LG G7 Fit - obecná diskuze

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod KevinTenSpravnej 2. 9. 2018 10:41

LG G7 fit je dle mého názoru neprávem opomíjená LITE verze.
Neodhalilo LG jeho cenu?

Obrázek

Když totiž projíždím video v porovnání LG G7 ThinQ, LG G7 FIT a LG G6 ThinQ, vlastně s mi líbí, že používá vnitřnosti z G6 a šasí z G7.

Cenu osobně tipuji na 9.999 Kč.
Za tu cenu totiž nabízí Snapdragon 821 lepší výkon a obecně optimalizovaný chod pro střední třídu, v porovnání až moc ošizeným Snapdragonem 650.

QS821 zde: https://www.qualcomm.com/products/snapd ... essors/821
LG udělalo moudře, že dřív vykoupilo 8xx kusy, které nyní dávají konkurečnní výhodu před jinými střeními třídami - řada 650 a 670.
Co se mi líbí a na G6 stále nemá konkurenci v dané cenovce:

Quick Charge 3.0 při užití Qualcomm Standardu (aktuálně dle TA v balení)
Výkon na frekvenci max. 2.4 GHz
S podproou zvuku APT:X
Offline AI CAM by LG podporováno

QS670 zde: https://www.qualcomm.com/products/sdm670-processor

Quick Charge 4.0 při užití Qualcomm Standardu (aktuálně není TA v balení), takže downgrade na 3.0
Výkon na frekvenci max. 2.0 GHz
Bez APT:X
Max. Qucik Charge 2.0
Offline AI nepodprováno

ZDROJ: https://www.youtube.com/watch?v=kQNnB0GmpQE&t=186s
KevinTenSpravnej
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod panrt 2. 9. 2018 12:28

Četl sem že za One verzi bude cena 11k s DPH.
panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 11. 2018 17:44

LG G7 Fit zamíří i na český trh. Dočkáme se však až po Vánocích

https://www.mobilenet.cz/clanky/lg-g7-f ... cich-36525
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod panrt 17. 11. 2018 11:02

Na gsmarena mají cenu 400€ a u LG G7 One mají cenu 500€
panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 11. 2018 13:32

LG G7 One se na českém trhu prodávat nebude

https://www.mobilenet.cz/clanky/rozhodn ... bude-36572
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod panrt 27. 11. 2018 12:33

LG G7 fit se začal prodávat už i u nás cena 8 890kc což je parádní cena a proti konkurenci bude super.

https://mobilni-telefony.heureka.cz/lg- ... -dual-sim/
panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod panrt 30. 11. 2018 17:26

Tak už cena poklesla na 7.7K!
panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod kamil2268 1. 2. 2019 11:43

Je tu nějaký vlastník tohoto telefonu? Spokojenost? G6 jsem vrátil kvuli fotáku, teď už půl roku používám náhradní telefon a chci co největší výkon za dobré peníze a nevím jestli ještě spadne cena plnotučné G7. Snap 821 by mi asi stačil, ale nevím co foták. Display má stejné rozlišení, což se mi u fit (lite) verze líbí. Je to konkurent Mi8 lite apod, kterým chybí voděodolnost a mají vše horší...
kamil2268
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 11. 2. 2019 19:18

LG G7 Fit se již prodává na českém trhu, cena je 6990kč
https://www.mobilenet.cz/clanky/lg-g7-f ... vapi-37128
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 11. 2. 2019 20:04

Převlečená G6 s malinko horším foťákem a výbavou :)
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod mila001 11. 2. 2019 23:27

Za tu cenu velmi dobrá nabídka.
mila001
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ozzy1980 12. 2. 2019 12:07

Za 5700 kč bez DPH fakt nemá chybu. Nevíte, kde je vystaven? Alza nemá. :/
Děkuju uctivě. :D
Ozzy1980
Junior

Odeslat příspěvekod kamil2268 12. 2. 2019 12:55

Taky se přimlouvám, zda někdo neví, kde je vystaven v Ostravě, teoreticky mi stačí si ošahat G7 plnotučnou ne? Stejné tělo.
kamil2268
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 2. 2019 15:05

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 22. 2. 2019 22:32

Pořídil jsem rozbalený z LGshop.cz za 5999 Kč. Opravdu jen rozbalená krabička, jinak vše jako nové.
Pár dojmů:
Displej
Doufal jsem, že při tak vysoké hustotě pixelů nebudou vidět nedostatky RGBW panelu, nicméně například jednolitá plocha není úplně jednolitá, má takovou jemnou strukturu. Některé hrany taky nepostrádají rastr. Nicméně úplně do očí to nebije, určitě budou takoví, co si toho nevšimnou.
Vestavěný přehrávač video v HDR10 rozpozná, YouTube ovšem v HDR nepřehrává. Jistě, LCD bez lokálního stmívání pořádné HDR mít nemůže, nicméně aspoň široký barevný gamut by vidět šel a velmi jasný displej by se aspoň ve specifických scénách ukázat mohl.
Dostupné režimy obrazu jsou autom., eco, kino (asi nejpřesnější), sport, hra, expert. Pro první dva jmenované + ten poslední jde nastavit teplota barev a vyvážení barev (červená, zelená a modrá, každá v pěti stupních).
Jinak dočasné manuální navýšení jasu je opravdu výrazné.
K dispozici je always on display, který se automaticky vypne při zakrytí proximity senzoru (například při otočení telefonu displejem dolů.
Zvuk
Boombox opravdu funguje. Při držení telefonu v ruce je zvuk klasicky plechový, položení na stůl je jako zapojení do repra. Skok v kvalitě podání neskutečný.
Zatímco DTS:X u domácího kina znamená skutečný objektový prostorový zvuk, zde slouží jen jako název pro virtuální prostorový efekt do sluchátek. Funguje to, nicméně utrpí tím kvalita produkce. Spíše doporučuji nastavit zapnout Quad DAC a nastavit digitální filtr na short. Zvuk získá na prostoru, ale neutrpí na kvalitě. Další možnost je slow pro čistší a sharp pro přirozené podání. Kromě toho si, pokud vypnete DTS:X, můžete změnit přednastavení zvuku na výchozí, zvýrazněno, detailní, živě nebo bass. Klasický ekvalizér je dostupný i s běžným DAC. Pokud použijete Quad DAC, hlasitost médií nastavujete v 75 stupních, nestane se vám, že tenhle stupeň je ještě slabý a tenhle už moc silný.
Přiložená sluchátka mě příjemně překvapila.
Prostředí
Co se svižnosti týče, k té nemám výhrady. Nový second screen lze nastavit pro aplikace LG, ve zbylých aplikacích je chování standardizováno. Měl jsem obavy z nadstavby, ale v pohodě. Jediné, co mi vadí (přecházím z Marshmallow, tak nevím, zda je to LGčkem, nebo Oreem), že notifikace od aplikací, které si jimi vynucují běh na pozadí, se netváří jako nízké priority a tedy se ukazují i na zamykací obrazovce a v běžném zobrazení nejsou nijak oddělené od důležitých.
Po aktualizaci je v telefonu Android 8.1 se zabezpečením k 1. lednu 2019.
Fotoaparát
Zhodnocení kvality fotek se ode mě nedočkáte, protože fotoaparát téměř nevyužívám, ale postřehy z prostředí můžu sdělit. Fotit můžete jak v nativním poměru 4:3, tak i 16:9 nebo 18,9:9 (kterým disponuje displej). Natáčet můžete v Ultra HD, ve Full HD pak i při 60 fps. Je zde i možnost točit Full HD při poměru stran 18,9:9 (2268×1080). K dispozici je AI CAM, kdy aplikace rozpoznává objekty na obrazovce a píše k nim, o co se dle jejího soudu nezná. Jedná se o zábavnou funkci, jelikož je mnohdy úplně mimo.
Vzhled
Že je telefon jen v černé, mě mrzí, nicméně úplně nudná černá to není, má nádech do tmavomodra a na světle lze pod správným úhlem vidět třpytky. Přemýšlím, jestli si koupit barevný polep, nebo to nechat tak. Pouzdra nemám rád a navíc se na G7 Fit blbě shání. Jestli sedí i ty z G7 ThinQ jsem neměl možnost odzkoušet.
Jinak telefon dobře padne do ruky a má na omak příjemný povrch.
Rychlost nabíjení
Při zapnutém telefonu z 10 % baterie:
Po 10 min: 23 %, po 15 min (celkem, tedy dalších 5 minut k původním 10) 29 %, po 30 min 51 %, po 45 min 73 %, po hodině 89 %.
kvok
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků