LG G7 ThinQ - obecná diskuze

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod PaulHot 12. 12. 2018 12:35

Restarty se týkaly jen několik uživatelů, co si neaktualizovali telefon. Vyšel update, který řeší funkčnost všech sítí. I TMOBILE. :)

G7 má smysl, pokud někdo hledá fotomobil s dobrou hudební složkou - 3,5mm jack (nechápu, jak ho někdo může ignorovat!!!), dále quick charge usb i qick charge přes bezdrátové dobíjení QI, a DAC převodník. Spotify má nově hires music. Není toho moc, ale něco najít jde. :)
PaulHot
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 13. 12. 2018 13:38

luisman píše:Nevím o tom že by P20 měla bezdrát nemá ho ani P20 PRO. Nemá ani jack a stojí víc. Ale hlavně neumí fotit 16:9. Taky doufam, že Pie pozvedne foťák, zatím to řeším portem Gcam.

Myslím, že sa Caris pomýlil a malo tam byť, že G7 má lepší ... ... ... .


Rezza píše:Tak jsem G7 pořídil taky, ceně nešlo odolat, zvlášť, když je to skoro třetina ceny Pixel 3 XL a polovina ceny Note 9/Mate 20 Pro (ze kterých jsem vybíral). Kdysi dávno se mě podařil podobný deal s LG V10. Sice bylo těžké loučení s HW klávesnicí na KeyOne, ale začala pomalu umírat (po výměně sklíčka foťáku jsem asi dodrbal anténu BT/Wifi, po update na Oreo má nějaké problémy se správou paměti a je to děs atd...).

A prvotní dojmy jsou zatím extrémně rozpačité - absolutně přesně to vystihuje post od dropadred z 22. 10. 2018 13:31. Dva dny bojuji s nastavením displeje, aby se na něj vůbec dalo dívat. Bohužel na https://www.anandtech.com/show/13039/the-lg-g7-review/4 review jsem narazil, až jsem začal hledat, co je špatně. Potvrdil to i ten post. Přitom je jinak ten displej opravdu super, ale ty barvy... To samé pak platí pro fotky. Někde jsem viděl komentář - "pokud se ty fotky nebudou zobrazovat na PC a nebudou zoomovat, tak dobrý". Zabíjí je post processing. Je to strašná olejomalba. Srovnávám si je s KeyOne, kde byl nic moc foťák (spíš nic), ale pokud vyfotím sloupek od vrat protějšího domu, tak na na KeyOne je vidět přesně taková textura jakou ten sloupek má. Na G7 ani nepoznám, že je složený z jednotlivých cihel. Nemluvím o tom, co to udělá s větvemi stromů atd. To samé jak fotí automatika - barvy jsou úplně mimo. S KeyOne bych mohl do obchodu a podle jeho barev vybrat kachličky a donést cca stejnou barvu, s G7 ani nápad. Opravdu nejsou oranžové :D. Zkoušel jsem i gcam, je to o něco lepší, ale ne o moc a zase má problém automatika - tentokrát vyrábí vše příliš tmavé.

Oproti V10 mě štve to oddělení zapínacího tlačítka a čtečky otisků. Chápu, že to mohlo být pro lidi matoucí, že nemají tlačítko na zapnutí telefonu, ale mě to maximálně vyhovovalo. Protože stejně už tam ten prst musím mít.

Jinak jsem nákupem G7 řešil problém s BT na KeyOne a je pravda, že na G7 je hřích používat BT! Ideální telefon pro slepé audiofily.

Takže vrátit či nevrátit? Toť otázka. Nějaký tip, co jsem opravdu minul a je to tak skvělá featura, že mě donutí zvládnout displej (mozek je úžasná věc a prostě se přizpůsobí) a zůstat? Zatím jsem kromě zvuku přes kabel a ceny na nic nepřišel...

Ok, vrátiš, a čo potom? Z toho, čo je aktuálne na trhu už len OnePlus 6T alebo Pocophone F1. Alebo niečo od ruky, ako Samsung...alebo počkať na novú generáciu.

A ak náhodou, tak tu je návod na "fix" displeja a kamery ako to mám ja:
Displej:
- Screen > Screen colour > Expert
- v Expert nastaveniach nechať teplotu v strede, červenú a zelenú ako je (teda na maxime) a modrú maximálne stiahnuť
- zapnúť Comfort view a silu dať cca do stredu a nechať ho zapnutý 24/7 - nikdy sa mi táto fičúra nepáčila...no až kým som nekúpil LG G7 a Xiaomi Mi Air a odvtedy to je záhranca teploty bielej, ktorú môžem vrátiť bližšie k 6500k

Gcam:
- https://forum.xda-developers.com/lg-g7- ... q-t3855081
- stiahni tie dve oddelené appky, fungujú oveľa lepšie, nie sú síce 100% stabilné ale lepšie ako nič
- nastavenia:
-- B-S-G sekcia - model Nexus 6, HDR+ param: low, final jpg quality hdr+: 100%, zapnúť poslednú možnosť "Minimal HDR+ smoothing" -- výsledkom je viac šumu ale podľa mňa to vyzerá značne lepšie.

A inak mne expozícia vyhovuje, ale ak chceš, tak v nastaveniach, sekcia Auto-exposure > Correction of auto-exposure HDR+ môžeš zmeniť a pridať cez "Increase exp. to X" a testnúť.

Ja by som sa s RAWkami nebabral, je to otrava, žerie to XYZ miesta a prinajlepšom dostanem niečo skoro tak dobré ako HDR+ a niečo, čo nezachráni ani RAW, keď sa dostanem do situácie s veľkým kontrastom (noc a veľmi svetlé výklady).


Ja som už viacmenej spokojný (zmierený s realitou), ako som hovoril, pre mňa je G7 najmenším zlom a budem len dúfať, že budúci rok to bude lepšie. Mrzí ma len to, že telefón pravidelne reštartujem, lebo vidím ako sa mi začnú pomaly sekať animácie. Nehovoriac o tom, že mám Ampere a niekedy si všimnem, že je teplejší ako má a pozriem Ampere a oproti bežným 200mA je tam cez 1000mA odber - samozrejme to nie je 100% presné ale aj tak to má dobrú výpovednú hodnotu.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carismatico 13. 12. 2018 14:08

Jinak u P20 to byla ironie, s bezdrátovým nabíjením. P20 by měla smysl tak za 10,5k ale za 15k s průměrným rozlišením displeje, bez IP68, bezdrátového nabíjení a průměrným zvukovým výstupem do sluchátka atd to není žádná dobrá koupě.

Já teď naposled dal šanci G7, V30 se začala sekat a při telefonování praskalo ve sluchátku. Zatím mě G7 mile překvapuje, odladěnost skvělá, výdrž taky není nejhorší. Osobně by mi stačilo vyladit fotoaparát, o něco zlepšit vydrž, zkalibrovat displej a budu úplně spokojený. A věřím, že většinu věcí vyřeší A9, u každého LG bylo při přechodu na nový systém mnoho změn.
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vichor 18. 12. 2018 15:14

Ahoj, po týdnu používání jsem objevil na sklíčku fotoaparátu rýhu. Nejsem si vůbec vědom, že bych to někde škrábnul. Hledal jsem na googlu a u dřívějších modelů od LG měli uživatelé stejný problém. Na sklíčku fotoaparátu se údajně nacházela olejofobní vrstva proti světelným odrazům, která je lehce poškoditelná a dá se prý odstranit leštící pastou. Máte někdo taky takovu zkušenost s G7? Na fotce to naštěstí vidět nejde, ale je to novej telefon, tak mě to docela štve :)
Vichor
Junior

Odeslat příspěvekod panrt 18. 12. 2018 16:29

LG G7 ThinQ dostane mensi HW update a to Snapdragon 855.
https://mobilizujeme.cz/clanky/xiaomi-samsung-a-lg-ukazi-5g-smartphony-na-mwc-2019
panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod Carismatico 18. 12. 2018 17:50

Pozorujete někdo při focení podobný jev - odlesky? Přemýšlím, zda je to vlastnost objektivu nebo závada. Krycí sklo není nijak poškrábáné ani znečištěné.

Obrázek
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aaaales 18. 12. 2018 20:38

Pokud používáš nějaké pouzdro tak to vyzkoušej bez pouzdra.
Carismatico píše:Pozorujete někdo při focení podobný jev - odlesky? Přemýšlím, zda je to vlastnost objektivu nebo závada. Krycí sklo není nijak poškrábáné ani znečištěné.

Obrázek
aaaales
Junior

Odeslat příspěvekod Carismatico 21. 12. 2018 18:25

Tak to dělalo i bez pouzdra, vrátil jsem ho. Dal jsem mu poslední šanci, vzal ho z Alzy za 11,7. Co mě hned překvapilo, že v sobě má aktuální listopadový software. Úplně nová revize. Tak uvidíme.
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rezza 21. 12. 2018 19:42

dropadred píše:Ok, vrátiš, a čo potom? Z toho, čo je aktuálne na trhu už len OnePlus 6T alebo Pocophone F1. Alebo niečo od ruky, ako Samsung...alebo počkať na novú generáciu.


Vrátil jsem a pořídil jsem Pixel 3 XL a musím říct, že je to opravdu jiná liga. Možná i jiná soutež :D. A ano, 2x tak dražší, ale ten rozdíl je opravdu výrazný. Na nastavení displeje jsem nemusel šáhnout, přesně to, co mám rád v základu a ty fotky... Hlavně absolutně nechápu, jak dosáhli toho nočního režimu. Software taky nějak dává větší smysl a Google si dal hodně záležet na sladění (což jsem nikdy nečekal, že o čistém Androidu od Google řeknu).
BlackBerry Passport SE, Lenovo X1 Carbon 2nd gen s Fedora 23 Alpha, Sony PS3/4/Vita
Rezza
Junior

Odeslat příspěvekod Carismatico 21. 12. 2018 20:45

Kromě Oneplus hlavně není nic použitelného, do 15 tisíc. QHD displej, IP68, bezdrátové nabíjení, optická stabilizace, výkon, DAC převodník. Ani S9 se nemůže měřit a P20 Pro raději nezmiňuji.
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 22. 12. 2018 22:10

Rezza píše:
dropadred píše:Ok, vrátiš, a čo potom? Z toho, čo je aktuálne na trhu už len OnePlus 6T alebo Pocophone F1. Alebo niečo od ruky, ako Samsung...alebo počkať na novú generáciu.


Vrátil jsem a pořídil jsem Pixel 3 XL a musím říct, že je to opravdu jiná liga. Možná i jiná soutež :D. A ano, 2x tak dražší, ale ten rozdíl je opravdu výrazný. Na nastavení displeje jsem nemusel šáhnout, přesně to, co mám rád v základu a ty fotky... Hlavně absolutně nechápu, jak dosáhli toho nočního režimu. Software taky nějak dává větší smysl a Google si dal hodně záležet na sladění (což jsem nikdy nečekal, že o čistém Androidu od Google řeknu).

Opýtam sa ťa o rok ako ti pôjde čistý Android, čistý Android je obyčajná najviac osekaná kravina, opýtaj sa majiteľov Pixel 2jek, ktorý riešiia to, že ten telefón je po roku značne pomalý.
A tiež je 2,5x tak drahý a to už len absencia jacku neopodstatní. Jediný dôvod, prečo ten telefón ľudia kupujú je foťák a aj ten tvorí SW (mimochodom Xiaomi telefóny majú už aj plne funkčný port appky night sightu). Takže vo výsledku taký Pocophone F1 ak nie už teraz, tak veľmi rýchlo bude foťákom najbližšie k Pixel 3.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carismatico 28. 12. 2018 10:48

Kdy tipujete, že dostaneme Pie? Neuvedlo LG, že koncem roku 2018? Zatím není finální verze ani v Korei, natož u nás. Podpora fakt tragédie :/
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 28. 12. 2018 14:07

Podľa mňa na jar.

Inak pár ďalších problémov:
- telefón pravidelne po dni a tak začne byť pomalší (animácie), presúvanie cez obrazovku, otváranie app drawera, všetko to začne posekávať (reštart pomáha)
- mnohokrát bez toho, aby som mal notifikáciu alebo aj zapnutú app v pozadí mi bliká notifikačná LED.
Všimli ste si niekto niečo také?
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 30. 12. 2018 00:46

LG G7 ThinQ dostane Android 9 Pie v prvním čtvrtletí 2019

http://www.fony.sk/clanky/14883-lg-g7-t ... troku-2019
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maciakba 2. 1. 2019 02:39

pozna niekto nejaky dobry celo mobilny kryt?

uvazujem nad tymto:
https://www.ebay.com/itm/Case-For-LG-G7 ... :rk:1:pf:0
maciakba
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků