Aktualizace FW - N82

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Novis LN 4. 5. 2014 14:06

Zdravím všechny Nokiáře :-))
Dostala se ke mě pěkná N82, do které bych rád flešnul poslední FW. Momentálně je tam V20.0.62 a co jsem našel, tak asi poslední bude V35.0.002.
Nicméně Nokia Suite, který jsem si za tím účelem nainstaloval, tvrdí že telefon je v "aktuálním stavu" a možnost aktualizace na V35 nenabízí.

Co s tím? Je to dnes ještě vůbec možné?
For your safety wear a helmet and a semen-proof vest.
SIEMENS mobile lover, user & collector
Novis LN
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 4. 5. 2014 14:34

Třeba pomocí Phoenixu.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 5. 2014 15:28

Tady máš dole na odkazu návod....hodně štěstí....
http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=199&t=28342&start=70
anonymni

Odeslat příspěvekod dejvidek 4. 5. 2014 16:34

Stačí změnit Product Code a nahrát tam aktuálnější fw a nebo jak psal seter to tam narvat přes Phoenix.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Novis LN 5. 5. 2014 08:28

Díky za rady, ale sakra, jak to zní easy, tak to bude asi docela boj 8-S včerejší večer jsem tomu zasvětil a úspěch se nedostavil. Proč?

Phoenix - samotný phoenix SW jsem nainstaloval, ale bez vlastního FW je mi na nic. NaviFirm, který je všude zmiňován jako zdroj, mě ho nenechá sosnout zdarma a všude jinde jsem narazil jen na sra.. balast do kompu.

Způsob dle návodu co zmínil mposvar jsem poslal k ledu hned, jak mi potřebný SW (byť možná zbytečně) poslal avast do karantény.

A konečně změna product code. Tenhle způsob se mi zdál nej i proto že (pochopil-li jsem to správně) by poté update odstranil škody, které na současném fw napáchal T-Debil. Jen kdyby ten code změnit šel podle dostupných návodů ]:-< . Nainstaloval jsem Nemesis service suite ale ani podle návodu tady (zprvu jsem pracoval s mobilem bez sim) jsem program nepřiměl k tomu, aby vyčetl kódy z mobilu, natož zapsal nový. Zkoušel jsem to jak na aktuálním NB s W7, tak na staré vraždě na XPčkách a výsledek byl stejný. Zkoušel jsem použit i driver, který Nemesis nabízí, nicméně ani jeden OS ho nevzal. Co dělám blbě :?: Popř. poradil by někdo, kde "ukrást" samotný fw pro Phoenix :-)) ?
For your safety wear a helmet and a semen-proof vest.
SIEMENS mobile lover, user & collector
Novis LN
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 5. 5. 2014 12:04

Večer ti hodím k sobě na server kompletní FW. dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod šulda 5. 5. 2014 18:34

šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 5. 5. 2014 19:13

FW 35.0.002 je tady. RAR 75MB, bez hesla.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod R.EE 5. 5. 2014 19:42

Mam 31.0.016. Jakej je tam rozdil?
R.EE
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 5. 5. 2014 19:55

Changelog Firmware V35.0.002


Camera start up time is a lot faster now. It just took 1 sec for the app to start up and a quarter of a second for the sensor to stabilize.
Pictures in dim light have definitely improved a lot. Couldn’t be sure of those in normal conditions though I suspect there is some improvement.
Photo processing time is also a lot quicker.
There’s now 92MB of free memory after the re-flashing. The firmware size has definitely increased.
The music player loads up a split second quicker than with the v30.
Not sure if hacks for this version has been released yet.
NGage is still present even with the planned removal of the service

Vzhledem k tomu, že je to dost staré, tak asi bližší info už nenajdu. V balíku fw changelog není.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod R.EE 6. 5. 2014 07:04

Dik za odpoved. Asi to necham jak to je a uz se v tom nebudu vrtat.
R.EE
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fajn.snek 6. 5. 2014 09:08

Kde se dá sehnat taková zachovalá N82 ? Docela bych si nechal jednu v šuplíku jako záložní telefon :)
fajn.snek
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 6. 5. 2014 09:52

http://mobilni-telefony.heureka.cz/nokia-n82/

Jinak klasika, inzeráty, aukro.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Novis LN 6. 5. 2014 10:26

Tak jsem včera aplikoval přes Phoenix FW od dejva (dík! :-)) ), šlo to celkem hladce, jen se po dle Phoenixu úspěšném updatu mobil po zapnutí zmohl jen na hlášku "Phone start-up failed..." což vyřešil "trojhmat".
dejvidek píše:Changelog Firmware V35.0.002
...
There’s now 92MB of free memory after the re-flashing. The firmware size has definitely increased.
...

Každopádně tohle můžu vyvrátit :-)) po updatu jsem instaloval ještě pár aplikací a pořád mám na tuty volných víc než 100 mega.
Co se shánění týče, mám ho z ebay.de, čas od času tam koupím nějaký balík mobilů :D , hlavně když se tam najde nějaký pěkný Siemens, které jsou mým primárním cílem :-)) . Často se tam najdou zajímavé kusy za zlomek toho, kolik by stály tady.
For your safety wear a helmet and a semen-proof vest.
SIEMENS mobile lover, user & collector
Novis LN
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 6. 5. 2014 18:06

To je dobře, že se aktualizace povedla, fw sem tedy smazal. Vycházím z changelogu co sem našel na netu, jak je to v reálu netuším, to ty :-D
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků