iPhone 5S - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Ghost_Dragon 3. 10. 2013 09:37

pokud bude telefon z Německa, je roční mezinárodní záruka. První rok tak můžeš reklamovat kdekolv na světě v autorizovaném servise.

-- 7. 10. 2013 10:42 --

Jsem ode dneška šťastným majitelem iPhonu 5S 32gb Space Grey, tak se ptejte, pokud Vás cokoli zajímá :)
Ghost_Dragon
Junior

Odeslat příspěvekod rayu 7. 10. 2013 10:40

Celkova plynulosť, Home Button - nezaujma ma snimac, skor stlacenie, je to nejaky iny zazitok ako na predchadzajucich iPhonoch, WiFi a signal od operatora. Ďakujem za akúkoľvek odpoveď :)
Žive -  iMac 21.5" (late 2013)
-2,9GHz q-core i5 Haswell
-8GB RAM
-NVIDIA GeForce GT 750M 1024 MB
MobilMánia -  iPhone 7 Plus 128gb Black
AVmánia - AKG K702 + AKG K451
rayu
Junior

Odeslat příspěvekod Ghost_Dragon 7. 10. 2013 12:10

Celková plynulost - raketa. Přijde mi vše rychlejší než iPhone 5 (na něm jsem měl betu iOS7), tady jsou reakce na vše bleskové - jak spouštění apliakcí, tak třeba focení. Home Button není tolik zapuštěný a mačká se příjemněji. Co se týče signálu u operátora a WiFi, zatím mi to přijde stejné jako iPhone 5. Tam, kde jsem měl plný signál, mám i teď. Výdrž na baterku budu muset otestovat, to chce pár dní, teď se teprve poprvé nabíjí.
iPhone 7 256gb Jet Black
Ghost_Dragon
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 7. 10. 2013 15:29

Výdrž mě určitě zajímá.
Fotí lépe než iPhone 5, jsou pořešeny ty fialové fotky?
Černá varianta se odírala, jak je to vlastně s touto?
Za mě zatím vše :)
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rayu 7. 10. 2013 19:14

A ešte jedna vec, kedže ho už máš predpokladám z Nemecka, nemal si možnosť vidieť naživo aj tie nové Apple Case pre iPhony? Konkrétne pre 5S, chcel by som si ho kúpiť hneď ku telefónu a veľmi sa mi pozdáva a samozrejme ďakujem za info :)
Žive -  iMac 21.5" (late 2013)
-2,9GHz q-core i5 Haswell
-8GB RAM
-NVIDIA GeForce GT 750M 1024 MB
MobilMánia -  iPhone 7 Plus 128gb Black
AVmánia - AKG K702 + AKG K451
rayu
Junior

Odeslat příspěvekod Ghost_Dragon 7. 10. 2013 20:15

Co se týče výdrže, musíš počkat, na to je vážně brzy :) foťák jsem ještě neměl čas otestovat, ale zítra se na to vrhnu ;) samotného mě to zajímá, včetně 120FPS videa ;) černá se odírala, doufám, že už se polepšili a nebude to tady tak hrozné. Ta šedá je o dost světlejší než klasická pětka, tak by případné poškození mohlo být méně viditelné. Snad se toho ale nedočkám, abych měl porovnání s pětkou :-D a mám ho z USA, origo kryty jsem bohužel neviděl. Mám na něj jen fólii (zepředu) a nosím ho v takové kapsičce, při používání je venku... Přijde mi, že ty pouzdra (nasazovací) kazí povedený design iphonu. Proč schovávat něco, co stojí tolik peněz a je to hezké? ;)
Ghost_Dragon
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 8. 10. 2013 08:59

Přesně tak, pouzdra jsou nevzhledná.
Já s používáním iPhonu 5 neměl problém s poškrábáním (bílá varianta), ale ten hliník je opravdu měkký materiál :-D
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ghost_Dragon 8. 10. 2013 10:17

když už, tak bych volil folie po celém tělě. Vidět to není a přístroj to ochrání, tedy až na hrany ;) ale s bílou pětkou jsem také neměl problém. Uvidíme, co vydrží šedé 5Sko :)
iPhone 7 256gb Jet Black
Ghost_Dragon
Junior

Odeslat příspěvekod Fragnatic 10. 10. 2013 11:57

Co bude lepší na běžné používání: iPhone 5 nebo 5S? Nebudu na tom koukat na filmy, hrát hry atd. ...jde mi o email, kalendář, zprávy a volání, sem tam internet.
Chci Apple, nechci kvůli rozměrům a váze 4S... Uvažuji o koupi jednoho z těhle modelů ip5/5s a pro 5S hovoří po přečtení všech recenzí výdrž baterie... uvítám každý rozumný názor :)
Fragnatic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 10. 10. 2013 13:38

Vzhledem k ceně jednoznačně iPhone 5.
Pokud není stanoven cenový limit, tak 5S je novější -> delší podpora.

S baterií jsem vydržel v klidu celý den (bez hraní náročných her), celý den na wifi, synchro mailů ..
Bez nabití bych vydržel tak 1,5 dne.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ghost_Dragon 10. 10. 2013 14:02

Asi takhle - nový iPhone je top telefon. Jeho výkon využijete při hrách či zpracování videa a podobně. Pro normální použití bych volil iPhone 5, dá se sehnat za velmi slušnou cenu. Jen počítejte s tím, že podpora bude o rok kratší než u 5S. Ale u Vás bych připlacení za nový model velmi zvážil, protože to bude rozdíl několika tisíc...
Ghost_Dragon
Junior

Odeslat příspěvekod P3jcha 11. 10. 2013 19:24

Já zvažuji změnu, teď jsem měl hoodně dlouho android telefony HTC, před tím jsem měl Samsung a iPhone 3GS a další, zase bych zkusil jablíčko, nejspíše 5S 32 nebo 64GB, teď mám HTC One, zajímalo by mě, jestli může někdo srovnat telefony celkově, jasně, Android a iOS je něco jiného.
U One je super zvuk, stereo je prostě bomba, škoda, že to iPhone nemá...

Jak je telefon slyšet? Jak hraje? Jde mi o zvonění a hry, nechodím po ulici se zapnutou hudbou nahlas:-D
Samsung Galaxy S -> HTC Desire S -> HTC Desire Z -> HTC One V -> HTC One X -> HTC One V -> HTC One -> Apple iPhone 5S 32GB
P3jcha
Junior

Odeslat příspěvekod Ghost_Dragon 12. 10. 2013 10:00

Jelikož jsem měl iPhone 5, po něm S4, Htc One a nyní 5S, můžu poradit :) htc hraje (přes reproduktory) opravdu jinou ligu, než kterýkoli jiný mobil. Stereo je prostě stereo a htc ke v tomhle jednička na trhu. iPhone hraje hlasitě, kvalitně, ale na htc prostě nemá. Ovšem - při řízení mám iPhone v držáku a poslouchám přes něj mp3 a bohatě to stačí, stejně tak při hraní her. Když nebudu počítat htc, patří iPhone s reprákem ke špičce ;)

-- 12. 10. 2013 11:03 --

Jinak, co se srovnání týče, je to složité. Oba DVD telefony jsou luxusně zpracované, htc má větší a jemnější displej (opravdu je to znát), oba telefony jsou plynulé. V čem je iPhone lepší, je jednoznačně fotoaparát. Ten se htc vůbec nepovedl... Jinak bych si troufl říci, že je htc nejlepší telefon na trhu, neměl by snad žádnou chybu :) u mě ovsem vítězí iOS nad androidem, proto mám 5S.
Ghost_Dragon
Junior

Odeslat příspěvekod Haveja 12. 10. 2013 10:42

mam iphone 5S dovezeny z USA a mam opreatora vodafone, ale mam s nim problemy, divne chyta signal, měl jsem předtím iphone 4, měl jsem s ním vsude dobrý signal, i na vesnici měl dobrý přijem, mohl jsem i volat.
a ted iP5S na vesnici nechytá, a když už má signál, tak s ním nemohu volat, hned spadne signál. a je zajímavé, když nechám zapnutý 3G sít tak je s ním lepší signál a když vypnu 3G signal, tak nemam zadny signál. tak asi vada toho přístroje? nebo spíš nekompatibilita? mam iphone 5S 64GB gray A1533.
Haveja
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod giam 12. 10. 2013 11:30

Bych se chtel zeptat majitelu cerne varianty.U 5 byl na ramecku kolem telefonu prouzek obarveny do cerna u bile varianty byl bez barvy (stribrny), podle fotek u 5S cerne, je stribrny?
https://www.mobilmania.cz/clanky/a-pak-verte-internetu-soutez-o-telefony-vybizi-k-psani-pozitivnich-recenzi/sc-3-a-1342908/default.asp

https://dotekomanie.cz/2016/11/adups-odesila-data-android-telefonu-cinske-servery/
giam
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků