Má dnes ještě cenu kupovat si Blackberry?

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Jacoub 4. 10. 2011 09:56

Dobré dopoledne přátelé,

zvažuji koupi dvou diametrálně odlišných telefonů - BlackBerry 9300 Curve a Samsung Omnia 7.

Nepožaduji nic extra, hlavně kvalitní práci s emaily, synchronizaci a slušnou výdrž. Občasné prohlížení webu, čtení RSS a práci se office soubory. Důležitá je pro mě klávesnice.

Windows Phone 7 je na jednu stranu super systém a podporuje exchange i gmail, které používám. Práce s emaily vypadá úžasně a poskytuje i synchronizaci kontaktů a kalendáře. Je na něj spousta aplikací a systém obecně má budoucnost.

Blackberry umí to stejné, ale má pořád budoucnost? Nemyslíte si, že jak zpracování, tak značka jde značně do kopru? Nemluvě o mizerném vývojářském ekosystému a (ne)dostupnost většiny aplikací (dropbox, evernote) atd. Nikdy jsem Blackberry nevlastnil, rád si nechám poradit od profíků.

Dali by jste přednost velkému displayi s dotykovou klávesnicí nebo menšímu displayi s qwerty klávesnicí? Na čem se vám píše lépe?

A vězte, že Android nechci, ten jsem vlastnil poslední rok.

Děkuji za případné odpovědi a hezký zbytek dne
Jacoub
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goob 5. 10. 2011 00:50

Nemám zkušenosti s Windows Phone 7, ani jsem telefon s tímto systémem neměl ještě v ruce, tak se k němu nebudu vyjadřovat a půjdu rovnou k BlackBerry, jehož jsem vlastníkem již třetí rok a vlastním druhý přístroj této značky. Před nedávnem jsem si pořídil jako doplněk i tablet s ostružinou v logu.

Ačkoliv MS svůj nový systém pro mobilní telefony asi slušně nakopl a nejspíš tak brzy zažene předsmrtnou agónii předchozích WM, nemyslím si, že by BlackBerry nějak upadalo. Za poslední čtvrtletí během prázdnin, kdy se očekávaly nové přístroje s novým OS 7, se celosvětově prodalo 10,6 milionů přístrojů, což je myslím poměrně slušné na slabší roční období a před očekáváním nových přístrojů.

A nové sedmičkové BB jsou opravdu špičkové. Několik jsem již držel v ruce, jsou rychlé, podporují nejnovější technologie (např. NFC) a i aplikací mají poměrně velké množství. Já si zatím nějak nestěžoval, že bych na App Worldu nenašel co bych potřeboval.

Zmiňované aplikace jako je Dropbox, Evernote, pro BB samozřejmě jsou. Dropbox tedy není příliš dobrý, ale to jsem hravě vyřešil SugarSyncem, který mi celkově přijde lepší, protože má zaprvé 5 GB místo 2 GB u Dropboxu, ale také se tam dají sdílet jednotlivé složky. Pro synchronizace stejné adresářové struktury na více počítačích geniální věc. A aplikace pro BB je stejně jako Dropbox propracovaná. Však App World by měl mít již 40k aplikací!

Zpracování telefonu je stále na stejné, tedy dobré úrovni, telefon, ačkoliv má samozřejmě nějaké mouchy (to má ale každý, neexistuje ideální telefon), je spolehlivý, dlouho vydrží a to je to nejdůležitější!

Co se týče preference provedení telefonu, měl jsem nejdříve legendární Bold 9000 a ten byl skvělý. Pak jsem upgradoval na Torch 9800, který má dotekovou obrazovku a vysouvací klávesnici (avšak dolů, ne do strany jako Nokie, což mi přijde dost stupidní) a také se to dá. Kratší testy píši "patlám" po displeji, na delší si vysunu klávesnici. Ale další telefon bude určitě s nevysouvatelnou klávesnicí. Kdybych si měl vybrat nyní, vybral bych si určitě Bold 9900. Ten má naprosto úžasnou klávesnici a navíc dotekový displej.

Tohle je ale dost individuální a někomu by vyhovovalo i plně dotekové BlackBerry, např. Torch 9680, též s novým OS 7. Chce to vyzkoušet a pak se rozhodnout podle sebe. Já hodně píši, proto pro mě SW klávesnice není úplně ideální.

Kdyby byl další dotaz, jsem jedno velké ucho :-)
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mberdych 14. 10. 2011 18:05

Souhlas. bold 9900 je spickovy. Cena mi sice prijde trochu sebevedoma, ale je luxusni. Presel jsem z iPhonu a jsem nadsenej, uzasna klavesnice a ted s novejsim firmwarem i vydrz baterie. Pri 1.2ghz procesoru me ta baterka fakt predstavuje. Pokud clovek chce hry, sel bych radsi do wp7 (mel jsem a super), vse ostatni, tedy maily, volani, socialni site a ted uz i browser (u novych modelu), tak radsi BB.
mberdych
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků