iPhone 7/Plus - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Sattero 16. 1. 2017 07:39

Jop, už jsem to dal reklamovat. :-)

Ale díky
Sattero
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freddy158158 16. 1. 2017 11:15

tak podávám report ohledne problému nerozsvěcování displeje.nechtělo se mi věřit že by do byla SW záležitost či jeho vlastnost.
nakonec došlo ke strženi follie a od té doby je klid.asi mezi folii vznika mezera či je špatne nalepená diky zakřiveni či co a čidlo proste nereaguje korektně.
prý to dělají nejvíce činske folie ale v origo krámku?
doufam že tento stav už vydrži ;-)
ted se zaměřim na tu červenou tečku ktera jí tak irituje ..
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karl Kopfrkingl 16. 1. 2017 11:32

Pracovní režim s výdrží jeden den. Ale od rána 7:00 do večera 23:00 to dá.
2-3 dny je utopie 8-) To nedám ani přes víkend.
iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green
...pojď stoupat jak dým... 8-)
Karl Kopfrkingl
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rewolwer 16. 1. 2017 18:52

Divné, mrknul bych se do nastavení GPS (Privacy) a taky na Background App Refresh. Včera v 10 dopoledne jsem ho odpojil z nabíječky a přikládám aktuální screenshot s 39% po více než 30 hodinách. Telefon používám aktivně, ale samozřejmě ne non-stop :)
Přílohy
20170116_173804000_iOS.png
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kyluc 18. 1. 2017 21:44

Rad bych se zeptal, telefony nosim zasadne bez obalu a vselijakych folii nebo sklíček a nikdy jsem neměl problém.

Někde jsem četl že se mi displej u 7 i přes nejlepší zacházení stejně poškrábe. Což mi nejde do hlavy na současném telefonu mám nějakou předešlou generaci gorilla glass a problém nemám.

Jaké jsou vaše zkušenosti, je nějaké pos**** sklíčko u telefonu za 20tis nutné?
kyluc
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rewolwer 18. 1. 2017 21:49

Je to nesmysl, mám Jet Black verzi a nosím ji úplně bez obalu. Na zádech je už pár oděrek, které jdou vidět jenom při detailním zkoumání, displej naprosto v pohodě bez jediného škrábance. Měl jsem všechny "s" verze a poškrábal jsem si akorát 4s při docela drsnopádu na betonovou zem. Samozřejmě musíte dávat bacha a chovat se rozumně - nenosit tlfon v kapse s klíčema apod.
Naposledy upravil Nick Cave dne 18. 1. 2017 21:56, celkově upraveno 1
Důvod: necituj předchozí příspěvek
rewolwer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lada.69 19. 1. 2017 06:26

Měl bych dotaz, možná se to již tady někde řešilo, ale nenašel jsem .Momentálně mám dva telefony pod jedním Apple ID. Vyhovuje mi vzájemná synchronizace obou zařízení, ale narazil jsem na jeden problém. Synchronizuje se mi také historie hovorů, takže potom nevím, který hovor proběhl z kterého telefonního čísla. Lze toto někde vypnout nebo je potřeba mít pro každý telefon jiné Apple ID? Omlouvám se, úplně to sem tak nepatří, jediná souvislost je s tím, že to řeším na IPhone 7
lada.69
Junior

Odeslat příspěvekod rewolwer 19. 1. 2017 08:49

Hmm, zajimavý dotaz, sám mám iPhone a iPad a taky mi vyhovuje vzájemná synchronizace včetně sdílení historie. Nicméně, zkusil bych vypnout Handoff - Settings -> General -> Handoff
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lada.69 19. 1. 2017 16:30

Děkuji, vypadá to, že to bude ono. Ještě jsem vypozoroval, že se synchronizovaly pouze hovory, které jsem měl v telefonním seznamu. Na jednom telefonu používám seznam z icloudu, na druhém mám kontakty z icloudu vypnuté a používám kontakty z jiného (pracovního) účtu. Ovšem některá čísla jsem měl v obou účtech a ta se pak objevila v historii hovorů. Ostatní hovory tam nebyly. Dám vědět, jak to pokračuje

-- 19. 1. 2017 18:13 --

Jinak telefon mám od pondělí, Black verzi 32 GB. Zatím testuji. Oproti předchozí 5S lepší foťák, citlivější snímač otisku prstů a oceňuji větší displej. Přece jen se mi horší zrak. Co se týká vzhledu, žádný zázrak. Nelíbila se mi ani šestková verze, bral bych něco jako byla vesmírná šeď u 5S, to mám ovšem smůlu. Zajímavé je pro mne krytí IP67, občas se pohybuji v dost prašném prostředí. Výdrž telefonu tak ten jeden den, průměrně 1-2 hodiny hovorů, maily, viber, občas internet. Ale ten den vydrží spolehlivě, 5 S už měla tak okolo páté hodiny při stejné zátěži problém
lada.69
Junior

Odeslat příspěvekod rewolwer 20. 1. 2017 10:11

Fakt netuším jak to s tou bídnou výdrží děláte. Určitě bych se nejdřív podíval do Privacy nastavení na GPS a všechny apps přepnul do modu "While Using". Ze systémových služeb mám vypnuté:
- HomeKit
- Location-Based Alerts
- Location-Based Ads
- Locatoin-Based Suggestions
- Share My Location
- Wi-Fi Networking
- Frequent Locations: Off
- Diagnostic & Usage: Off
- Popular Near Me: Off

Dále bych se podíval do Background App Refresh a vypnul všechno co smrtelně nutně nepotřebuju nechávat refreshovat na pozadí - mám to zapnuté jenom pro několik málo aplikací.
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lada.69 20. 1. 2017 17:47

Je to samozřejmě dané zátěží. Včera jsem nabil na 100% a dnes, asi tak 19 hodin od posledního nabíjení mám 75%. Ale měl jsem jen jeden hovor a párkrát jsem kouknul na facebook. To ovšem není můj běžný den. Při běžném provozu, tj. 20 - 30 hovorů, občas navigace a nějaký internet + sociální sítě není problém vymlátit baterii za den.
Co se týká té synchronizace, vypnul jsem to dle tvé rady v nastavení a je klid. Ještě jednou děkuji.
lada.69
Junior

Odeslat příspěvekod VasekRehor 24. 1. 2017 19:25

Ahoj. Mám nově plusko ale trápí mě pár věcí. Možná o blbostí ale nikde nemůžu najít jak na ně. Pokud dám číselník a začnu psát číslo tak klávesy vydávají zvuk. Dá se to vypnout i jinak než abych vypínal zvuk celého telefonu? Vím že v nastavení je klapání klávesnice ale to neřeší problém. Nebo se s tím prostě musím smířit?
VasekRehor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xcmaniax 24. 1. 2017 20:36

Myslis pri vytaceni cisla? Vzhleďem k tomu, ze pak bude probihat hovor a tim padem argument ze by ten zvuk nekoho rusil asi neni na miste, tak je to spis ta blbost ne?:) jinak me nic nenapada, kdyz to co zminujes nefunguje.
xcmaniax
Junior

Odeslat příspěvekod VasekRehor 24. 1. 2017 20:48

Jelikož jsem měl do teď android, tak mi tyhle věci vadí. Stejně jako nemožnost vibrací u klávesnice. Jsou to maličkosti ale je prostě škoda že si to nemůžu nastavit. Stejně jako galerie. Všechno se mi uloží do složky fotoaparát (snímky obrazovky, whatsapp atd). Sice se udělá i druhá složka tomu odpovídající ale jakmile to smažu z jedné, tak se to smaže úplně.
VasekRehor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xcmaniax 24. 1. 2017 21:24

No tak to ale neni zadna novinka, kdo chce kazdou malickost nastavit z desti uhlu pohledu a pracovat s "fyzickyma" souborama at jde do androidu. Kdo je linej se v tehle vecech hrabat (i kdyz bych rekl ze moznosti nastaveni v ios je taky dost) tak pro toho ja apple.
xcmaniax
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků