Ukradli mi iPhone 6 - včera se zloděj ozval

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod honza.kot89 8. 10. 2015 11:04

Dobrý den všem,

dostal jsem se do velmi zvláštní situaci a rád bych slyšel názor od zkušených nebo lidí, kteří už podobné zažili (nebo prostě těch, kteří se chtějí vyjádřit - víc hlav víc ví).

Před měsícem mi ukradli iPhone 6 (V Praze v metru). Telefon měl celkově hodnotu zhruba 20 000 Kč. Vše nahlášeno na policii včetně IMEI telefonu. Využil jsem find my iphone a označil telefon jako ztracený + přidal zprávu s mým telefonním číslem. Včera mi přišla SMS z ukrajinského telefonu. Volal jsem pomocí kamarádky, co umí rusky, velmi dlouho a bavili se s člověkem, který měl tento příběh... Žije v Doněcku (Ukrajina), jeho přítelkyně na ulici od někoho koupila můj telefon za 100 dolarů, přišla domů - zapnula ho - zjistila, že je kradený, neřešila to a nechala ho doma ležet. Po týdnu u ní zazvonila policie, že dostala hlášení, že má kradený telefon (už to je blbost, že) a telefon jí vzala a obvinila ji z krádeže. A teď po mně chtějí přihlašovací údaje a fotky krabice, aby dokázali, že je telefon její a zprostili ji viny. Poté by mi telefon zaslali. Heslo jim nedám (bez toho je jim telefon naštěstí k ničemu, doufejme), nabídnul jsem jim, že jim dám číslo účtu, ať mi tam pošlou kolem 700 dolarů jako kompenzaci a že jim pošlu klidně i krabičku a dám heslo na icloud. Oni, že ne, že jim tam kvůli válce nefungují ani pošty, ani banky a že je to pro ně moc peněz. Zdráhali se také, ať to řeším s policií, údajně z toho důvodu, že by měli zbytečně problémy a že jejich policie kvůli válce s tou naší nebude stejně komunikovat. .... Chlápek zněl velmi přesvědčivě, ale pojďme si říct na rovinu, tohle je nesmysl. Navíc mi potvrdil známý, co dělá na policii, že Ukrajinu často zmiňují a že se tyhle věci dějí dost podobně....

No a při rozloučení na stanici se ptám, kdy se mi cca ozvou, jestli třeba v rámci dnů? .... Protože, 1) můj telefon už se musel zapnout! Protože mi psali na moje číslo a viděli tu zprávu na display -> takže telefon by mohl jít vyhledat přes IMEI, 2) telefonoval jsems ním snad půl hodiny a ujišťoval jsem se od operátora, jeslti jde zjistit poloha toho čísla, se kterým jsem volal -> ano jde, ale jen na popud policie........ Všechno tohle není hned (kdyby bylo, máme ho hned nebo aspoň vím, odkud volal) ... ale, zdlouhoavé procesy to nedovolí (na *****). No tak m odpověděl, že se mi ozvou spíš v rámci týdnů a že ať nepočítám stím, že se s tím něco udělá :) (haha ha).

Důležité zmínit.
- Find My Iphone mi polohu zatím neukázal (asi se nepřipojili k netu ještě ...). Napadlo mě poslat jim fake přihlašovací údaje, ať to zkusí, museli by se připojit na net -> mně by to poslalo polohu telefonu (jestli to nemají nějak ošetřený). Ale v zápětí mi hned došlo, že si icloud údaje mohou ověřit klidně přes web na PC, takže nic ...

- S tím člověkem jsem v kontaktu přes iCloud. Chce po mně stále fotky a přihlašovací údaje údajně bude potřebovat až za týden (kdy bude mluvit s tou policií). Pořád mě ujišťuje, ať si o něm nemyslím nic špatného a že všechno bude v pohodě.

- na 99,8 % jde o organizovaný gang a oni moc dobře ví, co dělají. Zatím hraju blbýho a snažím se hrát jejich hru přes Whatsapp, kde s ním komunikuji, ale moje údaje mu samozřejmě nikdy nedám. Dost možná nejsou ani na Ukrajině ale volají tady někde z Prahy, dost možná mají nějaké kontakty na Ukrajině a opravdu to řeším s někým na Ukrajině a přitom telefon je tady.

- To, že je celý příběh nesmysl mi bylo potvrzeno všude, kde jsem ho vyprávěl.

Tohle je snad celá story. Velmi by mě zajímaly vaše názory. Co dělat dál, co byste dělali a podobně ... ?

PS. Tuto zprávu šířím i na jiné fóra v domnění, že se to dostane k více lidem.

Předem mockrát děkuji!
H
honza.kot89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honzatrx 8. 10. 2015 11:40

Dle hesla s teroristy a zloději se nevyjednává, nejlepší je vybodnout se na to, už nic neřešit, dále již s nikým nekomunikovat, telefon odepsat jako nenávratně ztracený a hotovo. Ať si ho tam třeba naloží do octa :-P Příště si drahé věci líp hlídat. Jak uvažují Cikáni, když něco šlohnou, dotyčný si to pořádně nehlídal a tak mu na tom vlastně ani nezáleželo, takže si to vzali :-D
honzatrx
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 10. 2015 11:44

Pohádky ovčí babičky :-)
Možná je "Doněck" blíže než si myslíš.
Jestli byl pojištěný proti krádeži - výhra.
Jinak zničit blokací a pápá.
Neřeš to - ztráta času!
Všechno ostatní vytěsnit z hlavy a šetřit na nový.
Život je "svině"...
anonymni

Odeslat příspěvekod Mike-biker 8. 10. 2015 12:10

Ale proti zlodějům se má bojovat. Právě proto kradou, že my mlčící stádo jim to tolerujeme.
Každý má vztek, ale po čase rezignuje. Ještě chodit na policii, stejně mi to nevrátí, škoda času.
Ano, je to z větší části pravda, ale zlodějům náramně hraje do karet.
Takže:
Chcete zloděje, chcete aby jejich děti okrádaly Vaše děti - neřešte to!
Nemáte je rádi a štvou vás: Braňte se ze všech sil a všemi prostředky. :twisted: :grr: >:-(
iPhone Xs Max 256GB Space grey.
iPhone 7 32 Silver as reserve.
APPLE MacBook Pro 15". 4 x 2,5 GHz Intel i7 + 256GB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod morki 8. 10. 2015 12:56

Az vas nekdo kudne nebo vam da pres drzku kvuli blbimu telefonu tak vas to hrdinstvi hned prejde. A uz vidim jak nekde policie nahani nakyho ukrajince :)
morki
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hotovyrado 8. 10. 2015 13:17

Celé je to nesmysl..

Pokud dotyčný o sobě tvrdí, že je UKRAJINEC, tak lže. Doněck není (sice de jure - zatím - ano, ale 95% lidí se za ně nepovažuje) Ukrajina.

-- 8. 10. 2015 14:21 --

ale oni ti bez urážky blbí jsou na obou stranách... Zloděj (kdo jiný by Tě kontaktoval) po Tobě chce hesla k účtům a Ty si řekneš o 700 USD, každý víme že obě přání jsou v očích lidí s alespoň nějakým IQ SciFi....

Ponaučení pro příště.. hlídat si lépe své věci

-- 8. 10. 2015 14:31 --

Mike-biker píše:Ale proti zlodějům se má bojovat. ...
To nerozporuji, avšak já jsem toho (v životě jako takovém) názoru, že řešit se má příčina, ne důsledek. Je mi 42 let, jezdím v vlakem, metrem, na kole, mám ujeto na motorce po zemch bývalého SSSR přes 100 tisíc km, jsem člověk (radio)aktivní :-) Za celý život jsem nepozbyl NIC... peněženku, klíče, doklady, telefon... nic.. Nikdo mi nevymluví že to není pouze a jen o přístupu. A stejně tak mě nikdo nedonutí s okradeným/lehkomyslným soucítit
Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roda 8. 10. 2015 13:34

Nahlásit na policii za to nic nedáš ne? Už jsem slyšel o případech kdy policie mobil vystopovala a zadržela a někdy taky ne. :-D
Roda
Junior

Odeslat příspěvekod honza.kot89 8. 10. 2015 14:01

honzatrx

Už jsem se smířil s tím, že ho nikdy neuvidím, ale nechci jim ho jen tak darovat. Toto je první věc, kterou mi v životě ukradli (dokonce jsem nikdy ani nic neztratil, ani klíče).

Roda:

Již je nahlášeno hned brzy ráno po dni, kdy mi ho ukradli.

hotovyrado:
Chtěl jsem názor ohledně situace, ne morální sprchu, která je navíc v tomto případě velmi zcestná :) Viz moje odpověď výše, v životě jsem neztratil ani klíče. Ale stane se. Přesto díky za názor.

Co se týče mého požadavku o zaslání 700 dolarů. Opět šlo jen o nějaký pokus, kdy jsem jim potřeboval dát důvod, že jim jen tak přihlašovací údaje nedám.
Mike-biker píše:Ale proti zlodějům se má bojovat. Právě proto kradou, že my mlčící stádo jim to tolerujeme.
Každý má vztek, ale po čase rezignuje. Ještě chodit na policii, stejně mi to nevrátí, škoda času.
Ano, je to z větší části pravda, ale zlodějům náramně hraje do karet.
Takže:
Chcete zloděje, chcete aby jejich děti okrádaly Vaše děti - neřešte to!
Nemáte je rádi a štvou vás: Braňte se ze všech sil a všemi prostředky. :twisted: :grr: >:-(


Souhlasím.

mposvar
Přesně to si myslím taky, volal to někdo tady z Prahy s ukrajinskou simkou. Pojištěný proti krádeži jsem bohužel nebyl, ale ponaučím se pro příště. Jinak co se týče bloku - ještě chvíli počkám, co udělá PČR, a poté přejdu k bloku. Vytěsním :) Já už se smířil, že se nenajde, a včera ta SMS, tak mi to zahlodalo.

---

Uvítám i nějaké tipy k věci, jak to řešit, mimo to "hoď to za hlavu". Všem mockrát díky za názory!
honza.kot89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 8. 10. 2015 14:49

Donyst ti ho nedonesou - na to zapomen.Poslat ti ho neposlou na to zapomen.Jedine co chteji abys jim dal prihlasovaci udaje to je snad jasne i tobe..Tak mne napada - co vlastne rešiš?Nahlasits to nahlasil a to je vše co můžeš udělat.Policie to sepiše - víc nečekej,pokud budeš hodně chytrej a oni hodně blbi a určita konfigurace sitě - tim myslim net,třeba pevna ip konkretni reg na konkretniho člověka se smlouvou a piše ti přes net z domu můžeš policii naservirovat ip ktera s tebou komunikuje - jedina rada navíc.
Btw komunikovat se mnou přes net tak už ramcovou představu kde je pokud by byla komunikace čilejši bych dost možna měl,předpoklad že použivaj VPN,Proxy,Orbot ,potažmo torr je u takovejch zlodějičku co jedou v telefonech nula,nula,zero.Koneckonců donutit ho aby komunikoval se mnou s klientem ktery ma jiste bonusy co se tyče lokalizace je otazka čistě schopnosti socialni manipulace.
Naposledy upravil oooooooooo dne 8. 10. 2015 14:58, celkově upraveno 1
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod itsme 8. 10. 2015 14:57

Řekni si o $200 přes Western Union za heslo. Pak ještě jednou o $200 za správné heslo.
itsme
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 8. 10. 2015 15:50

hotovyrado píše:


Ponaučení pro příště.. hlídat si lépe své věci

-- 8. 10. 2015 14:31 --

Mike-biker píše:Ale proti zlodějům se má bojovat. ...
To nerozporuji, avšak já jsem toho (v životě jako takovém) názoru, že řešit se má příčina, ne důsledek. Je mi 42 let, jezdím v vlakem, metrem, na kole, mám ujeto na motorce po zemch bývalého SSSR přes 100 tisíc km, jsem člověk (radio)aktivní :-) Za celý život jsem nepozbyl NIC... peněženku, klíče, doklady, telefon... nic.. Nikdo mi nevymluví že to není pouze a jen o přístupu. A stejně tak mě nikdo nedonutí s okradeným/lehkomyslným soucítit

Neboj ono to dřív nebo později přijde, taky jsem si myslel, že se mně to netýká když dávám pozor, No a pak mi v Praze ukradli auto starý 9 měsíců s 15000 km, který stálo nový přes půl mega, mělo imobilizer, alarm a zamčený defendlock na zpatečce a zaparkovaný na Vinohradech zadkem ke zdi. Nikdy dopředu nevíš co tě potká a všechno prostě uhlídat nemůžeš.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hotovyrado 8. 10. 2015 15:53

No tak to přijde, svět se bude točit dál. Vynadám si a pořídím si nový.... rozhodně bych neubékával, notabene na napůl veřejném místě
Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukke 8. 10. 2015 16:02

Tady není co řešit. Telefon je nenávratně pryč.

-- 8. 10. 2015 17:03 --

itsme píše:Řekni si o $200 přes Western Union za heslo. Pak ještě jednou o $200 za správné heslo.

Čili podvod. Úžasná rada.
Lukke
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Saša jede 8. 10. 2015 16:06

Neres to, policie ho vyhledavat nebude, na Ukrajine urcite ne, maximalne ho zablokuje, ale pouze u tri operatoru v CR, v Ukrajine bude normalne funkcni.
Saša jede
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Roda 9. 10. 2015 12:49

A to jsem si myslel jak iphon to má vymakany, že se najde, lokalizuje, zapne si přes sms gps, wifi, data a pošle fotku zloděje a kde je.
A ted vidim ze je horší než android.
Kdyby si byl v Americe tak si mohl vysoudit nějaký prachy že te oklamali že ti prodali hloupý mobil s hloupými službami :-)
Roda
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků