Přechod z Androidu na OS BlackBerry

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod J.Jemi 17. 12. 2013 21:00

Ahoj potřebuju radu ,zaujal mě BlackBerry Z10

Chtěl bych přecházet z Samsung galaxy S2

Chtěl bych poradit jak moc jiný je OS BlackBerry oproti Androidu.
Na co si dát pozor a podobně budu rád za každou radu moc díky
Na androidu používám whatsapp, messnger z fb,mhd droid,jizdní řády od idosu,mapy od googlu,
to sou asi ty nejdůlěžitejsí díky moc za radu jestli se dají najít v BlackBerry obchodu nějaké náhrady a podobně .
Moc děkuji
J.Jemi
Junior

Odeslat příspěvekod Rezza 18. 12. 2013 15:43

Ahoj! Urcite dobra volba a slysel jsem, ze v pristim ctvrleti snad dostane i zajimavou cenovku :). Oproti Androidu je to relativne jinsi - hodne se vyuzivaji gesta, ktera se ze zacatku muzou zdat trosku zbesila, ale jak si clovek zvykne, nechce jinak (i kdyz BB to obcas prehnalo).

Whatsapp nepouzivam, ale existuje oficialni klient, Facebook chat je primo integrovany v systemu ci v aplikaci FB, jizdni rady existuji, ale jdou pouzit i jizdni rady z Androidu (pouzivam). Mapy od Google taky jedou z Androidu. Pripadne maji vlastni mapovou aplikaci, ale uprimne stoji za *. Klidne se ptej dal.
Naposledy upravil Kniter dne 18. 12. 2013 18:45, celkově upraveno 1
Důvod: odstranena zbytocna citacia predchadzajuceho prispevku
BlackBerry Passport SE, Lenovo X1 Carbon 2nd gen s Fedora 23 Alpha, Sony PS3/4/Vita
Rezza
Junior

Odeslat příspěvekod J.Jemi 18. 12. 2013 23:08

Moc Ti děkuji jsem vděčný, za to ,že mi někdo poradí v tomto systému, není moc běžný a proto se mi do něj chce jít je to výzva.
Doufám, že nepadá nebo nezamrzá tak jako Android.
Jde mi o navigaci používám google mapy, jestli v pohodě pojedou taky,
jde mi hodně o ty jízdní řády, často je používám, i ten mhd droid.
Používám často FM radio, vím ,že ne Z10 není a nebude tak mě zajímá,
jaká je alternativa a jestli jede i když jsou snížené data?
Možná ještě blbá otázka, ale vím, že to třeba u windows phone to nejde dá se nastavit tapeta pozadí nebo zamykací obrazovky co budu chtít, jako fotku co si vyfotím a tak moc díky.
O těch jejich mapách sem četl, že končí za hranicema německa a rakouska.
PS:Jak moc se s tím snesou NFC tagy diky moc
J.Jemi
Junior

Odeslat příspěvekod goob 19. 12. 2013 00:50

BB10 OS je stabilní systém, necuká se, nepadá. Tohle je aplikace na přenos kontaktů a kalendáře z Androidu:

http://blackberryczech.cz/2013/prechazi ... ce-switch/

Co se týče map, ty už fungují, ale Google Maps jsou lepší. Brzy bude oficiálně verze OS 10.2.1 a ta umí již stahovat Android aplikace. Google Maps od Androidu funguje na BB snad lépe než na Androidu :-) Jinak lze koupit např. navigace Mireo, což je offline aplikace, stojí 20 dolarů a je dost dobrá.

Pro BB10 je aplikace pro MHD, v češtině, stojí jeden dolar.

Rádio, to Ti nevím, ale mám dojem, že dnes už existuje spousta služeb, která streamuje hudbu přímo do mobilu. Když máš trochu větší FUP, je to v pohodě.

Tapeta pozadí samozřejmě vyměnit jde. Až si ošaháš gesta, zjistíš, že už nechceš nic jiného. Tady je třeba video, kde jsou novinky v připravovaném OS 10.2.1, který brzy oficiálně vyjde. http://www.youtube.com/watch?v=TsImGq0TB-4

NFC telefon má, zatím jsem moc nezkoušel, nemohu říci.
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hongmi 19. 12. 2013 05:23

Podporuje to nativne USB Mass Strorage?
hongmi
Junior

Odeslat příspěvekod J.Jemi 19. 12. 2013 05:57

Ještě mám poslední otázky umí wifi hospot?
A jaké připojení k počítači jak se přihlásí stažení ovladačů atd. Mám windows 8.1
Jak moc složité je vypnout připojení k netu? Jedu do zahraničí.
Jestli máte někdo zkušenosti s vydrží z 10.
Jestli vydrží celý den v zaprahu.
Možná blbost, ale je možné vidět v menu jen tapetu bez prekrivani apkama?
Dají se apky davat v menu do složek?
Něco jako widgety asi není, že?
Jestli má z 10 čidlo automatického jasu?
Dají se skrývat nepouzivane aplikace?
Je česká klávesnice?
Jak je s ukončením aplikací?
Moc děkuji za odpovědi.
J.Jemi
Junior

Odeslat příspěvekod Powerslave 21. 12. 2013 17:54

Jsem vlastníkem BlackBerry Z30.
Stručně: představte si systém, který umí vlastně všechno. Já tedy nenarazil na něco, co by chybělo - v dalším updatu se budou dát instalovat apk bez konverze a systém nebude trpět nedostatkem aplikací.

Hotspot umí.
Nastaveni je jednoduchý.
Widgety ne - máte notifikace na úvodní obrazovce
Složky ano.
Nepotřebné aplikace odinstalujete nebo naházíte do složky.
Plochu lze mít čistou - vytvoříte další plochu a nedáte tam ikonky.
Máte skutečný multitasking, kdy aplikace v pozadí skutečně běží. Aplikace vypnete jednoduchým gestem, které vám ukazuje co máte spuštěno.
USB OTG, mass storage... ano.
Plnohodnotný flash, a perfektní browser. Často připojuji telefon k televizi přes HDMI a koukám na filmy.

Je to úplně jiný standart než nabízí jiné platformy. Je tu pár nedodělků, ale ty jsou spíše kosmetického charakteru.
Naposledy upravil Powerslave dne 21. 12. 2013 19:07, celkově upraveno 1
Powerslave
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J.Jemi 21. 12. 2013 19:03

Tak moc děkuji všem za rady moc mi to pomohlo k rozhodnuti. Začátek s Z10 úplně po zapnutí byl to opravdu veliký ne zvyk.
Tedka už je to lepší a to jsem ještě nepřišel na vše u systému a moc se těším na novější verzi zkrz to, že půjdou instalovat normální aplikace nejde mi třeba stáhnout navigace od Google a mapy co sou v telefonu neumí navigovat aspoň mi to pise.
Telefon se uzasne drží v ruce mužů jen doporučit. Přemýšlel sem nad z30 ale odradila mě velikost displeje moc velký.
Jinak gesta sou super ještě budou lepší jak přijdu na všechny.
Zpracován mobilu je úžasný. Nejdříve sem se bál gumy na zádech,ale je opak je pravdou. Je to úžasný a neklouže to jak sg2.
Ještě jednou všem děkuji za rady.
Jen mě zamrzela absence FM Rádia často ho
Používám

Ještě bych se chtěl zeptat jak instalovat aplikace z androidu, který rád používám,to co sem nasel na BlackBerry.cz nebo jak je ta stránka kde je návod jak to instalovat tak mi to nešlo. Jinak se mi moc libi, že si sám urcim jaka práva aplikaci poskytnu což u androidu neslo.
Naposledy upravil J.Jemi dne 21. 12. 2013 19:09, celkově upraveno 1
J.Jemi
Junior

Odeslat příspěvekod Powerslave 21. 12. 2013 19:09

Nejsem si jist ale FM by se mělo z dalším updatem zpřístupnit. Minimálně u Z30. Mapy od Google jdou, ale musí se nahrát konverzí.
Powerslave
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goob 24. 12. 2013 01:12

A co se týče dat v zahraničí, tak není problém je vypnout. Resp. nastavit, aby se data v roamingu vypnula.
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J.Jemi 24. 12. 2013 12:05

Super díky Za rady jen bych chtěl poprosit o návod nebo o odkaz který funguje jak udělat konverzi. Moc děkuji
J.Jemi
Junior

Odeslat příspěvekod Powerslave 24. 12. 2013 14:17

Já tomu říkám konverze :D ale tak se tomu myslím neříká...
K tématu:

http://m.crackberry.com/sideload-apps-y ... gle-chrome

http://n4bb.com/load-android-apps-blackberry-10/

A ještě jedna česká stránka. Má dost dobrou úroveň, ale já osobně dávám přednost angličtině, protože mi přijde jednodušší.

http://blackberryczech.cz/tag/navod/

Sekce návody. Myslím, že to demonstrují na Google Mapy.

-- 24. 12. 2013 14:21 --

Pokud nespěcháte, počkejte na update 10.2.1, který by měl brzy přijít. Budete jednoduše instalovat apk. soubory jako na Androidu. Doporučuji stránku Aptoide.com kde si poté stáhnete "Google Play" a všechno se instaluje "samo"....
Powerslave
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrL113 2. 2. 2014 21:03

Zdravím,
abych nezakládal nové vlákno, tak zneužiju tohodle. Mám již několik let Android a pomalu už mě štve, jak je dost často nespolehlivý. Nejdříve jsem zvažoval přechod na WP, ale zjistil jsem, že by moje produktivita šla razantně dolů. Mám tedy trochu více náročnější požadavky, než původní tazatel. Rozhodl jsem se taktéž pro Z10.

1) v autě mám poměrně často připojený telefon přes kabel a na Androidu mám nastaveno, že můžu přepínat hudbu pomoci HW kláves hlasitosti (aniž bych rozsvěcel displej), lze toto nastavit nějak? [PŘÍJEMNÁ FÍČURA]
2) ovládání hudby na zamykací obrazovce, lze? [NUTNOST]
3) dva emailové účty? To nebude problém co? Soukromý (gmail) a pracovní Exchange [NUTNOST]
4) oznámení při vypnutém displeji. Chápu, že telefon má notifikační diodu, nicméně ta není vždy vidět a na Androidu používám Dynamic Notifications http://www.youtube.com/watch?v=gJSe9BsrSDo, lze něco takového na BB? Zjednoduší to podstatně práci s notifikacemi. [NENÍ TO TAKOVÁ NUTNOST, ALE PŘÍJEMNÁ FÍČURA]
5) ve videu o představení BB 10.2.1 vidím, že systém je sice v čj, ale v liště je Wednesday? Je špatně lokalizace nebo jen nějaká chybička?
6) Nastavení systému dle lokality, popř. času. Na Androidu používám launcher Aviate, který mi dle lokality kde jsem přenastaví uspořádání plochy. Tzn. když jsem Doma, tak vidím na úvodní obrazovce RSS čtečku, budík, a další. Když jsem v Práce, tak vidím kalendář, navigaci, atd. To je dost návykové a opět do podstatně zjednoduší práci s telefonem. Lze něco takového? [PŘÍJEMNÁ FÍČURA]
7) Používám Android 4.4 Kit kat a ten se prostě doteď nenaučil, že když mi volá někdo, u koho mám vyplněnou firmu, tak mi jí taky zobrazit pod jménem volajícího (popř. i pozici). Takže když mi volá Franta Omáčka z CAR4WAY, tak tam nebude tohle celý, ale jenom jméno. [NUTNOST]
8) Umí BB vyhledat neznámé volající číslo, tak jak se to naučil Android 4.4? Tzn. volá mi neznámé číslo a já vidím kdo to je (pokud to najde na google z google map)? http://www.youtube.com/watch?v=km4LCxn8av0
9) Automatické spuštění hudby při připojení sluchátek?
10) Automatický Noční režim při připojení nabíječky?
11) Synchronizace s desktopovým Chrome, lze nějak alespoň záložky?

Další požadavky jistě budou přibývat.
PetrL113
Junior

Odeslat příspěvekod J.Jemi 4. 2. 2014 10:24

Odpovím doufám, že dobře :)
Otázka jedna,dvě a tři by neměl byt problém. Dva email nemám, ale neslyšel sem, že by nešlo. Ta hudba určitě jde.
Noční režim by nastavit mel jít případně stačí na zamklem mobilu z táhnou z vrchu po připojení nabíječky noční režim.

Omlouvám se jestli odpověď byla špatná více nemám zkušenosti.
Jinak stačí se podívat na BlackBerry Czech tam je cele fórum.
Případně jde nainstalovat aplikace Snap je to jak Google play a stahovat apky co sou na Android.
Jinak systém je úžasný ještě se mi nestalo, že by se za dva měsíce sekl.
Což se u SG1 a SG2 říct nedá. Oba sem měl už nikdy více.
J.Jemi
Junior

Odeslat příspěvekod Powerslave 4. 2. 2014 23:34

PetrL113 píše:Zdravím,
abych nezakládal nové vlákno, tak zneužiju tohodle. Mám již několik let Android a pomalu už mě štve, jak je dost často nespolehlivý. Nejdříve jsem zvažoval přechod na WP, ale zjistil jsem, že by moje produktivita šla razantně dolů. Mám tedy trochu více náročnější požadavky, než původní tazatel. Rozhodl jsem se taktéž pro Z10.

1) v autě mám poměrně často připojený telefon přes kabel a na Androidu mám nastaveno, že můžu přepínat hudbu pomoci HW kláves hlasitosti (aniž bych rozsvěcel displej), lze toto nastavit nějak? [PŘÍJEMNÁ FÍČURA]
2) ovládání hudby na zamykací obrazovce, lze? [NUTNOST]
3) dva emailové účty? To nebude problém co? Soukromý (gmail) a pracovní Exchange [NUTNOST]
4) oznámení při vypnutém displeji. Chápu, že telefon má notifikační diodu, nicméně ta není vždy vidět a na Androidu používám Dynamic Notifications http://www.youtube.com/watch?v=gJSe9BsrSDo, lze něco takového na BB? Zjednoduší to podstatně práci s notifikacemi. [NENÍ TO TAKOVÁ NUTNOST, ALE PŘÍJEMNÁ FÍČURA]
5) ve videu o představení BB 10.2.1 vidím, že systém je sice v čj, ale v liště je Wednesday? Je špatně lokalizace nebo jen nějaká chybička?
6) Nastavení systému dle lokality, popř. času. Na Androidu používám launcher Aviate, který mi dle lokality kde jsem přenastaví uspořádání plochy. Tzn. když jsem Doma, tak vidím na úvodní obrazovce RSS čtečku, budík, a další. Když jsem v Práce, tak vidím kalendář, navigaci, atd. To je dost návykové a opět do podstatně zjednoduší práci s telefonem. Lze něco takového? [PŘÍJEMNÁ FÍČURA]
7) Používám Android 4.4 Kit kat a ten se prostě doteď nenaučil, že když mi volá někdo, u koho mám vyplněnou firmu, tak mi jí taky zobrazit pod jménem volajícího (popř. i pozici). Takže když mi volá Franta Omáčka z CAR4WAY, tak tam nebude tohle celý, ale jenom jméno. [NUTNOST]
8) Umí BB vyhledat neznámé volající číslo, tak jak se to naučil Android 4.4? Tzn. volá mi neznámé číslo a já vidím kdo to je (pokud to najde na google z google map)? http://www.youtube.com/watch?v=km4LCxn8av0
9) Automatické spuštění hudby při připojení sluchátek?
10) Automatický Noční režim při připojení nabíječky?
11) Synchronizace s desktopovým Chrome, lze nějak alespoň záložky?

Další požadavky jistě budou přibývat.


1. Samozřejmě to jde. Používám to pořád.
2. Obrázek
3. Ne, účtů můžete mít kolik chcete. Hub má spousty nastavení, filtrů...
4. Jo. Na úvodní obrazovce máte notifikace. Můžete je rozkliknout a objeví se vám základní informace a třeba i část textu. Když na ně poklepnete znovu, otevře se vám přímo daná zpráva/údálost... whatever.
5. Ve videu byl nejspíše Leak. Mám 10.2.1 oficiální verzi a je kompletně česky.
6. Tohle nepoužívám. Pokud je to aplikace, tak nebude problém si ji prostě stáhnout a spustit.
7. Komunikace a informovanost je na maximální úrovni. U kontaktu se vám zobrazí to, co chcete. Celé komunikace tohoto OS jsou udělány tak, aby jste měl perfektní přehled.
8. Systém jako takový ne, nebo o tom nevím. Tyhle věcí nepoužívám a ani nechápu, jak to vlastně může fungovat....
9. Nevím, nepoužívám. Pokud to bude dělat nějaký přehrávač na který jste si na Androidu zvykl, není opět problém si jej stáhnout.
10. Lze nastavit.
11. Nevím, nepoužívám. Pokud nebudete spokojen s nativním prohlížečem (a budete), tak si tam jednoduše nahrajete to, na co jste si zvykl.

Obrázek
Obrázek
NOKIA 7 plus (6 GB)
Powerslave
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků