Iphone SE wifi

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod dany_ 2. 7. 2016 17:43

zdravim panove. mam takovy problem..

mam poskytovatele internetu pres optiku, router tp link WR841N a vse co funguje je pripojeno, notebook televize, konzole, ale iphone SE se jen pripoji ale stranky, appstore, aplikace nic nenacitaji.. jediný co jsem zjistil je to že iphone se na router chytne jen kdyz je nastaveno pasmo b/g ale kdyz je b/g/n tak nefunguje.. je neco potreba nastavit v iphonu neco navic nebo je treba router spatnej? iphone 5 mi fungoval bez problemu, 6+ uz nesel a 6s taky ne.. :/ nevite nekdo jak s tim?
dany_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dj.kure 7. 7. 2016 08:49

Reklamace routeru, nebo kontrola, zda pri modu b/g/n pouzivate jen 20MHz sirku pasma. Pravdepodobne budete mit zaruseno pro 40MHz.
dj.kure
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 7. 7. 2016 09:14

klicove je ze funguje vse, predpokladam i jakekoliv jine nove zarizeni mimo onoho telefonu a funguje vse na b, g, n jak po dratkach.Reklamace routeru by mela jedinej efekt, zamitnuto :-)Jinak v mojem telefonu muzu nastavovat pasma atd, kanaly takze nasimulovat totez, no problem.Tak bych se mrk co mate nastaveno vy.
Zkuste v routeru docasne nastavit mac control a navic natvrdo zarizenim priradte adresy.Predpokladam ze zaklady sitovani znate, jinak je zbytecny radit.
Obdoba fing z androida ,jestli je pro iphone by celkem vpohode rozlouskla kde je problem.
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod dj.kure 7. 7. 2016 09:31

Tohle nebude problem prirazovani ip nebo routovani / filtrovani provozu. Tohle bude problem samotne komunikace na wifi rozhrani.

Otestoval bych zmenu sirky pasma, Short GI, pripadne client isolation, ...
dj.kure
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 7. 7. 2016 10:20

prirazeni ip delam z jedineho duvodu..moc pekne se pak filtruje log.
problem routru to logicky neni :-) pokud fachci 8 zarizeni s nastavenim x ,jako bonus libovolne zarizeni se kterym prijde host,je na case mrknout na zarizeni y ,to jedine problematicke,jeho nastaveni.Uprednostnovani, kanaly atd.Jak sem rek totoznou situaci nasimuluji prepnutim volby v mojem mobilu.
postup predpoklada zakladni logicke uvazovani - otestuji si zarizeni v siti jeste jedno, treba kamosuv mobil.Osobne predpokladam ze za dobu vymeny tří mobilu tam hostovany zarizeni uz pripojeny bylo.Pokud ne, to je jina.
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod dj.kure 7. 7. 2016 11:09

Kdyz znam MAC adresu (jakoze znam), tak nemusim delat zadne saskarny se statickym pridelovanim ip, zapinanim mac filtru, nebo vypinanim dhcp serveru... V logu se stejne podle niceho jineho orientovat neda. Dokonce ani podle IP.
dj.kure
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 7. 7. 2016 13:03

aha asi mi nerozumis, static ip znamena zaroven vylouceni konfliktu a cca vyliuceni milionu dalsich speku, co se tyce mac bez svazani se static sest let sem diky tomu co si myslis mel net zadarmo, , nasledne pustim fing na mobilu ,spustim trace route a loguji o to mi slo,.nicmene to je fuk, kanaly - rozsirene - nezapnuto na mobilu, tp link v tom pripade mne doma vyhazuje pokud necham b, g, n.Proc vi buh, nema to mit vliv, beacon inťerval a dalsi saskarny co zminujes nemohou mit vliv, pokud se deje - pripojim cokoliv, jen jeden jedinej pitomej mobil ne.
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod dany_ 18. 7. 2016 07:48

menil sem sirku kanalu i pasmo, zkousel sem i novy router nic.. vse se chytne a proste nefunguje to. ted to mam nastaveny na 20mhz kanal 10 a only B/G aby to fungovalo, ale nevyjadruju se k rychlosti na notebooku.. jooo natvrdo prirazenou mac muzu zkusit uvidim jak to dopadne
dany_
Kolemjdoucí