LG G7 ThinQ - obecná diskuze

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod panrt 21. 10. 2018 10:21

Jenže DxO netestuje skoro nic, kde mají noční snímky, stabilizaci videa v noci atd, je to o ničem test. Chybí tam i test v dešti, v Mlze… Prostě nic. P20 pro tam nemá co dělat na prvním místě, vzhledem k tomu že neumí Stabilizaci videa a ani neumí 4K v 60fps to je ostuda natoz ani Mate 20 to neumí :D G7 to dostala po update a umí to, V40 rovnou z vyrobí. Jinak LG V40 zatápí konkurenci jak nic takže.. Pokud DxO dá nízké hodnocení bude to tím že Huawei dobře zaplatil.
panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod kultus 21. 10. 2018 10:52

Proc furt resite DxO mark? Neumite si udelat vlastni nazor? Kdyz v recenzi napisou ze foti nejlepe, hned si ho bez rozmyslu koupite? Fotek je vsude dost, staci si je poradne prohlednout a pokud nekoho zajima detail jeste rozkliknout! Nebudte ovce...prijde mi, ze je to uz hodne o zaslepenosti. Chapu ze pro nekoho je fotak dulezity, pro mne taky, ale ono to obcas umi i jine veci, treba telefonovat ;) a nekdy prave neumi.
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 21. 10. 2018 10:59

standavfr píše:Dxo mark má k objektivitě taky hoodně daleko.


Presne tak, neni to meritko niceho. Podle toho si kupuje telefon jen loutka anebo hlupak.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Frankie2020 21. 10. 2018 11:16

Ja by som dal este menej bodov, predpokladam ze o moc ako Lg V30 to nefoti lepsie, kde su fotky hlavne vecer absolutne nepouzitelne, to s7 edge co som mal tak uplne inde. Kedze ale maximalne fotky pozrem v telefone tak mi to staci aj tak normalny uzivatel to ani nepozna rozdiely, natacam videa a tie sa mi zase zdaju fantasticke na mojej v30.
Frankie2020
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 22. 10. 2018 13:31

Neviem ako DXOmark, ale čo sa týka mňa a môjho názoru (niekoho, kto si potrpí na kvalitný foťák), tak G7 kamera je riadne slabá, výsledky zabíja post-processing, stock appka je na tom naozaj zle. JPEG výsledky (či s/bez HDR) trpia na deštruktívnu mieru doostrovania a redukcie šumu (t.j. neprirodzená ostrosť a olejomaľba, keď priblížiš záber).

O RAW ani nehovoriac, neviem, kde sa Tatári v LG naučili, že RAW by mal vyzerať ako flat profil u videá - nemá, no RAW, ktoré odfotí G7 má doslova vysaté farby a nie je možné sa v konečnom dôsledku priblížiť k reálnej sýtosti, kedže akékoľvek pridávanie sýtosti okamžite ovplyvňuje aj susediace odtiene a po pridaní saturácie to tak potom vedie k totálne úbohým výsledkom.

Jediné šťastie je, že existuje portnutá Gcam pre G7 (bolo by super, keby niekto vykopal appku z Pixel3), no to, čo vyčaruje Gcam appka je znovu limitované proste nekvalitnou optikou.

Ak je pravda, že V30/G7/V40 kvalita optiky je v podstate rovnaká, tak mám obavu, že ten, kto jú označí za dobrú asi v živote nevidel ako fotí trebárs aj Nexus 6P z 2015 a ako by som si predstavoval základnú kvalitu senzora pokojne aj v 2018, kde sa o zvyšok postará HDR+.


Som hrozne negativistický, áno, ale čo ja viem, G7 mám už týždeň a prajem si, že by som nejakým zázrakom vedel o tom 2x 200€ cashbacku na Ťamťung z doby vydania Note 9 (do konca mesiaca je 200€ a vtedy bol ešte ďalší extra 200€ kešbeg). G7 je pre mňa jedno z najmenších ziel tento rok (hlavne vďaka svojej cene) ale zároveň hromadou nepríjemných prekvapení:
- podpriemerný foťák, stock app nevyužiteľná aj pri fotení RAW (extrémne desaturovaný snímok, nemožno ho dosaturovať bez toho, aby sa to vymklo kontrole a výsledok nebol extrémne nepresne saturovaný) - ak človek fotí za dostatku svetla, tak je to všeobecne prijateľné ale stačí mať už menej ako ideálne množstvo svetla a problémy sa exponenciálne začnú množiť;
- displej, ktorý dokáže zasvietiť ale inak je farebne totálne nevyhovujúci, má extrémne presaturované farby a silný závan studených farieb -- pre ideálnu teplotu bielej a čo najmenej farbičkový (zlý, zlý a ešte raz zlý) obraz je ale možné spraviť kroky pre aspoň jakž-takž efektívne potlačenie negatív:
-- expert režim - saturácia na 0, ostrosť na 0, Hue na predvolenej hodnote
-- z farebných slajderov všetko na maxime akurát modrú na minimum
-- zapnúť Comfort view (nikdy by ma ani nenapadlo, že to využijem na fixnutie teploty bielej a farieb) a slajder dať približne do stredu (osobne ho niekde medzi polovicou a dvoma tretinami)
...ak to niekto skúsite, tak dajte tomu, prosím, 30s, prvotný dojem, keď sa tak zmenia farby sa zdá vždy extrémny ale to rýchlo pominie;
- telefón nie je možné rýchlo nabíjať cez USB-C na PC (Nexus 6P po pripojení cez usb-c kábel do usb-c portu na doske sa nabíja rýchlo), G7 pomaly;
- telefón sa podľa mňa s pribalenou nabíjačkou nabíja pomaly a mám pochybnosti o tom, či to je nabíjačka s quick charge;
- skrytie výrezu v podstate nefunguje, funguje to tak možno v nastaveniach ale inak v 95% appiek je výsledok rovnaký či mám nastavenie na "default" alebo či mám "custom" a "prekrytý" čiernou farbou -- nastavenie, ktoré tam absolútne nemusí byť, lebo v podstate nefunguje;
- reproduktor je o ničom -- toto je ale problém pre všetko, čo nemá stereo repro na prednej strane telefónu (ani netušíš ako ti to bude chýbať, keď si to mal a už nemáš);
- časovač vypínania displeja sa po každom reštarte vráti na 30s;
- "vlajková loď" a len 4GB RAM, ak má 4GB nejaký iP alebo Pixel, tak reku dobre ale nie niečo iné.


Ale aby som len nekrivdil zase na druhú stranu si myslím, že sú dve veci, vďaka ktorým G7 oproti všetkému ostatnému vytŕča:
- ako aj iné, tak kvalitnejší audio čip od ESS poteší, čakal som trošku viac šťavy na maxime ale ok, beriem, zatiaľ to je viac než slušné kvalitatívne riešenie;
- G7 je ten najlepší telefón pre budenie - úprimne, mám ako budík tú kompozíciu, ktorú hraje chello a musím povedať, že spojenie toho a boombox efektu (mám telefón na podlahe vedľa postele -- na nočnom stolíku je to ešte lepšie) je naozaj slastné a to kvitujem, to je naozaj príjemná vec.


Ak náhodou viete identifikovať niektoré problémy a je to nejaký SW bug, na ktorý existuje riešenie, tak mi, prosím, dajte vedieť.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 22. 10. 2018 20:35

Bol som teraz podvečer fotiť, prepínať medzi:
- vstavanou appkou, AUTO s HDR
- vstavanou appkou, Manual (raw+jpeg)
- gcam
a musím povedať, že znovu to isté. 95% pri automatike a jpegu z manuálu cítiť ako chýba fotke kresba, máločo vidieť nejakú textúru, len jednoliatu farbu (napríklad namiesto omietky len farbu).
Gcam to ešte ako tak zachraňuje ale aj ten port má problémy ako nepresné ostrenie (teda ostrí presne ale stále o niečo viac napravo ako kde človek ťukne) ale inak to naozaj pomáha, ale aj Gcam môže spraviť len toľko, kým narazí na múr - to, že ide o nekvalitný HW (slabý čip, veľmi slabý dynamický rozsah, pri RAW človek zachráni možno tak 1 EV, čo je úbohé; optika detto).

A čo vy, ako sa vám pozdáva kvalita fotiek z G7?
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 22. 10. 2018 22:53

Pokud tyhle veci pises o G7, to bych chtel videt, co bys psal o S9 treba. Nemas nahodou spatny kousek nejaky? Jsi prvni majitel co vidim, ze pise takove veci.
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Deawon 23. 10. 2018 10:29

Vybírám mobil k Vánocům a zatím vede G7. Problém je, že jsem ji ještě nikde nenašel vystavenou, abych si ji mohl osahat. Máte nějaký tip. Někde v Praze?
Motorola T180 Talkabout(jo, kde jsou ty časy), Alcatel 302, Alcatel 535, SE W810i, HTC Touch Pro, Nokia N86 8MP, Samsung Galaxy S2, Samsung Galaxy S4 LTE-A (I9506), LG G4 leather black, LG G7 Platinum, Samsung Galaxy A52s 5G
Deawon
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 23. 10. 2018 12:01

planetoid_LV426 píše:Pokud tyhle veci pises o G7, to bych chtel videt, co bys psal o S9 treba. Nemas nahodou spatny kousek nejaky? Jsi prvni majitel co vidim, ze pise takove veci.


Ani ty, ani Tazz, ani panrt G7 nemáte, proto tady žádné reálné zkušenosti nejsou.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deawon 23. 10. 2018 13:15

U LG je průšvih především v tom, že není marketing. Vlezete do elektra a všude Iphone, Huawei, Honor a Samsung. Docela bych si chtěl osahat G7, lae nikde prostě není :(
Motorola T180 Talkabout(jo, kde jsou ty časy), Alcatel 302, Alcatel 535, SE W810i, HTC Touch Pro, Nokia N86 8MP, Samsung Galaxy S2, Samsung Galaxy S4 LTE-A (I9506), LG G4 leather black, LG G7 Platinum, Samsung Galaxy A52s 5G
Deawon
Junior

Odeslat příspěvekod panrt 23. 10. 2018 14:01

Máš týden G7 a dělat takové závěry? Wut a co zkusit ještě Manuál nastavení foťáku? A tak.
panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod David79 23. 10. 2018 14:08

Zdravím..nebo fotečku či foto z videa automatem třeba krajinky, jestli to přesaturování je tak velké? ;-)
David79
Junior

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 23. 10. 2018 14:26

Na netu mas samplu hromadu, foti dobre, lip jak P20pro.

Vsak je problem si telefon koupit a pripadne vratit? V celem tom hnusu jmenem Praha nikde nemaji G7? Ale notak :)

Jak ten trouba vi kdo co ma a nema, G7 si muzu kdykoli pujcit, nemusim ji vlastnit, abyvh s ni mohl mit zkusenosti.
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod luisman 23. 10. 2018 14:42

Tak hlasím první problém, popravdě nevím co s tím, asi reklamace.
O víkendu sem měl pád na kole, spadl sem na kapsu kde sem měl G7. Telefon v pouzdře neměl ani škrábanec, bez poškození, jel sem dál. Ujel sem ještě cca 40km, kde sem na mobil fotil a slyšel sem notifikace, beželo endomondo. Po vyjíždce mi zvonil hovor, ale nikoho jsem po zvednutí neslyšel. Doma jsem narazil na další drobnosti a zjistil sem, že už ani nezvoní ani nepřehrává audio. Zkrátka totálně odešel zvuk, sluchátka telefon neregistruje. Vúbec mi to nedává smysl. Zřejmě SW bug jestli to má souvislost s tím pádem, těžko říct. Samozřejmě sem zkusil Factory reset, ale žádná změna. Akorát ramek je ted nějak moc volných, skoro 1,5Gb. Má někdo nějaký nápad, co zkusit? Jinak reklamace to jistí.
luisman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 10. 2018 14:44

Zřejmě sis poškodil reproduktor tím pádem, reklamace
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků