Iphone 7 vs 8

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod sesit 9. 4. 2018 18:51

Dobrý den,

zkoušel jsem prohledat témata k podobné problematice, nic jsem nenašel, tak mě omluvte pokud se to zde již probíralo.

Chci koupit iphone 7gen+. Původně jsem určitě chtěl hliník 7 černou 128 gb, a při ceně 18-20 tisíc jsem se poohlédl i po použitých kouscích. Vyšlo mi že 128gb verze I7 se dá pořídit za 12 tisíc a i8 64 gb za vlastně stejnou cenu jako nová sedmička.

Při zohlednění rozdílu ceny (airpods + letenka do říma) pro co by jste se rozhodli i7 128 rok stará nebo nová 8 64gb - jaké jsou případné nešvary použitých iphonu? Novou bych kupoval na firmu pro náklady a odečet dph. + na jaké úrovni je po roce využívání baterka u sedmičky?

Moc děkuji za každou reakci!
sesit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dj.kure 9. 4. 2018 20:56

Mám novou 8ku (64GB) a s kamarádkou jsem měsíc před tím kupoval 7ku 128GB. Krom papírového výkonu nepoznáte žádný rozdíl. Ano, já třeba využívám indukční nabíjení, takže to je benefit. Ale jinak jsou vesměs telefony stejné. Potěší 4k 60 FPS u videa a další drobnosti. Ale nic zásadního. iPhone 7 128GB udělá výbornou službu. 8ku bych označil spíše jako "7S". Jen minimum rozdílů.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 17. 5. 2018 10:25

Výhodněji (poměr cena/výkon) vyjde určitě ip 7.
cardillaVILLA
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RoSch 18. 5. 2018 08:03

Souhlasím s předchozími příspěvky, jen doplním:
Můj subjektivní názor - jelikož se mi vůbec nelíbí keramická záda a bezdrátové nabíjení u mě při výběru nehraje prim, tak bych bral určitě iP7 128/256GB … většinu parametrů, vč. foťáku, mají totožné; u iP8 hraje ve prospěch novější čip A11 a Bluetooth 5.0, ale při běžném používání to na odezvách není poznat (možná při hrách, ale ty nehraju); kolega má iP8 256GB, takže srovnávám jen tak letmo.
Z praktického hlediska – pokud telefon nenosíš v krytu a je u tebe možnost pádu telefonu z větší výšky, tak bych se obával o osud těch keramických zad … pevné hliníkové šasi (řada 7000) má zkrátka něco do sebe, mě se prostě líbí víc, nemůžu si pomoct :lol:
Výběr stejně nakonec zůstane na tobě, srovnání parametrů 7/7+/8/8+ si pro představu můžeš prohlédnout ZDE nebo přímo na stránkách Apple ;-)
Apple iPhone 15 Pro 512GB/Natural Titanium | iOS 17.4 || Apple Watch Ultra 2 | watchOS 10.4 ||
Apple AirPods Max | Apple AirPods Pro 2 (2022)
RoSch
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků