push e-mail - jak funguje?

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Lucky-x 24. 3. 2010 10:26

Zdravím, používám nokia email s funkcí push. Můžete mi prosím někdo vysvětlit jak push email u nokie funguje? A můžete mi někdo vysvětlit jak funguje push u androidu? Prý google umí ten android kontaktovat přímo přes síť, ale ne přes data ale vyloženě nějakou skrytou sms. Což prý nokia neumí a dělá to jinak, nevím jak. Nevím co je na tom pravda nikde jsem zatím nenašel uspokojivou odpověď jak to vlastně funguje. Prý každý výrobce používá vlastní metodu pro push e-mail. Jak to je?

díly
Beyerdynamic DT 990, Audinst HUD mx1, wasapi, foobar2000

Sám Chaplin se inkognito účastnil soutěže o svého nejlepšího dvojníka a skončil až třetí.
Lucky-x
Junior

Odeslat příspěvekod Ante1 1. 2. 2014 17:11

4 roky pote... :D
Taky to ted hledam...
Samsung Galaxy Mega 6,3
Ante1
Junior

Odeslat příspěvekod mimonaut 1. 2. 2014 18:55

na windows phone třeba funguje push notifikace přes EAS (exchange active sync).
Každá notifikace jde přes data, např. MMS také používají datové spojení. Jen se tyto notifikace nepočítají do přenesených dat u operátora. Žádná "skrytá SMS" pro toto neexistuje a vlastně by ani nedávala smysl (k čemu vědět, že mi přišel email, když se na něj nemůžu podívat?). Navíc by to znamenalo zbytečné komplikace a nutnou domluvu s každým operátorem po celém světě, což je nereálné)
Už třetím rokem lumia 920 a jako pracovní průběžně různé androidy i lumie.
mimonaut
Junior

Odeslat příspěvekod jannk 1. 2. 2014 19:45

push email: obvykle si klient (telefon) drzi posilanim obcas par paketu/bitu otevrene datove spojeni, takze server vi, kam poslat info o nove poste az nejaka prijde.
jannk
Junior

Odeslat příspěvekod fred 1. 2. 2014 20:33

No predstav si to zjednodusene jako ping s delsim intervalem. Telefon posle packet s intervalem 30 minut, pokud server odpovi drive nastala změna a telefon provede sysnchronizaci, pokud server odpovi za tech 30 minut, telefon vi ze zadna změna není a posle další dotaz s intervalem 30 minut. Pokud server neodpovi, nastala nejaka chyba, posle telefon prikaz s kratsim intervalem třeba 15 minut a zase ceka...
LG G4
fred
Junior