Bada

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod FFFPS 20. 11. 2009 19:31

Zdravím
Dnes jsem četl pár článku o Samsungu a jeho podílu na trhu dotykových smartfonů. A nějak jsem se dostal až ke článku "Samsung zakládá nový OS pro Samsungy s dotykovými displeji.

Bada je v překladu v korejštině "Ocean". Bada bude otevřený OS, na jehož vývoji by se měli uživatelé podílet více než obvykle zvláště kvůli přátelskému prostředí pro vývojáře. Na vývoji by se měli podílet i operátoři.

Jsem velice zvědavý na první telefon postavený na této platformě. :arrow:
- - - - - - - - - - - - - - -
-Sony Ericsson K550i-
- - - - - - - - - - - - - - -
-Jak je Kapříku?-
- - - - - - - - - - - - - - -
FFFPS
Junior

Odeslat příspěvekod krtek7 28. 11. 2009 19:59

Tak OS Bada bude představen 8. prosince ( http://www.unwiredview.com/2009/11/28/s ... ecember-8/ ). Uvidíme tedy, co nám Samsung přichystal :-)
Nokia N96 + telefony na testování
Acer Aspire 5542
Já myslím, že mají všichni pravdu, kromě mě, takže zapomeňte, že jsem něco řekl.
krtek7
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FFFPS 29. 11. 2009 10:05

Jsem na to velice zvědavý.
- - - - - - - - - - - - - - -
-Sony Ericsson K550i-
- - - - - - - - - - - - - - -
-Jak je Kapříku?-
- - - - - - - - - - - - - - -
FFFPS
Junior

Odeslat příspěvekod Honza20 29. 11. 2009 10:26

To já též,řekl bych,že se Samsungu teďka velice dobře daří i na poli mobilních telefonů.
---> HP EliteBook 8540w
---> LCD TV Samsung LE32R86BD
---> Peugeot 206 Black edition
Honza20
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paulo78 20. 5. 2010 23:53

je prvym telefonom samsungu z OS Bada Wave ? Je uz tento telefon v zahranici vonku,alebo sa stale caka na "svetovy" štart? :oboze
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jindra.zak 25. 11. 2010 17:18

přemýšlím nad koupí wavu a zajímá mě jestli se změnila situace s počtem her? konkrétně 3D střílečky nebo závodní.
jindra.zak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nováčka 11. 3. 2011 14:02

moc se mi líbí wawe, ale zatím se mi nezdá být sympatikcý tenhle operační systém.. co by jste mi o něm mohlo říct.
nováčka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tichus 11. 3. 2011 14:46

Napadají mě dvě věci, které by ti mohly vadit - méně aplikací v appstoru - myšleno tak, že pokud hodně ráda stahuješ různé nové aplikace, tak by ti to mohlo chybět, jinak mi to nepřijde jako zásadní problém a druhá věc - občas tam něco nejede, jak má - srovnatelné se symbianem - s androidem a novějšími WM nemám zkušenosti, určitě častěji než v iOS... Takže pokud nepotřebuješ stahovat kupu nových aplikací a nevadí ti, že se telefon čas od času sekne, nezazvoní a podobně (jako velká spousta jiných telefonů), tak je to parádní telefon za super cenu.
Mluvím samozřejmě z vlastní zkušenosti, takže to taky tak ber.
Tichus
Junior

Odeslat příspěvekod to.tak 30. 5. 2011 10:16

Celkem mě překvapilo, že na Wawe byť má Bada os. v pohodě jedou java aplikace. Když si vzpomenu koilk problémů bylo s emulací Java prostředí třeba ve windows mobile, tak musím uznat že tohle má samsung vychytaný. Kdo nechce, ani netuší že má mobil s otevřeným systémem.
to.tak
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků