BlackBarry - APN a navigace

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod fido_cz 12. 5. 2010 12:16

Uvazuji o koupi zarizeni BB 9700, ale mel bych 2 otazky na ktere nemuzu najit odpovedi.

Samozrejme mam v planu si aktivovat BIS. Vsude se ale pise, ze nektere aplikace vyzaduji pripojeni pres APN internet. Nikde se ale nepise jake, co napr. GoogleMaps? A s tim souvisi druha otazka, jak je to s nejakou navigaci pro BlackBerry, bud nejaka offline nebo co by si tahala data v ramci BIS.

Predem dekuji za odpovedi.
fido_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honziss 12. 5. 2010 12:56

Soucasti bb os, jsou bb maps, ktere jsou v 9700 jiz predinstalovane, daji se pouzit i jako navigace a docela dobre, ty jedou pouze pres APN blackberry. No a pak si muzes doinstalovat treba googlemaps nebo wisepilot, ty jedou pres jakekoliv apn (vcetne apn blackberry). Kazdopadne, vsechny tyto programy nemaji mapy offline a stahuji z netu. Jedine co bych doporucil je deaktivace ostatnich pristupovych bodu nez apn blackberry, protoze v 9700 sice lze nastavit konkretni apn pro pripojeni, ale to nemusi vzdy fungovat 100% a pak to stoji zbytecne moc penez.
F20 / 116d / 8° Steptronic
honziss
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fido_cz 12. 5. 2010 14:37

Diky. A jedou pod APN BB tedy vsechny app, nebo je u nekterych problem. Jde mi hlavne o minioperu, facebook a nejeke icq.
fido_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honziss 12. 5. 2010 15:18

fido_cz píše:Diky. A jedou pod APN BB tedy vsechny app, nebo je u nekterych problem. Jde mi hlavne o minioperu, facebook a nejeke icq.


nasledujici aplikace mam osobne vyzkousene ze na bb pouze s bis jedou: icq, myspace, facebook, googlemaps, twitter, ubertwitter, nekolik aplikaci na pocasi a dal si to nepamatuju. Nenarazil jsem na nic co by nechodilo. Bohuzel, nemuzu ted nic zkusit, neb jsem pripojen na bes a vsechny aplikace tretich stran mam zakazany.

Myslim, ze nebudes mit problem.
F20 / 116d / 8° Steptronic
honziss
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fido_cz 12. 5. 2010 15:55

A mel jsi BIS od O2 nebo TM? Ja to chci pouzivat pod TM.
fido_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honziss 13. 5. 2010 07:45

fido_cz píše:A mel jsi BIS od O2 nebo TM? Ja to chci pouzivat pod TM.


o2, ale tm je prej na funkcnost bb sluzeb lepsi co jsem slysel...
F20 / 116d / 8° Steptronic
honziss
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ga100n 13. 5. 2010 09:18

Garmin po půl roce zprovoznil pro BB 9700 navigaci. Stahuje se také ze serveru přes BIS/BES/APN... Vypadá stejně dobře jako Wisepilot
BB 8100 - BB 9000 - BB 9550 - BB 9700 + PlayBook
ga100n
Junior

Odeslat příspěvekod fido_cz 13. 5. 2010 12:18

Diky. Jeste bych mel jednu otazku k mailu. Pouzivam gmail a rad bych u nej zustal. Jak tady funguje synchronizaci. Bude posta odeslana pres mobil i v odeslane na webovem rozhrani. A funguje i synchro kontaktu a kalendare?
fido_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod imaster 16. 5. 2010 20:06

fido_cz píše:Diky. Jeste bych mel jednu otazku k mailu. Pouzivam gmail a rad bych u nej zustal. Jak tady funguje synchronizaci. Bude posta odeslana pres mobil i v odeslane na webovem rozhrani. A funguje i synchro kontaktu a kalendare?


Pošta ANO a to i v obráceném případě, kontakty ANO, kalendář ANO.
imaster
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků