iPhone 7/Plus - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod VasekRehor 24. 1. 2017 21:36

No jasný. Jen jsem nevěděl že to je až tak. Každopádně mě ten telefon baví i když to má svoje mínusy. A pořízení nelituji.
VasekRehor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lada.69 25. 1. 2017 08:37

VasekRehor píše:Ahoj. Mám nově plusko ale trápí mě pár věcí. Možná o blbostí ale nikde nemůžu najít jak na ně. Pokud dám číselník a začnu psát číslo tak klávesy vydávají zvuk. Dá se to vypnout i jinak než abych vypínal zvuk celého telefonu? Vím že v nastavení je klapání klávesnice ale to neřeší problém. Nebo se s tím prostě musím smířit?



Hledal jsem, vážně to nejde vypnout. Opravdu jedině při vytáčení hovoru přepnout tou páčkou do tichého režimu. Ale zase tak obtěžující ten zvuk odezvy asi není. :-)
lada.69
Junior

Odeslat příspěvekod SonicxSonicx 30. 1. 2017 21:49

Ahoj,

mám dotaz, jak se dá rychle na iphone vypnout / zapnout vibrace. Tím nemyslím jen tlačítko na boku telefonu, kterým vypnu vyzvánění a zapne se tichý režim s vibrací, ale abych mohl bez ohledu na hlasitý / tichý režim vypínat / zapínat vibraci (mám iphone 7)

Na předchozím iphone 6, který měl jailbreak, jsem si nainstaloval tweek a měl jsem pro zapnutí / vypnutí vybrace tlačítko ve "spodní liště" (ta, která se vytahuje posunutím prstu ze spodu displaye). Bohužel u iphone 7 bez jailbreaku toto nejde nastavit.

Je nějaká možnost toto nastavit nebo jinak udělat, abych mohl vibraci zapínat / vypínat rychle?

Děkuji
SonicxSonicx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rewolwer 3. 2. 2017 15:44

Ne, žádná rychlá volba neexistuje, jediná možnost je udělat to ve třech krocích: Settings -> Sounds & Haptics -> Vibrate on Ring / Vibrate on Silent OFF.

Co ale udělat lze je vypnout volbu "Vibrate on Silent" cimž dosáhnete toho, že přepnutím mute tlačítka vypnete i vibrace ;)
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Žblambomírek 26. 2. 2017 19:36

Dobrý den, budoucí kolegové. Jsem zatím majitelem Lumie 950XL s WP10. Asi bych u něj zůstal, krásně fotí, je svižný, nezajímají se o něj virotvůrci, neznám zatuhnutí nebo zaváhání. Určitě ale sami víte, jak Nokia => Lumia => Microsoft => WP dopadly. I když je telefon naprosto bezproblémový, nulová podpora začíná silně vadit a tak mne nutí do investice. Rozhodně nechci žádný Android, takže mi zbývá jen strašně drahý Apple. Nic proti němu nemám, spíš naopak - dříve už jsem si pořídil tablet a protože prostě funguje, přemýšlím o přechodu z Lumie na iPhone 7 plus. Před rozhodnutím mne ale nejvíc trápí možnost přenosu Lumiáckého účtu k jablečnému. Zcela konkrétně mi jde o kompletní kontakty a kalendář, kde mám opravdu hodně záznamů. Mám už díky tabletu své Apple ID a tak jsem zkusil export/import z Hotmailu do Apple účtu. Základní kontakty se sice přenesly, ale bez dalších položek (poznámky, maily, adresy a několik dalších položek). Máte s tím někdo zkušenosti? Moc se mi nechce věřit, že by Apple import konkurenčních zákazníků nepodpořil. Děkuji za každou radu.
Žblambomírek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ghost_Dragon 26. 2. 2017 20:43

Zkuste exportovat kontakty z Lumie do CSV (snad to píši správně) souboru a poté tento přidejte do iCloud.com. Mělo by to fungovat
Ghost_Dragon
Junior

Odeslat příspěvekod Karl Kopfrkingl 26. 2. 2017 21:50

Zkus to přes gmail...ten by to měl umět komplet, včetně fotek nebo zvonění u kontaktů.
iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green
...pojď stoupat jak dým... 8-)
Karl Kopfrkingl
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Žblambomírek 27. 2. 2017 07:21

Karl Kopfrkingl: Můžu poprosit o upřesnění? Lumii s gmailem nemám nijak propojenou - Lumiácký účet je u Hotmailu.

-- 27. 2. 2017 07:25 --

Ghost_Dragon: Tento postup funguje výše uvedeným způsobem - použije pouze jména a telefonní čísla, zbytek vynechá. Plánovač (kalendář) se nepřevede vůbec. Spíš mne napadlo, jestli Apple nemá nějakou jednoduchou aplikaci, která by převod dat z Hotmailu provedla. Určitě nebude zase tak málo uživatelů, kteří z WP přechází na Apple.
Žblambomírek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karl Kopfrkingl 27. 2. 2017 09:10

Já mám účet na gmail a mám povolenou synchronizaci kontaktů, kalendáře... Pokud pak natáhnu tento účet na jakýkoliv jiný telefon a povolím i tam stejnou možnost synchronizace, tak se mi vše automaticky přeleje.
Telefon s Widlema jsem nikdy neměl, ale mezi Androidem a iOS to funguje skvěle - jak jsem psal, včetně obrázků nebo vyzvánění u kontaktů
iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green
...pojď stoupat jak dým... 8-)
Karl Kopfrkingl
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RoSch 27. 2. 2017 10:14

2 Žblambomírek: možná se ptám zbytečně, ale zkoušel jsi normálně svůj Windows Hotmail účet přidat jako Exchange účet pošty (Nastavení / Pošta / Účty / Přidat účet / Exchange)? Podle mě by to mělo jít a přenést se jak kontakty, tak i kalendář, úkoly a poznámky … je to stejný princip jako firemní Exchange, který mě osobně běhá na iP7 jako z partesu.
V jednom starším článku je to popisováno … ZDE
Apple iPhone 15 Pro 512GB/Natural Titanium | iOS 17.4 || Apple Watch Ultra 2 | watchOS 10.4 ||
Apple AirPods Max | Apple AirPods Pro 2 (2022)
RoSch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Žblambomírek 27. 2. 2017 17:32

RoSch: No jo, funguje to zatím ze všech možností nejlíp - všechno z Hotmailu opravdu vidím v tabletu, děkuji :-). Teď už zbývá poslední krok - jak propojené údaje z Hotmailu uložit přímo do Apple účtu. To propojení není do budoucna ideální řešení - nechci mít dosavadní kontakty a události u Hotmailu a nové u Apple. Hotmail bych raději časem opustil a měl všechno pohromadě u Apple.
Žblambomírek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 27. 2. 2017 18:46

Jako jde plně využívat služby MS i na Applu, sám to tak dělám a od Applu nepoužívám fakticky nic, vyjma synchronizace záložek mezi Safari v iPhonu a Chromem na desktopu přes iCloud. Kontakty ve výchozím stavu na Outlook (Hotmail), to stejné kalendář, poznámky, upomínky, na maily potom aplikace od MS (Outlook) plus Inbox od Googlu pro spamový mail na gmailu. Navíc přechod mezi zařízeními a platformami je pak mnohonásobně rychlejší a bezbolestnější, než kdybych to měl na iCloudu nebo i čistě Googlu (a to i v případě Google jde o snadnou a schůdnou variantu).

Ale pokud nemáš v plánu už nikdy přejít na jinou platformu a nepoužíváš ani Office sadu od MS, nejlepší to bude prostě postupně převést nebo export/import, anebo ještě nechat vše vyjma kontaktů u MS tak jak je to teď a začít na novo u Applu, čímž postupně přejdeš, jakmile vyprší původní platnosti poznámek/upomínek/událostí z kalendáře. Po pár měsících jsi plně na službách Apple. Nicméně třeba s emailem od Applu bych se nesmířil.
Sattero
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rewolwer 27. 2. 2017 19:38

Žblambomírek píše:RoSch: No jo, funguje to zatím ze všech možností nejlíp - všechno z Hotmailu opravdu vidím v tabletu, děkuji :-). Teď už zbývá poslední krok - jak propojené údaje z Hotmailu uložit přímo do Apple účtu. To propojení není do budoucna ideální řešení - nechci mít dosavadní kontakty a události u Hotmailu a nové u Apple. Hotmail bych raději časem opustil a měl všechno pohromadě u Apple.


Pomůže Vám např. tato appka: Contact Mover & Account Sync for Exchange, Outlook, iCloud, Gmail, Facebook, & Yahoo Email by Playa Apps
https://appsto.re/cz/qYDUI.i

Takových apliakcí je ve store spousta
rewolwer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Žblambomírek 27. 2. 2017 20:09

rewolwer: Děkuji, to bude ono :-)
Žblambomírek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M.BoBo 27. 2. 2017 20:31

Pokud by to někoho takhle k večeru zajímalo, tak vyšel nový build iOS 10.3 (Beta 4), takže už se pomalu ale jistě blížíme do finále:).

PS: Nejedná se o veřejnou betu, ale verzi pro vývojáře.
M.BoBo
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků