iPhone 7/Plus - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Psycho vlk Wolf 16. 8. 2017 20:15

Žblambomírek

Kontakty z Outlooku samozřejmě jdou, stejně jako pošta, kalendář, poznámky a připomínky. Musíš ten účet jenom přidat. ;-)
Psycho vlk Wolf
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marseb 18. 8. 2017 13:20

Zdravím, mám malý problém. Od včerejška mi letí baterie celkem rychle dolů. Když se podívám na využití baterie, nejvíce žere Galerie s 30% a s šílenou aktivitou na pozadí, vůbec netuším proč.

Nevíte někdo jak vypnout aktivitu na pozadí?
Díky moc :)
marseb
Junior

Odeslat příspěvekod red98 5. 9. 2017 06:25

Žblambomírek- preco ti vlastne vadi android?
red98
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bru7us 5. 9. 2017 08:23

Ja muzu odpovedet proc mne vadi android :)
Jsem prez leto dostal cuky ze musim skusit neco noveho - tak jsem poridil jeden top model a:
- s originalnim firmware baterka nevydrzela ani den - nastesti to vyresil FW co dorazil po par dnech
- Launcher nepodporoval unread badge bez kterych nedokazu zit (resp podporoval je pro asi 3 aplikace vyrobce telefonu, zbytek smula) - vyreslil jsem Nova launcherem + tesla unread
- pod Novou ovsem zase nefungoval jednoduchy time widget - musel jsem najit jiny
- po dalsim upgrade firmware ovsem widget prestal fungovat a pomohlo az uninstall/reinstall
- dalsi pakarny typu u email aplikace je na 2 ruznych mistech v settings zakazat aby to OS sestreloval/dovolil komunikovat pri zamcene obrazovce... ze Onedrive camera roll nesyncyje ale jen uploaduje etc etc...

Zkratka - ano dokazal jsem nakonec vyladit android tak aby fungoval jako iPhone - ale trvalo to par dni, musel jsem nakoupit par software... a nevim jak to dopadne pri dalsi FW update. Takze jsem android zase prodal a ma iPhone7 ktera mne funguje out of the box tak jak chci.... a holt na apple omezeni (hlavne nemoznost pristupu k filesystemu alspon na urovni aplikaci a nez*urvenejsi software pod sluncem iTunes jsem si uz zvykl).
bru7us
Junior

Odeslat příspěvekod redmond 5. 9. 2017 08:39

marseb píše:Zdravím, mám malý problém. Od včerejška mi letí baterie celkem rychle dolů. Když se podívám na využití baterie, nejvíce žere Galerie s 30% a s šílenou aktivitou na pozadí, vůbec netuším proč.

Nevíte někdo jak vypnout aktivitu na pozadí?
Díky moc :)

Nesynchronizuju sa ti fotky na iCloud?
my name is mond, Redmond.
redmond
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 5. 9. 2017 08:55

bru7us píše:Ja muzu odpovedet proc mne vadi android :)
Jsem prez leto dostal cuky ze musim skusit neco noveho - tak jsem poridil jeden top model a:
- s originalnim firmware baterka nevydrzela ani den - nastesti to vyresil FW co dorazil po par dnech
- Launcher nepodporoval unread badge bez kterych nedokazu zit (resp podporoval je pro asi 3 aplikace vyrobce telefonu, zbytek smula) - vyreslil jsem Nova launcherem + tesla unread
- pod Novou ovsem zase nefungoval jednoduchy time widget - musel jsem najit jiny
- po dalsim upgrade firmware ovsem widget prestal fungovat a pomohlo az uninstall/reinstall
- dalsi pakarny typu u email aplikace je na 2 ruznych mistech v settings zakazat aby to OS sestreloval/dovolil komunikovat pri zamcene obrazovce... ze Onedrive camera roll nesyncyje ale jen uploaduje etc etc...

Zkratka - ano dokazal jsem nakonec vyladit android tak aby fungoval jako iPhone - ale trvalo to par dni, musel jsem nakoupit par software... a nevim jak to dopadne pri dalsi FW update. Takze jsem android zase prodal a ma iPhone7 ktera mne funguje out of the box tak jak chci.... a holt na apple omezeni (hlavne nemoznost pristupu k filesystemu alspon na urovni aplikaci a nez*urvenejsi software pod sluncem iTunes jsem si uz zvykl).

Jako jak mám iPhone a mám rád jeho funkčnost, to co říkáš je něco ujetého, protože reálně, pokud si koupil opravdu top model třeba Samsungu, s absencí badge, problémy se synchronizací atp. ses nemohl setkat, protože to ty telefony umí samy. Měl jsem Note 3 a minulý rok pár měsíců i Note 7, který byl koncepci a funkčnosti iPhonu skutečně veeeeelmi blízko a neměl jsem jakýkoliv problém jej využívat i v pracovním prostředí.

To co popisuješ jsem zažíval na Galaxy S 2 :)
Sattero
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dz3jn 4. 12. 2017 12:06

Dobrý den všem. Dostala jsem Iphone 7 (můj úplně první iOS telefon), na kterém mi nefunguje WiFi volání. Zkusila jsem všechny dostupné postupy a návody, ale nejde to. V liště mi vedle ikony wifi sítě svítí "hledání". SIM karta je T-Mobile, mobil u operátora kupovaný není, nicméně i zákaznické centrum T-Mobile mi potvrdilo, že služba WiFi je služba daného přístroje, tudíž by neměla být podmíněna koupí telefonu přímo u operátora.
V práci, kde jsme úplně bez signálu, je několik kolegů, kteří na WiFi volání fungují na různých podporovaných telefonech, tudíž samotná WiFi síť by také neměla být problém. Obchodník, kde byl telefon zakoupen, mi nebyl schopen odpovědět.

Nesetkali jste se někdo s podobným problémem? Za každou radu budu vděčná, děkuji předem.
Naposledy upravil opasino dne 4. 12. 2017 14:11, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeno do příslušného tématu.
dz3jn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 6. 12. 2017 14:33

Mělo by stačit jenom že je mobil přihlášený do místní Wifi sítě a je povoleno Wifi volání v nastavení (Nastavení -> Mobilní data -> Wi-Fi hovory -> Wi-Fi hovory na tomto iPhonu).
Nic dalšího by nemělo být potřeba.

Nicméně T-Mobile se v častých dotazech jistí (https://www.t-mobile.cz/wi-fi-volani ):

Mám podporovaný telefon, ale Wi-Fi volání mi nefunguje?
Pravděpodobně jste si telefon koupili jinde než u T-Mobile ČR a neobsahuje tak všechny vychytávky potřebné pro správný provoz této služby.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 10. 12. 2017 15:25

To je uplne jedno, po zapnuti by si to melo samo dotahnout aktualizaci daneho operatora.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RDMBR 28. 12. 2017 17:22

Ahoj, existuje nejaka apka která eliminuje optickou stabilizaci u videa? Mel sem SE a videa z auta nebyly vubec roztresene

-- 4. 1. 2018 10:01 --

??
RDMBR
Junior

Odeslat příspěvekod therage 13. 3. 2018 20:37

Zdravim,

Na mem 7 Plus zacal chrcet reproduktor. Kdyz zesilim zvuk rekneme na 75% tak zacne v urcitych urovnich chrcet. Na 5S ani druhe 7 se toto nedeje a nechrci ani pri 100% hlasitosti.

Telefon ma stale Apple care zaruku. Mate nekdo zkusenosti s podobnym problemem a jeho pripadnym zarucnim resenim? Druhou veci je slabsi baterie, ktera uz nevydrzi to co by mela - i na tohle by mela byl rocni zaruka, ne?

Diky
therage
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 30. 3. 2018 00:49

Apple ukázal jarní kolekci krytů pro iPhone 7

https://www.mobilizujeme.cz/clanky/appl ... ne-7-8-a-x
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RoSch 30. 3. 2018 09:53

No to jsou zase barvy ... zase něco pro komunitu Pride Parade :nenapadne
Kdyby udělali barevnou variantu cargo khaki/černá, jako je nově pro AW, tak bych o něm uvažoval :D
Apple iPhone 15 Pro 512GB/Natural Titanium | iOS 17.4 || Apple Watch Ultra 2 | watchOS 10.4 ||
Apple AirPods Max | Apple AirPods Pro 2 (2022)
RoSch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kaizr 15. 4. 2018 15:24

Psycho vlk Wolf píše:Žblambomírek

Kontakty z Outlooku samozřejmě jdou, stejně jako pošta, kalendář, poznámky a připomínky. Musíš ten účet jenom přidat. ;-)



To sice jo, ale on potřebuje přenést kontaky do icloudu a to nešlo ani mě.
Musel jsem nejdřív importovat do googlu , export ve formátu vcard a potom teprve import do icloudu.
Vše proběhlo bez problému.
Ale rovnou z Outlooku ani prd
kaizr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod killmister 7. 8. 2018 14:48

Syn vlezl do bazénu a zapomněl si v kapse iphone7. Po pár vteřinách ve vodě telefon totálně utopený. Záruka samozřejmě neuplatnitelná. Opravdu super telefon.
Tato značka mi už nepůjde do domu. Zdravím a radím vše totéž.
killmister
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků