iPhone 4S - obecná diskuse

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Mike-biker 15. 10. 2011 16:53

Co jsem zatím pochopil filozofii APPLE, tak určitě s tímto počítat nemůžeme!
Já sám bych BT a Mass Storage uvítal, ale tím by se APPLE vystavil možným problémům s nestabilitou systému. Systém je stabilní, protože je uzavřený! Android jakožto Open Source má daleko víc možností, právě však bohužel na úkor stability a funkčnosti. Doufám, že se s tím nový ICS popere?! :hm
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LucassX 16. 10. 2011 00:49

Mass storage se dá docela rozumně obejít, na co 3G hovory, když je Skype, Face time a Viber. Bluetooth na posílání souborů už taky není třeba, stačí Whatsapp nebo iMessage. Mě iOS 5 velmi potěšil.
LucassX
Junior

Odeslat příspěvekod MakcuPikcu 20. 10. 2011 16:47

A uz sa ospravedlnuju.Reakcie ohladne zmeny dizajnu a velkosti displeja ich asi nepotesili http://mobil.idnes.cz/nazor-proc-bude-mit-iphone-vzdy-3-5palcovy-displej-duvodu-je-nekolik-1fv-/iphone.aspx?c=A111016_163648_iphone_ham
Samsung Galaxy ACE 2
MakcuPikcu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swenak 20. 10. 2011 17:03

To je jen članek, co to má s Apple? A krom toho, je to dle mého nesmyslný článek a celé tvrzení (a ani není jejich, je to převzato), že 3,5" je ideál je nesmysl. Všichni totiž řeší, jak se palcem dostat do protichůdného rohu, ale problém je, že když držím pevně jakékolvi zařízení, tak ani při 2,8" display (svého času myslím MDA Compact) se nedostanu bez přechycení do všech míst bez problémů. Neohnu palec tak, abych se dostal do rohu u palce, takže pak většinou slouží dlaň jako "podložka" a na ní je zařízení voleně položeno a lehce si ho člověk přesouvá dle toho, kam se potřebuje dostat. Jenže to je zase nebezpečné při chůzi, nebo i v dopravním prostředku a kdekoliv, kde jsou nenechavé prsty spoluobčanů :-)
swenak
Junior

Odeslat příspěvekod eRiper 20. 10. 2011 17:24

No ale je trochu rozdíl posouvat po dlani 3.5" nebo 4.5", že? Spíš jde o to, že Apple musí dát do mobilu displej s "univerzální" úhlopříčkou, aby vyhovoval co největšímu počtu lidí, když má jen jeden model.
eRiper
Pokročilý

Odeslat příspěvekod swenak 20. 10. 2011 18:03

Ano, je to rozdíl, ale to jsem tím nechtěl říct. Chtěl jsem říct, že argumenty, kterými je obhajována velikost 3,5" u iPhone (a jak ji najednou všichni "moudří" vidí jako přirozenou, ač ještě před pár týdny bylo pro ně logické, že iPhone bude mít větší display, protože je to potřeba a bla bla bla) jako nějaká univerzální správná velikost, nejsou dostačující a že i menší velikost může být již "příliš veliká". Nejde jen o velikost displaye, ale i o jeho zasazení do nosné konstrukce, kterou držíme. I větší display totiž může být přijemnější, nebo stejně příjemný na práci, když není usazen doprostřed, ale více nahoru. Dále ovládání a lepší dostupnosti ovládací plochy hodně napomůže zaoblení okrajů, protože je tím ruka méně namáhána. U IP4 naopak hrana lidem znemožňuje, resp. znepříjemňuje natažení palce dál bez nutnosti přesunutí celého zařízení v dlani.

Prostě, velikost není vše, je potřeba hledět na celkovou konstrukci. No a v neposlední řadě jde i o samotné UI, protože když je dobře navrženo (a v tomto mám trošku vůči iOS výtku), tak není ani potřeba dosáhnout do všech míst při běžné práci, a tedy natahovat palce, nebo posouvat v dlani celé zařízení, protože ovládání je dostupné na jednom místě.
swenak
Junior

Odeslat příspěvekod Mike-biker 20. 10. 2011 18:16

Ano, ergonometrie je velmi důležitá, samozřejmě i velikost displeje ruku v ruce s kapacitou baterie. A ne, jak jsme s trochou nadsázky zvyklí na to, že výrobci mezi sebou soutěží o to, který mobil vydrží méně! ]:-<
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swenak 20. 10. 2011 18:30

O tom škoda psát, to bych se jen rozčílil :-) Namísto toho, aby využili miniaturizaci a uvolnění prostoru, tak dělají žiletky, kde není místo ani na SIMku a tak udělají microSIM :-))) By mně zajímalo, co bylo dříve. Poptávka po žiletkách, nebo jejich nabídka a marketing, který nám je cpe:)
swenak
Junior

Odeslat příspěvekod Freelander 20. 10. 2011 18:30

Pánové,asi hloupá otázka.Má IP4S tvrzené sklo na displeji?Něco jako gorila glas,kterou má třeba Nokia N9.Rozhoduji se totiž mezi těmito dvěma přístroji.Bude to můj 1.dotykáč.Absolutně se ale nemůžu rozhodnout.Děkuji.
Freelander
Junior

Odeslat příspěvekod swenak 20. 10. 2011 18:35

Ano, má, myslím, že to jde najít jak ve specifikaci, na na stránkách firmy http://www.corninggorillaglass.com/.
swenak
Junior

Odeslat příspěvekod MakcuPikcu 20. 10. 2011 19:11

swenak absolutny suhlas.Tiez som chcel podotknut na ten clanok,ze je to blbost.Naozaj zalezi ako je skonstruovany telefon.Praveze ked som drzal ajfon,tak mi to az tak idealne neprislo.Na mojom mam o 0.2" viac,ale drzi sa mi ovela lepsie a aj sa mi s nim lahsie pracuje.

S tym GG je to dobra zamotavka.Na tej stranke je v zozname fonov s GG aj moj,ale myslim ze GG vobec nema.Tusim ze desire s s GG dodavaju len na americky trh a este nejakym zlutakom.Na nas sa vyprdli.No neviem ako to bude s ajfonom.Ale tiez mi kamos vravel,ze uz ho ma poskriabany a to ho nema dlho.A pri nokii nejdem nic tvrdit,lebo nemam skusenost.Ale zatial tie nokie co som mal doteraz sa vobec neposkriabali.
Samsung Galaxy ACE 2
MakcuPikcu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod portapro 21. 10. 2011 06:36

eRiper píše:No ale je trochu rozdíl posouvat po dlani 3.5" nebo 4.5", že? Spíš jde o to, že Apple musí dát do mobilu displej s "univerzální" úhlopříčkou, aby vyhovoval co největšímu počtu lidí, když má jen jeden model.

Nikdo jim nebrání aby vydali dva,jeden 3,5" pro ty co chtějí malou úhlopříčku a jeden 4,5" pro ty,co jim je 3,5" málo
Apple má na app storu skvělé hry,bohužel s malým displejem,to je jako by nebyly
portapro
Junior

Odeslat příspěvekod swenak 21. 10. 2011 07:00

MakcuPikcu píše:Ale tiez mi kamos vravel,ze uz ho ma poskriabany a to ho nema dlho.A pri nokii nejdem nic tvrdit,lebo nemam skusenost.Ale zatial tie nokie co som mal doteraz sa vobec neposkriabali.


Přední čast je GG a ta je dle mého docela odolná, já to zkoušel na testovacím kousku klíčema a bylo to OK a na těch několika IP4, co jsem měl k dispozici byl předek vždy OK. Záda jsou horší, jednak nejsou GG, resp. nejsou tak pevné, sice klíček nepoškrábal, ale už jsem viděl pár slušných zářezů. Nic tragické co do funkce, jen se člověk diví, kde se to tam bere.
swenak
Junior

Odeslat příspěvekod beat 21. 10. 2011 11:31

Freelander: iPhone nemá Gorilla Glass, Nokia N9 Gorilla Glass.
Ale osobně si nemyslím, že by tohle měl být důvod pro rozhodování se mezi těmito telefony...
beat
Junior

Odeslat příspěvekod swenak 21. 10. 2011 12:33

Beat má asi pravdu, IP nemá GG. Sice se o tom všude psalo, ale jak jsem teď hledal, Apple to nikdy nepotvrdil a nikdy to nikde neuváděl.

-- 21. 10. 2011 14:02 --

Jinak, Online Apple Store zveřejnil oficiální ceny nového iPhone 4S. Dodání 1-2 týdny, ceny příjemné (dle mého). Více zde: http://store.apple.com/cz/browse/home/s ... e/iphone4s

16GB: 14490,-Kč s DPH
32GB: 16990,-Kč s DPH
64GB: 19990,-Kč s DPH
swenak
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků