Ofic. odblokovaný iPhone nepřijme SIM

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod buglezz 2. 1. 2016 22:32

Zdravím, a prosím o radu.
Dcerka dostala od strýce z Kanady Iphone 4. Tento byl používaný cca 1 měsíc od zakoupení a doteď ležel v šuplíku. Protože se dcerce její starý mobil na podzim rozbil, poslal ji strejda tento doposud svůj iPhone 4 (v perfektním stavu!) k Vánocům. Než jej přivezl, nechal jej oficiálně(!) u svého operátora (Rogers, Canada) odblokovat pro použití jiné SIM. Upozorňuji, že tento postup už má zažitý, v průběhu cca 2 let jej takto praktikoval už u 3.(!!!) telefonu. Tyto předchozí dostaly děti od sestřenky a jsou plně funkční. Bohužel, "náš" kus odmítá zatím jakékoliv SIMky - dvě starší od O, jednu novější (z mé Lumie 920 - LTE) i synovcovu SIM od Vodafone. Vždy po zasunutí SIM se objevilo: Selhání SIM a v levém horním rohu displeje: žádná služba. Po poradě z místním servisem mi poradili obnovit iPhone přes iTunes, popř. po případném nezdaru provést restore. Všechno jsem si nastudoval a provedl. K restore nakonec muselo dojít. Telefon je nyní zcela čistý, v továrním nastavení. Problém je v tom, že při pokusu o první nastavení vše skončí buď hláškou Chybí SIM, nebo hláškou: Neplatná SIM karta (a podrobným hlášením ve smyslu, že SIM patří operátorovi, který není podporovaný aktivačními zásadami, které jsou k němu v současné době přiřazeny aktivačním serverem.
Co s tím teď? Jen připomínám, že iPhony, které strýc už předtím poslal do Čech fungují naprosto perfektně a oba prošly stejným procesem u operátora v Kanadě... Mám zkusit dceři zařídit novou SIM, nebo můžu tady ještě něco udělat?? Prosím, zdržte se hlášek typu: - kup ji jiný, nový apod... D9ky za každou dobře míněnou radu!!
buglezz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mentol999 2. 1. 2016 23:08

mam taký pocit, že strýko buď na tento telefon zabudol a nedal ho odblokovat alebo nejaký týpek za morom oflakol svoju robotu a ajfóna neodblokoval.
mentol999
Junior

Odeslat příspěvekod lubosxl 2. 1. 2016 23:29

muze to byt chyba hardwaru. Tj. nemusi fungovat ani simkarta americka. Vetsi pravdepodobnost je, ze odblokace neni spravne udelana viz to co pise muj predchudce, iphone4 by mel jit odblokovat jailbreakem, muzete zavolat na podporu apple, tam Vam zjisti jestli je telefon spravne odblokovany. cislo najdete na internetu, pokud vyloucite tuto moznost, pak uz zbyva jen chyba hardwaru tj., ze telefon je proste pokazeny.
lubosxl
Junior

Odeslat příspěvekod bennybull 2. 1. 2016 23:47

Takový dotaz..a je to vůbec iphone pro GSM? Může totiž být posle mne i nmt mají tam různý pásma
bennybull
Junior

Odeslat příspěvekod hotovyrado 3. 1. 2016 09:55

bennybull > atypická pásma používá jen AT@T, ale Rogers CA má klasicky 850/900/1800/1900
Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod buglezz 3. 1. 2016 11:50

Chlapí díky za rady! Zítra (v pondělí) zkusím volat podporu Apple... Zatím se kloním k verzi s odfláknutým odblokováním... Každopádně uvítám i další názory a rady!!

-- 16. 1. 2016 16:22 --

Abych doplnil story: podle Apple CZ není telefon odblokovaný! Takže operátor Rogers se po reklamaci odblokování vyjádřil, že nedošlo k odblokování vinou nějakého(?) selhání.... Teď ve čtvrtek 14.1.ho prý zase na 100% odblokoval... No, je sobota a pořád mi mobil píše totéž, navíc včera jsem opět volal na Apple CZ a ti mi opět museli potvrdit, že mobil opět není odblokovaný... Nevíte, jak dlouho může trvat, než se mobil bude hlásit jako odblokovaný...?
buglezz
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků