Iphone SE 16GB nebo 64GB

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod poletucha 8. 7. 2016 07:31

Ahoj všichni. Nikdy jsem iphone neměla, proto jdu sem s otázkou ohledně velikosti paměti. Hry nehraji, filmy nestahuji, používám klasické apky - komunikační např. whattsap, viber, FB, nějaké praktické apky stylu scaner, idos, sporttracker apod. Celkem fotím, občas natáčím video. Mezi oběma variantama je už znatelný finanční rozdíl, proto se ptám jestli 16GB je na mé využití dostačující, jde nějak obejít fotky a videa - jako někam ukládat mimo tel.ale mít je přímo k dispozici, že třeba vlezu k sobě na nějaký účet a tam budou k prohlížení apod. že je nebudu muset neustále stahovat do PC, promazávat.... díky za odpověď
poletucha
Junior

Odeslat příspěvekod Rade8653 8. 7. 2016 08:02

Ahoj. Prechádzal som z iP 5S 16GB na SE 64GB práve kvôli veľkosti pamäti, lepšiemu výkonu a foťáku. V 5S som mal fotky a nejaké appky, bez hudby a filmov a časom som musel začať premazávať, čo mi prišlo dosť otravné. Za mňa určite došetriť a kúpiť 64GB, je to rozdiel. V budúcnosti to oceníš, ver mi :)
MacBook Pro Retina 13 (mid 2014)
iPhone SE 64GB Space Grey
Apple Watch Nike+, 42mm Space Grey Aluminium Case with Anthracite / Black Nike Sport Band
iPod Touch 5G 32GB Blue
iPod Touch 2G 8GB
iPod Shuffle 2GB Space Grey
LG Nexus 5X 32GB Black
Rade8653
Junior

Odeslat příspěvekod petyo 8. 7. 2016 08:06

Kazdy disk je drive nebo pozdeji maly. Pokud pouzivas takto mobil tak nejvice mista ti zaberou fotky a hlavne videa. Pokid to budes tridit a zalohovat nekam do cloudu tak ti 16GB bude v poho stacit.
petyo
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 11. 7. 2016 20:48

Pokud to tam proste chces svihat a nazdar, kup 64GB. Pokud provadis pravidelne zalohy, kontakty, zpravy a obecne backup mas v cloudu kdyby neco, data z appek take nejakym zpusobem syncle, tak 16GB staci.

/* Uz vidim, jak nekomu v dnesni dobe ukazujes videa na 4" .. */
Administrátor fóra MobilMania.cz
Loader
Administrátor

Odeslat příspěvekod bennybull 12. 7. 2016 00:02

Pokud fotit a i video občas je 16gb málo musíš potom pořad řešit plnou paměť atd kup určitě 64 verzi
bennybull
Junior

Odeslat příspěvekod REY89 18. 7. 2016 15:38

já bych možná využil tohodle tématu a zeptal se, pokud si někdo vybere variantu s 16 GB tak kolik GB je reálně volných, protože to je kolikrát o dost míň. Jak je to u iP SE?
REY89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 18. 7. 2016 15:39

Cca 11,3 GB.
Alláh je vždy odpouštějící a milosrdný.
seterwohipikule
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Loader 23. 7. 2016 11:39

Jo, je to vsude u iPhonu stejne, cca tech 11GB free.
Administrátor fóra MobilMania.cz
Loader
Administrátor

Odeslat příspěvekod zumzumzum 23. 7. 2016 14:58

64gb , 16gb aka 11gb realna pamet je docela na prd. :D Takze radsi vic nez min. :)
Měl jsem tolik mob. telefonů že se mi sem ani všechny nevejdou. Aktuálně používám Honor 9 & Honor 8X
zumzumzum
Schvalování příspěvků

Odeslat příspěvekod xlendi 18. 9. 2016 21:13

Z osobní zkušenosti - iPad se 16 GB je naprosto nepoužitelný. iPad se 128 GB už použitelný je. Pokud chcete používat iPhone na jakoukoliv multimediální činnost (včetně focení), tak jednoznačně 64GB.
iPhone 6S PLUS 128 GB, Xiaomi Mi A2 lite - 4GB/64 GB, iPad Mini 3 128 GB WiFi+Cellular
xlendi
Junior

Odeslat příspěvekod lojzak02 18. 9. 2016 21:36

iPad 16GB tu mám taky jeden, je to fakt málo...leží v šuplíku, použitelný minimum 64GB
MX4Pro, S7 Edge, iPad Pro, 5K iMac
lojzak02
BAN

Odeslat příspěvekod dj.kure 18. 9. 2016 22:05

Sice s lojzakem moc často nesouhlasím, ale teď zrovna ano. Ta 16GB verze je až moc základní a je naprosto nesmyslné zabít takto výkonné zařízení tak malou vnitřní pamětí. Určitě 64GB verzi, o tom žádná. Je to jen minimální příplatek.
Apple MacBook Pro 13", Core i5 3210M, 8GB RAM, 240GB SSD
Apple iPhone 8 64GB Space Gray | Vodafone OneNet (VoLTE a VoWiFi)
Honor 9 | Vodafone OneNet + Emtéčko
Apple Watch 4
dj.kure
Junior