LG G7 ThinQ - obecná diskuze

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod luisman 23. 10. 2018 14:59

jak píšu, ještě to nějakou dobu to zvonilo. Přece by se nepoškodil hlasitý reproduktor, sluchátko a jack...
luisman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 10. 2018 15:18

Však ano, tím nárazem odešlo něco ve smartphonu, problém hw, reklamace
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 23. 10. 2018 15:33

Sw bug? Reklamace na foun po pádu? Ale no tak....
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 10. 2018 15:52

Reklamaci zkusit může, pokud není telefon viditelně poškozen, jinak každopádně servis
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 23. 10. 2018 17:55

panrt píše:Máš týden G7 a dělat takové závěry? Wut a co zkusit ještě Manuál nastavení foťáku? A tak.

Aké závery? Toto nie je diplomovka s nekonečnými analýzami, to, o čom píšem sa nezmení zo dňa na deň. A čo s manuálnym nastavením? Ten režim nemá zmysel, rovnako ako pri automatike aj tu človek mení tak akurát kompenzáciu expozície. Chceš meniť ISO? Milé ale dostatočnú rezervu, pokiaľ to už proste neudržíš (pridlhý čas uzávierky) veľmi nemáš, a ak, tak len pri veľmi silnom svetle, kde sa automaticky stiahne ISO tak či tak. Nehovoriac o tom, že kontrolu nad finálnym časom uzávierky máš práve pomocou kompenzácie expozície (EV). A kedže clonu meniť nevieš, tak to absolútne nemá zmysel.

David79 píše:Zdravím..nebo fotečku či foto z videa automatem třeba krajinky, jestli to přesaturování je tak velké? ;-)

Ako ti fotka akobo video z telefónu pomôže vidieť presaturované farby displeja? Ak odkazuješ na desaturované fotky u RAW, tak
Manual (jpeg) - https://photos.app.goo.gl/HYgaC9FVuv4Xd9yaA
Manual (raw) - https://photos.app.goo.gl/i5dEfcRF9AFjkXUj9
a pre porovnanie záber z Gcam - https://photos.app.goo.gl/pg84iprHnFYgAjPp8 .
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marlo79 23. 10. 2018 18:45

dropadred ak by si mal moznost zobral by si skor nieco ine? Uvazujem nad G7 ale nie som plne rozhodnuty.
Marlo79
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deawon 23. 10. 2018 18:58

Pomer cena/vykon. 3.5mm jack Sd karta i kdyz zase jenom 64GB. Skoda male baterky. Ale zabtu cenu moc lepsich mobilu neni. Pro me je nevyhoda ze si ho nemuzu nikde vzit do ruky. Nevite o prodejne kde by ho meli vystaveny?
Deawon
Junior

Odeslat příspěvekod David79 23. 10. 2018 19:09

Děkuji za fotky..a ano, jde mi o přesycené či přesaturované snímky. V recenzích jsem četl, že fotoaparát v automatickém režimu dělá docela věrné fotky, je tomu tak i při natáčení videí? Proč se ptám, na netu jsem našel toto srovnání..
G7 vs. S9.jpg

..je to náhled z videa recenzovaných telefonů LG G7 vs. Samsung S9, je možné že G7 dělá při natáčení až tak nereálné barvy? Děkuji
David79
Junior

Odeslat příspěvekod panrt 23. 10. 2018 19:22

Jak staré video to bylo? Protože jestli to bylo v době kdy ještě LG nevydal update tak se nedivím ale pokud si to viděl i u víc videí že to tak je.. Páč já sem taky díval a tam byly barvy sakra reálné než zde a to spíš v co má být LG bych typnul spíš na Samsung ten je vždy v barvách nejhorší.

-- 23. 10. 2018 20:34 --

https://m.youtube.com/watch?v=jEN3HOUwha4&t=106s

Stáří už sem si zjistil 3 měsíce.
panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 23. 10. 2018 19:33

To co tu ten člověk postuje je uplně mimo. Nekoupil náhodou někde nějakou šedivku levnou? :) A nebo vadný kus.
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Carismatico 23. 10. 2018 21:10

I s poslední verzí softwaru jsou v automatickém režimu s vypnuto UI barvy lehce přesaturované. Jinak mám doma teď i P20 Pro, a bohužel musím přiznat, že malý čip je malý čip. Snažím se fotím do RAWu a jak zde padlo, je zvláštní, že fotky jsou výrazně neostré a barevně zcela mdlé. Z RAWu se dá vytáhnout hodně, ale co je zarážející, tak i za denního světla a slunečných podmínek mají snímky drobný jasový šum. K čemu je skvělá světelnost, když malý senzor jej výrazně limituje. Nicméně myslím si, že aktualizace která vyšla v Korei (zlepšující kvalitu snímků by mohla pomoct). Pokud se ji dočkáme.
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 24. 10. 2018 08:53

Ak popísuješ G7, tak som rád, že to máme potvrdené, presne to je aj môj názor. Celý Manual režim je na dve veci, kedže jediné, čo má zmysel meniť je naozaj EV a to vie človek aj v Auto. A tie DNGčka dosť aj vysvetľujú, prečo sú pri automatike fotky tak špatné s olejomaľbou namiesto kresby - ten šum je vysvetlenie, je ho tam toľko, že pri tom ako to automatika potlačí (v podstate odstráni) je potom plne vysvetliteľné, prečo to je potom tak neostré a kresba preč. Je to vidieť aj napríklad pri tejto dvojici:
raw - https://photos.app.goo.gl/LWv2HRVLZxZzHmiC7 (ISO 256...z mojich testov naozaj viac ako ISO 200 už nie je veľmi žiadané)
jpeg - https://photos.app.goo.gl/FagViXQ8m9MfUxoe7 (šum totálne preč ale kresba taktiež)
pre porovnanie ešte gcam - https://photos.app.goo.gl/bw4XMkgwiqcKJRPC7 (tu je pekne vidieť, že síce ISO cez 400 a pri zoome to aj vidieť ale hdr+ pracuje s pomerom koľko pridám na ISO, aby to človek odfotil ostro a to ako na to aplikujem post-processing, omnoho rozumenejšie)

Dnes ešte skúsim foto pri horšom osvetlení, skúsim umelo tlačiť ISO dole ale potom bude klasický problém vo forme potreby mať dlhší čas uzávierky a to je zase jednoduchá šanca ako docieliť (roztrasením) neostrú foto. Ale zo skúseností s touto foto
https://photos.app.goo.gl/QZtWZVqQKK5XMuiG6
viem minimálne to, že pri takom druhe záberu musím dosť podexponovať, lebo nie je šanca zachrániť nič poriadne z prepáleného výkladu (na poriadnom foťáku pri fotení do RAW viem, že by som to s prstom v nose vykompenzoval a dosiahol minimálne výsledky ako z gcam - https://photos.app.goo.gl/y4BJD56g5FM6YEMJA ).


Marlo79 píše:dropadred ak by si mal moznost zobral by si skor nieco ine? Uvazujem nad G7 ale nie som plne rozhodnuty.

Zobral ale otázka je s akým účelom, teda dostať čo najlepší telefón alebo najmenšie zlo?
Ak by som neriešil audio, teda kvalitný integrovaný prevodník, tak by som buď zobral Pocophone F1 (za 300€ zoženieš so zľav. kódom na shop.fontech.sk aj 128GB model) alebo OP6, prípadne počkal na OP6T, ktoré bude mať podľa posledných leakov aj nový foťák.

Každopádne ak by bol 5.-10. október, tak by som okamžite bral S9 alebo S9+ (ten 400€ cashback) ale kedže už nie je (a čoskoro nebude ani 200€od prime predajcov), tak nie.

Kúpil by som G7 ešte raz? Nie. Je na trhu niečo, čo je rovnaké najmenšie zlo (t.j. pomer fičúry/výkon/cena)? Áno aj nie, OP6T vyzerá, že bude zaujímavý telefón okolo 500€ ale to uvidíme, čo to bude o 5 dní. Takže nakoniec by som nemusel mať inú možnosť ako kúpiť G7, rovnakým štýlom som sa aj dopracoval k samotnej G7 v prvom rade.

Som rád aspoň za jednu vec, že i napriek bugom je LG skin aký je, síce launcher používam Nova (iný by som nedokázal) ale ostatne mi celkom vyhovuje, možno mi len chýba možnosť vidieť, na akej wifine som pripojený v notifikačnej lište (vidím len, či je wi-fi zapnuté alebo nie a musím podržať, aby ma to hodilo do nastavení). Inak ale úplná pohoda, mne nevadí, že má plno nastavení, mne to vyhovuje, sú tam šikovné veci, ktoré oceňujem. Už dlho mi chýbala jednoduchá vec a to mať v nastaveniach niečo ako podmienené správanie, teda že keď dám do telefónu slúchadlá, tak mi automaticky pustí Spotify.

Ale potom sme zase späť pri problémoch ako displej pre marketingom zmanipulované masy, ktoré myslia, že presaturované farby sú reálne; distribúcia FW, ktorá je očividne akoby inšpirovaná Samsungom (kolega má dve A5ťky, jedna v Orange, druhá v Telekome a rozdiel medzi obdržaním konkrétnej aktualizácie bol 5 mesiacov), neschopnosť sa nabíjať rýchlo z USB-C konektora (čo moje 2015 6Pčko vedelo)
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carismatico 24. 10. 2018 10:45

Ale v automatickém režimu výrazně nezvedneš EV, nebo jo, ale ruku v ruce se ztrátou kvality, respektive výrazným nárůstem šumu. Stále věřím, že to je špatná optimalizace. P20 Pro v RAWu při začátku prodeje (první software) produkovala taktéž šílenou olejomalbu, fotky neměly absolutně kresbu o ostrosti nemohla být ani řeč. Vyšla aktualizace a snímky se zlepšily snad o 30%.

Jen se obávám, že u rybího oka na tom bude mít svůj podíl i mizerná optika. V30 i v RAWu fotila daleko lépe....Na druhou stranu, abych jen nekritizoval, tak s poslední aktualizací se zlepšila vydrž a optimalizace je špičková. Vše reaguje rychle, plynule a svižně.!!!! A za 14 000 nemá konkurenci....
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 24. 10. 2018 11:30

I s tim RAWem to treba umet a necekat, ze z nej polezou snimky kvalitativne srovnatelne s MFT nebo APS-C. Mizerna optika, pidicip maji vsichni, spis jde o to kdo to jak umi zamaskovat a musim rict, ze pri primem srovnani G7/S9+/P20Pro boduje spis samsung. Videl jsem prime srovnani S7/S8/S9 a samsung udelal slusny krok kupredu. Zatim se mi ale nejvic libil "projev" Pixel 2, proto na S7edge pouzivam apku z Pixelu. Nejsem zaprisahlej priznivec zadne znacky, prave naopak mam rad zmenu, ale kdyz uz vybiram tak drahy telefon, vetsinou je samsung PRO MNE nejprijatelnejsi volba. Na papire vypadaji vsechny vlajky supr, ale jak se zacnou probirat podrobnosti mezi radky tech specifikaci...Tesil jsem se na fotak P20Pro, ale co jsem videl tu haldu fotek a srovnani s vyse napsanyma konkurentama, za ty prachy bych si jej nekoupil. To co leze z G7 je trochu sklamani, strasne odsumovani a priostrovani, neprirozene saturovane barvy (da se zmenit v Pro rezimu)...

Co se tyce RAWu zalezi taky jaky soft pouzivate a co snesete. Ony ty omalovanky jsou presnym obrazem korigovane "kvality" tech fotaku. Takze pokud nechces omalovanky musis snest trochu toho sumu s kresbou. I tak se z tech RAWu da docela dost vytahnout, hlavne prace prosvetleni stinu a odstraneni prepalu. A to ze jsou RAWy po exportu vyblute je v poradku, jedna se pouze o zhluk dat, nikoliv obrazek jako takovy a kazdy editor jej intrepretuje po svem (jake ma vychozi nastaveni). Byl bych rad kdyby nekdo uploadoval jpeg+DNGcko z G7, abych se podival, co se z nej da vytahnout. Predem dik.

PS: Mel jsem Lg G2 a ta "kvalita" optiky byla zretelna hlavne v RAWu, kde bylo jasne videt co vsechno musel vyrobce korigovat, aby se na to dalo koukat. Ostrost od stredu padala ke krajum pekelne rychle...neco podobneho jsem videl i u G4
Naposledy upravil kultus dne 24. 10. 2018 11:33, celkově upraveno 1
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod David79 24. 10. 2018 11:31

dropadred..
Napsal si, že kdyby si neřešil audio výstup tak by si šel třeba do Pocophone F1. Tobě vadí podobně jako mě přesaturované snímky, a právě Xiaomi tím je docela známa, krom jiných..Huawei, Samsung atd.
Co jsem vypozoroval tak telefony co s tím problém vůbec nemají to jsou..Apple, HTC, Pixel a v neposlední řadě Sony. Nebylo by lépe se podívat po těchto značkách? ;-)
David79
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků