iPhone 7/Plus - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Loader 8. 9. 2016 13:07

iPhone 7 a 7 Plus mají až na detaily stále stejný zaoblený design, novinkou je optická stabilizace u menšího a duální fotoaparát u většího modelu. Ceny začínají na úrovni loňské generace (21 190,-), minimum je 32 GB.

getthumbnail.aspx-2.jpeg



Prodej začíná 23. září.
Přílohy
getthumbnail.aspx-5.jpeg
getthumbnail.aspx.jpeg
Naposledy upravil Loader dne 5. 6. 2019 15:48, celkově upraveno 3
Důvod: nastaveno sticky
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alpha8520 8. 9. 2016 14:53

Jako majitel 6S a SE říkám jedním slovem tragédie. Jako největší chybu nevidím v absenci jacku i když v tom nevidím ani přínos, ale stejně se chystám pořídit si nějaká BT sluchátka (doufám, že to aspoň už ten aptx umí?), ale použití malý/velký procesor.
Je pro mě nepřípustné, aby jak říkal Schiller, na to čeknutí emailu nebo počasí na tom pracoval "malý" procesor, kterému to bude trvat dvakrát tak déle.
Tohle jsem nesnášel na snapdragonu (do 810, řešení 820 mi přijde ok), nesnáším to u exynosu a bohužel teď i u Apple.
Jako další důvod k nekoupi vidím v tom obstarožním rozlišení na klasickém modelu, gamut, jas, všechno hezký, ale to rozlišení je oproti konkurenci už dneska málo, bohužel...
Třešničkou na dortu jsou kauzy vyplouvající na povrch po keynote - negarantování IP67 na všech přístrojích, možné poškrábání toho naleštěného modelu, ke kterému je doporučeno koupit si rovnou Apple leather case (jako wtf????).
Další věc - bezdrátové earpody, nebo teda airpody, nehodnotím zatím poměr cena/zvuk, třeba budou hrát dobře, i když to mu nevěřím, ale opravdu si někdo ten plastovej bazmek má kupovat za 5 tisíc? Proč neudělali nějaký klasický špunty, co budou líp držet v uších s kabelem mezi sluchátky, co by se položil na krk, jako to mají aspoň ty beats?
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod MrFail 8. 9. 2016 15:18

Steve Jobs sa v hrobe obracia! Robím si srandu, už je z neho vrtuľa.
---
Applu už došli nápady tak "vymýšľa" kraviny typu odstránenie jacku, stenčovanie (za chvíľu si to budeme pliesť s kuchynským nožom), vystúpla šošovka foťáku...
MrFail
Junior

Odeslat příspěvekod Karl Kopfrkingl 8. 9. 2016 15:36

Kdyby to byla proti 6s alespoň změna k lepšímu. Třeba foťák a jeho f/1.8 :-(
iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green
...pojď stoupat jak dým... 8-)
Karl Kopfrkingl
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stein 8. 9. 2016 22:03

Nevím, proč se řeší muzeální 3,5 jack? Budoucnost je bezdrátová, viz poměr letošních prodejů bt/drát sluchátek. A kdo je samozřejmě na špici a má kuráž?
Požaduji návrat CD mechanik a RS-232!!!
Dovětek: v diskuzích poslední den slýcháme jako přes kopírák srdceryvné virtuální story, kterak se majitel čínského šrotu za 2,5k cítí svými fiktivními Sennheisery za bůra ohrožen. A pak, že jsou ovce majitelé Applů.
Stein
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freddy158158 9. 9. 2016 05:28

Stein : řeši protože jde o přenosne zařizeni a ne každy chce být ověšen powerbankami ;-)
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bennybull 9. 9. 2016 07:07

Myslím ze dobrý stejný ceny navíc ip67 lepší foťák spokojenost a sluchátka bezdrátové jsou bomba
bennybull
Junior

Odeslat příspěvekod JetBlack8 9. 9. 2016 08:17

Jako majitel 6S a SE rikam, ze 6S zahodim a koupim jet black, jen mam problem, nevim jestli malej nebo velkej.
JetBlack8
Junior

Odeslat příspěvekod mujtvujnick 9. 9. 2016 09:02

Podle mě nejnudnější "evoluce" ze všech iphonu, v podstatě vůbec nic "cool" - jen marketingové žvásty, které platí na méně chápavé občany. I akcionáři jsou stejného názoru ( aktuálně propad akcíí ze 108.5 -> 105.5 a to jsou teprve 2 dny po představení )

bennybull: "sluchátka bezdrátové jsou bomba" - bezdrátové sluchátka jsou tu už více jak 2 roky a nabízí je spousta výrobců, navíc je mají lépe vyřešeny ( viz "poutko" pro přidělání spojovací šňůrky - tohle je opravdu fail applu )
Využití siri bude pak stejnej propadák asi jako měřič srdečního tepu na telefonu ( vyzkoušíš jednou a pak zapomeneš )

redukce sluchátek je epizoda sama pro sebe :D. Jedna takové rejpavá ( pokud se nepletu, apple dá k iphonu sluchátka přímo s lightning konektorem + redukci pro starší sluchátka ), budu si je tedy moct připojit k MacBooku? Nebo budu potřebovat další redukci light -> usbC
mujtvujnick
Junior

Odeslat příspěvekod Mike-biker 9. 9. 2016 11:32

Nikdy se nelze zavděčit všem, co je u jednoho výhoda, u druhého nevýhoda. Naštěstí je na trhu tak obludné množství zařízení, že si nevybere jen málokdo.
Mně osobně absence jacku nevadí, redukce bude malá.
Pokud někomu vadí vodovzdornost, nemusí tuto funkci používat.
Rovněž nárůst paměti není nevýhodou.
Často slyším stesky, jak by se to stát za Steva Jobse nemohlo. Nemá smysl polemizovat, jak by dnes iPhone vypadal, kdyby žil. Ale určitě by iPhone nelítal, výdrž by nebyla několikadenní, nevydělával peníze, neměl foťák jako zrcadlovka za půl mega a nebyl 3,5" veliký s obrazovkou půl metru.
Steve byl sice vizionář, ale musel taky použít jen to, co bylo reálné.
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pepan_22 9. 9. 2016 11:34

Propad akcií je po každé keynote, bo "buy on rumour, sell on news" je staré burzovní pravidlo.
Pepan_22
Junior

Odeslat příspěvekod Mizlerek007 9. 9. 2016 16:27

Osobně jsem zvědav na foťák...to je jediný co mě na 6S štvě oproti třeba SGS7 je ta kvalita večerních fotek, takže jsem zvědav na zlepšení, každopádně předobjednávat asi budu :)
xxxx/ LG G4/iPhone 6 Plus/Galaxy S6 Edge+/ Honor 7/ iPhone 6s/ Galaxy S6 Edge / iPhone 6s Plus / Galaxy S7 / iPhone 7 / Galaxy S7 Edge / Huawei P10 / Galaxy S8 / iPhone X / Huawei P20 / Huawei P20 Pro / Galaxy S9+
Mizlerek007
Junior


Odeslat příspěvekod aje1 9. 9. 2016 20:23

citace: U Applu je totiž důležité číst poznámky pod čarou, kde Apple na svých českých stránkách uvádí:

iPhone 7 a iPhone 7 Plus jsou odolné proti postříkání, vodě a prachu a byly testovány v kontrolovaných laboratorních podmínkách s hodnocením IP67 podle normy IEC 60529. Odolnost proti postříkání, vodě a prachu není trvalá a může se v důsledku normálního opotřebení postupem času snížit. Nepokoušej se nabíjet mokrý iPhone; pokyny k čištění a sušení najdeš v příručce. Poškození tekutinou není kryté zárukou.
Apple sice uvádí, že rozlité tekutiny, cákance ani prach nepředstavují žádný problém, ovšem na případné vniknutí kapaliny do telefonu nárok na záruční opravu (výměnu) nedostanete.
aje1
Junior

Odeslat příspěvekod Stein 9. 9. 2016 20:27

Mizlerek007 píše:Osobně jsem zvědav na foťák...to je jediný co mě na 6S štvě oproti třeba SGS7 je ta kvalita večerních fotek, takže jsem zvědav na zlepšení, každopádně předobjednávat asi budu :)

Foťák iP7 by už měl být dílem Ari Partinena (Pure View Nokia 808, Lumia 1020...), tak je jistý předpoklad, jak bude fotit ;-) :D
Stein
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků