterými jsem si zatím neporadil ke spokojenosti. Pokud má někdo radu, budu vděčný:
1)Nahrávání hovorů - není možné? Byl jsem zvyklý, že telefon mi automaticky nahrával všechny hovory, což je pro mě z pracovního hlediska velmi praktické.
2)Šablony SMS. Používám často a tady prostě neexistují??? Řešení, co se nabízí na netu, si to vytvořit v poznámkách a pak to kopírovat je neakceptovatelné.
3)Když mi někdo volá, telefon je zamčený a já chci jednoduše odmítnout hovor. To nejde??

Díky moc.
Od Dancall 2411 po Note 9
Alex75
Junior

Odeslat příspěvekod Miruska27 17. 3. 2017 06:52

K bodu 3. zmačkni vypínací tlačítko a vypneš zvuk zvonění a po druhém stisku odmítneš hovor ;-)
Miruska27
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 17. 3. 2017 12:10

K bodu 1. - bohužel
K bodu 2. - bohužel, lze pouze upravit rychlé odpovědi v případě odmítnutí hovoru s následnou SMS zprávou
K bodu 3. - jak již psal(a) Miruska27 - vypínací tlačítko prvním stiskem umlčí vyzvánění, druhým hovor odmítne.
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Žblambomírek 25. 3. 2017 21:50

Před nákupem 7plus mne stále odrazuje astronomická cena. V této souvislosti mne napadla zajímavá otázka - kolik odhadujete výrobní cenu jednoho kusu? Jen tak z legrace - zdánlivě nesmyslné srovnání s disketovou mechanikou, která byla dříve neodmyslitelnou součástí každého počítače. Musím uznat, že taková disketová mechanika byla velice složité zařízení - spousta mechanických součástí, táhla, pružinky, tři motory, hlavy pro čtení a zápis, halda elektroniky. I když se miniaturizace disketové mechaniky a iPhone nedá vůbec srovnávat, troufám si tvrdit, že výrobní náklady na disketovku musely být výrazně vyšší. Materiálu na iPhone je podstatně méně a výrobní linka ho jistě vyplivne za zlomek času, který byl potřebný k poskládání stovek součástí disketové mechaniky. Přesto se tak složité zařízení prodávalo za cenu pod dvě stokoruny včetně všech marží a daní. Na iPhone se jistě váže spousta licenčních poplatků, které jeho cenu ženou někam do nebe, ale když zůstaneme u těch výrobních nákladů, tak kolik? 80,- Kč? Stovku? Pravdu se docela určitě nikdy nedozvíme, ale prodejní cena je ve srovnání s tou výrobní skutečnou továrnou na peníze. Podobně jako třeba brýle nebo léky ... haléřové náklady a astronomické prodejní ceny. Předpokládám, že mi odpovíte, abych si šel koupit disketovku a zapomněl na iPhone. Máte v podstatě pravdu - pro mne je třicet tisíc nepředstavitelně moc peněz a šilhám po něm jenom proto, že nechci Android a nic jiného na výběr není. Stávající Lumia 950XL je sice fantastická, ale všichni víme, jak je to s podporou aplikací. Tak mi nezbývá, než tu závratnou sumu buď našetřit nebo si koupit Aligátora :-) Přeju hezký večer nebo den :-)
Žblambomírek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 26. 3. 2017 00:45

Tady máš odpověď, najít ji trvalo určitě méně času než sepsat tvůj dlouhý post. Hezký den.
http://m.mobilmania.cz/sok-soucastky-pr ... /a-1335784
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vicini72 26. 3. 2017 12:00

Zblambomirek to je teda zblambani. To promin. Ale myslet si ze disketovka je na stejne urovni jako jakykoli telefon to chce fakt fistrona. A cena 80-100 kc :)) fakt slusnej matros. Nevim na cem jedes ale chci to taky :)
vicini72
Junior

Odeslat příspěvekod rewolwer 27. 3. 2017 18:15

Žblambomírek píše:Před nákupem 7plus mne stále odrazuje astronomická cena. V této souvislosti mne napadla zajímavá otázka - kolik odhadujete výrobní cenu jednoho kusu? Jen tak z legrace - zdánlivě nesmyslné srovnání s disketovou mechanikou, která byla dříve neodmyslitelnou součástí každého počítače. Musím uznat, že taková disketová mechanika byla velice složité zařízení - spousta mechanických součástí, táhla, pružinky, tři motory, hlavy pro čtení a zápis, halda elektroniky. I když se miniaturizace disketové mechaniky a iPhone nedá vůbec srovnávat, troufám si tvrdit, že výrobní náklady na disketovku musely být výrazně vyšší. Materiálu na iPhone je podstatně méně a výrobní linka ho jistě vyplivne za zlomek času, který byl potřebný k poskládání stovek součástí disketové mechaniky. Přesto se tak složité zařízení prodávalo za cenu pod dvě stokoruny včetně všech marží a daní. Na iPhone se jistě váže spousta licenčních poplatků, které jeho cenu ženou někam do nebe, ale když zůstaneme u těch výrobních nákladů, tak kolik? 80,- Kč? Stovku? Pravdu se docela určitě nikdy nedozvíme, ale prodejní cena je ve srovnání s tou výrobní skutečnou továrnou na peníze. Podobně jako třeba brýle nebo léky ... haléřové náklady a astronomické prodejní ceny. Předpokládám, že mi odpovíte, abych si šel koupit disketovku a zapomněl na iPhone. Máte v podstatě pravdu - pro mne je třicet tisíc nepředstavitelně moc peněz a šilhám po něm jenom proto, že nechci Android a nic jiného na výběr není. Stávající Lumia 950XL je sice fantastická, ale všichni víme, jak je to s podporou aplikací. Tak mi nezbývá, než tu závratnou sumu buď našetřit nebo si koupit Aligátora :-) Přeju hezký večer nebo den :-)


I jako vtip dost slabý :-/ Předpoklad, žes to jako vtip nemyslel: Zamysli se nad tím z čeho se skládá disketová jednotka, popřemýšlej kolik peněz stojí vývoj chipu, software, služby a podpora. A nezapomeň na cenu za exkluzivitu, ptž na světě bohužel není jiný výrobce, který ti dodá kompletní řešení. To je asi tak vše co lze k tomu blábolu s disketovkou říct, pakliže ho beru vážně :)

-- 27. 3. 2017 19:18 --

rewolwer píše:
Sattero píše:Nějaký zajímavosti? Na co se těšit?


Od zavedení nového filesystemu AFS (Apple File System vyvinutým in house - https://en.m.wikipedia.org/wiki/Apple_File_System) což je podle mě nejzásadnější změna, až po drobnosti jako např. že Siri zná výslekdy nějaké kriketové ligy nebo co to je :)) Celý výčet:

Find My AirPods added to Find My iPhone app
Siri support for cricket scores from Indian Premier League and International Cricket Council
Safari support for Reduced Motion preference
Prominent user security section in Settings app
iOS 10.3 uses new Apple File System (APFS) which may free up some space
Podcasts app has a widget like Music app, same app design
New system level way for developers to request app rating, opt out option in Settings
CarPlay status bar has persistent quick access to media, communication, and travel apps for quick switching without accessing the Home screen
CarPlay gains quick access to albums from songs in Music, new Up Next screen
Weather data in Maps app now has 3D Touch forecast




iOS 10.3 je venku!
rewolwer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod clemenza79 22. 4. 2017 07:46

Ahoj jablečňáci, vážně uvažuji o koupi iPhone 7, ale přeci jen jelikož je to docela dost peněz malinko váhám zda nepočkat s čím přijdou v září zda má smysl do toho teď jít nebo počkat. Četl jsem že si Apple objednal 70 mil. OLED displejů co lze z toho tedy vyčíst, bude to opravdu takový skok takže se vyplatí na to počkat nebo to neřešit. Dále z toho co prosakuje nějaké případné bezdrátové nabíjení není pro mě důležité. Doma mám iPad mini 4 tak vím do čeho jdu. Otázka zní: koupit či nekoupit?
3210, 3310, 6100, 6230i, E51, N8, Lumia 1020, Lumia 930
Nexus 7, iPad mini 4
HP Envy x360
clemenza79
Junior

Odeslat příspěvekod Paffel 22. 4. 2017 20:29

Zdravím, klidně bych koupil, je to stále vlajková loď výrobce, ale hledal bych akční cenu. Za plnou částku už dnes nebrat. Tak například tento týden v úterý měla Mobilpohotovost akci na vše, mínus dvacet procent, bohužel jen na nové prodejně v Jihlavě. Nový iPhone 7 32GB vyšel tuším na cca 16000 kč. A to je hodně slušný, prodali jich hafo a za tyhle prachy fakt dobrý. Dále se dá koupit zánovní se slevou a pod. Nový model bude samozřejmě zase dražší, ale jistě i lepší. Já jsem s iPhone 7 128GB spokojen, ale co člověk, to názor. Vůbec netvrdím, že je to nejlepší telefon na světě, ostatně takový stejně neexistuje. Oceňuji rychlost, spolehlivost, jednoduchost, image značky a velmi pomalý pokles ceny. Něco na tom Apple je, vyzkoušejte a věřím, že budete spokojen. Pokud ne, tak s velmi malou ztrátou prodáte, což se vám u jiného výrobce nestane. :-)
Paffel
Junior

Odeslat příspěvekod S474N 27. 4. 2017 11:28

Taky bych koupil ted, vzdyt timhle stylem bys furt mohl jen na neco cekat a cekat a cekat a cekat...
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod clemenza79 27. 4. 2017 18:53

Díky Paffel a S47N, ještě bych se rád zeptal. Našel jsem na menších e-shopech cenu od 17 000 což je poměrně hodně rozdíl oproti ofiko cenám. Jaké je tam riziko oproti zavedeným shopům (Apple, Alza) když to koupím? Mám na mysli záruka apod.... díky
3210, 3310, 6100, 6230i, E51, N8, Lumia 1020, Lumia 930
Nexus 7, iPad mini 4
HP Envy x360
clemenza79
Junior

Odeslat příspěvekod S474N 27. 4. 2017 19:17

Tak si pohlidej, aby to byla realna CZ distribuce a ne nejaka dovozovka z ciziny. Ja osobne kupuji jedine u Reselleru.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RoSch 27. 4. 2017 22:36

clemenza79 píše:Díky Paffel a S47N, ještě bych se rád zeptal. Našel jsem na menších e-shopech cenu od 17 000 což je poměrně hodně rozdíl oproti ofiko cenám. Jaké je tam riziko oproti zavedeným shopům (Apple, Alza) když to koupím? Mám na mysli záruka apod.... díky

https://www.apple.com/legal/warranty/pr ... l#a2013328
Apple iPhone 15 Pro 512GB/Natural Titanium | iOS 17.4 || Apple Watch Ultra 2 | watchOS 10.4 ||
Apple AirPods Max | Apple AirPods Pro 2 (2022)
RoSch
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků