iPhone 7/Plus - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod xcmaniax 10. 6. 2017 21:06

Hele to je pro Tebe nejdulezitejsi posilat sms a porizovat zpomalena videa? Vzdyt to jsou dve naprosto z kontextu vytazene veci, jestli je to pro Tebe vetsina cinnosti s mobilem, tak to chapu, jinak to preci neni nic moc relevantniho. Jinak nic moc zasadne lepsiho na foceni v mobilech uz asi neni, tady je pak rada poridit si dobry fotak:)
xcmaniax
Junior

Odeslat příspěvekod mas0n 10. 6. 2017 22:05

"Škoda, že nevím o alternativě se stejně kvalitním snímačem otisků na přední straně."

Huawei P10?
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod Alex75 11. 6. 2017 05:38

Já se zatím pohyboval mezi Samsung Galaxy S a iPhone. Huawei se trochu bojím. Jednou jsem dostal služební Lenovo P1 a byla to opravdová hrůza. Od čtečky, přes stabilitu systému. Jen baterka byla nadprůměr. Proto se těchto zcela čistokrevných číňanů bojím:)
Nevím jak tady, ale např. u SGS7 se snímač otisků nedá s iPhonem srovnat. Úspěšnost u SGS7 tak 70%, iPhone tak 99%.
Možná přinese slibované vylepšení IOS11.
Od Dancall 2411 po Note 9
Alex75
Junior

Odeslat příspěvekod mas0n 11. 6. 2017 07:05

Taky mam trochu obavy, ale riskl jsem to. Vcera jsem ho objednal. Ta ctecka je opravdu vyborna, zpracovani taky, to jsem si pred nakupem vyzkousel. A recenze jsou slusne, tak ho zkusim. A prechazim z iP7+, predtim SGS7.
Jo, a lenovo bych s radou P od Huawei nesrovnaval, to je uplne jina liga
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod Majkl 12. 6. 2017 15:58

Alex75 píše:Nechápu to, proč nelze tento otravný zvuk vypnout. Bez toho, abych musel dávat celý systém do silent módu.

Ne celej systém. Jen jednu položku. Asi jsem to předtím nenapsal dost jasně.

IMG_1122.jpg
Majkl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honza1701 8. 7. 2017 14:35

Zdravím mám otázku...
Do včerejška jsem vlastnil honor 8 premium který jsem ale prodal za 4500 protože mi prasknulo sklo po pádu, takže jsem aktuálně bez mobilu a já se vás ptám, vyplatí se koupit iPhone 7 project red 128 gb za 24 tisíc když za necelé 3 měsíce vychází iPhone 8 ?
nejen z hlediska ceny, že cena 7 klesne třeba o 6 tisíc nárazově, ale i z hlediska toho že mobil bude za ty 3 měsíce už zastaralý a třeba o 50% slabší než 8...
líbí se mi ta červená barva ale nevím jestli se nevyplatí spíš čekat bez mobilu...
myslím si že 8 mě neochromí protože bezrámečkový display znám díky xiaomi, duální fotoaparát znám už 5 let díky HTC a bezdrátové nabíjení tu s námi je také už asi 2 nebo 3 roky.
Ale mám obavy že si koupím 7 red a za 3 měsíce budu litovat protože iP8 bude mnohem vymakanější výkonější a můj iP7 bude rázem stát třeba 15k..
Ještě předtím jsem měl 6s plus ale musel jsem ho prodat protože se občas zaseknul messenger tak snad teď koupím funkční kus..
honza1701
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 9. 7. 2017 14:04

Za tri mesice vyjit a byt k dostani jsou dve rozdilne veci.

O 6 tisic? Tu castku si vzal kde?

Mimochodem, co ti brani ted koupit 7 a tu potom prodat a koupit si 8?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honza1701 9. 7. 2017 14:33

Kde jsem to vzal ? no v lednu 2016 jsem kupoval 6s plus za 22 a dnes je k dostání za stejnou cenu, ale pochybuji o tom že klasická 6s stála v tu samou dobu 18 tisíc tak jako stojí dnes přímo od apple.com
Pak tady mam teorii o tom, že jelikož se 6s a 7 od sebe závratně neliší tak nebyl důvod zlevňovat 6s.... ale to bych musel vědět jestli se zlevnil třeba 5 po vydání 5s atd...
honza1701
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rewolwer 18. 7. 2017 14:43

honza1701 píše:Zdravím mám otázku...
Do včerejška jsem vlastnil honor 8 premium který jsem ale prodal za 4500 protože mi prasknulo sklo po pádu, takže jsem aktuálně bez mobilu a já se vás ptám, vyplatí se koupit iPhone 7 project red 128 gb za 24 tisíc když za necelé 3 měsíce vychází iPhone 8 ?
nejen z hlediska ceny, že cena 7 klesne třeba o 6 tisíc nárazově, ale i z hlediska toho že mobil bude za ty 3 měsíce už zastaralý a třeba o 50% slabší než 8...
líbí se mi ta červená barva ale nevím jestli se nevyplatí spíš čekat bez mobilu...
myslím si že 8 mě neochromí protože bezrámečkový display znám díky xiaomi, duální fotoaparát znám už 5 let díky HTC a bezdrátové nabíjení tu s námi je také už asi 2 nebo 3 roky.
Ale mám obavy že si koupím 7 red a za 3 měsíce budu litovat protože iP8 bude mnohem vymakanější výkonější a můj iP7 bude rázem stát třeba 15k..
Ještě předtím jsem měl 6s plus ale musel jsem ho prodat protože se občas zaseknul messenger tak snad teď koupím funkční kus..


Na vašem místě bych šel do 7 z jiného důvodu. 7 je top odladěná verze, staví na zkušenostech z předchozích 2 generací a za sebe můžu potvrdit, že je to ten nejlepší z iPhonů, které jsem kdy měl. Naproti tomu, nová generace bude pilot - nový design, nová konstrukce, nový displej atd. - spousta porodních bolestí a potenciálních problémů. Osobně nikdy nejdu to "Tock" generace, vždycky do "Tick", resp. "S". To, jestli bude letos nějaká 7S je ve hvězdách, osobně nevěřím tomu, že Apple ještě jednou zopakuje "šestkový" design a nacpe do něj nějakou novou technologii, kterou 7 nemá. Je to velmi nepravděpodobné.
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Žblambomírek 29. 7. 2017 22:01

Před několika týdny jsem si po dlouhém odkládání koupil 7 plus (vadila mi nesmyslná cena). Do té doby jsem měl Lumii 950XL, která měla sice určitě své mouchy, nicméně stála třetinu ceny iPhone a nezlobte se na mne, uměla toho víc. K investici do iPhone mne přivedlo umírání WP, nesmiřitelnost s Androidem a také trochu zvědavost, co dostanu tak zázračného za bezmála 30 tisíc. Asi nejsem dostatečný snob, ale zklamání je docela velké - iPhone je podle mne úplně tuctový telefon za nesmyslné peníze. Je pravda, že funguje spolehlivě a svižně, ale to uměla Lumie 950XL nejméně stejně dobře. Zaráží mne, že u tak drahého telefonu nejde vyřešit spousta banálních požadavků. Třeba převést kontakty z účtu u Microsoftu. Z Androidu není problém, ale s importem z WP se prostě nikdo nenamáhal - jak se tohle může stát u tak drahého přístroje? iPhone sice umožňuje zobrazit kontakty z účtu u Microsoftu, ale nepochopitelně je nelze přetáhnout. Dalším nedostatkem je absence notifikace zmeškaných událostí v pohotovostním režimu. Dokud nezmáčknu probouzecí tlačítko, nejde nijak poznat, zda jsem nezmeškal zprávu nebo hovor. Kdyby uměl aspoň stupidně poblikávat LED bleskem (samozřejmě s podstatně nižší intenzitou, než při focení). Podobně události v kalendáři, pokud není zapnuté upozornění - pokud si kalendář sám ručně neotevřu, nikde není ani zmínka, že mám jít zítra k zubaři. "Pípací" jednorázové upozorňování mi nevyhovuje - pokud se zrovna na něco soustředím, tak to akorát ruší a stejně to za 5 minut zapomenu. Lumie přímo na zamykací obrazovce umožňovala zobrazovat zhruba den předem, co máte v kalendáři. Pak třeba zadávání textu se zapnutým slovníkem - vždy Vám při psaní nabídne pouze jediné slovo, zatímco Lumie nabízela celou řádku odpovídajících slov, stačilo si vybrat. Je neskutečně otravné pořád vykřížkovávat neuhádnutá slova. Jedinou možností je slovník vypnout, ale to se vracíme před Nokii 3210, tedy asi -15 let. O ignoraci češtiny hlasového ovládání se ani nebudu zmiňovat. Sečteno a podtrženo - iPhone sice funguje, vcelku obstojně fotí, ale jeho schopnosti jsou při srovnání s konkurencí sotva průměrné. Cenově bych ho zařadil někam kolem 5 tisíc - všelijaké Samsungy, Huaweje a LG v této cenové kategorii nabízí zhruba totéž, co iPhone 7 plus za 28190,- Kč. Kdybych dokázal strávit Android, tak by mne tenhle předražený průměrný "zázrak" nikdy neoslovil. Akorát si to většina majitelů iPhone nepřipustí, když už za něj dali takový ranec. Tak a teď mne kamenujte - případně mi zkuste poradit, jak vyřešit zmíněné kontakty, notifikace, zadávání textu ... třeba změním názor.
Žblambomírek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 30. 7. 2017 12:37

Žblambomírek píše: ...


Každý má jiné požadavky a očekávání. Já být v této situaci (a pocitech), tak se ani nezdržuji vypisovat elaboráty a rovnou inzeruju telefon k prodeji nebo vracím bez udání důvodu zpátky do krámu. Prostě jak jde o pocit, že prachy byly vyhozené, tak už není moc co radit a zachraňovat. Ten pocit či znechucení s cenovkou tě bude provázet i kdyby ti tady někdo poctivě napsal krok za krokem co máš blbě v nastavení iOS.
Mám od března tohoto roku iP7+ 256GB po šesti letech na Androidu (Lenovo, Samsung, Nokia) a na Google účtu s veškerou agendou a velice rychle jsem se s iOS (i s jeho cloudem) a iP7+ sžil.
Z mého pohledu investice co stála za to, a denně si jen říkám, jak je možné, že jsem ten Android tak dlouho snášel (a trpěl). :-)
wikxzen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 30. 7. 2017 17:55

Na veskere notifikace si kup Apple Watch a mas vyreseno.

Jinak argumentovat necim, co je defakto mrtve me opravdu rozesmalo - a mohlo to byt sebelepsi.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Žblambomírek 30. 7. 2017 20:08

Když ono je na tom podivné právě to, že umřelo něco vcelku nadějného a místo toho se na trhu kupodivu udržela silně předražená alternativa - sám musíte uznat, že ta cena neodpovídá schopnostem přístroje, je to jen přirážka za značku. Je zvláštní, že Microsoft dokázal pohřbít původně vcelku nadějné Lumie. Ale máte pravdu, že teď už je to jedno. Hodinky pro mne nejsou řešením - je to jen další krám, který stojí další nesmyslný bambilión, musí se nabíjet, hlídat a na který potřebuji brýle. Proč by tak základní věci nemohl umět rovnou telefon?

-- 30. 7. 2017 21:17 --

wikxzen píše:
Žblambomírek píše: ...


Každý má jiné požadavky a očekávání. Já být v této situaci (a pocitech), tak se ani nezdržuji vypisovat elaboráty a rovnou inzeruju telefon k prodeji nebo vracím bez udání důvodu zpátky do krámu. Prostě jak jde o pocit, že prachy byly vyhozené, tak už není moc co radit a zachraňovat. Ten pocit či znechucení s cenovkou tě bude provázet i kdyby ti tady někdo poctivě napsal krok za krokem co máš blbě v nastavení iOS.
Mám od března tohoto roku iP7+ 256GB po šesti letech na Androidu (Lenovo, Samsung, Nokia) a na Google účtu s veškerou agendou a velice rychle jsem se s iOS (i s jeho cloudem) a iP7+ sžil.
Z mého pohledu investice co stála za to, a denně si jen říkám, jak je možné, že jsem ten Android tak dlouho snášel (a trpěl). :-)


Já telefon prodávat nemíním, protože (navzdory přecpanému trhu) vlastně není na výběr, pokud je pro mne Android nepřijatelný, stejně jako pro Vás . Snažím se s ním spíš nějak skamarádit. Já ten iOS nakonec nějak rozdýchám, ale pocit hořkosti z ceny versus toho, co umí, mne prostě štve. A pokud s tím nejdou tak strašně základní věci, musí to naštvat dvojnásob. Tak mi přeci jenom zkuste radši poradit, jak vyřešit aspoň ty kontakty - mám jich asi 600 s využitím dalších položek (adresy, poznámky ...) - ručně to přepisovat fakt nebudu. Notifikace třeba bude chtít i někdo jiný, než já a tak to možná někdy doplní sám Apple nebo třeba nějaký šikula napíše aplikaci. To samé platí o zadávání textu. Jistě nejsem sám, kdo na to nadává.
Žblambomírek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 30. 7. 2017 20:48

Mam soubezne obe dve platformy a nesdilim tvuj nazor, ze je iPhone predrazena vec, co nic neumi. Naopak, umi vse to same - a pokud mne chces presvedcit o opaku, tak konkretni veci. A to, co umi, tak umi zejmena 100% spolehlive. A za svoje nervy velmi rad zaplatim castku, jakou stoji.

Ty kontakty nejdou exportovat z tak skveleho systemu a importovat do Google nebo iCloudu?

Co se tyce slovniku, tak ty mam zcela realne vypnute. Bud pisu kraticke texty nebo pouzivam diktovani.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 31. 7. 2017 14:19

Žblambomírek píše:Podobně události v kalendáři, pokud není zapnuté upozornění - pokud si kalendář sám ručně neotevřu, nikde není ani zmínka, že mám jít zítra k zubaři.... Lumie přímo na zamykací obrazovce umožňovala zobrazovat zhruba den předem, co máte v kalendáři.


Přidej si widget "Nadcházející"
IMG_1885.jpg
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků