iPhone 6S - obecná diskuse

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Nikeid 19. 2. 2018 12:17

Tak pokud mají v podstatě stejné vnitřnosti, pak je otázka jen velikost displeje, kterou bys rád, ne? A s tím ti asi neporadíme...
Nikeid
Junior

Odeslat příspěvekod -b3h- 19. 2. 2018 13:57

No jde mi spíše o tom, zda model 6S/SE má dnes cenu kupovat, zda to není až příliš starý model, kterému brzy skončí podpora ?
-b3h-
Junior

Odeslat příspěvekod Nikeid 19. 2. 2018 14:07

asi je otázka jak moc vyžaduješ "novou podporu" a co za tím vidíš .. nevidím důvod, proč by se v roce 2018/2019/2020 nedalo fungovat s 6s; možná člověk bude ochuzen o výdobytky novějších telefonů, ale 6s by měly fungovat dostatečně co se týče funkcí, které má nyní .. pokud teda nebude trpět "únavovým syndromem" (který ovšem vylučuju, protože to je přece výsada android telefonů, jak tvrdí uživatelé apple produktů :) ) ..

pokud telefon netrpí únavovým syndromem, nevidím důvod, proč by neměl běžný aplikace a funkce, který zvládá nyní, zvládat za 2-3 roky
Nikeid
Junior

Odeslat příspěvekod -b3h- 19. 2. 2018 14:30

A co si mám představit pod takovou frází "únavový syndrom"? :)

Podporou jsem měl na mysli aktualizace iOSu, přeci jen nejsou podporovány telefony jako je model 5/5C, tak aby třeba za rok neskončili i s podporou 6s.
-b3h-
Junior

Odeslat příspěvekod McJobs 19. 2. 2018 17:15

Podpora 6s len tak skoro neskonci. Aktualizacie na iOS 12 aj 13 mas zarucene.
McJobs
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -b3h- 19. 2. 2018 20:35

A teď trošku jinak, vyplatí se připlatit a koupit místo 6S sedmičku?
-b3h-
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 19. 2. 2018 21:30

Ani moc ne. 6S je skvělá.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod McJobs 20. 2. 2018 15:02

Skor ano. Pri 6s je biedna vydrz, len 1715mAh baterka. U sedmicky bol narast na 1960mAh. Takisto opticka stabilizacia, vodeodolnost a stereo reproduktory nie su na zahodenie. Teda ak nevyzadujes 3.5mm jack.
McJobs
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nikeid 20. 2. 2018 15:37

-b3h- : jakože telefon začne být pomalejší, i když na něm děláš ty stejný věci, co jsi dělal před 3 lety (a klidně i se stejnýma verzema aplikací) .. asi únava procesoru, desky, nevím; pokud ti jde o aktualizace iOS - k čemu ty, když teď bys byl s 6S spokojenej? resp. pokud jsi spokojený s tím, jak funguje teď, proč bys byť jen teoreticky měl chtít aktualizace? ale jak píší ostatní, minimálně pár jich ještě dostane
Nikeid
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 20. 2. 2018 16:53

Telefon pomalejší není. Žádná únava procesoru neexistuje. Maximálně můžou začít chybovat tranzistory, ale to je opravdu minimální pravděpodobnost. Telefon je od začátku do konce stále stejně rychlý. Maximálně jej můžou ovlivnit novější verze aplikací. Systém jako takový je vesměs stále stejně rychlý. Bržděný může být jedině díky staré baterii.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RoSch 23. 2. 2018 08:42

-b3h- píše:A teď trošku jinak, vyplatí se připlatit a koupit místo 6S sedmičku?

Já jsem se před rokem rozmýšlel úplně stejně, nakonec jsem se rozhodl pro iP7 a vůbec toho nelituju. Pokud bys tu 6s měl a chtěl přejít na 7, tak asi řeknu, že to zase až takový význam nemá, ale jestli zvažuješ pořízení nového telefonu, tak já bych rozhodně doporučoval těch 2500-3000,- do toho vrazit. Když vezmu například jen 3 hlavní důvody, tak:
- novější a výkonnější procesor A10 Fusion 64bit, integrovaný pohybový koprocesor M10 … časem to asi bude znát, zejména při aktualizacích některých aplikací
- lepší foťák s clonou ƒ/1,8 (vs. 2,2), optická stabilizace obrazu
- odolnost proti postříkání, vodě a prachu IP67 … nemusíš se třeba bát vytáhnout telefon z kapsy na dešti, apod.
Jedinou nevýhodou u iP7 oproti 6s může být „pro někoho“ absence 3,5mm jacku, což já osobně neřeším, vzhledem k používání bluetooth sluchátek.

Nakonec, udělej si pro představu Srovnání modelů iPhonu, ale výsledné rozhodnutí už stejně bude na tobě ;-)
Apple iPhone 15 Pro 512GB/Natural Titanium | iOS 17.4 || Apple Watch Ultra 2 | watchOS 10.4 ||
Apple AirPods Max | Apple AirPods Pro 2 (2022)
RoSch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bennybull 23. 2. 2018 09:50

6s funguje skvěle nic méně vývoj nejde zastavit a 7 je zkratka lepší jediná nevýhoda je absence konektoru na sluchátka..
bennybull
Junior

Odeslat příspěvekod vormen 23. 2. 2018 10:24

já bych bral sedmičku kvůli odolnosti vůči vodě a foťáku, ale jinak 6s výkonově pořád dostačuje
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod stranskyarek 27. 4. 2018 22:14

Hezky vecer vsem. Stalo se nekdy nekomu, ze pri nabijeni si iphone dela co chce? Teda spis displej. Nabijim pouze orig nabijeckou, treba chci napsat zpravu, a uprostred psani mi zmizi klavesnice a dalsi a dalsi
stranskyarek
Junior

Odeslat příspěvekod bennybull 28. 4. 2018 06:23

Ještě malá poznámka..srovnejte cenu 6s,7,a 8 zjistíte minimální rozdíly..lze srovnat na alza..
bennybull
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků