iPhone 4S simlock

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod hackoff 25. 2. 2016 14:53

ahojte,
dostaly se mi do rukou dva rozbite iphony, kde kazdy z nich mel neco vadneho. po jejich slozeni mi vznikl cernobily "funkcni" iphone s iOS 8.4. ma to ale hacek, telefon sice ma vypnuty icloud, ale je asi z ciziny (zamori) a tam dost casto pouzivaji simlock. takze po vlozeni ceske sim to pise neco o tom, ze musim vlozit spravnou sim operatora nebo tak neco. telefon je ve stavu po tovarnim nastaveni, tudiz se do nej nemuzu dostat, protoze neprojdu pres aktivaci na itunes a k te jak vite potrebuji aby byla v telefonu simka puvodniho operatora.
mam tedy par dotazu:
1. je zpusob jak bezplatne zjistim alespon u jakeho operatora je telefon blokovan? zkousel jsem miliony ruznych stranek a vsechny byly placene, jen u jedny si myslim ze prozradili vic nez chteli a to , kdyz mi vystavovali fakturu v paypalu, kde v popisu bylo "odblokovani Rogers (Canada) carier". Ale nevim jestli se na to da spolehnout.
2. existuje nejaky funkcni zpusob jak u iOS 8.4 preskocit nutnou aktivaci?
3. lze nejak prehrat firmware, kdyz nemam aktivovany firmware, nebo jeste lepe upgradovat tento firmware? (ja totiz koukal, ze na iOS 8.4 neni jailbreak, to az na iOS 9.0)
4. slysel jsem neco o R-Sim10+, umi telefon navzdy odemknout, ze kdyz clovek prehraje (upgraduje) firmware, tak uz nemusi resit simlock?
5. je lepsi nechat odemknout telefon primo u operatora, nebo nejakou jinou sluzbou na internetu nebo tou R-Sim?

PS: berte moje otazky s rezervou a pochopenim, pokud vam pripadaji hloupe. s iphonem jsem nikdy nedelal a tohle je moje prvni zkusenost a jsem z toho zatim docela v rozpacich. oproti androidim telefonum to je uplne jiny svet
hackoff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod banner 25. 2. 2016 17:11

Na 8.4 prave jailbreak je, sam ho mam. Takze provest jaklbreak a lock je pryc. http://res.taig.com/installer/en/TaiGJBreak_EN_2430.zip Tohle by melo fungovat. Na netu najdes tutorialy.
banner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hackoff 26. 2. 2016 09:25

Banner: dekuji za odpoved. ten Taig jsem asi kdysi videl, ale asi to byly starsi verze. ja ty jailbreaky posuzoval podle nejakeho Pangu. kouknu na to a neco zkusim.
jinak co se tyce toho R-sim. je to dobry nastroj nebo si tim clovek muze spis ublizit? jaky je na to nazor v komunite?

EDIT: tak ten Taig je docela nestabilni program. pada v jakymkoliv rezimu kompatibility. a to pri pripojeni prave neaktivovaneho telefonu. Jednou jsem snad jeste pred padem stacil videt hlasku na nem, ze nejdrive musim aktivovat telefon podle nejakeho tutorialu.

Ale o tom je vlastne cely muj prispevek, ze ja potrebuji kativovat telefon a k tomu potrebuji bud SIM kartu puvodniho operatora nebo jak jsem se dove docetl nekde, tak jsou i univerzalni SIMky.
hackoff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod L.K. 25. 5. 2016 13:00

Zdravím,
Potřebuni radu. Mám iPhone 4 od kamaráda z Anglie. Poslal mně ID a heslo pro odhlášení z Apple ůčtu. To jsem udělal, vytvořil jsem si svůj účet a mobil přihlásil. Teď je ale telefon ještě bloklej na UK operátora O2. Na českém O2 mně dnes řekli, že ho odblokují za 500,- a že ho kamarád v Anglii neodblokuje, že musí mít mobil fyzicky u sebe pro odblok.
Chci se zeptat, jestli mě nekecali, aby měli kšeft, jestli to on může odblokovat bez telefonu, případně radu, jak to udělat jinak. Zkoušel jsem ZiPhone, ale ten vůbec telefon nedetekoval. Není nějakej jinej soft? OS 7.1.2
Původní SIMka je v telefonu, takže telefonní číslo také znám, sle simka je už neaktivní.
Díky za rady

-- 3. 6. 2016 08:30 --

Zdravím,
Potřebuni radu. Mám iPhone 4 od kamaráda z Anglie. Poslal mně ID a heslo pro odhlášení z Apple ůčtu. To jsem udělal, vytvořil jsem si svůj účet a mobil přihlásil. Teď je ale telefon ještě bloklej na UK operátora O2. Na českém O2 mně dnes řekli, že ho odblokují za 500,- a že ho kamarád v Anglii neodblokuje, že musí mít mobil fyzicky u sebe pro odblok.
Chci se zeptat, jestli mě nekecali, aby měli kšeft, jestli to on může odblokovat bez telefonu, případně radu, jak to udělat jinak. Zkoušel jsem ZiPhone, ale ten vůbec telefon nedetekoval. Není nějakej jinej soft? OS 7.1.2
L.K.
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků