GPS a mapy na BlackBerry Curve 8900

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod James.HC 17. 1. 2010 14:13

Dobrý den,

rád bych požádal místní zkušenější uživatele o radu. V nejbližší době mě čeká koupě nového komunikátoru. Poměrně dost mě zaujala zařízení společnosti RIM, specificky BB 8900 a uvažuji o jeho koupi. Rád bych se ale zeptal, jak je to s využitím integrovaného modulu GPS, kterým toto zařízení disponuje. Vím, že standartně využívá BB Google Maps a je nutné se připojovat online pro stažení dat - předpokládám, že se tak děje pomocí BIS.

Mě by ale zajímalo, jestli existují mapy/aplikace, u kterých by nebylo potřeba se připojovat online - jde mi především o to, abych nemusel za využívání GPS nic platit;) A které by tedy pro lokalizaci pozice používaly jen integrovaný modul GSP, a tudíž by bylo využití navigace zdarma...

Doufám, že svůj problém osvětlil dostatečně srozumitelně a omlouvám se za případné nepřesnosti;)

Předem děkuji za odpověď.
James.HC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Remember 17. 1. 2010 21:55

Mas-li zaplacen BIS, nemusi te zajimat stazena data, ty jsou pres BIS v cene pausalu neomezene.
Remember
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod James.HC 17. 1. 2010 23:14

To vím, nějak jsem se k tomuto dopídil.

Jde mi spíše o to, zda existují mapy a aplikace (Garmin aj.), které by byly schopny offline navigace... (Teď myslím obecně, ne jen turn-by-turn, ale i např. určení polohy na mapě aj.)


A ještě jeden dotaz, zda je možno zamezení/vypnutí jak BB APN (což asi je, když není aktivováno), tak klasického APN. Například, aby nedocházelo k tomu, že aplikace využívající klasické APN se připojují online a stahují data... V podstatě jestli je možné udržet BB v jakémsi "offline" režimu...
James.HC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ga100n 18. 1. 2010 16:25

Offline navigace pro BB není a dlouho nebude.
Pro navigaci jsou nejlepší navigace Wisepilot a Garmin....ale stahují si data.
BB 8100 - BB 9000 - BB 9550 - BB 9700 + PlayBook
ga100n
Junior

Odeslat příspěvekod James.HC 19. 1. 2010 11:29

A co smartmaps?
James.HC
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod James.HC 19. 1. 2010 12:14

Jestli tomu ale dobře rozumím, tak co se týče Smartmaps a BlackBerry, tak podporovaný produkt je jen "Kompatibilní produkty: Online", tedy Smartmaps online, které vyžadují stahování dat v průběhu navigace, a tak se nejedná o klasickou offline navigaci...

Nebo se mýlím?
James.HC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KarelMlha 19. 1. 2010 12:47

Další odkaz : http://www.smartmaps.cz/podpora/kompatibilni-pristroje/
Mělo by to tedy fungovat i na B 8900, aspoň podle toho odkazu. Podle toho,co máš na této stránce nahoře je to odkaz na stažení produktu a vyzkoušenív určité verzi. Zkus na to kliknout.
KarelMlha
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod James.HC 19. 1. 2010 15:33

Určitě funguje. Jen mi pořád není jasné, zda se jedná čistě o offline navigaci nebo ne. Protože to vypadá, že tento produkt od Smartmaps čistě offline není.

Rád bych vyzkoušel, ale BB zatím nemám;)
James.HC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KarelMlha 19. 1. 2010 16:02

To je menší vada, ale dá se rychle napravit. :D Blackberry je dobrá věc, měl jsem asi měsíc na zkoušku Bolda a nějak mě to nutí se k B. vrátit. Podle mne to off-line navigace nebude, protože mapové podklady smartmaps máš stažené a jsou vázány na paměťovou kartu.
KarelMlha
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod James.HC 19. 1. 2010 16:28

Tak právě v tom případě by to měla být offline navigace bez nutnosti stahování dat, jen za použití integrovaného modulu GPS... Jde mi o to, aby telefon využíval jen integrovaný modul pro určení pozice a mapy, aby již byly v paměti (na kartě nebo kdekoli v telefonu). A nebylo nutné nic stahovat a platit za to.
James.HC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KarelMlha 19. 1. 2010 17:06

Sorry, já se přepsal. Snad ti k tomu někdo napíše něco blíž.
KarelMlha
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod teplice 24. 1. 2010 16:02

pořád tě ale nechápu, vždyt u BB je jedno, zda stahuješ...pokud máš zaplaceny BIS, tak v něm jsou data neomezeny
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Missák MobilMania
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bob_dylan 25. 1. 2010 23:19

a co v zahranici? BB mam nove, ale nepredpokladam, ze BIS by platilo i mimo CR. to tam mam najednou vyndat mapu? :-o
Don't think twice it's alright...
Bob_dylan
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xondrax 31. 1. 2010 12:24

Nav4All slo do kytek,nejaky tip na nejakou volnou,funkcni navigaci pro BB 8110?Amaze jsem zkousel,ale hazelo mi to chybu komunikace a mel jsem signal gps i site :(
xondrax
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků