Novy BlackBerry Messenger 5.08

Diskuze o telefonech a aplikacích pro systémy BlackBerry, Bada, webOS...

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod ga100n 21. 7. 2009 10:30

No a vlastně jsem si vzpoměl, že VOIP klient existuje. jmenuje se IM+ Skype, je placenej (cca 30 US) 7 denní Trial zde http://www.shapeservices.com/en/product ... duct=skype

No a pokud chceš včechny kecálky pohromadě, existuje IM+ All-In-One
Chat in MSN®/ Windows Live™ Messenger, AOL®/iChat, Yahoo®, ICQ®, Jabber®, Google Talk™, Facebook® (BlackBerry, iPhone and WM versions only), Twitter and MySpaceIM from your mobile. Communicate with your friends wherever you are.
BB 8100 - BB 9000 - BB 9550 - BB 9700 + PlayBook
ga100n
Junior

Odeslat příspěvekod jege 21. 7. 2009 17:45

Takze:
1. Skype pro BB byl slibovany jiz na kveten 2009 a zatim ticho po pesine.
2. Nokii (E51) mam a pro VOIP je opravdu mnohem lepe pouzitelnejsi nez BB, ale nechci si do zahranici aktivovat 2 datove tarify - jeden na Nokii a jeden na BB, kdyz uz mam aktivni BB Email Unlimited za 1499 Kc.
3. Skype pres WiFi je o nicem, to uz zrovna mohu pouzit Nokii, ktera ma WiFi taky a SIP i Fring je tam bez problemu.
4. Podle screenshotu u IM+Skype to vypada, ze pouziva funkci zpetneho volani (Callback), takze pri pouziti SkypeOut v zahranici tak platim hovor Skype -> volane cislo + Skype -> me cislo v roamingu, a to se fakt "vyplati"!
5. Kde v CR mohu zakoupit IM+ All-In-One na firmu a platit prevodem nebo jinym NORMALNIM zpusobem? Se zahranicim neobchoduji, PayPal nepouzivam a bezna zahranici platba OUR vyjde na cca 500 - 600 Kc.
jege
Junior

Odeslat příspěvekod ga100n 21. 7. 2009 20:36

Někdo holky, někdo vdolky. Pro tebe bude zdá se lepší, když zůstaneš u své oblíbené Nokie. Já nic z toho co popisuješ k práci a životu nepotřebuju.
Když potřebuju volat, tak volám. IM+ All-In-One jsem si koupil.
ga100n
Junior

Odeslat příspěvekod jege 21. 7. 2009 23:22

Mne BB vyhovuje, ale prave absence funkcniho VOIP klienta jej v roamingu cini hodne omezenym. Nebo mam dat 1800 Kc za Unlimited Roaming a jeste platit drahe roamingove hovory, kdyz by stacil funkcni Skype nebo Fring for BB a problem by byl elegantne vyresen?

Tuzemsko neresim, mam gratis 10.000 volnych minut mesicne, takze nejaka provolana tisicovka navic me vubec nevzrusuje.
jege
Junior

Odeslat příspěvekod ga100n 22. 7. 2009 09:46

Je zapotřebí u VOIP základního předpokladu: A to že volaný má také klienta VOIP. Pokud ne, je to sice levnější, ale už musíš sáhnout také do peněženky. Ne všichni operátoři mají dobré pokrytí 3G a pak je VOIP k ničemu. Každopádně doufám, že si Skype pohne, resp. že se RIM dohodne co nejdříve (ebay za to chce prý moc peněz)

Já nic jiného než BB nemůžu používat i z toho hlediska, že ani E51 a E75 není schopna mi komunikovat s mými cca 6tis kontakty na serveru. Zasekává se jak mail for Exchange, tak dokonce Roadsync. Telefon se zasekne a je nepoužitelný. No...neexistuje ideální přístroj. Každý má své priority.
ga100n
Junior

Odeslat příspěvekod jege 22. 7. 2009 23:10

ga100n píše:Je zapotřebí u VOIP základního předpokladu: A to že volaný má také klienta VOIP.

Tak tohle je hlaska jak Brno. To prece vubec neni pravda, u Skype mohu za par penez pouzit SkypeOut a pres SIP mohu dokonce volat zadarmo (Betamax) nebo za cenu pevne linky v CR (neograficke cislo od ceskeho VOIP operatora).

ga100n píše:Pokud ne, je to sice levnější, ale už musíš sáhnout také do peněženky. Ne všichni operátoři mají dobré pokrytí 3G a pak je VOIP k ničemu.

Tohle je uz lepsi, ale jednak se da pres VOIP telefonovat i uplne zdarma (Betamax) a jednak je rozdil 0.50 Kc/min. pri tarifikaci 1+1 versus 100 Kc/min pri tarifikaci 60+60 (sekund)! V zahranici maji slusne 3G pokryti i v Africe (Egypt) nebo v Rusku a pres Skype se lze nouzove domluvit i pres GPRS!

Samozrejme, ze pokud nekdo do zahranici nejezdi, tak jej takove veci nezajimaji, ovsem tarif BB Email Unlimited od O2 k necemu takovemu primo vybizi. Jenom na emaily je ale zbytecne drahy a nevyuzity.
jege
Junior

Odeslat příspěvekod ga100n 23. 7. 2009 09:41

U Skypeout už platíš (psal jsem v souvislosti viz výše se službou zadara). Co se týká betamax, tak to sem nahoď...co pro to musíme udělat, ať nás taky obohatíš a ne jen s hláškama tojhle nejde, tohle to neumí...bla bla :)

VOIP přes GPRS ? Zkoušel jsi to ? Děkuju nechci....

BTW máš BIS nebo BES ?
ga100n
Junior

Odeslat příspěvekod jege 23. 7. 2009 22:51

Ano, u SkypeOut platis, ale jsou to desitky haliru nebo koruny za minuty spojeni, coz je oproti desetikorunam az stokorunam v roamingu trochu rozdil!

Betamax je nemecka firma, ktera poskytuje telefonni sluzby pod ruznymi nazvy (Voipbuster, Poivy, Nonoh, Voipeasy a pod.) a ktere se od sebe lisi jenom ruznymi cenami do ruznych smeru a jinym grafickym provedenim www stranek. Vetsina z nich zvlada i SIP, takze se da volat pres IP telefon nebo branu, popripade se da pouzit PC program. Nejvetsi prednosti Betamaxich klonu je bezplatne volani do free smeru, kde je casto zahrnuta i CR. Podroneji tady: http://www.telefonujeme.cz/about4287.html .

Nove Nokie rady E maji v sobe i HW SIP klienta, takze po vhodnem nakonfigurovani takovy mobil funguje i jako IP telefon a da se z nej a nej volat jako na pevnou linku. Pokud neni k dispozici HW klient, da se pouzit nejaky SW, napr. Fring, ktery zvladne jak Skype, tak SIP, ale i ICQ a Google Talk. Ceny do zahranici jsou zdarma nebo max. nekolik desetihaleru za minutu a to casto i pri tarifikaci 1+1!
Takze mohu byt treba v Moskve a pokud mam pristup k WiFi nebo levne 3G pripojeni, tak do CR volam zdarma nebo za par haleru. V pripade, ze si za 1-10 Kc mesicne poridim vlastni nomadicke (negeograficke) cislo +420910xxxxxx, tak jsem tam i dostupny za ceske ceny volani na pevnou linku: http://802.sloupek.cz/2009/04/pravda-o- ... vox-v.html .

BB prave v tomhle skryva obrovsky potencial, protoze za neomezeny roamingovy pausal od O2 v cene 1499 Kc bez DPH, mohu takto volat v zahranici za hubicku a byt neustale na prijmu za ceske ceny. U Nokie jsem omezeny na WIFi nebo SIM mistniho operatora a platit si neomezeny roamingovy pausal pro BB na emaily + mistni datovy pausal/balicek pro Nokii kvuli VOIP je trochu zbytrecne drahy spas.

ga100n: Pouzivam BIS od O2.
jege
Junior

Předchozí stránka