BB 8520 informace

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 7. 2010 21:57

Zdravím všechny. Včera jsem si pořídil své první BlackBerry 8520, a ještě v tom systému trošku tápu, proto bych se sem rád obrátil jestli někdo už tyto problémy neřešil.

1. Dají se nějak odstranit ikony z task manager (prohlížeč, zprávy, bb messenger) při podržení app tlačítka? Jinak řečeno ukončit aplikace co jsou tam nastaveny nějak rezidentně?

2. Co používáte jako ICQ klient?

3. Je možné v OS 5.0 vrátit vzhled SMS zpráv 4.6?

4. Zatím nemám aktivní BIS, ale zdá se mi že se zařízení občasně někam připojuje (šipka nahoru/dolu v pravo od indikace signálu), je to jen můj dojem, nebo se skutečně pokouší něco aktualizovat a měl bych si dát pozor na účet?

5. Je třeba u BlackBerry používat nějaké utility pro čištění OS? Task Managery, cleanery, nebo na to můžu zapomenout?

Díky moc,
AK
anonymni

Odeslat příspěvekod goob 28. 7. 2010 15:03

1) Někde na to existuje SW, ale osobně si myslím, že to je zbytečné, paměť zařízení je více než dostatečná

2) Existuje přímo ICQ od RIM, dá se stáhnout na jejich webu. Osobně mi tedy ale přijde ICQ jako pěkná *******. Na počítači mám ICQ jen jako transport u svého jabber účtu a je to peklo. Nejhorší jsou neustálé spamy z Ruska. Doporučuji tedy GTalk, který používá jabber protokol, tedy můžeš si psát s lidmi, kteří mají jabber, Gmail, atd...

3) Ne.

4) Co používáš za datový tarif prosímtě?

5) Netřeba. Občas můžeš pustit čištění Možnosti -> Možnosti zabezpečení -> Možnosti rozšířeného zabezpečení -> Vyčištění paměti. Ale když to neuděláš, tak se neboj, že by Tvé BB bylo za chvíli nepoužitelné....
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 7. 2010 19:57

2. To jejich ICQ mi právě nefunguje kvůli tomu, že mi zatím chybí BIS bohužel. Nevím, zatím mi ten protokol už řadu let vyhovuje a většina mého okolí ho používá, mimo to jsem ale ještě sháněl Skype a nesehnal. Dnes budu zkoušet našel jsem nějaký IM+, tak jsem zvědav co dokáže

4. Zatím mám Internet v mobilu, ale mám předplacenku takže ve chvíli kdy dojde kredit a následně se doplní, tak IVM nějakou dobu nefunguje, a mám strach jestli BB zkouší připojení při každém navázání spojení se sítí nebo tak něco, tak abych za chvíli nebyl bez kreditu. Zatím to potřebuju vyřešit jen přechodně na měsíc, pak si budu dělat paušál normálně s BIS, stejně po tom toužím roky. Pokud ovšem není problém mail řešit bez BIS, tak bych ho možná rád využíval déle i takhle. Včera jsem tu našel nějaký návod, nahradil jsem servicebook a instaloval ShangMail, ale soukromý mail mám u Seznamu a nepovedlo se mi to s ním rozjet. SMTP funguje, POP3ka ale bohužel ne.

Jinak mimo to jsem zatím se svým BlackBerry hodně spokojen. Stabilnější a rychlejší zařízení s tak velkou výdrží baterie jsem ještě opravdu neviděl a to jsem měl komunikátorů už celou řadu se všemi možnými OS.

// Ještě bych snad chtěl dodat - nemáš náhodou nějakou dokumentaci k OS nebo nevíš kde o něm najít nějaké větší informace? Jsem šťoural a docela by mně zajímalo víc do hloubky jak tento OS pracuje, přijde mi hodně specifický, ještě jsem se nesetkal s OS postaveným na Javě.

Děkuji jinak za rady.
anonymni

Odeslat příspěvekod goob 28. 7. 2010 21:23

2) Tak až budeš mít BIS, tak Ti to půjde. Já ICQ mám sice také, ale jen kvůli ostatním, který tento šunt, který se používá jen u nás a v Rusku, stále používají (ono už ten jejich klient, který Ti v počítači sebere tolik paměti). IM+ je myslím dobrá věcička, ale je to placená aplikace.

4) Poradím Ti - BB bez BIS nebo BES je poloviční zařízení. Také bych Ti pak doporučil zapomenout na Seznam a přejít na Gmail. S pluginem pro Gmail v BB poznáš nový rozměr e-mailu. Nebudeš na příchozí mail čekat, ale přijde Ti do telefonu ve stejný okamžik jako do schránky. Zprávy se Ti také s telefonem synchronizují. Napíšeš mail z BB a budeš ho mít v odchozích e-mailech v Gmail schránce, případně si synchronizovat kalendář přes plugin od Googlu s telefonem. Navíc pak můžeš využít dalších služeb Google účtu, ako jsou Docs, Picassa a další.

S tou dokumentací Ti neporadím. Doporučil bych Ti server crackberry.com. Najdeš tam všechny novinky ohledně BB a je tam rozsáhlé fórum.
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 29. 7. 2010 01:35

Já dokud jsem používal Windows tak jsem to vždycky řešil aplikacema třetích stran jako QIP nebo Miranda, teď jedu na Mac OS a tam používám Adium. Standardního klienta jsem používal asi týden před pěknou řadou let kdy jsem poprvé zjistil co je to ICQ, hned jak existovaly alternativy tak jsem je měl :-). ICQ je bastl, ale s vhodnou aplikací třetí strany se to dá používat. Viděl jsem i horší programy za život :-).

Slyšel jsem. Já jsem s tím počítal, chtěl jsem právě vyzkoušet něco úplně nového. Když už jsme u toho tak bych se tě zeptal - jak je to skutečně s BISem a internetem? Když si pořídím od O2 BIS za 300 měsíčně ten jejich startovací tarif, mám v tom obsažen automaticky i internet bez nějakého omezení? Řeším to, protože jsem stále student, a nějakou pětistovku za měsíc kombinace nejlevnějšího tarifu s BIS bych zmáknul, ale platit další nějakou stovku za internet zvlášť už by mně trochu bolelo. Ale myslím si že se mi to bude líbit, maily mám až přespříliš oblíbené a proč jsem měl hodně rád Windows Mobile byla synchronizace na kterou mám slabost, ovšem pod Mac OS už to byl malinko problém - což s BlackBerry není ani malinko, naopak. Jinak jestli GMail umí syncovat i další položky mimo mail, to se mi líbí :-). Ale můžu používat Seznam mail a případně zároveň i GMail ne? Co jsem četl, tak by to mělo být snad nějak pro 10 účtů ta základní forma BIS od O2.

Hlavně jsem hodně spokojen a myslím si že jsem neudělal chybu. Zatím tápu ještě v softwaru, sehnat aplikace je trošku oříšek a s tím že si hrama dlouhou chvíli nezkrátím ani nějakýma jednoduššíma už jsem se smířil - ale tomu jsem stejně nějak moc nikdy neholdoval.

Dobře, podívám se na něj a zkusím se poučit :-).

Jinak jsem objevil návod na zprovoznění zpráv bez chatovacího režimu a asi ho dám jako samostatný post, právě zkouším jak to funguje.

AK
anonymni

Odeslat příspěvekod BB Storm 29. 7. 2010 07:12

S tarifem BIS máš kompletní datovou komunikaci v ceně - pokud chceš mít jistotu,že nebudeš platit ani korunu navíc tak při aktivaci BIS si u operátora nech zablokovat ostatní APN ( internet,wap ) a máš 100% jistotu.

Ano s Blackberry mužeš synchronizovat až 10 účtů ( email adres ).Co se týká software pro Blackberry - aplikací je spousty a to včetně her ( pro někoho bude možná nevýhodou jazyková bariéra - většinou jsou všechny aplikace v AN ;-) )
BB Storm 9500 (OS: 5.0.0.452 Hybrid - Shrunk)
BB Storm
Junior

Odeslat příspěvekod goob 29. 7. 2010 09:45

Tak jak píše BB Storm. Uvidíš, že pak nebudeš chtít nic jiného a nakonec i ten Seznam přestaneš používat, protože čekat na mail třeba 15 minut oproti hned je prostě rozdíl :-)

Co se týče aplikací, já jich mám pár, většinu free a netřeba mi dalších:

Google Maps - klasické mapy Googlu (free)
Google Sync - synchronizace kalendáře v BB s kalendářem v Gmailu (free)
GPSed - používám free variantu, umí ukázat s použitím GPS v BB Tvou pozici pomocí souřadnic, trackovat cestu (to se dá myslím posléze exportovat do Google Earth), atd.
Forward Reply and Edit - umožní Ti přeposílat maily a zároveň je i editovat (kupodivu tohle OS neumí, SW je free)
Twitter (free)
Facebook (free)
Opera Mini - tu používám jen pro přístup na t-zones (jako zákazník T-M z t-zones posílám SMS a MMS zdarma, které chodí tak jako bys je poslal ze svého telefonu), protože OM ukládá hesla, tak abych ho nemusel pořád vypisovat v nativním prohlížeči, který jinak používám na zbytek "internetového pokuku" :-) (free)
BerryBuzz - jediná placená aplikace, kterou mám, stojí asi 7 dolarů. Umožní Ti nastavit různé blikání diody podle nastalé události a ta fakt stojí za to (např. zelené blikání SMS, modré messenger, červenožlutá Gmail, červenomodrá Seznam, atd.).

Existuje spousta dalších ať už free nebo placených apps, ale já si bohatě vystačím se základem v OS a tímto.
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 29. 7. 2010 12:33

To mně překvapuje že OS neumí přeposílat... Ale i mistr tesař se někdy utne :-).

Angličtina není problém, jenom musím trošku víc hledat. Já jsem zvyklý hodně na Windows Mobile, Symbian OS a Palm OS a teď jsem šlápl v podstatě do absolutně neznámých vod. ALe asi toho ani moc nelituju, nějak se mi to BlackBerry dostává do krve. Když jsem si ale kupoval Symbian OS nebo WM telefon tak jsem věděl od začátku do čeho jdu, má v ČR a obecně velkou podporu, o BlackBerry se ale nikde nemluví skoro a jako by neexistovalo, tak se všechno učím znovu. Ale chtěl jsem to, nebaví mně používat pořád stejný OS.

Jinak IM+ má ještě svojí free variantu co jsem našel a docela to dostačuje, takže jsem ho používal a nemám s ním problém, zvládá i Skype a další tunu protokolů. Pak jsem jsem našel slušnou app BerryUnitConverter, takový primitivní převodník jednotek ne uplně špatně vybavený.

Teď bych potřeboval ještě nějakou slušnější kalkulačku, zprovoznit diakritiku v MobiPocketu (hádám že to bude přes fonty jako u WM), o něco lepší konvertor jednotek by nebyl na škodu (kupodivu to používám docela často), ideální by byla i app na YouTube ale tomu nevěřím ale co kdyby :-), nějaký Zip/Rar prográmek, no a pak pokud by nebyla nějaká ta tweakovací utilitka, docela rád se vrtám v systému když to jde a zatím jsem speciálně utilit pro BB moc neobjevil.

Jinak OS nemá špatný základ, co se týče třeba adresáře, úkolovníku nebo kalendáře tak mi chybí argumenty proč bych je neměl používat. To je ale případ skoro každé slušnější platformy. Ještě mně tak napadá - neexistuje nějaká Today obrazovka? Docela jsem to měl na Windows rád, našel jsem jen v nastavení témata možnost Today ale to pak ztratím zástupce na apps v docku.

Díky, AK
anonymni

Odeslat příspěvekod BB Storm 29. 7. 2010 13:51

Pokud se ti jedná o Today - stáhni si program Blackberry Plazmic Theme Builder ( slouží pro tvorbu THEMES pro Blackberry ) a v klidu si můžeš udělat vlastní téma a na today si umístit co je libo ( kalendář,email,sms ................ atd ) aniž by jsi přišel o spodní řadu ikon :-)

ZDE:http://na.blackberry.com/eng/developers/themes/devtools.jsp
BB Storm 9500 (OS: 5.0.0.452 Hybrid - Shrunk)
BB Storm
Junior

Odeslat příspěvekod goob 29. 7. 2010 20:25

Nebo si sežeň nějaké témátko z netu. Je jich tam moře, mnoho je jich free. Ale jestli jsi hračička, tak si udělej svoje.
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 30. 7. 2010 10:43

Jsem hračička, děkuji pánové :-)
anonymni

Odeslat příspěvekod chlebnik 17. 9. 2010 10:41

Skijumper píše:To mně překvapuje že OS neumí přeposílat... Ale i mistr tesař se někdy utne :-).
Díky, AK

OS umi preposilat, muzete pridat i vlastni text nebo prilohu, muzete to preposlat jako co chcete (email,sms,mms atd) ale nelze editovat ten puvodni text.
chlebnik
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků