Ukradli mi iPhone 6 - včera se zloděj ozval

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod honza.kot89 8. 10. 2015 11:04

Dobrý den všem,

dostal jsem se do velmi zvláštní situaci a rád bych slyšel názor od zkušených nebo lidí, kteří už podobné zažili (nebo prostě těch, kteří se chtějí vyjádřit - víc hlav víc ví).

Před měsícem mi ukradli iPhone 6 (V Praze v metru). Telefon měl celkově hodnotu zhruba 20 000 Kč. Vše nahlášeno na policii včetně IMEI telefonu. Využil jsem find my iphone a označil telefon jako ztracený + přidal zprávu s mým telefonním číslem. Včera mi přišla SMS z ukrajinského telefonu. Volal jsem pomocí kamarádky, co umí rusky, velmi dlouho a bavili se s člověkem, který měl tento příběh... Žije v Doněcku (Ukrajina), jeho přítelkyně na ulici od někoho koupila můj telefon za 100 dolarů, přišla domů - zapnula ho - zjistila, že je kradený, neřešila to a nechala ho doma ležet. Po týdnu u ní zazvonila policie, že dostala hlášení, že má kradený telefon (už to je blbost, že) a telefon jí vzala a obvinila ji z krádeže. A teď po mně chtějí přihlašovací údaje a fotky krabice, aby dokázali, že je telefon její a zprostili ji viny. Poté by mi telefon zaslali. Heslo jim nedám (bez toho je jim telefon naštěstí k ničemu, doufejme), nabídnul jsem jim, že jim dám číslo účtu, ať mi tam pošlou kolem 700 dolarů jako kompenzaci a že jim pošlu klidně i krabičku a dám heslo na icloud. Oni, že ne, že jim tam kvůli válce nefungují ani pošty, ani banky a že je to pro ně moc peněz. Zdráhali se také, ať to řeším s policií, údajně z toho důvodu, že by měli zbytečně problémy a že jejich policie kvůli válce s tou naší nebude stejně komunikovat. .... Chlápek zněl velmi přesvědčivě, ale pojďme si říct na rovinu, tohle je nesmysl. Navíc mi potvrdil známý, co dělá na policii, že Ukrajinu často zmiňují a že se tyhle věci dějí dost podobně....

No a při rozloučení na stanici se ptám, kdy se mi cca ozvou, jestli třeba v rámci dnů? .... Protože, 1) můj telefon už se musel zapnout! Protože mi psali na moje číslo a viděli tu zprávu na display -> takže telefon by mohl jít vyhledat přes IMEI, 2) telefonoval jsems ním snad půl hodiny a ujišťoval jsem se od operátora, jeslti jde zjistit poloha toho čísla, se kterým jsem volal -> ano jde, ale jen na popud policie........ Všechno tohle není hned (kdyby bylo, máme ho hned nebo aspoň vím, odkud volal) ... ale, zdlouhoavé procesy to nedovolí (na *****). No tak m odpověděl, že se mi ozvou spíš v rámci týdnů a že ať nepočítám stím, že se s tím něco udělá :) (haha ha).

Důležité zmínit.
- Find My Iphone mi polohu zatím neukázal (asi se nepřipojili k netu ještě ...). Napadlo mě poslat jim fake přihlašovací údaje, ať to zkusí, museli by se připojit na net -> mně by to poslalo polohu telefonu (jestli to nemají nějak ošetřený). Ale v zápětí mi hned došlo, že si icloud údaje mohou ověřit klidně přes web na PC, takže nic ...

- S tím člověkem jsem v kontaktu přes iCloud. Chce po mně stále fotky a přihlašovací údaje údajně bude potřebovat až za týden (kdy bude mluvit s tou policií). Pořád mě ujišťuje, ať si o něm nemyslím nic špatného a že všechno bude v pohodě.

- na 99,8 % jde o organizovaný gang a oni moc dobře ví, co dělají. Zatím hraju blbýho a snažím se hrát jejich hru přes Whatsapp, kde s ním komunikuji, ale moje údaje mu samozřejmě nikdy nedám. Dost možná nejsou ani na Ukrajině ale volají tady někde z Prahy, dost možná mají nějaké kontakty na Ukrajině a opravdu to řeším s někým na Ukrajině a přitom telefon je tady.

- To, že je celý příběh nesmysl mi bylo potvrzeno všude, kde jsem ho vyprávěl.

Tohle je snad celá story. Velmi by mě zajímaly vaše názory. Co dělat dál, co byste dělali a podobně ... ?

PS. Tuto zprávu šířím i na jiné fóra v domnění, že se to dostane k více lidem.

Předem mockrát děkuji!
H
honza.kot89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honzatrx 8. 10. 2015 11:40

Dle hesla s teroristy a zloději se nevyjednává, nejlepší je vybodnout se na to, už nic neřešit, dále již s nikým nekomunikovat, telefon odepsat jako nenávratně ztracený a hotovo. Ať si ho tam třeba naloží do octa :-P Příště si drahé věci líp hlídat. Jak uvažují Cikáni, když něco šlohnou, dotyčný si to pořádně nehlídal a tak mu na tom vlastně ani nezáleželo, takže si to vzali :-D
honzatrx
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 10. 2015 11:44

Pohádky ovčí babičky :-)
Možná je "Doněck" blíže než si myslíš.
Jestli byl pojištěný proti krádeži - výhra.
Jinak zničit blokací a pápá.
Neřeš to - ztráta času!
Všechno ostatní vytěsnit z hlavy a šetřit na nový.
Život je "svině"...
anonymni

Odeslat příspěvekod Mike-biker 8. 10. 2015 12:10

Ale proti zlodějům se má bojovat. Právě proto kradou, že my mlčící stádo jim to tolerujeme.
Každý má vztek, ale po čase rezignuje. Ještě chodit na policii, stejně mi to nevrátí, škoda času.
Ano, je to z větší části pravda, ale zlodějům náramně hraje do karet.
Takže:
Chcete zloděje, chcete aby jejich děti okrádaly Vaše děti - neřešte to!
Nemáte je rádi a štvou vás: Braňte se ze všech sil a všemi prostředky. :twisted: :grr: >:-(
iPhone Xs Max 256GB Space grey.
iPhone 7 32 Silver as reserve.
APPLE MacBook Pro 15". 4 x 2,5 GHz Intel i7 + 256GB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod morki 8. 10. 2015 12:56

Az vas nekdo kudne nebo vam da pres drzku kvuli blbimu telefonu tak vas to hrdinstvi hned prejde. A uz vidim jak nekde policie nahani nakyho ukrajince :)
morki
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hotovyrado 8. 10. 2015 13:17

Celé je to nesmysl..

Pokud dotyčný o sobě tvrdí, že je UKRAJINEC, tak lže. Doněck není (sice de jure - zatím - ano, ale 95% lidí se za ně nepovažuje) Ukrajina.

-- 8. 10. 2015 14:21 --

ale oni ti bez urážky blbí jsou na obou stranách... Zloděj (kdo jiný by Tě kontaktoval) po Tobě chce hesla k účtům a Ty si řekneš o 700 USD, každý víme že obě přání jsou v očích lidí s alespoň nějakým IQ SciFi....

Ponaučení pro příště.. hlídat si lépe své věci

-- 8. 10. 2015 14:31 --

Mike-biker píše:Ale proti zlodějům se má bojovat. ...
To nerozporuji, avšak já jsem toho (v životě jako takovém) názoru, že řešit se má příčina, ne důsledek. Je mi 42 let, jezdím v vlakem, metrem, na kole, mám ujeto na motorce po zemch bývalého SSSR přes 100 tisíc km, jsem člověk (radio)aktivní :-) Za celý život jsem nepozbyl NIC... peněženku, klíče, doklady, telefon... nic.. Nikdo mi nevymluví že to není pouze a jen o přístupu. A stejně tak mě nikdo nedonutí s okradeným/lehkomyslným soucítit
Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roda 8. 10. 2015 13:34

Nahlásit na policii za to nic nedáš ne? Už jsem slyšel o případech kdy policie mobil vystopovala a zadržela a někdy taky ne. :-D
Roda
Junior

Odeslat příspěvekod honza.kot89 8. 10. 2015 14:01

honzatrx

Už jsem se smířil s tím, že ho nikdy neuvidím, ale nechci jim ho jen tak darovat. Toto je první věc, kterou mi v životě ukradli (dokonce jsem nikdy ani nic neztratil, ani klíče).

Roda:

Již je nahlášeno hned brzy ráno po dni, kdy mi ho ukradli.

hotovyrado:
Chtěl jsem názor ohledně situace, ne morální sprchu, která je navíc v tomto případě velmi zcestná :) Viz moje odpověď výše, v životě jsem neztratil ani klíče. Ale stane se. Přesto díky za názor.

Co se týče mého požadavku o zaslání 700 dolarů. Opět šlo jen o nějaký pokus, kdy jsem jim potřeboval dát důvod, že jim jen tak přihlašovací údaje nedám.
Mike-biker píše:Ale proti zlodějům se má bojovat. Právě proto kradou, že my mlčící stádo jim to tolerujeme.
Každý má vztek, ale po čase rezignuje. Ještě chodit na policii, stejně mi to nevrátí, škoda času.
Ano, je to z větší části pravda, ale zlodějům náramně hraje do karet.
Takže:
Chcete zloděje, chcete aby jejich děti okrádaly Vaše děti - neřešte to!
Nemáte je rádi a štvou vás: Braňte se ze všech sil a všemi prostředky. :twisted: :grr: >:-(


Souhlasím.

mposvar
Přesně to si myslím taky, volal to někdo tady z Prahy s ukrajinskou simkou. Pojištěný proti krádeži jsem bohužel nebyl, ale ponaučím se pro příště. Jinak co se týče bloku - ještě chvíli počkám, co udělá PČR, a poté přejdu k bloku. Vytěsním :) Já už se smířil, že se nenajde, a včera ta SMS, tak mi to zahlodalo.

---

Uvítám i nějaké tipy k věci, jak to řešit, mimo to "hoď to za hlavu". Všem mockrát díky za názory!
honza.kot89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 8. 10. 2015 14:49

Donyst ti ho nedonesou - na to zapomen.Poslat ti ho neposlou na to zapomen.Jedine co chteji abys jim dal prihlasovaci udaje to je snad jasne i tobe..Tak mne napada - co vlastne rešiš?Nahlasits to nahlasil a to je vše co můžeš udělat.Policie to sepiše - víc nečekej,pokud budeš hodně chytrej a oni hodně blbi a určita konfigurace sitě - tim myslim net,třeba pevna ip konkretni reg na konkretniho člověka se smlouvou a piše ti přes net z domu můžeš policii naservirovat ip ktera s tebou komunikuje - jedina rada navíc.
Btw komunikovat se mnou přes net tak už ramcovou představu kde je pokud by byla komunikace čilejši bych dost možna měl,předpoklad že použivaj VPN,Proxy,Orbot ,potažmo torr je u takovejch zlodějičku co jedou v telefonech nula,nula,zero.Koneckonců donutit ho aby komunikoval se mnou s klientem ktery ma jiste bonusy co se tyče lokalizace je otazka čistě schopnosti socialni manipulace.
Naposledy upravil oooooooooo dne 8. 10. 2015 14:58, celkově upraveno 1
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod itsme 8. 10. 2015 14:57

Řekni si o $200 přes Western Union za heslo. Pak ještě jednou o $200 za správné heslo.
itsme
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 8. 10. 2015 15:50

hotovyrado píše:


Ponaučení pro příště.. hlídat si lépe své věci

-- 8. 10. 2015 14:31 --

Mike-biker píše:Ale proti zlodějům se má bojovat. ...
To nerozporuji, avšak já jsem toho (v životě jako takovém) názoru, že řešit se má příčina, ne důsledek. Je mi 42 let, jezdím v vlakem, metrem, na kole, mám ujeto na motorce po zemch bývalého SSSR přes 100 tisíc km, jsem člověk (radio)aktivní :-) Za celý život jsem nepozbyl NIC... peněženku, klíče, doklady, telefon... nic.. Nikdo mi nevymluví že to není pouze a jen o přístupu. A stejně tak mě nikdo nedonutí s okradeným/lehkomyslným soucítit

Neboj ono to dřív nebo později přijde, taky jsem si myslel, že se mně to netýká když dávám pozor, No a pak mi v Praze ukradli auto starý 9 měsíců s 15000 km, který stálo nový přes půl mega, mělo imobilizer, alarm a zamčený defendlock na zpatečce a zaparkovaný na Vinohradech zadkem ke zdi. Nikdy dopředu nevíš co tě potká a všechno prostě uhlídat nemůžeš.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hotovyrado 8. 10. 2015 15:53

No tak to přijde, svět se bude točit dál. Vynadám si a pořídím si nový.... rozhodně bych neubékával, notabene na napůl veřejném místě
Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukke 8. 10. 2015 16:02

Tady není co řešit. Telefon je nenávratně pryč.

-- 8. 10. 2015 17:03 --

itsme píše:Řekni si o $200 přes Western Union za heslo. Pak ještě jednou o $200 za správné heslo.

Čili podvod. Úžasná rada.
Lukke
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Saša jede 8. 10. 2015 16:06

Neres to, policie ho vyhledavat nebude, na Ukrajine urcite ne, maximalne ho zablokuje, ale pouze u tri operatoru v CR, v Ukrajine bude normalne funkcni.
Saša jede
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Roda 9. 10. 2015 12:49

A to jsem si myslel jak iphon to má vymakany, že se najde, lokalizuje, zapne si přes sms gps, wifi, data a pošle fotku zloděje a kde je.
A ted vidim ze je horší než android.
Kdyby si byl v Americe tak si mohl vysoudit nějaký prachy že te oklamali že ti prodali hloupý mobil s hloupými službami :-)
Roda
Junior

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 9. 10. 2015 15:22

roda : ano, to je částečně pravda. Na druhou stranu pokud měl zapnutý "hledat můj iphone" tak nový majitel může mobil použít tak maximálně jako těžítko.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Junior

Odeslat příspěvekod lol7 9. 10. 2015 17:33

V ČR asi nebudou bo by se jim ten telefon vubec neprihlasil do site ani s UKR SIM (po nahlaseni na PCR se blokuje IMEI ve vsech 3 sitich v CR).
lol7
Junior

Odeslat příspěvekod JuraS. 23. 11. 2015 14:06

Nejsem sice zloděj. Pokud ale čtu některé odpovědi tak mě napadá se zeptat na adresu a kdy chodíte do práce, případně jakým vozem jezdíte a co je to za spz. Ne že bych vám šel krást, to ne. ale litr petroleje a sirky udělají své. Můžete pak jít na policii, nahlásit uhořené auto, chatu, byt, vilu a pak si říct, o nic nejde, s tím se nic dělat nedá. Osobně si přeji aby výrobci do mobilů dokázali vestavět elektrický šokátor nebo aspoň 5 gramů ekrasitu aby případnému zloději elektrický šok způsobil infarkt a nebo aby mu výbuch urval aspoň hlavu. V minulosti se zlodějům sekali ruce (dělají to prý ještě teď v arábii) a nebyly se zloději problémy. Dnes, kdy zločinec má víc práv něž oběť to chce zvolit účinnější přístup.
MSI X470 GAMING PRO, AMD RYZEN 5 2600, SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024, MSI GeForce GTX 1050 GAMING X 2G, HyperX 16GB KIT DDR4 2933MHz CL17 , Samsung 970 EVO 250GB, Seasonic M12II-520 Evo, MSI MAG Bunker černý- Windows 10 pro (legální)
JuraS.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod osobne2 24. 11. 2015 16:51

lol7 píše:V ČR asi nebudou bo by se jim ten telefon vubec neprihlasil do site ani s UKR SIM (po nahlaseni na PCR se blokuje IMEI ve vsech 3 sitich v CR).

Policie to urcite neblokuje hned po nahlaseni, tak za mesic mozna. Nejdrive se zkouma, jake SIM tam byly vlozeny a vyslichaji se jejich uzivatele.
osobne2
Junior

Odeslat příspěvekod inkvizition 24. 11. 2015 20:14

Akciový Klokan píše:roda : ano, to je částečně pravda. Na druhou stranu pokud měl zapnutý "hledat můj iphone" tak nový majitel může mobil použít tak maximálně jako těžítko.


To nic neznamená, prohlédněte si třeba bazos.cz, je tam spousta inzeratu, ze lide koupi zablokovane iPhone na icloud (takze kradene). Takze nejaky zpusob existovat bude. Osobne me napada prehrati FW přes servisní port, ale to na koleně doma neuděláte. Pokud investujete pár kaček do vybavení, můžete pak směle recyklovat kradené iPhony jedna báseň.
Úžasný národ, tihle Češi, škoda, že nebyli u stvoření Země. Mohli poradit.
inkvizition
Junior

Odeslat příspěvekod polda 26. 11. 2015 09:22

Toto se vykupuje kvůli náhradním dílům.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod poodryy 3. 1. 2016 14:33

Si fakt jouda pokud rikaji ze u nich byla policie bud kecaj a jestli ne tak urcite nejsou nekde na ukrajine ale v CR. Vyckat si az ho zapnou kdy se telefon prihlasi k siti a bum telefon bude na svete. Drive nebo pozdeji budou zkouset telefon zprovoznit.
poodryy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lojzak02 3. 1. 2016 15:26

Podej další trestní oznámení, tentokrát za tč vydírání, útisk a podvod.

Začne se tím zabývat hospodářská kriminálka a budeš mít víc šanci.

V následujícím trestním oznámení popiš detailně průběh komunikace s ukrajinscem, který má tvůj telefon.

Tato oznámení, nebo alespoň její kopii odešli na státní zastupitelství.

Jakmile na to začne dohlížet státní zástupce, tak se na to fízlové nemůžou tak snadno vykašlat, je ale důležitý, abys popsal celý proces komunikace s ukrajincem.
lojzak02
BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 3. 1. 2016 18:06

Proč by se tím měla zabývat hospodářská kriminálka? :-) Tohle žádné vydírání, útisk ani podvod není, maximálně krádež se škodou pár tisícovek, tam je dána věcná příslušnost pořádkové policii. Hlavně si myslím, že už je případ odložen, když v příspěvku z 8.10.1215 tvrdil, že mu ho ukradli před měsícem. :D Policie to odkládá do dvou měsíců od oznámení, pokud nemá pachatele, je to dáno trestním řádem, jinak by musela policie písemně zdůvodňovat státnímu zástupci, proč není věc ukončena a požádat ho o prodloužení lhůty k prověřování věci, viz § 159 tr. řádu. A tomu by také státní zástupce nemusel vyhovět. Státní zástupce jistě dbá i na ekonomiku řízení, aby nebyla policie zbytečně zatěžována takovými bagatelními a přesto komplikovanými případy, určitě se nebude telefon hledat někde na Ukrajině. :mrgreen:

§ 159 tr. řádu
(1) Policejní orgán je povinen prověřit skutečnosti nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin,
a) do dvou měsíců od jejich přijetí, jde-li o věc patřící do příslušnosti samosoudce, v níž se nekoná zkrácené přípravné řízení,
b) do tří měsíců, jde-li o jinou věc patřící do příslušnosti okresního soudu, a
c) do šesti měsíců, jde-li o věc patřící v prvním stupni do příslušnosti krajského soudu.
(2) Pokud nebylo oznámení nebo jiný podnět ve lhůtách uvedených v odstavci 1 prověřeno, policejní orgán státnímu zástupci písemně zdůvodní, proč nebylo možné v zákonem stanovené lhůtě prověřování skončit, jaké úkony je třeba ještě provést a po jakou dobu bude prověřování pokračovat. Státní zástupce může pokynem policejnímu orgánu jednak změnit výčet úkonů, které mají být ještě provedeny, jednak stanovit odlišně lhůtu, po kterou má prověřování ještě trvat.
(3) Neskončí-li policejní orgán prověřování ve lhůtě prodloužené podle odstavce 2, předloží spis státnímu zástupci s odůvodněným návrhem na její prodloužení. Státní zástupce postupuje obdobně, jak je uvedeno v odstavci 2.
osobne2
Junior

Odeslat příspěvekod Paparatzzi 3. 1. 2016 19:00

Jasně, pořádkové...
Paparatzzi
Junior

Odeslat příspěvekod lojzak02 3. 1. 2016 19:03

osobne2: Za prvé telefon se pravděpodobně nachází na území ČR.
Za druhý, to co bylo popsáno naplňuje sk. podstatu podvodu a vydírání, pravděpodobně i zatajení věci. Útisk je lehčí varianta vydírání, proto je přilehavější zmínit i tento přečin.

St. zástupce si sám vybere přiměřenou kvalifikaci.

Tyhle přečiny stejně jako mnoho dalších je v působnosti krajský kriminálky, konkrétně v Praze třeba na Smíchově.

Jestli je tazatel z Prahy, mohu dát info na konkrétního policistu, který se tím bude zabývat.
lojzak02
BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrFail 3. 1. 2016 19:28

Napadlo mi, čo keby si im dal fakove emaila heslo a nenapadne by im vložil "zadajte na/do IPHONE xxxxx heslo a xxxxx@kradoš.cz Z iPhonu by sa museli pripojiť k netu a ostatok už vieš.
MrFail
Junior

Odeslat příspěvekod osobne2 3. 1. 2016 20:10

lojzak02: Ale houby, nenaplnuje to skutkovou podstatu podvodu, vydirani ani utisku, je to jenom obycejna kradez, zatajeni veci leda kdyby pachatel mobil neukradl, ale pouze nasel a ponechal si, pak by to ale zase nebyla kradez.
Statni zastupce si sam nic nevybere, ukony trestniho rizeni zahajuje policejni organ, viz § 158/3 tr. radu. A tady uz bylo trestni rizeni evidentne zahajeno nekdy kolem 8.9.2015, predpokladam, ze bylo ukonceno do dvou mesicu, tedy do 7.11.2015.
Krajska kriminalka neproveruje vubec zadne preciny, proveruje nektere zlociny, ktere spadaji do pusobnosti krajskeho soudu, to je napr. Vrazda, nebo Podvod se skodou 5 milionu Kc a vice. Rozdil mezi precinem a zlocinem je propastny. Kradez mobilu za par tisicovek je vecne proslusna poradkove policii, cili obvodni oddeleni policie v miste, kde ke kradezi doslo. A mimochodem zatajeni veci nebo podvod za par tisicovek je take vecne prislusne poradkove policii. :mrgreen:
osobne2
Junior

Odeslat příspěvekod hackoff 26. 2. 2016 14:43

Lukke píše:Tady není co řešit. Telefon je nenávratně pryč.

-- 8. 10. 2015 17:03 --

itsme píše:Řekni si o $200 přes Western Union za heslo. Pak ještě jednou o $200 za správné heslo.

Čili podvod. Úžasná rada.

a on snad pujde na policii? kdyz podvedes podvodnika, ktery te podvedl nebo zkousi podvest, tak je to u me nutna sebeobrana. stejne tak si nenechas naplacat od utocnika, pokud mas moznost mu to vratit. myslim ze to je zatim tady nejlepsi rada.
EDIT: a pokud by na policii sel, tak jim bude muset predat ten tvuj ukradeny telefon a ty prinejhorsim vratit tech 200$. nikdo te dal resit nebude
hackoff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 26. 2. 2016 15:10

resil bych stejne, pokud by se chytli na toto, dobry zadostiucineni..
jenom technicka kradez je pokud jde o škodu dosahující částky nejméně 5000 korun, coz je skoda nikoliv nepatrna, takze to neni prestupek.Pochopitelne muze jit i o skodu mensi, opakovane kradeze s nizsi skodou, recidivista v minulosti za kradeze odsouzeny, atd.Resi to kriminalka na okrese kde bydlite, naposled jsem tam byl jako svedek ke kradezi mobilu u vyslechu asi pred mesicem.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honzatrx 26. 2. 2016 15:40

Spousta keců, rady a porady a co doteď po půl roce máš ? Prdlačku a kulový s přehazovačkou. Zjevně jsi pro svoji bezbřehou naivitu nepochopil, že je taková doba, že když ti něco šlohnou, už se s tím NIKDY neshledáš. Už tehdy po krádeži měly následovat jen 2 věci. Blokace a pustit to z hlavy. A i ta blokace je nejistá, přehraje se fw a jede se dál. Když si kupuješ drahé věci, musíš je umět i oželet. Jako s autem, když chci machrovat s drahým fárem, musím mít i statisíce na servis případně počítat se ztrátou, když ho zbořím.
honzatrx
Junior

Odeslat příspěvekod osobne2 28. 2. 2016 15:44

Tak tak. Kdo si nedokaze svuj majetek pohlidat, tak si ho nezaslouzi.
osobne2
Junior

Odeslat příspěvekod adamvosvrda1 12. 4. 2016 17:53

Tak to je slušný příběh, ale určitě jim nic neposílej, dokud nepošlou prachy... S tebou se taky nikdo nebabral, když ti ho ukradli! Ale je vidět, že vynalézavost zlodějů nezná hranice :D
adamvosvrda1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rade9 25. 4. 2016 08:28

Pokud je připojený k zahraniční síti (a to nemusí být Ukrajina, ale třeba i Polsko 5km za hranicema na polském signálu) tak je to roaming a pokud ho máš zablokovaný - museli by se připojit na wifi. Ale jak, když se do něj nedostanou? Jediná možnost je že si najdou veřejnou wifi bez hesla, zapnou v spodním panelu (pokud si měl nastaveno aby šla otevřit při zamčení telefonu) a telefon se doufej sám připojí k té wifi. V tom případě si automaticky i aktualizuje poslední polohu v iCloud a máš další indícii.

Pro příště: Nevypínat roaming, nikdy.. Je to sice drahé když na to zapomeneš a jedeš mimo, ale je třeba si to hlídat a né to vypínat. Potom se tohle stane mimo naší "Czechii" a telefon v případě krádeže je možná tak podložka pod kafe.. Při zaplém roamingu se připojí na data ve chvíli získání signálu, pokud nevytáhli SIM.
Rade9
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 14. 5. 2016 15:20

honzatrx píše:A i ta blokace je nejistá, přehraje se fw a jede se dál. .


Ta blokace je naopak asi ta nejjistější věc. :!:
Administrátor fóra MobilMania.cz
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 15. 5. 2016 12:59

Presne, cim vic blokaci odcizenych telefonu, tim vic zlodeju to odradi. Ale je potreba ho nechat zablokovat co nejdrive.
opasino
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod osobne2 15. 5. 2016 17:33

Ale houby, prevezou to do jineho statu mimo CR a tam to bude normalne fungovat.
osobne2
Junior

Odeslat příspěvekod Mikekr 15. 5. 2016 20:43

Ale houby, Activation lock je na statu, kde se telefon nachazi, zcela nezavisly.
Mikekr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mberdych 16. 5. 2016 05:57

Přesně, activation lock je vázán na servery Apple a obejít by šel jedině tak, že do telefonu nahrajes firmware, který Apple aktivaci obchází a to pokud vím nejde. Nedokáže s ním pomocí ani oficiální servis, pouze přímo Apple.
mberdych
Junior

Odeslat příspěvekod osobne2 16. 5. 2016 06:15

Zazil jsem jako policista nekolik odcizenych iphonu, vzdycky po me poskozeni naivne chteli, abych jim ho vyhledal podle GPS, to jsem jim musel vysvetlit, ze tohle policie zaprve nedela u kradeze, zadruhe neumi bez pristupu do jejich uctu, kde museji mit neco aktivovane, aby to slo. Tak ho pak chteli zablokovat v siti operatoru, po policie umi. Vetsinou zapomneli i pristupove udaje do uctu, pouzili je jen jednou v zivote po koupi mobilu. O nejakem activation locku nikdy neslyseli a nevedeli ani o tom, ze si muzou GPS pozici vyhledat pres internet sami, pokud by znali sve vlastni pristupove udaje. Byli to vzdy jen tupe ovce, co si mysleli, ze pujdou pobrecet na policii a policajti vsechno zaridi. Ale uzivatele jinych OS jsou na tom stejne jako uzivatele iOS, tupe ovce, ktere je snadne oholit. Jasne, policie na jejich zadost zablokuje odcizene mobily, ale pouze u ceskych operatoru podle IMEI, dostanou se na tzv. black list u operatora, ale v zahranici funguji dal, popr. po zmene IMEI funguji dal i v CR, pokud IMEI zmenit jde.
Zazil jsem pouze jednou pres GPS vyhledany telefon s Androidem, manzel poskozene mel v jejim mobilu zapnutou aplikaci, podle ktere sledoval, kde se manzelka nachazi, takze par dnu po kradezi nam zavolal GPS souradnice, ktere patrily domu z blizke vesnice. Spletlo se to jen o par metru, ten dum byl neobydlen a mobil vydal obyvatel vedlejsiho domu s tim, ze ho prave koupil na nadrazi od nezname osoby a poprve doma zapnul a prihlasil do domaci WiFi.
Takze asi tak. Pachatel sice zustal neznamy, ale mobil tentokrat diky manzelove duslednosti nalezen.
osobne2
Junior

Odeslat příspěvekod AleshM 16. 5. 2016 09:51

Díky manželové důslednosti? To snad ne. Všecko zlé je k něčemu dobré, že? I šmírování manželek; přítelkyň, kohokoli.
AleshM
Junior

Odeslat příspěvekod osobne2 16. 5. 2016 15:13

Tak co, v konecnem dusledku ji ten telefon koupil pry on. :D
osobne2
Junior

Odeslat příspěvekod Qwizz 7. 6. 2016 12:44

Hehe, pěkný příběh, ale divím se, že tohle ještě nějakej zloděj zkouší, na tohle můžeš skočit snad jen dem*nt :D Ale dobře jsi udělal. Pokud jde o telefon, jak říkají ostatní, rozloučil bych se s ním, policie s tím nic dělat nebude...
Qwizz
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 8. 6. 2016 12:30

Kdyz to radne oznami, tak bude.
opasino
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod honzatrx 8. 6. 2016 13:21

Ano, bude :-P Sepíše protokol a do půl roku ještě pošle doporučený dopis o ukončení stíhání neznámého pachatele :-D

Loader píše:Ta blokace je naopak asi ta nejjistější věc. :!:


Pachatelé přehrají fw, změní IMEI, stane se z toho "jiný" mobil a nějaká blokace je pro srandu králíkům.
honzatrx
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 8. 6. 2016 15:44

To je mozne, ale to nevylucuje, ze by se tim zabyvala.
opasino
Taťka moderátor


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků