iPhone 5S - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 12. 2016 21:34

Datart, Euronics, EW ap. jsou bezpečné obchody ale dle Heureky je iPhone 5S 32GB jen v málo známých eshopech
http://mobilni-telefony.heureka.cz/appl ... -5s-32gb/#
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cipisekcz 22. 1. 2017 09:31

Dobry den,chtel bych cist knihy na IP5s hlavne ve formatu ePub.
Znate ctecku ve ktere by bylo mozne zvetsovat pismo podle aktualni potreby?
Dekuji za odpoved.
cipisekcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Stein 22. 1. 2017 21:38

Stačí otevřít iBooks.
Stein
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod V3nca99 26. 1. 2017 12:43

Dobrý den, mám problém s iPhone 5s. Po aktualizaci na iOS 10.x.x. se mi začala sekat Applikace Hudby, co se týče přetáčení a spouštění to je v pořádku ale když jezdím v applikaci nahoru/dolů tak se mi to hrozně seká! jiné applikace a celkově telefon "jede" v pořádku.

PS: jak jsem již zmínil tak v iOS 9.x.x. jelo vše OK. Prosím o radu, Děkuji!
V3nca99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dvcompt 15. 3. 2017 19:24

ahoj mám problém na některých internetových sítích se spouštěním videí na youtube. Na telefonu to nejde, viz obrázek. Pokud to spustím v tu chvíli na PC WINDOWS tak vše OK. Nevíte rady?
Přílohy
iphone.JPG
dvcompt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod djdekl 8. 5. 2017 17:19

5S jiz umi LTE na 800MHz ??
djdekl
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 8. 5. 2017 20:47

djdekl: Ano.
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redmond 8. 5. 2017 22:31

pozri si podla konkretneho modelu (napr. A1533)
https://www.apple.com/iphone/LTE/
my name is mond, Redmond.
redmond
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CZEchito 29. 10. 2017 23:03

Zdravím, mám možnost koupit půl roku používaný telefon ve variantě 32 gb s kompletním balení od kamaráda za podle mě výhodnou cenu 4000 kč. Telefon mu leží zhruba rok doma a je ve stavu skoro nový. Koupil si ho ale potom dostal v práci Iphone 6 a tento přestal používat. Několik let jsem uživatelem WP, nyní Lumia 650, a OS i telefon mi výkonem dostačuje, ale jelikož systém končí tak hledám náhradu a android moc nechci.

Moje požadavky jsou bezproblémová synchronizace s exchange, slušná výdrž, dobrý fotoaparát, pár aplikací, rychlé reakce a aby byl telefon malý, protože jsem zjistil, že 5" už moc. Hry nehraju. Vím, že se jedná o starší model, a třeba Iphone SE by byl do budoucna lepší volba, ten ale neseženu za tyto peníze.

Má tedy cenu do 5s za ty peníze jít, a naučit se s tím OS pracovat, nebo si počkat a našetřit minimálně dvojnásobek na Iphone SE.

Díky za rady
CZEchito
Junior

Odeslat příspěvekod redmond 29. 10. 2017 23:46

Z tychto dvoch kvoli vykonnejsiemu HW iPhone SE. Mam iPhone 6s a iPhone 5s, ale uz by som sa k tak malemu displayu nevratil. Ak by si sa rozhodol kupit od tvojho kamarata, tak dufaj ze ho obcas nabil, inak si to odniesla bateria.
my name is mond, Redmond.
redmond
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CZEchito 30. 10. 2017 23:20

Ahoj, díky za radu. Baterku občas nabil, protože si z telefonu tahal nějaká data. Nemám důvod mu v tomto nevěřit. Malý displej právě chci, proto se rozhoduji mezi 5S a SE. Jde mi jen o to jestli má pro mě význam investovat minimálně dvojnásobnou částku do telefonu jehož výkon při svých požadavcích nevyužiju.
CZEchito
Junior

Odeslat příspěvekod redmond 31. 10. 2017 12:29

Rychlostny rozdiel medzi 5S a SE je dost viditelny pri spustani aplikacii, pri aktualizovani aplikacii, alebo pri aktualizacii systemu (SE to urobi ovela skor). Pri pohybe v menu, alebo nejakych jednoduchsich vstavanych aplikaciach v systeme, je rychlostny rozdiel mensi, ale stale badatelny.

Rozhodnutie je na tebe, ja by som isiel do novsieho a rychlejsieho, teda iPhone SE.
my name is mond, Redmond.
redmond
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xlendi 31. 10. 2017 18:47

Já bych viděl další podstatný důvod pro SE. To je model, který se dosud prodává a má stejný procesor jako 6S - tuším A9. Lze tedy očekávat, že bude mít o dva roky delší podporu ze strany Applu, než 5S. Letošní iOS 11 by mohl být pro 5S poslední (jako byl iOS 10 posledním pro pětku či 5C).
iPhone 12, Samsung A50, iPad Mini (2019), Apple Watch 5, MacBook Air M1

Moje úvaha, proč si (ne) koupit iPhone 12:
http://coins4you.cz/ip12/
xlendi
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 31. 10. 2017 19:48

Už je to docela na hraně. Kdyby kamarád ještě alespoň 500 slevil, tak bych do toho určitě šel. 5s už sice není žádná raketa, ale funguje stále velmi dobře a určitě bys byl spokojen.

Edit: a to, že už možná nebude příští update pro tento telefon k dispozici není podstatné. Důležité je, že má 64bitový procesor, takže naprostá většina aplikací na něm pojede ještě za 10 let (s malou nadsázkou).
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xlendi 31. 10. 2017 19:59

Z hlediska bezpečnosti systému update je velmi podsatný. Navíc lze očekávat, že některý z dalších updatů bude obvyklým apláckým softwarovým kur..., tedy kazítkem. Uměle bude zbytečnými hardwarovým nároky telefon zpomalovat.
iPhone 12, Samsung A50, iPad Mini (2019), Apple Watch 5, MacBook Air M1

Moje úvaha, proč si (ne) koupit iPhone 12:
http://coins4you.cz/ip12/
xlendi
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků