LG G7 ThinQ - obecná diskuze

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod neis 2. 5. 2018 20:00

V LG jsou fakt tupouni, udělají velice zajímavý telefon a naprosto ho devalvují směšnou baterii. Pokud nebude cena pod 15 tis. už na startu, tak mají zaděláno na další provar. Ale během půl roku bude stát kolem 11tis. s jistotou a pak by to mohl být zajímavý telefon. Uvidíme jakou cenu nastaví..
neis
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 5. 2018 20:07

LG má nový supersmartphone: G7 ThinQ má pomoci do černých čísel

https://www.smartmania.cz/lg-ma-novy-su ... ych-cisel/
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod panrt 2. 5. 2018 20:26

neis píše:V LG jsou fakt tupouni, udělají velice zajímavý telefon a naprosto ho devalvují směšnou baterii. Pokud nebude cena pod 15 tis. už na startu, tak mají zaděláno na další provar. Ale během půl roku bude stát kolem 11tis. s jistotou a pak by to mohl být zajímavý telefon. Uvidíme jakou cenu nastaví..

:D Směšnou? už jsi ji otestoval že víš jak na tom bude, S9 má taky 3000mAh a nikdo nepláče přitom výdrž horší než S8 to je trapnost a tupouni.
panrt
Junior

Odeslat příspěvekod neis 2. 5. 2018 20:49

Však taky bych S9 NIKDY nechtěl, půl denní baterie to je výsměch a nikdo nepláče ? Vždyt je na to kritika naprosto všude.Nad G7 jsem uvažoval, kvůli Quad Dac, ale tohle je naprostá podpásovka.. Teďka jsem se díval na youtube srovnání camery G7 vs Iphone X ( https://www.youtube.com/watch?v=1Eg7Ll0M2aE ) a pro LG teda řádná tragedie a to není Xko žádný šampion. V horších podmínkách hnus a taky fotka lidi venku 1:54, jako bych viděl G6 mazanice mazanice, ale zase je pravda, že tyto srovnávačky se dají krásně ovlivnit tzn. uvidíme v podrobnějších testech..
neis
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 2. 5. 2018 21:06

LG G7 ThinQ Hands-on (ENGLISH)

https://youtu.be/vGE8QmBS7Wo
Siemens C25 > Siemens C35 > Sony Ericsson K700i > Sony Ericsson K750i > Sony Ericsson K850 > LG Viewty > Iphone 3GS > Sencor P400 > LG Optimus LII > Lenovo A7000 > Lenovo P90 Pro > Honor 4X > Huawei P9 Lite > Honor 9
zumzumzum
Junior

Odeslat příspěvekod Tazz1 2. 5. 2018 21:14

@neis ty jsi dobrý hater. Ale hlavně plácáš naprostý nesmysly a to i ve vztahu k vlastnímu příspěvku. Nevím na čem jsi koukal na to video z youtubu, ale ty lidi na louce jsou naprosto stejně máznutý na jabku i na G7. A to se koukám na 27´herním monitoru. Navíc jabko už tady nějakou dobu funguje a aktualizuje, zatímco G7 je tady den. Nicméně si stačí přečíst tvé nesmysly co o LG telefonech sázíš napříč vlákny a je to jasné.
mobil LG G6, tablet Huawei Mediapad M5 8,4
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod panrt 2. 5. 2018 21:39

https://www.youtube.com/watch?v=GzrPVDSkiz4 Test S9+ vs G7 Camera test a celkem vyrovnané.
panrt
Junior

Odeslat příspěvekod Tazz1 2. 5. 2018 21:42

Věřím tomu, že až bude mít LG čas na odladění, tak bude G7 jedním z nej fotomobilů.
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod panrt 2. 5. 2018 21:44

neis píše:Však taky bych S9 NIKDY nechtěl, půl denní baterie to je výsměch a nikdo nepláče ? Vždyt je na to kritika naprosto všude.Nad G7 jsem uvažoval, kvůli Quad Dac, ale tohle je naprostá podpásovka.. Teďka jsem se díval na youtube srovnání camery G7 vs Iphone X ( https://www.youtube.com/watch?v=1Eg7Ll0M2aE ) a pro LG teda řádná tragedie a to není Xko žádný šampion. V horších podmínkách hnus a taky fotka lidi venku 1:54, jako bych viděl G6 mazanice mazanice, ale zase je pravda, že tyto srovnávačky se dají krásně ovlivnit tzn. uvidíme v podrobnějších testech..

Rovnou sem se na to tvé video podíval a krom asi 4 fotek, LG G7 poráží iPhone jak nic a to 2x tolik a to ještě nemá finalní SW takže R.I.P Apple, btw a to 4K video to byl vtip od Applu taková hnusná mazanice :D ble.

-- 2. 5. 2018 21:49 --

LG G7 vs iPhone X low light:

-- 2. 5. 2018 22:39 --

You can also use the wide-angle camera in Super Bright mode, and the AI Camera mode too.

Getting back to video, the G7 tops out at 30fps in 4K, but you can record video in HDR. There's also a nifty 'Cine Video' mode which applies some Hollywood-style filters to make your footage look more cinematic. Whichever mode you choose, stabilisation is available not just at 1080p but also 4K.

Portrait mode is another key feature, as people expect their new phone to be able to blur out the background for a nice DLSR-style effect. The G7 keeps the same field of view as when shooting with the main camera, unlike most phones which use the zoom in and have a much narrower view.

Slo-mo is unimpressive for a 2018 flagship as the G7 can record 240fps at 720p. We'd have expected this to be 1080p, and the option to record in short bursts at 960fps.

Before we talk about quality, remember that we took photos using pre-production software. Although the cameras - which use Sony IMX351 sensors - are final, software is largely responsible for the ultimate quality and LG made it clear that there was still a fair amount of work to do.

For example, although the Super Bright mode produced some impressive looking shots, others were disappointing, so we'll have to wait until we get the final software before we know whether it's truly any good.

They're fairly low resolution of course - 4Mp - and when you zoom in certain areas look like an oil painting with very little detail. The brightness is remarkable, though, as both photos below were taken when there was very, very little light. The indoor scene makes it seem as if it were taken in broad daylight!

LG Umí 4K i se stabilizací ne jen FHD!
Přílohy
LG G7 vs iPhone X Low light.jpg
panrt
Junior

Odeslat příspěvekod panrt 2. 5. 2018 22:59

LG G7:

-- 2. 5. 2018 23:10 --

https://www.phonearena.com/news/LG-G7-T ... st_1935756

-- 2. 5. 2018 23:11 --

If you've been following our news feed, then you surely know that LG just announced its latest flagship smartphone. And you're likely familiar with the G7 ThinQ already: you know that it has a super bright display, you know that it retains the dual-camera setup, and you know that it has AI abilities to brag with. But what you probably don't know is that the LG G7 ThinQ can record HDR10 videos.

What is HDR10, you ask? That's short for 10-bit High Dynamics Range – a video format that can reproduce a broader range of colors, with a greater difference between the brightest whites and the darkest blacks that can be shown. It is designed with more realistic video reproduction in mind. HDR10 video is also available via services like Netflix and can be enjoyed on an HDR10-capable device, such as a compatible TV or smartphone.

But let's go back to the LG G7 ThinQ: how do you take HDR10 videos with it? Well, the option is not immediately obvious, but can be found in the settings menu when manual video mode is enabled. The HDR10 video toggle is disabled by default, most likely because the recording may cause compatibility issues – when accessed by certain apps that don't support it, for example, or when played back on an incompatible device. Video can be shot at up to 4K resolution, as long as you don't mind the fact that it occupies almost 400MB per minute of footage.

For the record, the LG G7 ThinQ is not the first phone capable of recording HDR10 video. Earlier this year, the Sony Xperia XZ2 and XZ2 Compact launched with the very same feature on board.
Přílohy
lg-g7-hdr10-video.jpg
LG.jpg
Bez názvu.jpg
G7.jpg
lg-g7-review-5-w782.jpg
panrt
Junior

Odeslat příspěvekod roman II 3. 5. 2018 07:46

už se nemohu dočkat až po prázdninách bude za velmi příjemných 11-12 tis. kč
roman II
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 5. 2018 10:14

Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod panrt 3. 5. 2018 11:29

https://www.youtube.com/watch?v=GSWCGHVWxiw LG G7 boombox speaker on demo test!
panrt
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 3. 5. 2018 12:41

LG G7: celkem povedený, nikoliv však nekompromisní

https://bit.ly/2JRj3bf
Siemens C25 > Siemens C35 > Sony Ericsson K700i > Sony Ericsson K750i > Sony Ericsson K850 > LG Viewty > Iphone 3GS > Sencor P400 > LG Optimus LII > Lenovo A7000 > Lenovo P90 Pro > Honor 4X > Huawei P9 Lite > Honor 9
zumzumzum
Junior

Odeslat příspěvekod panrt 3. 5. 2018 12:51

https://www.youtube.com/watch?v=0MlUOpAJG5g LG G7 vs P20 Pro Camera test a LG je na tom nejlépe.!

-- 3. 5. 2018 12:56 --

https://www.youtube.com/watch?v=nYsnSqrqoKM S9+ vs G7.

-- 3. 5. 2018 13:37 --

https://www.youtube.com/watch?v=_urUaJsAxCc LG G7 ThinQ - First Impressions

-- 3. 5. 2018 13:41 --

Cena:
Přílohy
lg-g7-prijs-770x403.jpg
panrt
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 5. 2018 16:50

Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod neis 3. 5. 2018 17:15

panrt : Z toho nekvalitního videa jako poznáš co je lepší ?? Nehledě na to, že takové fotky vyfotí skoro každý fon pěkně. G6 taky vypadala v takových srovnávačkách výborně a pak stačilo trošku méně světla a nějaký pohyb a fotky jako z telefonu za 3000kč.

No ta cena je snad vtip ne ?:D Oni asi opravdu chtěji aby je G7 vytáhla z červených čísel :D
Teďka se divám, to je jako fakt cena za 4gb verzi ?? Tzn. 6gb verze 1000 eur ? :tleskani
neis
Junior

Odeslat příspěvekod Eddward 3. 5. 2018 17:35

Cena je rozhodne vysoka.
Ked tolko dam tak asi skor za Samsung S9 a ked nechcem tolko dat tak je tu V30, ktora v nicom nezaostava.
PC: Intel Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 3200Mhz Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI GTX 1080 GAMING X
Phone: LG V30 (8.0 stock)
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod Tazz1 3. 5. 2018 17:37

Za to ty jsi to z toho videa poznal hned, že ? V negativním pohledu. No ty bavíš. Už nevíš, jak by jsi se o LG otřel.
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod neis 3. 5. 2018 18:16

Ta srovnávačka iPhoneX vs G7 je v hodně dobré kvalitě, tam jde dost poznat, ale v tomhle videu nejde poznat vůbec nic. Uznávám, že mě LG po letech spokojenosti mě hodně naštvali G6tkou a na ni si rád zanadávám, protože od srdce nesnáším podrby na lidi, které LG předvedlo s foťáky u G6. G7 mě hodně lákala kvůli quad dac, ale jestli se potvrdí ta cena, tak jsem hodně zvědav na prodejnost ;)
neis
Junior

Odeslat příspěvekod panrt 3. 5. 2018 19:18

Ta cena stejně půjde dolů. Takže neplašte a klid Anu.

-- 3. 5. 2018 19:20 --

A neis: Vůbec nic nekomentuj píšeš nesmysle pokaždé, a když tě to tak štve tak proč čteš info o LG když tě tak moc nezajímá zalez a své stupidity si schovej pro někoho jiného co ti to žere.
panrt
Junior

Odeslat příspěvekod Tazz1 3. 5. 2018 20:09

Sice tuhle politiku LG také nechápu, proč vždycky nasadí cenu a krátce na to výrazně zlevňuje. Možná doufají, že někoho nachytají, něco na tom trhnou a prodeje poté rozjedou až za nižší cenu. Asi by bylo lepší, kdyby hned zaujali a rozjeli prodeje za odpovídající cenu.
Každopádně je jasné, že do léta jsme pod 20tis a na vánoce kolem 15tis. a na to si rád počkám. Třeba G6 nebo V30 se momentálně prodávají mimořádně dobře. Byť kauza se dvojím foťákem byla (je) prasárna, to uznávám.
Na telefony LG jsem si zvykl a plně mi vyhovují. Nedávno jsem šel trochu do "rizika" a koupil G6, verzi s lepším foťákem a jsem naprosto spokojen. Telefon sám o sobě je špička a s foťákem jsem také spokojen. Začal jsem s G2 (předtím HTC a Samsungy) a se všemi telefony G řady jsem byl spokojen. A už se těším na G7.
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod Ozzy1980 4. 5. 2018 14:42

Ta G7 mě nepřekvpuje, že fotí takhle dobře.
Už G6 a G5 fotila parádně.

LG to uvdá v některém svém videu, co jsem viděl v zahraničním "hands-on". Ale i G7 má crystal-lens ze skla.
Proč to opomíjejí zmínit? Celkem důležitý hardwarový element pro světelnost a čistotu záznamu obrazu. :shock: 8-)
Ozzy1980
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zumzumzum 5. 5. 2018 09:45

LG G7 ThinQ (první dojmy)

https://youtu.be/SDW0hXO4CCI
zumzumzum
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 5. 2018 16:17

Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod panrt 7. 5. 2018 23:13

https://www.youtube.com/watch?v=R3OcAoIF6Wk Audio test, za mě nejlepší LG G7 ThinQ.

-- 7. 5. 2018 23:13 --

https://www.youtube.com/watch?v=3LwCD4Soryg LG G7 Very low light video camera test.
panrt
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 11. 5. 2018 07:54

Důvod, proč u LG G7 ThinQ je LCD displej místo OLED

https://www.mojandroid.sk/lg-g7-thinq-p ... -nie-oled/
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod panrt 11. 5. 2018 13:16

https://www.gsmarena.com/lg_g7_thinq_go ... -30985.php

LG G7 v Britanii za 594liber!! U nás bude cena 20K.
panrt
Junior

Odeslat příspěvekod roman II 11. 5. 2018 15:08

za tři měsíce bude za 14 a za půl roku za 11, pohoda
roman II
Junior

Odeslat příspěvekod rajs 11. 5. 2018 18:55

za20 to nikdo nekoupí,baterka v testech katastrofa.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod panrt 11. 5. 2018 19:08

V jakých testech?

-- 11. 5. 2018 19:11 --

LG G7 ThinQ Battery Life Compared
Phone
Battery Size
Battery Life (Hrs:Mins)
LG G7 ThinQ 3,000 mAh
8:35
Huawei Mate 10 Pro 4,000 mAh
14:33
Google Pixel 2 XL 3,500 mAh
12:09
Apple iPhone 8 Plus 2,675 mAh (based on teardowns)
11:16
Google Pixel 2 2,700 mAh
11:07
Samsung Galaxy S9+ 3,500 mAh
10:59
Samsung Galaxy S9 3,000 mAh
10:52
Apple iPhone X 2,716 mAh (based on teardowns)
10:49
Apple iPhone 8 1,821 mAh (based on teardowns)
9:54
LG V30 3,300 mAh
6:30

A G7 je lepší než V30 ale těmto testům nevěřím stačí podívat se na YT V30 poráží každého i Mate 10 Pro.

-- 11. 5. 2018 19:13 --

https://www.youtube.com/watch?v=7H9pAn4Hl50&t=503s iPhone X vs Note 8 vs S8+ vs Nokia 8 vs LG V30 vs OnePlus 5 vs 8 Plus vs Mate 10 Battery Drain Test!
panrt
Junior

Odeslat příspěvekod neis 11. 5. 2018 20:40

Mate 10 poráží max proto, ze je testovan v původním firmwaru kde byla chyba v Google službách. Podívej se na novější testy, tam je mate úplně jiná liga..
neis
Junior

Odeslat příspěvekod panrt 11. 5. 2018 21:22

3 Měsíce staré video kde Mate 10 vede jen o pár minut https://www.youtube.com/watch?v=BfFVTtx_Urg&t=169s

A je si třeba uvědomit že má Mate 10 Pro jen FHD+ Kdežto LG má QHD+.
panrt
Junior

Odeslat příspěvekod Tazz1 14. 5. 2018 11:04

Z toho je vidět, že asi LG vědělo, proč si mohlo dovolit takhle papírově slabou baterku. Každopádně více ukáží až uživatelské testy.
A cena bude si myslím odpovídat spíše přepočtu, tedy cca 17,5K na koruny. Nicméně souhlas, že na Vánoce jsme na pěkných 12-13K. A do té doby vydržím s G6.
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod neis 14. 5. 2018 14:36

V případě oled displeje je spotřeba při nižším rozlišení minimální, max u tech her,ale to je me osobně úplně jedno.. Tyto testy jsou ve výsledku stejně o ničem, asi nikdo nepoužívá mobil v kuse a tímto způsobem. Viděl jsem test, kdy byla S8 na tom jen asi o 45 min hůře a přitom je výdrž mate 10 při běžného použití dvojnasobna.. G6 byla s baterkou docela v pohodě, jeden den naprosto bezproblému, ale nějaký brutální den by taky nedala.. Pri běžném dnu sebrala g6 kolem 70% baterie a mate kolem 45%, což naprosto odpovída větší kapacitě... Kirin hodně žere v náročných hrách kvůli horší optimalizaci, ale v klidu je na tom přibližně stejně a další rozdíl dělá proklinana agresivní správa aplikaci huawei.Ale reálně má mate opravdu dvojnásobnou výdrž,než většina vlajek.
neis
Junior

Odeslat příspěvekod Carismatico 14. 5. 2018 16:15

Za sebe se na G7 hodně těším. Špičkový zvuk, video, vodotěsnost, bezdrátové nabíjení, světelnost širokoúhlé kamery, design a IPS displej. Oled by se dřív nebo později vypálil a cena za výměnu bývá většinou šílená. Teď jen dostupnost a česká cena?
Carismatico
Moderátor Galerie

Odeslat příspěvekod neis 15. 5. 2018 07:46

Sice se tady na lg nesmí nic říct, i když měl člověk od nich 5 telefonu, ale ta baterie je prostě velký nedostatek. Klidně se vsadím, ze i ten boombox bude mit velkou spotřebu. Na druhou lg sice vždycky úplně kaslalo na podporu, ale když uz něco vydali tak to fungovalo, tzn ten den by g7 měla vydržet v jakž takž vydržet, aspoň ze začátku dokud bude baterie na 100%.. Lg dela podle me nejzajímavější telefony, ale poslední dve generace ma vzdy nějaky velký nedostatek, který srazi lg zbytečně dolů. G6 foťák a zvuk a g7 baterie, i když az na perfektní g2 byla baterie vždy velká slabina LG.. Hodit tam 4000 mAh tak mají prodejní hit. No jsem zvědavý jestli je g7 vytáhne z červených čísel, moc tomu nevěřím..
neis
Junior

Odeslat příspěvekod panrt 15. 5. 2018 11:24

No jsem zvědavý jestli je g7 vytáhne z červených čísel, moc tomu nevěřím.

Tomu nevěřím G7 nebude stačit a podle mě se jen tak nahoru nedostanou, budou muset víc zabrat ale možná 2roky a bude to uvidíme časem ale G7, V35 a V40 to zatim nezachrání ale bude to citelné zlepšení už díky V30 to kleslo.

-- 15. 5. 2018 11:26 --

Jinak Ano baterie je bod který musí sakra zlepšit, to kdyby LG dalo 4000mAh hned by to bylo jiné, jako V30 s 3300mAh je fakt luxus ve výdrži a mít V40 4000mAh lidi budou nadšeni jako u V30.
panrt
Junior

Odeslat příspěvekod Carismatico 15. 5. 2018 12:47

LG hlavně nemá žádný marketing, jak jej pak můžou lidé kupovat, když o nevím neví. Podívejte se na Huawei a reklamu s Jágrem?
Carismatico
Moderátor Galerie

Odeslat příspěvekod panrt 15. 5. 2018 14:43

LG hlavně nemá žádný marketing, jak jej pak můžou lidé kupovat, když o nevím neví. Podívejte se na Huawei a reklamu s Jágrem?

Jo to mě taky dost udivuje, Nikde o LG ani slovo v TV, obchodech, plakátech atd.
panrt
Junior

Odeslat příspěvekod neis 15. 5. 2018 14:49

Huawei ma sice aktuálně hodně dobrý marketing, ale hlavní úspěch bych spíše daval dlouhodobému plánu. Vždy dělali výborné telefony v pomeru výkon cena a ve sve třídě výborně fotily, takže si našli spousty fanoušků a každý rok zdražují, už nyní maji prepalene ceny. Na druhou stranu ekonomika dneska šlape a lidi chtějí ten nejlepší možný foťák, takže i proto je p20pro takový úspěch, přitom to az na noční fotky není zdaleka takový zázrak. G7 vypadá dobře, ale všude uz nyní píšou nadpisy "nic mu nechybí, ale nemá ani nic navíc" přitom zvukem je o velký kus před konkurencí. LG ma spíše tu nejhorší možnou cenovou politiku. Nasadí premiovou cenu, a za pul roku je cena pomalu na polovině. Což tak maximálně naštve lidi co si o to koupili za plnou cenu, v recenzích je všude posuzován jako dráhy telefon a pak uz v dané ceně přijdou zajímavější telefony. V tom se mi líbí oneplus nasadí rozumnou cenu a ta se prakticky drží celou dobu prodeje. Čekal jsem od LG restart, ale očividně budou stále dělat stejne chyby dokola..
neis
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 5. 2018 16:48

Začíná globální distribuce LG G7 ThinQ
v Česku bude možno objednat v červnu za cenu 22990kč v barvách černá, modrá a šedá

https://www.mobilmania.cz/clanky/zacina ... fault.aspx
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod walltax 21. 5. 2018 06:47

To nikdo za tak vysokou cenu kupovat nebude..
walltax
Junior

Odeslat příspěvekod Tazz1 21. 5. 2018 09:04

Běžná taktika LG, nastřelit cenu, třeba se chytne pár jedinců, těm prodají pár kousků než najedou na pořádnou výrobu a po zajištění dostupnosti půjdou dolů. Po letních prázdninách jsme na 16K
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod Deawon 21. 5. 2018 10:19

Mám firemní G4 a chystám obměnu před Vánoci. Limit budu mít cca 12k bez DPH takže 14k s DPH.
Tak snad do Vánoc klesne na těch 14k, lae štve mě ta baterka a skleněná záda. Na G4 mám černou kůži a je to parádní.
Motorola T180 Talkabout(jo, kde jsou ty časy), Alcatel 302, Alcatel 535, SE W810i, HTC Touch Pro, Nokia N86 8MP, Samsung Galaxy S2, Samsung Galaxy S4 LTE-A (I9506), LG G4 leather black
Deawon
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 5. 2018 18:04

Vyzkoušeli jsme LG G7 - návrat mezi elitu

https://www.smartmania.cz/vyzkouseli-js ... ezi-elitu/
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod walltax 25. 5. 2018 06:14

Kdy se zacne prodavat za rozumnejsi cenu? Mesic? dva?
walltax
Junior

Odeslat příspěvekod Tazz1 25. 5. 2018 11:13

V tom článku smartmanie píšou, že cena těch 22K není konečná a oficiální.
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod panrt 30. 5. 2018 20:03

panrt
Junior

Odeslat příspěvekod rajs 30. 5. 2018 22:13

No zatím blbost tolik má stát se 6gb ram.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod panrt 31. 5. 2018 15:42

Brzy klesne cena pač cena na gsm je 680eur! https://www.gsmarena.com/lg_g7_thinq-9115.php
panrt
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 1. 6. 2018 17:16

Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod koblih.jr 1. 6. 2018 19:10

LG G7 ThinQ je od června (tj. od 1.6.) v nabídce Vodafone za 17977Czk.

Válím oči. Dost dobrá cenová politika od LG.
koblih.jr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Brůča1 2. 6. 2018 00:19

To je dobrá zpráva a skvělá cena pro začátek.
Brůča1
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 6. 2018 09:59

LG G7 ThinQ má českou cenu, je o 5 tisíc nižší než se čekalo

https://www.mobilmania.cz/clanky/lg-g7- ... fault.aspx
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Tazz1 3. 6. 2018 10:10

Jako přes kopírák s G6
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 7. 6. 2018 07:45

Je to složitější, ale opravdu můžete mít LG G7 ThinQ za 18tis.

https://www.mobilmania.cz/clanky/je-to- ... fault.aspx
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod KevinTenSpravnej 7. 6. 2018 09:38

Když porovnávám všechny letos představené flagship telefony, kdy kritérium je kvalita focení a použitý chipset), tak z kvarteta:

* Samsung S9+
Link: https://www.alza.cz/samsung-galaxy-s9_1?dq=5255807
Cena 24.490 CZK

* LG G7 THINQ
Link: https://www.vodafone.cz/telefony/lg/lg- ... riant=lgg7
Cena: 17.977 CZK

* Huawei P20Pro
Link: https://www.alza.cz/huawei-p20-charlotte?dq=5282011&o=1
Cena: 21.990 CZK

* Nokia 8 Sirocco
Link: https://www.alza.cz/nokia-8-sirocco-sin ... 271282.htm
Cena: 19.980 CZK

Pixel2 XL:
Link: https://www.alza.cz/google-pixel-2-xl?dq=5126642
Cena: 24.990 CZK

A závěr? Cenově ze všech letošních (a překryvně i loňských) nejlepších teleofnů na trhu je G7 ThinQ jednoznačně rozumově poměrem ceny a schopností (bez kompromisů). Nejlepší volbou LG G7 je z mého úhlu pohledu pro tyto kombinace:
NEJNOVĚJŠÍ CHIPSET QUALCOMM 845, možnost ponechat nebo vypnout kontroverzní NOTCH, špičkový dvojice optik se světelností F1,6 a F1,9, dále bezdrátoví nabíjení s podporou rychlonabíjení QI EPP, úsprný displej RGBW, (ještě jsem neviděl, ale všichni to píšou) naprosto impoznatní BOOMBOX zvuk s ozvučnicíc v zadní straně přístroje, voděodolnost pro fotky v bazénu nebo u moře, odolnost MILSTD810 armády US.

A ano, má to i svá negativa. Prodává se pouze na pobočkách Vodafone, takže nelze jej objednat přes web. Ale pořád dojít na prodejnu Vodáče a ušetřit 5000 CZK má smysl.

Takže za mě koupě léta.
KevinTenSpravnej
Junior

Odeslat příspěvekod Ozzy1980 7. 6. 2018 10:13

Ví se, jestli bude i jiná barva než modrá? Nikde ani slovo. Ani na LG shopu.
Ozzy1980
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Karel01 7. 6. 2018 10:40

Uvažuji o něm jako náhradu za LG G4, ale teď jde o to, jestli bude v červnu dost kusů na skladě. Pokud nebudou, jdu do LG V30, taky super telefon a dá se pořídit už za 13-14.000 Kč
Karel01
Junior

Odeslat příspěvekod dusan182 7. 6. 2018 14:08

Je sance ze se bude u nas prodavat i dual sim verze?
dusan182
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 7. 6. 2018 14:09

Ozzy1980 píše:Ví se, jestli bude i jiná barva než modrá? Nikde ani slovo. Ani na LG shopu.

Já myslím, že jen modrá určitě nebude, tím by si kazili prodeje.
Huawei P9 lite mini ... Android 7.0

O II. combi ... 1.9 TDI ... 77 kW -> 100 kW
opasino
Moderátor

Odeslat příspěvekod panrt 11. 6. 2018 13:36

panrt
Junior

Odeslat příspěvekod Creyzy 11. 6. 2018 16:41

Taky o něm uvažuji. Zajímají mě postřehy majitelů. Neobjednal už někdo? :)
Creyzy
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 13. 6. 2018 21:46

LG G7 ThinQ bude stát 21 690 Kč, ale najde se i nižší cena

V květnu jsme se dočkali novinky LG G7 ThinQ, která nabízí 64GB úložiště. Pakliže byste chtěli více prostoru pro data a větší operační paměť, museli byste hledat v obchodech LG G7+ ThinQ. Nyní jsme se od českého zastoupení LG dozvěděli, že na český trh dorazí základní model LG G7 ThinQ a doporučená cena byla stanovena na 21 690 Kč, ale obchody začínají na nižší ceně.

Bohužel jsme se nedozvěděli, kdy bude zahájen oficiální prodej. Pravděpodobně v horizontu několika dnů nebo týdnů. České obchody již evidují tuto novinku, ale většina nabízí jen předobjednávky. Pouze jeden obchod uvádí, že má LG G7 ThinQ skladem.
zumzumzum
Junior

Odeslat příspěvekod rajs 14. 6. 2018 03:50

Kdo by tohle koupil za tuhle cenu je blázen,už proběhlo testování a českém shopu měli možnost podle jejich vyjádření opět nemoc povedený kousek a baterka tragická.Takže jako vždy po dvou měsících půjde cena rapidně dolů.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod plastick 14. 6. 2018 12:10

Za tu cenu ne, ale kolem 15 už to jde. Můžu poprosit o link an tu recenzi? Nikde jsem zatím žádnou nenašel (českou). Díky...
plastick
Junior

Odeslat příspěvekod koblih.jr 14. 6. 2018 12:42

rajs píše:Kdo by tohle koupil za tuhle cenu je blázen,už proběhlo testování a českém shopu měli možnost podle jejich vyjádření opět nemoc povedený kousek a baterka tragická.Takže jako vždy po dvou měsících půjde cena rapidně dolů.

Tak to jsem zvědavej, odkud - který český shop - čerpáš...? Nevymýšlíš si tak trochu? České a Slovenské LG ještě nedodalo vzorky. A jediný stát, který G7 má v prodeji od 1.6., je UK a PL Plus. Zbytek od tohoto víkendu. Včetně Česka. :-)

Odkaz prosím.

Já jsem četl v UK (Techadvisor a další) v každém případě chválí nový Super Bright Diaplay s maticí RGBW, který prodlužuje výdrž o 30%. Reálně bued číslo někde kolem 20%, ale i tak je to super, když malé vylepšení dokáže prodloužit výdrž tak rapidně.
Tady nic není. Výš koukej. :-)
koblih.jr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KevinTenSpravnej 14. 6. 2018 13:24

RGBW....... No a je to ta stejná technolgie jako WRGB M+, která je používaná v televizorech LG?

Jako chápu, chtějí se přiblížit k OLED technolgii co do požitku a snížení energetické náročnosti. U TV skabelem furt v síti není problém, ale telefon, který by měl šetřit proud kde se dá, a energii hospodárně využít, to se mi zdá jako velice chytré řešení. A tohle mě přijde jako dobrý krok, pokud z nějakého důvodu nechci vypalující samsung AMOLED...

Zdroj: http://www.lgdisplay.com/eng/product/technology/mPlus
Obrázek

WELL DONE, EL-GEE. :)
KevinTenSpravnej
Junior

Odeslat příspěvekod panrt 14. 6. 2018 13:39

Podle me ano, pac je to MLCD+ RGBW.
panrt
Junior

Odeslat příspěvekod plastick 14. 6. 2018 14:11

Tak snad budou pomalu nabíhat reálné recenze. Docela mne překvapuje, že se LG nedrží moderního trendu, dát otestovat foťák na DXoMark...
plastick
Junior

Odeslat příspěvekod panrt 14. 6. 2018 17:15

Taky si říkám ale to bude tím že ostatní si jen zaplatili aby mohli sbírat čísla viz P20 Pro :D
Btw i já čekám na testy třeba na gsmarena hlavně mě zajímá endurance :D ale odhaduji tak 75h a nebo 80h.
panrt
Junior

Odeslat příspěvekod Carismatico 14. 6. 2018 17:34

Tak za chvíli si jdu pro G7 v platinové barvě. Jsem zvědavý a napíšu první dojmy :)
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Moderátor Galerie

Odeslat příspěvekod plastick 14. 6. 2018 19:10

Tak čekám tvé postřehy... Hlavně by mě zajímalo, zda zrychlili ostření, u G6 to byl opruz a za zhoršených světelných podmínek ani nemluvím...
plastick
Junior

Odeslat příspěvekod rajs 14. 6. 2018 19:34

No mají ho ve vodafonu už skladem modrou,co se týká měho nařčení že jsem si to vymyslel mluvil jsem přímo na Harfě v Lg shopu měli ho na testování a nadšení z něj nebyli,takže takhle jsem zvědav co napíše již kupující,ale pro mne zatím mimo hru.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod Carismatico 18. 6. 2018 19:40

Tak s odstupem několika dní mám následující poznatky

- čitelnost displeje na přímém - ostrém slunci bezkonkurenční. Klobouk dolů
- palec nahoru konečně za přítomnost LED notifikační diody
- super rozměry, dobře se drží
- fotoaparát, komprese fotek je o něco šetrnější (fotky mají kolem 8 - 9 MB), reakce odezva spouště fotoaparátu je stále pomalá, při focení rybím okem je ještě horší, to už je snad prodleva kolem 2 - 3 vteřin.
- při zapnutí mi vyskočila aktualizace, žádné zásadní změny jsem nezpozoroval
- reakce a odezva přístroje jsou průměrné. V30 byla daleko lépe vyladěná, občas jsou patrné odezvy a zpomalenější reakce. Svými reakcemi a odezvou mám tak pocit, jako bych v ruce držel zařízení za 5 tis.
- zvukový reproduktor. Podáním basů opět nemá konkurenci, basová složka je velmi výrazná
- zvukový výstup do sluchátek, používám VSonic u kterých nejsem kdovíjak spokojený s jejich projevem, ovšem po připojení do LG a zapnutí DAC režimu musím říct WOW, ten zvuk je o dvě laťky výš, než jsem čekal. Zvuk je famózní a mobilního telefonu jsem ještě lepší zvukový výstup nezaregistroval
- výdrž přístroje je podprůměrná, vydrží do odpoledních hodin s odřenýma ušima
- při telefonování se mi několikrát stalo, že jsem neslyšel druhou stranu, respektive tam byly výpadky.

Dojmy mám zatím smíšené. Není to špatné zařízení, ale softwarové odladění je zatím velmi špatné...

Carismatico
Moderátor Galerie

Odeslat příspěvekod Jozef Cmar 18. 6. 2018 21:31

LG opět v něčem exceluje a jinde je tragické, dle komentáře výše. Ale také se těším až zkusím
Jozef Cmar
Junior

Odeslat příspěvekod Brůča1 18. 6. 2018 21:44

Mám modrou verzi. Výdrž zatím nemohu hodnotit, ale foťák je o 2 třídy lepší, než má G6. Žádnou zpomalenou odezvu jsem nezaznamenala, ve srovnání s G6 je G7 mnohem svižnější.
Brůča1
Junior

Odeslat příspěvekod Carismatico 18. 6. 2018 22:40

Ono záleží i na tom, s čím člověk porovnává. Dlouhodobě jsem používal P20, P20 Pro či HTC U11 a tam jsou reakce fotoaparátů bleskurychlé....

Carismatico
Moderátor Galerie

Odeslat příspěvekod roman II 19. 6. 2018 07:51

Brůča1 píše:Mám modrou verzi. Výdrž zatím nemohu hodnotit, ale foťák je o 2 třídy lepší, než má G6. Žádnou zpomalenou odezvu jsem nezaznamenala, ve srovnání s G6 je G7 mnohem svižnější.

Tak když má foťák o 2 třídy lepší než g6 tak tady máme nejlepší fotomobil na světě :-)
Až bude po prázdninách stát 12 tis. kč tak to bude výborná koupě v poměru výkon/cena
roman II
Junior

Odeslat příspěvekod Brůča1 19. 6. 2018 08:59

Nejlepší fotomobil to asi ne, ale v porovnání s G4, která fotila lépe, než G6 se mi fotky z G7 zdají být ještě lepší.
Brůča1
Junior

Odeslat příspěvekod FatalError.cz 19. 6. 2018 11:11

Mohu se zeptat majitelů G7, pokud schovají notch, tak jde to vidět na displey? Váhám mezi H20 Pro a právě LG G7 a trošku se bojím, že to půjde zde vidět.
FatalError.cz
Junior

Odeslat příspěvekod Brůča1 19. 6. 2018 11:19

Pokud notch vypnu, tak nelze poznat, že tam je. Dají se nastavit zaoblené rohy, úplně stejné, jaké jsou ve spodní části displeje.
Brůča1
Junior

Odeslat příspěvekod KevinTenSpravnej 19. 6. 2018 14:03

Tady je krásně vidět možnosti...

https://ibb.co/k8eVpd
KevinTenSpravnej
Junior

Odeslat příspěvekod panrt 20. 6. 2018 20:23

https://www.youtube.com/watch?v=EBwvN0Gk_28 Battery life.

-- 20. 6. 2018 20:26 --

Considering the LG G7 has a small-capacity 3,000mAh battery, which is on the low end for a flagship phone this size, we’re surprised at how long it can last. On normal workdays, taking the phone off the charger around 8 a.m., we arrived back home with about 45 percent remaining. That’s after using the camera, watching videos, and playing a few games. On lighter usage days, with just some messaging, social media usage, and web browsing, we ended the day with well more than 50 percent remaining. You’ll definitely be able to use this phone for more than a day on a single charge.

It charges up relatively quick, thanks to Quick Charge 3.0. We put it on the charger when it was at 22 percent at 2:23 a.m., and the phone hit 100 percent at 3:45 a.m. You can also juice up with a wireless charger, but it won’t charge as fast.

https://www.digitaltrends.com/cell-phon ... nq-review/
panrt
Junior

Odeslat příspěvekod kepajko 20. 6. 2018 21:44

Po g4, g5, a g6 som si povedal že nie je možné aby čím novší model tým horší fotoaparát. Zlatá g4. Prešiel som na 20 pro a tomu hovorím vlajková loď. Škoda mal som lg telefóny rád.
kepajko
Junior

Odeslat příspěvekod rajs 21. 6. 2018 07:00

To sis pomohl P20 pro vlajková lod značky propadák asi jsi se nedíval na moc recenzí.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod kepajko 21. 6. 2018 07:24

Rajs: Tak nejaké som si pozrel a zapáčil sa mi. Potom som si ho objednal zo 14 dňovov možnosťou vrátenia ale jedenu vec musím napísať: také delo som fakt nečakal. Len pre zaujímavosť mám vysoké nároky na telefón a vždy si kupujem vlajkáče a nie len od značky lg ;-)
kepajko
Junior

Odeslat příspěvekod panrt 21. 6. 2018 10:31

LG G7 v prodeji na alza a lgshop za 19,9K.
panrt
Junior

Odeslat příspěvekod Brůča1 21. 6. 2018 10:47

E-shop Vodafone za 17977.
Brůča1
Junior

Odeslat příspěvekod roman II 21. 6. 2018 11:21

heureka 1.9.2018 - 12 tis. Kč
roman II
Junior

Odeslat příspěvekod rajs 21. 6. 2018 17:25

kepajko já jsem také vybíravej od huawei jsem měl dost founů ale P20 pro rozhodně není dělo,starej procesor,foták zas taková pecka není,nadhodnoceno displej už v recenzích sepsuli stejně jako řadu Mate 10 pro slabé podsvícení a pamět odebráním sd karet je omezena debilní výřez ala Iphone.Já jsem ho měl týden a šel z domu.Ted fakt není zatím z čeho vybrat Lg G7 je opět propadákem a jak zde píší cena půjde rapidně dolů jak to známe u Lg řekl bych že Lg by mělo řadu G opustit a dělat pouze V a pořádně zabrat jinak skončí jak HTC.Huawei pokud bude dále kopírovat jablko půjde z trůnu dolů.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod panrt 21. 6. 2018 17:51

LG G8 bude už poslední, pač se má spojit V a G série v jedno pač dva modely co jsou si podobné nemá cenu mít a mohou se víc zaměřit na něco nového.
panrt
Junior

Odeslat příspěvekod Brůča1 21. 6. 2018 20:15

Rajs a Kepajko : To je neuvěřitelné číst ty vaše komentáře. G7 jste ještě neměli v ruce, ale už předem víte, že je to propadák.
Měla jsem G2, G4, stále mám G6 a teď G7.
G7 má nádherný, na slunci skvěle čitelný displej, fantastický zvukový výstup, notifikační diodu plus AOD a velmi dobrý fotoaparát, který má někdy pomalejší ostření, ale na to jsem už zvyklá. Měla jsem velké obavy z výdrže baterie po recenzi od Carismatica, ale výdrž je podobná jako u G6.
Brůča1
Junior

Odeslat příspěvekod mikkke 21. 6. 2018 22:52

A co odladění telefonu, někdo tu popisoval, že to neni tak svižný jako V 30? Dík.
Mikkke

Nokia 3210, Nokia 6310i, SE D750i, Nokia N82, SGS, SGS 3, SGS 6 64gb pearl white, SGS 9+ 256gb sunrise gold
mikkke
Junior

Odeslat příspěvekod rajs 21. 6. 2018 22:55

No až tak pravdu nemáš,ale nechám tě být proto že každý má právo vyjádřit svůj názor můj je že za ty peníze co stojí je to prostě nic moc.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod Brůča1 22. 6. 2018 00:01

mikke : V30 jsem neměla, takže nemohu porovnat. Mám tam nainstalováno asi 75 aplikací a vše je svižné, systém nikterak nelaguje. Ve srovnání s G6 je G7 trochu rychlejší. Jinak na YT se dá najít srovnání G7 se Samsung Galaxy S9+.
Brůča1
Junior

Odeslat příspěvekod hasicarna1 22. 6. 2018 19:58

Ahoj, tak jsem si ho poridil. Máte jej uz nekdo? Mam dotaz, nemohu do horni listy dostat procenta zustatku baterie. V nastaveni to zaskrtnu, ale bohuzel to tam neni. Takze to mne ponekud vadi. Mám LG prvne,tak se budu chvili trapit..:-) Kdybyste mi poradili, budu rad! Mel jsem pred tim Huawei P9.
hasicarna1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 6. 2018 20:09

Restartuj smartphone
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod hasicarna1 23. 6. 2018 08:54

To jsem samozřejmě udělal. Bohužel to nepomohlo. Musím to řešit stažením notifikacni listy mírně dolu. Kazdopadne mam pocit, že procenta jsem tam nějakou chvíli měl. Pak mi přišla ihned po vybaleni a zkoušení nova aktualizace a po ní se to ztratilo:-( Uvidím co jeste třeba působí ostatní uživatele.
Přílohy
Snip-it_1529740667201.jpg
A tady notifikacni lišta bez % kapacity baterie. V nastaveni mam samozrejme zapnuto ukazovani procent baterie :-)
Snip-it_1529740565410.jpg
Mrkni na screen. Procenta jsou vidět, jen kdyz lehce stahnu horni listu. V te notifikacni mam jen "spalicek" baterie, signal GSM a wifi. Do továrního resetu se mi nechce. To byla doba nez jsem vse jakz takz nastavil sakrys.....
Naposledy upravil hasicarna1 dne 23. 6. 2018 10:03, celkově upraveno 2
hasicarna1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Brůča1 23. 6. 2018 09:05

Nejnovější aktualizaci mám taky nainstalovanou, % stavu baterie se mi zobrazují. Tovární nastavení jsi udělal?
Brůča1
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 6. 2018 09:07

Já jsem si nainstaloval apku Ukazatel baterie a procenta mám samostatně na levé straně (nevím, jak by to měla G7)
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Brůča1 23. 6. 2018 09:11

G7 má % baterie na pravé straně notifikační lišty.
Brůča1
Junior

Odeslat příspěvekod hasicarna1 23. 6. 2018 12:18

Vyzvaneni k jednotlivym kontaktum: Mam dotaz, zjistil jsem, ze mam problém si nastavit konkretni vyzvaneni ke konkretnimu kontaktu. Jde to vubec? Standardně uz asi Android 4,2 mel v nabidce v editaci kontaktu moznost přiřadit konkretni melodii. Dekuji za odpoved....za radu.
hasicarna1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Brůča1 23. 6. 2018 12:57

Samozřejmě, že to jde. Otevřít kontakt, kliknout na ikonu tužky, pak na položku více.
Brůča1
Junior

Odeslat příspěvekod kufus 23. 6. 2018 13:25

Ahoj, je G7 co se dá u nás koupit dual SIM nebo ne? Na některých trzích má být údajně dual sim, ale nepíšou jestli i tady nebo ne. Díky.
CPU C2D E4400 @ 2GHz MB GIGABYTE P35 DS3L RAM 2 x 1GB Kingston 800Mhz GK X1950PRO HDD WD2500YS Caviar Corsair VX450W
kufus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hasicarna1 23. 6. 2018 22:15

For Bruca1: Dik moc! Jiz jsem to nasel. Jsem "lamka"... Jinak doplním sve postrehy:ledka blika opravdu zdatne! Displej je paradni. Ctecka otisku prstu oproti Huawei P9 je nepatrne pomalejsi.
Zkousel nekdo z vas bezdratove nabijeni pres silikonove pouzdro?
hasicarna1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hasicarna1 24. 6. 2018 10:34

Procenta baterie, zmizení: Tak jsem prisel na to, kdy se ztratí procenta nabytí baterie. Je to tehdy, když v Nastavení/Displej/Velikost zobrazeni - nastavíte kurzor na střední anebo největší zobrazení : - ( Vnímám to jako negativní aspekt pro osoby, které hůře vidi.
hasicarna1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Trifidek 24. 6. 2018 10:36

roman II píše:heureka 1.9.2018 - 12 tis. Kč

jo jo.. tyhle ceny pochybných e-shopů kde bych nekoupil ani špendlík
Dell (i7) @ Foobar2000 DarkOne v4 @ WASAPI output @ ADL Formula USB @ DAC Audioengine D1 @ Furutech ADL Alpha @ Kimber Kable 4PR @ Audioengine A5+ Bamboo //// DAC Audinst HUD-mx2 @ Audioengine A2+ Black //// FiiO X5 2nd gen
Trifidek
Junior

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 24. 6. 2018 10:58

Malinko to smysl dává? Pokud hůř vidíš a potřebuješ nastavit velká písmena, tak asi těžko přečteš titěrné procenta baterie :) Ale asi by to chtělo definovat "hůř vidět" ..
planetoid_LV426
Junior

Odeslat příspěvekod Brůča1 24. 6. 2018 13:31

hasicarna1 : Lepší volbou je zvětšit velikost písma, případně zaškrtnout i tučné zobrazení, v tomhle případě i při nastaveni největší velikosti zůstávají % stavu baterie v notifikační liště viditelná.
Jinak pro pohodlnější vzhled kontaktů a zpráv doporučuji stáhnout jinou aplikaci, kde jsou větší možnosti nastavení velikosti písma, číselníku i barev. Už od G4 používám na kontakty True Phone dialer a na zprávy Chomp sms.
Brůča1
Junior

Odeslat příspěvekod hasicarna1 25. 6. 2018 11:52

Brůča1: Ahoj, jj - pohral jsem si s tim a zvyknu si : - ) Díky moc za rady!!! Ještě se zeptam na další neduh, který jsem zjistil. Kdy mobil ztlumím anebo dam jen vibrace, tak v notifikacni liste nevidim ikonku "preskrtleho repracku" jak byva zvykem. Pak mobil vezmu do ruky a zapomenu zvuk opet aktivovat a jsem nejaky cas bez zvuku, nez mi to docvakne. Puvodni ANDROIDY co jsem mel, mi toto ztlumeni davali najevo v notifikacni liste. mate to take podobne? Pripadne jak toto resite, jestli to vůbec resite? Musim na druhou stranu vyzvednout automatickou regulaci jasu, která je dle meho nazoru mnohem presnejsi nežli u meho predesleho modelu H P9.
hasicarna1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Brůča1 25. 6. 2018 13:02

Ahoj, ve stahovací roletce kliknutím na ikonku repráčku si nastavíš buď jen vibrovat nebo dvojitým poklepem potichu, v tom případě je ikona repráčku přeškrtnutá.
Edit://
Už vím, jak to myslíš, díky vykousnutému displeji nemůžou být všechny ikonky v notifikační liště vidět, protože se tam prostě nevejdou, takže tady musíš nejprve stáhnout roletku a pak teprve vidíš druhý řádek notifikační lišty.
Brůča1
Junior

Odeslat příspěvekod KevinTenSpravnej 25. 6. 2018 15:49

Po poslední aktualizaci Google Lens se nově integrovala aplikace do fototparátu (nutno provést update z Google Play Store).

Docela hezky to vyhledává. I psa to umí, rasu, kočky to umí, rasu, i jídlo.
KevinTenSpravnej
Junior

Odeslat příspěvekod Brůča1 25. 6. 2018 17:47

Google Lens jsem aktualizovala a funguje to celkem dobře.
Brůča1
Junior

Odeslat příspěvekod koblih.jr 25. 6. 2018 19:59

Vitjtě v krámu amerykánskym... :-)

Mám po ruce LG V30 i G7. Je zájem o porovnávací fotografie? Nebo jiné detaily face to face telefonů.

Protože asi největší konkurent pro V30 je právě G7. Nebo, chcete-li, je tomu spíš naopak. Každopádně:
* boombox zvuk je pecka. Kdo nevyzkoušel, neuvěří. Tak hluboký a basový zvuk jsem ještě neviděl. Neslyšel.
* Google Lens je taky paráda. Vyhládává to všechno a umí to linkován na CZ vezewebu jako WIKI nebo Mapy.
* displej a notch v pohodě. Celekem elegantní je to skrytí do rámečeků
* bezdrátové rychlonabíjení funguje dobře
* mapy umí běhat v miniokně nad ostatními aplikacemi (asi Oreo featura)

Ale:
* chybí mi SMS klient. Nově to má Androi Messenger, kterému jsem nepřišel na chuť. Řešením je třetí strana, protože stejný problém je teď i Nokií. Preferuji řešení: TEXTRA z Marketu
* málo pouzder zatím na trhu
* telefon má barevnou RGB diodu, ale nnenašel jsem její nastavení. Škoda.
koblih.jr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 25. 6. 2018 21:41

Mně by u G7 docela zajímalo o kolik se zvětší výdrž, když se přepne rozlišení na Fhd a jestli je to nějak citelně poznat na tom displayi.

Mimochodem když jsem se díval na srovnávačku G7 vs S9+ kolik žere always on, tak u Samsungu to žralo víc.
planetoid_LV426
Junior

Odeslat příspěvekod Brůča1 25. 6. 2018 21:59

Zatím jsem zjistila, že barva diody jde změnit u Whatsapp a v Chomp Sms. Nastavení ledky u ostatních aplikací jsem vyřešila pomocí Lite Manager - Led Settings.
Pouzdra jsem objednala z AliExpressu, 3 už jsou doma, další 2 + tempered glass jsou ještě na cestě. Sedí dobře a cena v průměru 50 Kč za kus je parádní.

planetoid_LV426 : Už mě to taky napadlo zkusit přepnout rozlišení na FHD, zítra to vyzkouším.
Brůča1
Junior

Odeslat příspěvekod hasicarna1 26. 6. 2018 07:17

koblih.jr: Ahoj, jakou jsi prosimte koupil rychlonabijecku? Muzes sem dat link. A nezkousel jsi nahodou, jestli funguje bezdrátově nabijeni v silikonovem pouzdre?

Ohledne uspory baterie, jde zapnout mírný usporny rezim. Ten baterii dost usetri a myslim, ze uzivatele zasadne neomezi.
Skoda, ze LG nema moznost nastaveni tmave klavesnice a bile podsviceni pismenek. To by zivotnost baterie prodloužilo.
Naposledy upravil hasicarna1 dne 26. 6. 2018 07:38, celkově upraveno 1
hasicarna1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Brůča1 26. 6. 2018 07:36

Bezdrátové nabíjení je funkční i přes silikonové pouzdro. Používám nabíječku LG WCD - 110, která mi zbyla po G4.

hasicarna1 : Stáhni si nějaké tmavé téma, v LG Smart World jich je spousta. Vyzkoušela jsem jedno s tím šikmookým klukem, změnila pozadí za živou tapetu, kterou používám už 6 let, ikony jsem si taky změnila za jiné.
Brůča1
Junior

Odeslat příspěvekod hasicarna1 27. 6. 2018 10:39

For Bruca1: Diky za tipy. Nabijecku planuji koupit. Tvůj model uz se temer neprodava. Kouknu jeste poradne po netu a mozna na bazar. Ideal bych se koukl i do obchodu, ale jsem ted "imobilni". Fajn den!
hasicarna1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod koblih.jr 27. 6. 2018 12:23

Já používám tuto. https://www.aliexpress.com/item/TANGGOO ... 91201.html
Pár korun, ale není to jen o cívkách, je to i o adaptéru, který sune požadovanou energii do cívek.
Ta z balení V30 a G7 odpovídá Qualcomm standardu. Tu používám. :arrow: ;-]
koblih.jr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Brůča1 27. 6. 2018 13:52

Však už tu bezdrátovku od LG mám doma přes 4 roky, to jsem jen napsala, kterou používám.
Brůča1
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 27. 6. 2018 16:16

LG G7 ThinQ získává aktualizaci vylepšující fotografie a video

https://bit.ly/2KtV7es
zumzumzum
Junior

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 1. 7. 2018 23:10

Zkoušel už někdo tu výdrž u G7 ? I jak se projeví změna rozlišení? Vizuelně/výdrží. Docela by mě zajímalo, jak je na tom oproti G6.

Zrovna jsem psal vedle do tématu, jak mě hrozně překvapila dnes výdrž 6tky.

https://imgur.com/a/w9vJbRc
planetoid_LV426
Junior

Odeslat příspěvekod hasicarna1 2. 7. 2018 10:21

Pro: planetoid_LV426. Ahoj, zkusil jsem to na dva nabijeci cykly a rekl byvh, ze to lehce prodlouzi vydrz baterie. Odhaduji tak o 5%. Takze zase tak zasadni to neni. Zkus si jeste nastavit nejake tmave pozadi. Ja to tak mam i v kecalcich. Bateri mi vydrzi pri me bezne cinnosti cely den a kolem 20h. mam jeste 30%. To P9 tohle nedala! Ale byla zase uz rok a půl stara (mladá) :-) U LG G7 je fajn usporny rezim (prvni stupen). Jiz jsem to tu psal. Vyzkousej to.
hasicarna1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 2. 7. 2018 10:53

Jo tak tmavé pozadí to je jasná věc :) Jako mě při běžném používání vydrží G6 dva dny, tohle byl jen takový můj osobní zátěžový test ať vím co to zvládne, kdybych někdy potřeboval. Ale takový magor nejsem a bez telefonu se obejdu, takže to neřeším. Neříkám, že to je nějaká špičková výdrž, ale na druhou stranu spousta jiných by mohlo závidět. Takový zlatý střed, za mě spokojenost a vcelku příjemné překvapení, přestože jsem něco takového čekal.
planetoid_LV426
Junior

Odeslat příspěvekod panrt 2. 7. 2018 20:19

LG G7 ThinQ Endurance rating 77h z gsmarena

3D: talk time 23h:14m
Web browsing 10h:41m
Video 9:49

Galaxy S9 má 78h endurance a G6 72h, ale V30 93h takže nic moc výdrž ale není to nejhorší.
panrt
Junior

Odeslat příspěvekod rajs 2. 7. 2018 21:49

No už padá cena trhák to nebude.Moc se to nepovedlo.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod Hanz7970 3. 7. 2018 18:12

Zdravim, predpokladam ze me dnes navstvil bootloop u G4. Plan byl cekat na pad ceny G7, ale to jsem doufal ze G4 vydrzi treba do vanoc, tak zkusim prezit na Galaxy S3.

Hlavni duvody co mi brani jit do G7 je stale diskutovana vydrz baterie, ikdyz u G4 mi baterka mizi pred ocima, i kdyz je mobil zhasly tak neni problem za treba 1hod 5% dolu, tak si stejne myslim ze bych byl s vydrzi G7 spokojen.
Druhy duvod je rychlost fotaku, ocenil bych u tak draheho mobilu, ze vytahnu z kapsy, probudim, zapnu fotak, zmacku a cvaknu fotku, zadne dlouhe zaostrovani, to mam ted u G4 a na rychlejsi sceny je to k nicem, proste to nestihnu bliknout.

Bylo tu zmineno pouziti jine aplikace na foceni ze je to pak rychlejsi, je to realne? Pripadne da se tohle jeste vylepsit aktualizacema?

Budu stale sledovat tema, tak budu rad kdyz uzivatele G7 budou nadale prispivat poznatky s bezneho uzivani.

Dekuji za pripadne realce ohledne rychlosti foceni.
Hanz7970
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Carismatico 3. 7. 2018 18:53

Když jsem používal např aplikaci Snap Camera, tak pořizování snímků bylo skutečně rychlejší, ale stále ne na takové úrovni, jako to má konkurence v dané třídě.

Jinak co jsem četl, vyšla další nová aktualizace nebo je to stará s označením 20b?
Carismatico
Moderátor Galerie

Odeslat příspěvekod panrt 3. 7. 2018 19:01

Hele ale slyšel sem že Google camera pomáhá fotit rychle a kvalitně než klasika od LG, mrzí mě že LG prdí na lepší kvalitu app, mají dost funkci a tak, víc než jiní ale rychlost je o kousek zas horší no tak ale Google camera tomu pomůže.
panrt
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 7. 2018 20:07

Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 9. 7. 2018 11:59

https://www.youtube.com/watch?v=CtjfrFlYJOc

G6 vs G7 (Bright mode), vítěz G6... ehm?
planetoid_LV426
Junior

Odeslat příspěvekod David79 9. 7. 2018 20:38

Zdravím..no jak si tak čtu diskuze k tomuto telefonu, tak teda nevím nevím, jestli je to důstojný nástupce mojí stále skvělé G3. Čekal jsem spíše samou chválu, ale rozhodně ne toto. Když už jsem tak dlouho vydržel u LG, tak se mi moc nechce k jiným značkám..OnePlus 6 nebo Xiaomi Mi Mix 2S či Mi 8..však cena G7 bude za chvilku stejná. No snad aktualizace pomůžou. ;)
David79
Junior

Odeslat příspěvekod rajs 10. 7. 2018 08:22

To je teda překvápko,to se tedy nepovedlo vůbec.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod hasicarna1 10. 7. 2018 10:01

Tak jsem nemile překvapen z další věci. Zkoušíte občas něco sdílet? Já ano, a když kliknu na nabídku "sdílet" (např. screenshot - "k tomu se ještě vrátím", webovou stránku, fotku a podobně) tak se mi otevře nabídka přes jaké aplikace a nějaké před nabídnuté kontakty (zřejmě dle algoritmu LG). Asi víte co mám na mysli. No a nyní k tomu nepříjemnému. Když se mi objeví ta nabídka, tak já rychle kliknu např. na Ikonu VIBERU s tím, že budu následně vybírat konkrétní kontakt. Jenže mezí tím mým rychlým krátkým kliknutím se ikony v milisekundě zpřehází a já jsem z 90% pak úplně v jiné aplikaci anebo v jiném kontaktu. Toto je tedy pěkný VOPRUZ od LG!
A teď ještě pár vět ke Screenshotu - foto obrazovky. Dost často jsem na H P9 dělal screenshoty proto, abych je někomu poslal (výřez mapy s konkrétním místem, text z webu, detail fotky a pod). Takže jsem na H P9 udělal Screenshot a ten se asi na 5 vteřin zobrazil a nabídl mi mimo jiné "sdílet". prostě to co člověk často používá. Zde na LG G7 se mi Screenshot ukáže na půl vteřiny a zmizí. Pak jej musím lovit a teprve sdílet. To je pro mne dost nepraktické a musím dodat, že Huawei toto má dořešené mnohem lépe.
Ale možná na to jdu špatně a navedete mne jak to zlepšit : - ) Fajn den primárně vám - uživatelům LG : - )
hasicarna1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Brůča1 10. 7. 2018 10:37

Stačí stáhnout roletku, kde ten právě udělaný screenshot visí. Se sdílením čehokoliv nemám nejmenší problém, to, co popisuješ se mi na G7 ještě nestalo, ani u G6, kterou ještě stále mám.
Brůča1
Junior

Odeslat příspěvekod koblih.jr 10. 7. 2018 14:24

hasicarna1 píše:Tak jsem nemile překvapen z další věci. Zkoušíte občas něco sdílet? Já ano, a když kliknu na nabídku "sdílet" (např. screenshot - "k tomu se ještě vrátím", webovou stránku, fotku a podobně) tak se mi otevře nabídka přes jaké aplikace a nějaké před nabídnuté kontakty (zřejmě dle algoritmu LG). Asi víte co mám na mysli. No a nyní k tomu nepříjemnému. Když se mi objeví ta nabídka, tak já rychle kliknu např. na Ikonu VIBERU s tím, že budu následně vybírat konkrétní kontakt. Jenže mezí tím mým rychlým krátkým kliknutím se ikony v milisekundě zpřehází a já jsem z 90% pak úplně v jiné aplikaci anebo v jiném kontaktu. Toto je tedy pěkný VOPRUZ od LG!

O čem mluvíš, to je stupidní vyfikundace od Googlu. Jeho vize je, že budeš chtít všechno posílat přes Hangouts, AM, Duo nebo jinou Google službu.

Obrázek

Túdle, já využívám především WA a FBM.
Takže odporučuji vypnout v Nastavení - Síť - Panel sdílení - a obě volby OFF.

hasicarna1 píše:A teď ještě pár vět ke Screenshotu - foto obrazovky. Dost často jsem na H P9 dělal screenshoty proto, abych je někomu poslal (výřez mapy s konkrétním místem, text z webu, detail fotky a pod). Takže jsem na H P9 udělal Screenshot a ten se asi na 5 vteřin zobrazil a nabídl mi mimo jiné "sdílet". prostě to co člověk často používá. Zde na LG G7 se mi Screenshot ukáže na půl vteřiny a zmizí. Pak jej musím lovit a teprve sdílet. To je pro mne dost nepraktické a musím dodat, že Huawei toto má dořešené mnohem lépe.
Ale možná na to jdu špatně a navedete mne jak to zlepšit : - ) Fajn den primárně vám - uživatelům LG : - )

Je nesmysl dšlat screenshot a následně odcházet do galerie a něco ořezávat.
Zbytečné 3 kroky v řadě. LG má lepší volbu. Jmenuje je Capture+.

Jak na to. Stáhni roletku, vyber zástupce Capture+ (to je čtvereček s tužkou uprostřed), uloží se otisk a hned jej můžeš dočmárat, zakroužkovat, dopsat komentář, oříznou (ořezová ikonka druhá zprava nahoře), pak fajfka vlevo nahoře (pro potvrzení a uložení) nebo tři puntíky zcela vpravo nahoře (pro potvrzení a okamžité odeslání).

Ručím, že je to rychlejší, pohodlnější i návykovější než upravovat v postprodukci na Huawei telefonech.
Capture+ je super vychytávka od LG. :tleskani 8-P
koblih.jr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Brůča1 10. 7. 2018 15:25

Když udělám screenshot konkrétní části mapy, nebo fotky, tak už není třeba chodit do galerie kvůli ořezu. Na klasický screenshot mi to přijde rychlejší, ale asi to bude o zvyku. Capture + používám jen když chci dopsat poznámku, každopádně je to skvělá aplikace.
Brůča1
Junior

Odeslat příspěvekod Carismatico 10. 7. 2018 19:46

Kdyby někdo chtěl, mohu nabídnout úplně nové čiré pouzdro i folii (kvalitnější) za 99,- zvlášť.
Carismatico
Moderátor Galerie

Odeslat příspěvekod hasicarna1 10. 7. 2018 20:10

FOR: koblih.jr - DIKEC, bylo to opravdu tim GOOGLEM!!! Pěkně nedotažený od GOOGLU tedy!!! DOBRý TIP!
Jnak Capture+ je také dobrá vychytávka.... vyzkouším. Fajn zbytek dne všem!
hasicarna1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zumzumzum 15. 7. 2018 10:23

LG G7 ThinQ: recenze

https://youtu.be/1ZXl6j1eQPo
zumzumzum
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 7. 2018 19:47

Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod David79 15. 7. 2018 21:06

Chci se zeptat, pročítám si recenze a zaujalo mě toto..
"Horší je to s vykreslením detailů. Při přiblížení je patrné že se jednotlivé detaily slévají a fotografie trpí efektem ojelomalby."
Je tomu opravdu tak? Děkuji
David79
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 15. 7. 2018 22:28

Je, kdyz ty fotky zvetsis, vypadaji jako olejomalba a neni to jedina vlajkovka, co to takto ma.
MOBILNÍ WINDOWS - Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu
Momentálně používám..

Microsoft Lumia 950 XL, Nokia Lumia 930, Nokia Lumia 830, Nokia Lumia 925

ANDROID - reklamosystém
Momentálně nepoužívám..
uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod David79 16. 7. 2018 06:49

Noo..muj dalsi adept na nastupce za moji G3 je Xiaomi Mi 8, mu hraje do karet lepsi cena a dost slusny fotoaparat. Zase oproti G7 ztraci na vodeodolnosti, urcite display (mam hodne spatne zkusenosti s AMOLED u S7, kde jsem hned dva telefony musel vracet), no a urcite format foceni kde 16:9 je pro me nejlepsi volbou. ..tak nevim.
David79
Junior

Odeslat příspěvekod David79 16. 7. 2018 20:43

Porovnání tří fotomobilů..Huawei P20 Pro vs LG G7 ThinQ vs iPhone X, je dobře znát podání barev a ostrost snímků jednotlivých telefonů. ..tohle srovnání je docela pěkně udělané. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=xyUn9dCNr6k
David79
Junior

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 16. 7. 2018 21:22

Pán je vtipálek, na komprimovaném YT videu nepoznáš absolutně nic, musel bys stáhnout fotky v originální velikosti 1:1 a podívat se na pořádném monitoru, abys mohl objektivě říct, co líp fotí.
planetoid_LV426
Junior

Odeslat příspěvekod David79 17. 7. 2018 05:04

Ano, samozřejmě že máš pravdu ALE ze všech videí co jsem viděl, mi právě toto připadá že je nejblíže realitě, zvlášť ten výřez z fotografie. ;)
David79
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 17. 7. 2018 06:49

Zrovna jsem to chtel napsat, z videa opravdu nepoznate kvalitu fotek, usmevne takove srovnani.
To je jako to srovanavat to na plose/displeji mobilu.
Momentálně používám..

ANDROID - reklamosystém
Momentálně nepoužívám..
uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ferokulda 17. 7. 2018 07:42

David79 píše:Noo..muj dalsi adept na nastupce za moji G3 je Xiaomi Mi 8, mu hraje do karet lepsi cena a dost slusny fotoaparat. Zase oproti G7 ztraci na vodeodolnosti, urcite display (mam hodne spatne zkusenosti s AMOLED u S7, kde jsem hned dva telefony musel vracet), no a urcite format foceni kde 16:9 je pro me nejlepsi volbou. ..tak nevim.

Jaký konkrétně vady/problémy jsi s AMOLED displeji měl?
ferokulda
Junior

Odeslat příspěvekod David79 17. 7. 2018 08:25

U prvniho kousku S7 byla horni polovina display normalni a druha naruzovela, no a u druheho byl rovnou cely display do odstinu ruzove. Telefony jsem kupoval..jeden v zari a druhy v listopadu minuleho roku, no a to kazdy v jinem obchode.
David79
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 7. 2018 08:30

Test LG G7 ThinQ: Top smartphone jedinečný v mnoha ohledech

https://www.zive.sk/clanok/133484/test- ... -ohladoch/
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod maciakba 17. 7. 2018 11:01

dost ma prekvapuje ze u sirokaca zmenili ohniskovu vzdialenost a snima mensi uhol proti G5 a G6....
tak teraz neviem ci radsej nezoberiem staru G6
maciakba
Junior

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 17. 7. 2018 11:44

To je otázka, jestli to, co G7 přináší navíc, stojí (momentálně) za dvojnásobnou cenu oproti G6.

Každopádně je to pecka telefon a dle mě opět porazil Samsung (S9), stejně jako loni G6 v minisouboji porazila S8.
planetoid_LV426
Junior

Odeslat příspěvekod roman II 17. 7. 2018 12:14

z LG G6 mám už také od včerejška ThinQ s QLens a připadá mě že fotí lépe než kamarádova předražená G7
roman II
Junior

Odeslat příspěvekod maciakba 17. 7. 2018 13:33

inak paci sa mi ako kazdy porovna fotky a potom 99% ludi tie fotky aj tak supne len na Facebook ktory ich aj tak zkomprimuje a tak je jedno ci boli robene zrkadlom, hasselbladom alebo smartofonm :)

jo mas pravdu radsej by som investoval menej do starsej G6 a co ma realne zaujima je vydrz lebo G5 uz akosi zostarla a nevydrzi ani cely den pri miernom pouzivani
maciakba
Junior

Odeslat příspěvekod David79 17. 7. 2018 16:14

Teď si pročítám ty recenze, no a v jedné (Recenze LG G7 ThinQ: vrchol na dohled) se píše toto..
Je škoda, že stabilizaci obrazu podporuje pouze primární objektiv.

A v druhé (Test LG G7 ThinQ: Top smartfón jedinečný v mnohých ohľadoch) pravý opak..
Oba foťáky sú opticky stabilizované. ..to je divné, ne?
David79
Junior

Odeslat příspěvekod maciakba 18. 7. 2018 13:58

na samotnej LG stranke je stabilizacia spomenuta iba pri klasickom fotaku takze wide angle ho nema
maciakba
Junior

Odeslat příspěvekod Eddward 18. 7. 2018 16:20

Pre 99% beznych ludi maju dnesne telefony uplne dostatocnu kvalitu fotakov. Väcsina si ich tak ci tak pozeram na telefone, mensia cast na PC/laptope/tablete.
To len geekovia na youtube a forach porovnavaju kazdy detail na fotkach. Nema to ziadny prakticky vyznam. Vsetky dnesne vlajkove lode fotia pre "konzumnu spolocnost" viac ako dostatocne.
PC: Intel Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 3200Mhz Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI GTX 1080 GAMING X
Phone: LG V30 (8.0 stock)
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 18. 7. 2018 19:16

99% ludi tie fotky aj tak supne len na Facebook ktory ich aj tak zkomprimuje

Na to jsi prisel sam, nebo jsi delal pruzkum?
Momentálně používám..

ANDROID - reklamosystém
Momentálně nepoužívám..
uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod maciakba 19. 7. 2018 02:39

tak ja osobne ak chcem pekne fotky s ktorymi budem neico robit beriem so sebou zrkadlo a par objektivov a fakt neviem kam inam by som daval fotky z mobilu okrem socialnych sieti...
maciakba
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 26. 7. 2018 19:19

Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ozzy1980 26. 7. 2018 19:54

No konečně. Na českou recenzi aby člověk si vzal svaťák a čekal a čekal. :-)
Docela se těším. Jak funguje přesně ta AI CAM? Jako na V30?
Ozzy1980
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 7. 2018 08:09

Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod roman II 27. 7. 2018 08:29

tak na vánoce bude za 10 tis. Kč, to bude prima vánoční dáreček
roman II
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 7. 2018 17:40

Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod hasicarna1 31. 7. 2018 05:46

Fotoaparat: Napisi par postřehů k fotoaparatu. V obecne rovině musim rici, ze povedene fotky jsou velmi kvalitní! Druhým dechem dodavam (jiz to tu nekdo zminoval), ze nabeh fotoapatatu je dle meho nazoru pomalý. U takto draheho mobilu bych čekal mnohem rychlejsi start.
A ještě jsem rozmrzely z ostreni fotoaparátu za sera bez blesku. To fotka vyjde nekdy az na potreti. Mam totiz standardne blesk vypnutý. A kdyz za sera potrebuji udelat rychle fotku (samozrejme bez blesku), tak to malokdy vyjde na poprve. Uz predem vidim na displeji, jak fotoaparat nemuze zaostrit.
Zajimali by mne vase názory na tento problem.

Jinak jsem si poridil čínskou bezdratovou stojankovou nabijecku a nabiji paradne i kdyz mam mobil v silikonovem pouzdře.
hasicarna1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 31. 7. 2018 08:13

Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Creyzy 31. 7. 2018 18:47

Tak od dnešního dne zkouším LG G7, zatím musím říct, že jsem telefonem příjemně překvapen. Zajímá mě jedna věc, na LG klávesnici, mám možnost jen rozložená QWERTY, nikde jsem nenalezl nastavit QWERTZ. Zkoušel jste někdo, nebo jste použili rovnou jinou klávesnici? Díky.
Creyzy
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 31. 7. 2018 18:49

Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zumzumzum 31. 7. 2018 19:38

První dojmy z LG G7 ThinQ. Sympaťák, co skvěle padne do ruky

https://bit.ly/2NZYjzR
zumzumzum
Junior

Odeslat příspěvekod Tazz1 1. 8. 2018 09:42

Creyzy píše:Tak od dnešního dne zkouším LG G7, zatím musím říct, že jsem telefonem příjemně překvapen. Zajímá mě jedna věc, na LG klávesnici, mám možnost jen rozložená QWERTY, nikde jsem nenalezl nastavit QWERTZ. Zkoušel jste někdo, nebo jste použili rovnou jinou klávesnici? Díky.

Obvykle se toto nastavení musí v jazycích stáhnout. Alespoň tak jsem to měl na G4 i na G6.
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 1. 8. 2018 14:11

LG G7 ThinQ: Špička od LG s AI, vysokým výkonem a HiFi audiem i jackem! (RECENZE)

https://youtu.be/-8rvBAPfLVA
zumzumzum
Junior

Odeslat příspěvekod KevinTenSpravnej 2. 8. 2018 13:59

Vypadá to, že se nám objevuje nepochopení od definice "chybí podpora lokálního zastoupení".
CHtěl bych v bodech připomenout, že nic takového není, a pokud něco bylo, už je vše patrně opět funkční. Byl jsem se podívat na G7 v showroomu Alzy i LG SHOPU a s pánem jsem si pěkně popovídal. Šlo vidět, že telefony sice nejsou hlavním zdrojem obratu firmy, ale i tak mají jasnou, srozumitelnou podporu, ochotný tým poradit.

Co se rozumí podporou (kupoval jsem V30, takže referenční stačí)...?
>> výrobce nabízí záruku na regionální i globální úrovni = ANO - v česku disponuje servisním partnerem, stejně tak servisním partnerem na EU úrovni
>> výrobce nabízí lokalizovaný návd v českém jazyce, který definuje podmínky záruky! (v krabiččce i na webu lg.cz)
>> výrobce otestoval a schálil produkt pro provoz v česku na základě konfigurace sítě (tedy všem produkty MAJÍ ČESKÁ LTE, a rozumí si i českým VOLTE u vybraných operátorů)
>> telefony jsou z výroby vždy zapečetěné
>> výrobce nabízí kanály sociálních sítí (facebook), kde jeho kanál je možné v podobě dialogu využití pro konzultaci, i dotazy (bezplatně)
>> výrobce má ČESKOU infolinku, kam může zákazník směřovat své dotazy (akorát je na pytel to, že je to placená linka, holt platí se, ale to samé má i Lenovo)
>> síť značkovek (Praha, Brno, Jihlava - nevím kde ještě), kam je možné se obrátit.

Teď si dejme do řady - co z toho dělá odlišnost oproti Huawei, Smasungu, HTC, Sony, Motorole?
Nechápu. :-P
KevinTenSpravnej
Junior

Odeslat příspěvekod Tazz1 2. 8. 2018 15:09

Výborně, tleskám. Toto bys měl nakopírovat do všech LG vláken a konečně tak to možná někteří ti haters co pořád melou svoji jako zaseklá gramodeska, to pochopí.
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod rajs 2. 8. 2018 21:46

Není čemu tleskat na náš trh jdou jen osekané verze.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 2. 8. 2018 22:25

V čem osekané? To, že si jihokorejský operátor nechá na zakázku udělat verze se spešl zvukovým čipem = jinde je to osekaná verze? G6 má uplně normální kvalitní zvukový čip adekvátní pro takový telefon, zas nějaký vůl plácá kraviny, tady je to jak v Kroměříži na tom foru fakt :D

PS: já to říkal :)
planetoid_LV426
Junior

Odeslat příspěvekod KevinTenSpravnej 3. 8. 2018 08:38

V čem je česká LG G7 osekaná oproti jiným G7? Ať koukám na lg.com/cz a na lg.com/uk, lg.com/it nebo lg.com/de, vidím všude stejné G7.
KevinTenSpravnej
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 3. 8. 2018 10:42

LG G7 Thinq - [recenze]

https://youtu.be/iFZsj1-AVq4
zumzumzum
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 3. 8. 2018 14:36

Když tě nezajímá tak co tady kydáš?Lg není jediný výrobce co nabízí různé verze.
standavfr
Junior

Odeslat příspěvekod Brůča1 3. 8. 2018 14:38

Rajs: Tak když tvrdíš, že tě LG nezajímá, proč tu pořád hejtuješ?
Brůča1
Junior

Odeslat příspěvekod Hanz7970 3. 8. 2018 16:32

Creyzy píše:Tak od dnešního dne zkouším LG G7, zatím musím říct, že jsem telefonem příjemně překvapen. Zajímá mě jedna věc, na LG klávesnici, mám možnost jen rozložená QWERTY, nikde jsem nenalezl nastavit QWERTZ. Zkoušel jste někdo, nebo jste použili rovnou jinou klávesnici? Díky.

Ta druha klavesnice s prehozenim Z/Y je predpokladam uplne dole kdyz srolujes mezi klavesnicemi, pak kousek nahoru a je tam ta druha varianta cestiny, bylo to tak na G4 i G6.
Hanz7970
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod koblih.jr 4. 8. 2018 11:57

G7 má dvě české klávesnice QWERTZ a QWERTY.
Slovensko má jen jednu.
Je to dle požadavků daného regionu.

Nicméně stále je možnost si doinstalovat libovolnou jinou. Třeba GBoard nebo SwiftKey.
koblih.jr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 8. 2018 07:10

Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zumzumzum 5. 8. 2018 08:36

RECENZE LG G7 ThinQ Povedená tuctovka

https://bit.ly/2OcJslN
zumzumzum
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 8. 2018 15:44

Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zumzumzum 7. 8. 2018 16:53

Recenze LG G7 ThinQ: geniální rytíř v nudném brnění

https://bit.ly/2M8C2CF
zumzumzum
Junior

Odeslat příspěvekod Carismatico 7. 8. 2018 17:20

Zdravím, už vám byla nabídnuta nejnovější aktualizace, která přináší podporu 4K 60 fps videa? Zajímalo by mě mimo jiné, zda se zlepšila i kvalita snímků, respektive odezva fotoaparátu?
Carismatico
Moderátor Galerie

Odeslat příspěvekod Marekmy 7. 8. 2018 19:14

Ano, aktualizace mi byla nabídnuta po prvním zapnutí před třemi dny. Nemohu tedy srovnat kvalitu kamery před a po aktualizaci, ale natáčení videa 4K/60 sn./s k dispozici je. Kvalita fotek se zdá být dobrá, ještě jsem nestihl vyzkoušet. Odezva fotoaparátu je rychlá, o poznání lepší, než u S8+, kde i po poslední aktualizaci spouštění stále tápe.
Marekmy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod plastick 8. 8. 2018 20:06

Zdravím, zajímal by mne váš názor, jaký telefon vybrat. G7, nebo V30? Přešel jsem z G6 na Galaxy S9, ale širokoúhlý foťák mi chybí a je trochu více věcí, které bych tomuto telefonu vytkl. Zkrátka se chci vrátit k LG a nevím, který vybrat. U G6 se mi líbilo přepínání mezi foťáky během natáčení, ale u G7 to prý nejde. Také by mě zajímala výdrž baterie. U Galaxy S9 je příšerná a nějaké řeči o rychlém nabíjení mne vůbec nezajímají, potřebuji, aby telefon vydržel aspoň jeden den . G6 vydržel 1 a 1/2 dne bez problémů. Díky za tipy... ;-)
plastick
Junior

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 8. 8. 2018 20:49

A proč si nekoupíš znovu G6, když jsi s ní byl tak spokojený, za ty prachy co ted stojí.

G7/V30 jsou si poměrně dost podobné, V30 má supr display, ale G7 ho bude mít ještě o ždibiček lepší, hlavně co se jasu týče - na slunci nemá prakticky konkurenci mezi telefonama. Pokud točíš, umí 4k/60fps, to V30 myslím neumí, pokud tam neproběhla nějaká aktualizace.

Spíš bych to asi vzal dle ceny G7 16tis, V30 13,5tis (czc) řekněme ... zeptej se co dostanu za těch 2500kč víc a je to pro mě důležité ? A G6 8500 .. to už je dilema jak prase :)
planetoid_LV426
Junior

Odeslat příspěvekod PaulHot 9. 8. 2018 11:58

Ahoj. Mám rozpadlé LG G4.
Zvažuju obměnit za LG G7 nebo V30. Přijdou mi víceméně podobné, za plus mínus stejné penízky. A LG mi celkem i vyhovovalo.

Až teď jsem se dozvěděl, že byla odstraněna zadní tlačítka, což mi přišlo jako šikovné.
Stejně tak infra pro ovládání TV (nahrazeno za WIFI).
Ale naopak se zlepšíl displej na OLED a jasný displej u G7.

Který z nich mi doporučujete? Je tady nějaké porovnání tzv. TĚLO-NA-TĚLO?

Díky.
PaulHot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod red98 9. 8. 2018 12:37

Na amazone je teraz V35 za 699 dollarov:

https://www.amazon.com/dp/B07D46BMYT
red98
Junior

Odeslat příspěvekod plastick 9. 8. 2018 13:54

+ DPH předpokládám... A bez záruky. To už se dostává na hodně nevýhodnou nabídku...
plastick
Junior

Odeslat příspěvekod red98 9. 8. 2018 14:08

Zaruku ma. Cena este klesne, ked pride V40.
red98
Junior

Odeslat příspěvekod KevinTenSpravnej 9. 8. 2018 17:22

PaulHot píše:Ahoj. Mám rozpadlé LG G4.
Zvažuju obměnit za LG G7 nebo V30. Přijdou mi víceméně podobné, za plus mínus stejné penízky. A LG mi celkem i vyhovovalo.

Až teď jsem se dozvěděl, že byla odstraněna zadní tlačítka, což mi přišlo jako šikovné.
Stejně tak infra pro ovládání TV (nahrazeno za WIFI).
Ale naopak se zlepšíl displej na OLED a jasný displej u G7.

Který z nich mi doporučujete? Je tady nějaké porovnání tzv. TĚLO-NA-TĚLO?

Díky.

Na youtubu jsou ňáký anglicky. Stačí pogooglit.
Ale z téhle dvojice bych šel spíš do G7. Přece jen Qualcomm 845 je trhač silnic. Ne že by 835 byla špatná, ani 821 není špatná, všechno to to má výkonu na rozdávání, ale přece jen tak ňák morálně je prostě nejnovější. A za podobné peníze (14-15t) mi to dává smysl asi nejvíc. Navíc recenze teď vcelku chválejí jasný displej u G7, který je na poli IPS panelů jasný král bez konkurence široko daleko.

Takže tohle je můj názor.
KevinTenSpravnej
Junior

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 9. 8. 2018 18:54

Nesmysl resit procesor, je uplne jedno hestli to ma 835 nebo 845. Dulezite jsou jine veci. Sirokac u G7 je lepsi, stejne tak 4k 60fps, pokud ten clovek toci, V30 ma jen 30fps. Stejne tak bych popremyslel nad G6 Thinq, pokud s ni byl spokojeny, za aktualni cenu pecka, rozdily u G7/V30 za tu cenu takove nejsou a za rok muze rovnou skocit na G8, tam uz posun bude vetsi si myslim.

Ale to uz jsem psal, kdyby tu moderatori fungovali a schvalovali.
planetoid_LV426
Junior

Odeslat příspěvekod Michana vajicka 69 10. 8. 2018 10:39

Může prosím někdo vypast, jaké všechny možnosti nabízí AR Core u LG G7 ThinQ?

:arrow: :arrow: :arrow: https://play.google.com/store/apps/deta ... e&hl=en_US

Rozšířená realita jde nainstalovat na všechny "podporované" telefony, co by služba v systému.
Ale jen některé ji umí zapnout. LG počítá s AR Core nativně ve fotoaparátu. Ale rád bych viděl všechny fičury. :nenapadne
Nabízím soukromé kurzy, tréninkové školení, instruktážní videa a odborné semináře na téma: "69". Zájemkyně se mohou hlásit do PM. Fotografie (může být i obličeje, ale netrvám na tom) výhodou. Služba je platná pro region ČR a SK. Cena: dohodou.
Michana vajicka 69
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 10. 8. 2018 11:26

planetoid_LV426 píše:Ale to uz jsem psal, kdyby tu moderatori fungovali a schvalovali.

A ty si myslíš, že jsme tu každý den 24 hodin?? Za schvalování příspěvků si můžeš sám, tak se proti tomu stále dokola neohrazuj.

opasino
Moderátor

Odeslat příspěvekod zumzumzum 12. 8. 2018 15:14

LG G7 ThinQ vs. Samsung Galaxy S9+ (srovnání)

https://youtu.be/pS-RDQYU-wQ
zumzumzum
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 8. 2018 15:46

Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zumzumzum 14. 8. 2018 19:57

LG G7 ThinQ dostalo novou aktualizaci. Naučilo se 4K video s 60 FPS

https://bit.ly/2OwVd6O
zumzumzum
Junior

Odeslat příspěvekod Jirka L. 17. 8. 2018 13:30

Test, kde jsem našel chybějící informace o kvalitě WiFi signálu a lokalizace polohy (které umí všechny )

LG G7 vždy na prvních příčkách.

https://www.notebookcheck.com/Test-LG-G ... 990.0.html
Yamaha AX 1090, JBL Ti 1000, kabeláž Audioquest FLX-SLIP, Audio-Technica ATH-AD700X, , AudioGD 10.33, nap. kabel ViaBlue X25 Silver,Foobar 2000 DarkOne v4.0,MMC PopcornHour A400
Jirka L.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 8. 2018 15:50

LG G7 ThinQ vs. Huawei P20 Pro, který z nich fotí nejlépe?

https://www.mojandroid.sk/lg-g7-thinq-v ... e-post-row
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 17. 8. 2018 18:34

A pak, že má LG špatnou přední kamerku :D Jinak k tomu testu.. přijde mi, že ty fotky na Huawei jsou docela často divné viz ta noční, je sice hezké, že zachytí víc světla, ale barvy jsou mimo, tak k čemu to pak je. Žádný telefon co existuje v dnešní době nedokáže udělat věrohodnou noční fotku.

Opět se jen potvrzuje, že je to hlavně rukama, ať už mám P20pro nebo G7, rozhodne ruka a hlavně jak kdo umí s manuálem a obecně fotit.

PS: ta první fotka mě u P20pro překvapila jak špatná je oproti G7, stejně tak ta druhá. S jiným ohniskem prostě zaostřila na světlo, ten vyblitý šum po stranách u Huaweie má jaký smysl? A když si člověk u obou přiblíží to báwo, tak LG má pěkně bílou barvu, kdežto u P20pro jakýsi krémový nádech... ty barvy i na dalších fotkách mi u Huaweie přijdou mimo, viz ta fontána a fosfor s pozadí.

Sorry, objektivě mi přijde, že P20pro fotí docela strašně, hlavně, že to má 3 objektivy, milion mpix a stojí to 23tis kč.
planetoid_LV426
Junior

Odeslat příspěvekod panrt 17. 8. 2018 18:51

Jako nechápu LG poráží P20 Pro jak nic, ok v noci a v šeru je o kousek lepší P20 Pro ale to je tak vše, zbytek vede jednoznačně LG a to i u Selfie kde má 8Mpx zatímco Huawei má 24Mpx. Směšné.

Hodnocení na DxOmark je jednoznačně falešné a podplacené.
panrt
Junior

Odeslat příspěvekod hasicarna1 17. 8. 2018 19:16

Ve fotografiích az tak rozdil nevidim. Ale vodeodolnost, bezdratove nabijeni a cena mluvi nekompromisne pro LG.
hasicarna1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod koblih.jr 17. 8. 2018 21:41

Taky stále více koukám, že drtivá většina (odhadem 8 z 10) YouTube porovnání a recenzí (obvykle Eng, občas kouknu na Indii a Fr) chválí G7 v kvalitě focení na špičku. Asi bych netvrdil (lebo jsem slepý :) ), že G7 fotí líp než P20 pro. A stejně bych netvrdil, že P20 pro fotí líp než G7. Oba plus mínus stejně. Stejně špičkově.

Ale každý se zaměřuje na jiné funkce. U LG pochopili, že se umělecká tvorba lépe realizuje praktickým širokoúhlým fotoaparátem. U Hua zase věří v černobílý snímač na noční fotky.

Osobně fotím hlavně přes den, práce, doma, venku, cestování. Ano nepamatuji, kdy jsem chtěl fotit v noci. A když ano, tak proč nepoužívat blesk. Čili raději sáhnu po širokoúhlém snímači. Je zkratka pro mě praktičtější.

A cena jednoznačně hovoří o LG jako o rozumné volbě. Kombinuje úplně vše důležité a je to vlajková loď toho nejlepšího z roku 2017 za peníze, kterých není líto. Nejlepší poměr ceny a výkonu v kombinaci výkon, displej, čipset, technologie.
koblih.jr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod luisman 18. 8. 2018 17:18

Hacek je v tom, ze tyhle dva telefony nejde porovnavat. Jina cena, jiny fotak, jiny zakaznik. Jedinej konkurent je Asus Zenfone 5Z a to me taky zajima jestli to lepsi cpu jeste zlepsi. Test zatim nikde. A ohledne podplacenyho Huawei, G7 jeste netestovali.
luisman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 18. 8. 2018 18:15

Nelze porovnat, protože jiná cena? Nelze porovnat, protože jiný foťák? Člověče jsi normální nebo jen moc sluníčka? :D
Si myslíš jakože dražší = automaticky lepší a naopak a můžeme porovnávat věci jen za stejnou cenu a foťáky se stejným čipem a technikou? Ty voe :D Snad právě proto se věci mezi sebou porovnávají ne, aby jsi věděl, který je lepší a u kterého za kolik peněz dostaneš víc.

Kruci, mám si koupit Hondu Civic a nebo Škodu Octavia, počkat, to nejde porovnat, každé auto má jiný motor a jinou cenu.

Zamysli si, než napíšeš další hovadinu.
planetoid_LV426
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 19. 8. 2018 13:04

Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 8. 2018 16:25

LG G7 ThinQ vs. Xiaomi Mi 8, fotoduel

https://www.mojandroid.sk/xiaomi-mi-8-v ... e-post-row
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod luisman 21. 8. 2018 16:02

aha :-D takže k čemu mi u fotoduelu budou zjištění, že P20 Pro:
- fotí krasně v noci, když na to má extra čočku
- neumí širokoúhlé fotky, když na to nemá čočku
- fotí celkově líp, když stojí o třetinu víc
tvou terminologií: na co mi bude informace, že Honda jede rychleji, když má lepší motor a stojí o třetinu víc

ty si srovnávej svou G6 s čím chceš, ale já bych se rád dozvěděl relevantní informace o tom jaké rozdíly jsou mezi G7 a telefony ve stejné kategorii tzn. ideálně Asus Zenfone 5Z

samozřejmě dají se pochopit i Oneplus 6, Mi8, Mix 2S, P20 obyč

rozhodně netvrdím že dražší = lepší, ale jak už sem ti jednou psal, chce to trochu objektivity
luisman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 21. 8. 2018 16:45

Až na to že P20pro nefotí líp, tvé srovnání G7 a Zen5 je mimo. Ty jsi celý mimo, nemá smysl řešit, svoje jsem ti napsal pod recenzí G7, tam to máš rozebrané proč. Pokud ti to nestačí tam a musíš to cpát i sem, posluž si.
planetoid_LV426
Junior

Odeslat příspěvekod Karel01 27. 8. 2018 07:56

Rozhodnul jsem se pro obměnu současného telefonu LG G4 , který mám přes 2 roky a pořád je plně funkční bez nejmenšího problému, za nový model LG G7.
Rozměrově je nepatrná změna. G7 je o 4 mm delší a o 4 mm užší než G4. Mám lepší pocit při držení telefonu, váhově srovnatelné (větší váha o 5 g ). Vzhledově je to krásný telefon ( mám modré provedení). U G4 byla výhoda v možnosti výměny zadního koženého krytu, když se ošoupal. A nebyl tak náchylný při pádu na poškození, což se mě několikrát stalo. U G7 zkusím asi transparentní silikonový obal, ale mám obavu, že to zhyzdí jeho vzhled. Výhodou G4 bylo také mírné prohnutí displeje, což bylo dobré při nošení v zadní kapse riflí.
Vypínací tlačítko a změna hlasitosti se přesunulo na bok telefonu, což mě ani netrápí, většinou telefon odemykám a zhasínám dvojitým poklepem, což bylo sláva zachováno.
Čtečka otisku prstů reaguje velmi rychle. Stejně tak s funkcí rozpoznání obličeje jsem neměl problem. Vyzkoušel jsem, ale deaktivoval – používám jen dvojitý poklep.
Též jsem rád za zachování diody na zmeškané události. Barvu jsem si přizpůsobil aplikací Správce LED.
Always-On Displej mám zapnutý s tím, že od 21,00 – 6,00 je deaktivovaný. Čitelnost dobrá, je to regulováno čidlem jasu.
G7 postrádá infraport, ale upřímně řečeno moc mě nechybí, využil jsem ho u G4 za celou dobu asi 5x na TV a 3x klimatizace.
Výkonově nepozorují až tak zásadní rozdíl, náročné hry na mobilu nehraji – pouze Forge of Empires a Chess.
Pocitově je ale G7 svižnější a plynulejší, žádné testy výkonu nedělám.
Displej je proti G4 o řád vyšší, i když jsem neměj problém u G4 s čitelností na slunci, u G7 fakt super.
Wifi i bluetooth fungují bez problémů, žádné výpadky nebo problém s připojením.

Baterii oba telefony mají 3000 mAh, u G4 nebyl problém při běžném používání 1,5 dne ( stále zapnuté GPS, Wifi, data, jas automat ), při náročnějším dni mě večer zůstávalo ještě 30%.
S G7 si teď dost hraji, zkouším a instaluji aplikace, tak je těžké dělat nějaký závěr.
Jediné, co jsem vyzkoušel, přes noc klesla baterka u G7 o 7%, u G4 o 4%. Ale to jsem měl ještě zapnutý Always-On Displej celou noc a v G4 nebyla SIM, tak nebyla připojená do mobilní sítě.
Bezdrátová nabíječka AVACOM HomeRAY S10 funguje s G7 bez problému.
Zvuk G7 je hlasitý a čistý, zvonění určitě nelze přeslechnout.
BoomBox je dobrá vychytávka, ale asi to moc nevyužiji. Většinou používám přenosné repro.
Sluchátka jsem zatím nezkoušel. Mám objednané .Marshall Major II Bluetooth
Fotoaparát včetně možnosti fotit širokoúhle je super. Zatím jsem toho moc nenafotil, tak je obtížné dělat závěry a srovnávat s G4 - pár fotek ve dne za slunečného počasí je srovnatelné s G4. Rychlost aplikace fotoaparátu a zaostřování – srovnával jsem oba telefony současně ( otevření aplikace foťák a namíření na stejný objekt ) a nezaregistroval jsem nějaký zásadní rozdíl.
Nejsem zase takový odborník na foto. Prostě fotky pro mě parádní. Video jsem ještě nezkoušel
To je zatím vše, krátká moje zkušenost a trochu srovnání s G4.
Karel01
Junior

Odeslat příspěvekod dave_no 27. 8. 2018 14:46

Jak je to se zárukou u LG telefonů? Někde nedávají, ale jsou levné, jinde ano, ale třeba za 2k příplatek...
dave_no
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KevinTenSpravnej 27. 8. 2018 18:06

Tak ze zákona je nemyslitelné, že bys neměl na něco záruku. V rámci představivosti se dá říct, že i rohlík za 1,50 Kč má záruku. Nebo balená voda. O elektronice ani neuvažuj, že by to bylo jinak.

Jestli někdo píše, že záruka není, lže. Normálně pošli ČOI!
Záruku ti - vzhledem k postavené kupní smlouvě - vždy pokrývá prodejce. Podle státu a legislavitvy. Někde ve světe mají 6m, někde 12m, někde 24m.

U nás v česku hovoří legislativy - čili zákadní zákoník - o délce 24m pro fyzickou osobu a 12m pro právnický subjekt. Pak je zde ještě pár proměnných, ty ale pro jednoduchost přeskočme.

Jestli je ale dotaz k servisu, tak servis v česku samozřejmě je. Jak lokální, třeba ten v Praze, tak jeden pan-evropský - v Polsku. Tam se svážejí všechny prodkty, ať už z Rumunska nebo Švýcarska či Itálie.

Na to, co ti jako zákazníkoliv náleží, se pak obracej k prodejci. Ten by měl se o - pokud by byl vadný produkt - postarat o doručení do servisu. A servis zase o doručení zpět k prodejci.

Vůbec si nedělej hlavu s tím, zda je něco na tvých bedrech.
Ale vybírej pečlivě, abys nekoupil telefon z ABCD Mobil s.r.o. z Opavy a ten za 3 měsíce zkrachoval a nemáš se jak prokazovat kupní smlouvou s existujícím subjektem.

Vybírej SKUTEČNÉ prodejce, ne podvodníky. ;)
KevinTenSpravnej
Junior

Odeslat příspěvekod Tazz1 2. 9. 2018 21:10

Neměl jste někdo možnost používat V30 i G7 ? Výkon a podobně neřeším, tam ani jeden nemají problém. Ale jak jsou na tom při srovnání s baterkou a pak s foťákem ?
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod Paja-indian 2. 9. 2018 22:24

Popravdě jsem neměl ani jeden. Jen předpokládám, že V30 by mohla vydržet o troch víc díky OLED. Menší spotřeba a jedině u OLED má smysl AoD, přitom ho má i IPS panel u G7....
Paja-indian
Junior

Odeslat příspěvekod Tazz1 2. 9. 2018 22:33

Jenže zrovna G7 má nový typ IPS. A je nesmysl, že AOD má smysl jen na OLED. Mám G6 a AOD je naprosto v pohodě.
Ale díky za snahu.
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod Carismatico 2. 9. 2018 23:59

Používal jsem obě zařízení. Jak V30, tak nyní i LG G7

V30 podle mého má nyní lépe vyladěný fotoaparát, zejména rybí oko má širší úhel záběru. U LG G7 mě překvapilo, že po poslední aktualizaci fotoaparát opravdu produkuje "olejomalbu". Používám ještě aplikaci Snap Camera a tam jsou výsledky úplně někde jinde. V30 má pak i o pár hodin lepší výdrž baterie a také lépe vyladěné prostředí (svižnější a rychlejší odezva)

G7 má navrch určitě i zvukově - reproduktor, kvalitnější zvuk ve sluchátku při hovoru, notifikační LED dioda, výrazně kvalitnější přední kamera. Lépe čitelný displej na přímém slunci, lepší ergonomii. Nicméně obě zařízení jsou skvělá a ani jedním z nich neuděláš chybu. Do V30 bych šel kvůli baterii, lépe vyladěnému prostředí, "živějšímu" displeji nebo kvůli tomu, že v balení jsou luxusní sluchátka. Nikdy jsem nezažil lépe hrající telefon do sluchátek, než V30.

Carismatico
Moderátor Galerie

Odeslat příspěvekod Tazz1 3. 9. 2018 06:25

Díky :-) . Zatím je to jen ze zvědavosti. Vždy telefon používám tak rok, kdy se ještě se zárukou dobře posílá dál. A zatím jsem spokojený se současnou G6.
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 9. 2018 18:52

Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod hasicarna1 7. 9. 2018 06:39

Zaruka musi dle platne legislativy u obchodnika byt standardne. Doporucuji kupovat u ověřených prodejcu!
hasicarna1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jirka L. 7. 9. 2018 10:14

Prošel jsem na severu Čech několik prodejen mobilů, a ptal se, proč také neprodávají telefony LG. Nikdo nebyl schopen podrobněji odpovědět, údajně nemají s LG uzavřeny smlouvy. Co je to za obchodní strategii ? Chtěl jsem si ho prohlédnout v reálu a mám smůlu. Ostatních i mě neznámých telefonů z Číny je všude haldy....
Yamaha AX 1090, JBL Ti 1000, kabeláž Audioquest FLX-SLIP, Audio-Technica ATH-AD700X, , AudioGD 10.33, nap. kabel ViaBlue X25 Silver,Foobar 2000 DarkOne v4.0,MMC PopcornHour A400
Jirka L.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jahobova 7. 9. 2018 12:21

Taky to nechápu...kam se člověk podívá, všude samé Honor, Huawei …. LG, které je podstatně lepší nikde. Mám starou LG G3 a když jsem ji porovnala s Honor 10,rychle jsem ho vrátila a dál si nechávám stařenku g3. Myslím, že na vánoce ji vystřídá g7 :-)
jahobova
Junior

Odeslat příspěvekod mikosuo 7. 9. 2018 13:04

protože LG na CZ/SK trh doslova se*e. Když sem si vybíral novy mobil pokukoval jsem po LG G6 bohužel ji nikde neměli abych si ji mohl ošahat. Nakonec sem si koupil Honor.
Philips Fishio 120-Nokia 3510-Nokia 3100-Sony Ericsson D750i-Nokia 5500sport-LG KP500-Nokia C6-01-Thl W200-LG G2-LG G3-Honor 8 Pro
mikosuo
Junior

Odeslat příspěvekod mvyk 11. 9. 2018 07:18

Carismatico: chápu dobře, že V30 fotí líp než G7 ? co znamená ta "olejomalba" ?
mvyk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tazz1 11. 9. 2018 19:38

Testovali už G7 na Dxomark ? Nějak to tam nemůžu najít.
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 9. 2018 20:48

Fotoduel LG G7 ThinQ vs. Xiaomi Mi 8

https://www.smartmania.cz/srovnani-foto ... -g7-thinq/
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod panrt 13. 9. 2018 20:57

Tazz1 píše:Testovali už G7 na Dxomark ? Nějak to tam nemůžu najít.

Ne ještě stale to neotestovali, DxO je mimo v tomhle ale jak sem se bavil jinde pokud nezaplatíš nedostaneš body a nebo te neotestují vůbec.
panrt
Junior

Odeslat příspěvekod Carismatico 15. 9. 2018 15:47

Obávám se, že fotoaparát u V30 je lépe odladěný. Navíc mé počáteční nadšení s LG G7 začíná opadat. Používal jsem předtím delší dobu S9 Plusko a v podstatě celý obraz jsem přenesl do G7 ze začátku vše běhalo svižně a rychle. Nyní pomalejší reakce, odezva, třeba vstup do nastavení 2 sekundy. Vstup do přijatých zpráv, opět výrazná prodleva. A jak se LG chvástalo s rychlejšími aktualizacemi, tak nevím nevím. Paradoxně s V30 jsem byl více spokojený. Lepší vydrž na baterii, výrazně lepší optimalizace prostředí, širší záběr rybího oka, a celkově kvalitnější výstup, a jako třešnička na dortu, bezkonkurenční sluchátka v balení.
Carismatico
Moderátor Galerie

Odeslat příspěvekod Jirka L. 19. 9. 2018 12:07

Všeobecně, teď nemyslím jen LG G7, které mám vybraného jako horkého kandidáta, mě deprimuje situace, kdy se u telefonů (a v podstatě vlajkových lodí) s výkonem CPU a operační pamětí, které byly před pár lety běžným standartem na PC, řeší svižnost.

Mám několik let starý ASUS ZenFone 6 s papírovým zlomkem výkonu, na kterém je otevřeno bezpočet aplikací a ANI JEDNOU ! jsem nespozoroval nějakou prodlevu při přístupu do appky.
S jedinou vyjímkou a to s hledáním polohy GPS.

Chápu, že display nového telefonu má větší rozlišení, ale na druhou stranu má cca 6x větší skore v AnTuTu testech. Proto mě v testech fascinuje, jak recenzent ukazuje, jak plynule přechází mezi aplikacemi.

To by znamenalo, že telefony do 10 000 by pomalu ani neměly nastartovat.
Jirka L.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Carismatico 19. 9. 2018 16:00

Docela jsem zvědavý na aktualizaci 10g, která se v těchto dnech uvolňuje v Korei pro tamní variantu. Jen otázka, kdy se dočkáme my. Zatím mnozí výrobci jako Samsung či Huawei už vydávají se se zářijovými záplatami, tady kde nic tu nic. Nicméně zpět k tématu, vylepšení

- zlepšení výkonu fotoaparátu (zadní kamera Stand i rybí oko)
- zlepšení odezvy fotoaparátu
- optimalizace
- nějaké chytré funkce, Google Lens atd
A další větší množství změn, tak jsem zvědav

Ale paradox je, že jsem poslední roky byl uživatelem Huawei přístrojů a tam byla vyladěnost softwaru naprosto perfektní. G7 je paradoxně po hw stránce nejvýkonnější zařízení a nevybavuji si, že bych měl za poslední roky hůře optimalizované zařízení (prošlo mi rukami asi 12 telefonů).
Carismatico
Moderátor Galerie

Odeslat příspěvekod hasicarna1 24. 9. 2018 13:35

Ahoj, přestal mi fungovat otisk prstu. Máte s tim nejake zkušenosti pls.? Zkusil jsem v nastaveni stavajici otisk odebrat (to slo) a pak pridat novy. Bohužel novy otisk nemohu pridat. Mobil se tvari, ze ceka na prilození prstu a ja prikladam a prikladam a mobil nic :-( Diky za rady. PS: do HW resetu se mi nechce sakrys. ...
hasicarna1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 24. 9. 2018 18:24

Nechce se ti do HR, ale evidentne ti nic jineho nezbyva, aby jsi vyloucil vadny HW nebo pripadnou sw chybu.. Cekas snad, ze nekdo udela nadalku abrakadabra a ctecka se rozebehne? Asi ne vid..
Momentálně používám..

ANDROID - reklamosystém
Momentálně nepoužívám..
uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 9. 2018 18:31

nejdříve bych zkusil mobil restartovat a když nepomůže, tak reset
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod hasicarna1 24. 9. 2018 18:33

Restart nepomohl. To jsem již zkusil. Budu muset o vikendu udelat HW reset.
hasicarna1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maciakba 26. 9. 2018 00:36

kedy sa da ocakavat klesanie ceny... cakam ked bude na uroveni 400EUR (10,000czk) viac za telefon nie som ochotny dat
maciakba
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 26. 9. 2018 01:35

v těch známých eshopech bude stát okolo 10k až v prvním pololetí příštího roku, dřív ne
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod roman II 26. 9. 2018 07:52

maciakba: před vánoci bude už pod 11, nevím proč bych měl kupovat ve známých eshopech za draho, kupuji u turbado se zpětným odkupem, plno mých známých tam nakoupilo také, příkladné řešení případné reklamace - vím o dvou případech
roman II
Junior

Odeslat příspěvekod Tazz1 26. 9. 2018 10:10

To Turbado nemá špatné ceny. Ale kde je háček ;-) ?
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 26. 9. 2018 11:39

Telefon máš v nájmu,přečti si obchodní podmínky.Já bych to tam nekoupil.
standavfr
Junior

Odeslat příspěvekod Tazz1 26. 9. 2018 12:25

Tak to je ten háček ;-)
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 26. 9. 2018 12:47

standavfr píše:Telefon máš v nájmu,přečti si obchodní podmínky.Já bych to tam nekoupil.

To samé eshop Bestcena, takovým shopum se vyhnout obloukem..
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod opasino 26. 9. 2018 13:55

No Bestcena určitě ne, s Turbado zkušenost nemám, ale telefon v této cenové bych tam rozhodně nekoupil.

roman II píše:maciakba: nevím proč bych měl kupovat ve známých eshopech za draho

Protože je daleko větší jistota, že případné reklamace a servis proběhne v "klidu" ...............

opasino
Moderátor

Odeslat příspěvekod Nick Cave 26. 9. 2018 18:29

Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mila001 28. 9. 2018 18:00

Nemůžu se rozhodnout zda G7 nebo V30. Máte někdo zkušenost s oběma,hry nehraji tak že rozdíl 845/835 nehraje takovou roli.Displej ohledně stále zapnutého Always On mi připadá lepší u V30(úspornější).
G7 je zase novější a dostane více aktualizací androidu,foťák by taky mohl být o malinko lepší,ale je o něco větší a těžší.
Nejdříve jsem byl rozhodnut pro V30,ale teď jsem na vážkách.Bude to dárek od manželky,tak to musí trochu vypadat.Věřím,že ani s jedním neudělám chybu a děkuji za pomoc.
mila001
Junior

Odeslat příspěvekod Hasicarna 29. 9. 2018 10:08

Tak otisk prstu nefunguje ani po Hard ressetu. Takze jsem rozmrzely (po 3 mesicich). Takže v pondělí nesu mobil na reklamaci do Vodafonu. Dám vedet jak to dopadlo a jak dlouho to trvalo.
Hasicarna
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 29. 9. 2018 10:20

Vzdyt jsem ti to psal. Neboj, vyreklamujes a brzy opravi. ;-)
Momentálně používám..

ANDROID - reklamosystém
Momentálně nepoužívám..
uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod luisman 5. 10. 2018 15:38

zdar podělím se o měsíční zkušenosti s tímto mobilem
za dosluhující L950 jsem hledal náhradu a vybíral mezi LG G7 a Asus Zenfone 5Z
Chtěl sem:
větší rozlišení displeje
kvalitní foto a focení 16:9
bezdrát. nabíjení
glance screen/always on
3.5mm jack

Bylo to těžký rozhodování, ale fce nakonec prevážily větší ram a baterku. Vzal sem G7 cca za 13k.
Telefon je krásnej (mám modrou), dobře se drží, díky uzkýmu displeji, který je precizní (je mi fuk jestli IPS nebo Amoled) a vypadá nádherně díky vysokému rozlišení. Co se týče HW, měl sem strach se slabší baterie, ale po celém dni mi zbývá vždy 30-40% procent. Prostředí lítá jak z praku bez jediného zaváhání, ale zbývající ram už není mnoho cca 600mb. Budu doufat, že android 9.0 to posune k lepším číslům a ne naopak.
Nebudu se rozepisovat o tom jaká změna je to přejít z win na android, spoustu věcí mi chybí a spousta věcí mě potěšila.
Spíš porovnám telefony jako takové.
Camera
Lumia podávala skvělé výkony, ale appka si občas postavila hlavu a nebyla zrovna nejsvižnější. Ovšem HW spoušť budu oplakávat ještě dlouho.
G7 fotí na první pohled krásně, ale při přiblížení se opravdu někdy opravdu objeví efekt olejomalby. Doufám, že to spraví sw update. Jinak jsou fotky výstavní včetně režimu portrét. Videa sem zatím zkoušel zběžně vím jen, že EIS můžete zapnout pouze u rozlišení 1080 30fps. Mikrofony asi nedosáhnou kvalit Lumie, vyzkouším na koncertě. Co se ale povedlo výtečně je širokoúhlý objektiv. Úhel záběru je velký a fotky umí skvělé, efekt rybího oka nepozoruji. Dokonce někdy lépe vykreslí vzdálenější objekty, kvůli chybějícímu AF. Na výběr je samozřejmě spousta režimů, ale AI mám radši vypnuté, používám jen HDR a sem tam portrét.
Zvuk
G7 hraje hoodně nahlas, ale u mě skoro žádné využití. Ale zvuk s jacku to je jiná, díky převodníku a různým nastavením si užije kvalitní poslech a dokonce B&O sluchátka.
Nabíjení
Lumia měla 3A nabíječku, takže rychlost quick charge 3.0 vyjde zhruba nastejno. Stejně využívám spíš bezdrátové nabíjení.
Always On
Lumie byli touto funkcí proslavené a tady by se mohlo LG učit. Sice si můžete změnit vzhled hodin a přidat dokonce i obrázek. Ale nastavit si jen určitý časový interval nejde, můžete si jen nastavit období během dne, kdy se info nezobrazuje. Pokud by toto nastavení přidali, ušetřilo by to ještě další procenta baterii, přece jen IPS musí svítit celé. Zapínání je řešeno senzorem, takže by to mohlo být stejně efektní a efektivní jako na lumiích.
Zmíním už jen drobnosti:
přidaná ochrana IP68 a MIL standart. Nosím jen obal, tvrzené sklo nepoužívám, zatím bez škrábance i po pádu.
Otisk i sken xichtu fungují bez problému, dají se nastavit i bezpečné zóny nebo knock knock kód. Odemykat lze dvojitým poklepem.
Zapínací/zamykací tlačítko mohlo být níž.
luisman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Carismatico 9. 10. 2018 20:09

Jsem celkem zvědavý, kdy se dočkáme nových záplat. Což bych mě ani tak netrápilo, ale agresivní RAM management, horší fotoaparát na automatiku už jo. Pro korejskou verzi už je snad 4 týdny v oběhu novější sw a v Americe už necelý týden je novější sw pro operátorské verze. Domníval jsem se, že LG G7 bude jako první dostávat nejnovější sw, ne že i G6 či V30 dostane software s novějšími záplatami. LG umí výtečný hw, ale podpora je tragikomická, kord když jiní výrobci už pomalu uvolňují Android 9.
Carismatico
Moderátor Galerie

Odeslat příspěvekod koblih.jr 10. 10. 2018 00:04

Poslední aktualizace vyšla teď o víkendu. Aktualizace zabezpečení Google, přidána další VoLTE konfigurace a podpora EVS. Pokud je to pro někoho málo, ještě přidám optimalizaci fotoaparátu a služeb GMS. Navíc Android 9 na plno chyb, Google to řeší. Než systém s chybami, počkal bych, až odstraní Google issues s foťáky, pak to bude jiné kafe.
koblih.jr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Carismatico 10. 10. 2018 08:45

koblih.jr

Jak jsi aktualizoval, v tel nebo přes Bridge? Protože v Evropě aktualizaci zatím nikdo neobdržel.
Carismatico
Moderátor Galerie

Odeslat příspěvekod plastick 10. 10. 2018 12:10

Šli byste do G7, nebo do V30?
plastick
Junior

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 10. 10. 2018 12:50

Těžká otázka .. https://www.gsmarena.com/compare.php3?i ... hone2=8712

Osobně bych šel do G7, přijde mi v drobnostech lepší, ještě trochu lepší foťák, ještě trochu lepší display, ještě malinko lepší zvuk apod.
planetoid_LV426
Junior

Odeslat příspěvekod David79 10. 10. 2018 16:51

Zdravím, tak tuhle otázku si pokládám už dlouho.. vše záleží na tom, co od telefonu vlastně čekáš. Já mám ještě jeden z posledních poctivých kousků od LG, tedy G3 a také uvažuji čím ho nahradím. ;-)
David79
Junior

Odeslat příspěvekod mila001 10. 10. 2018 22:04

Do konce měsíce se musím také rozhodnout mezi V30 a G7 a je to opravdu těžké,zatím o kousíček vede V30.
mila001
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 11. 10. 2018 07:28

Už jen kvůli displeji bych dal přednost G7.
standavfr
Junior

Odeslat příspěvekod Marlo79 11. 10. 2018 22:12

Tiez uvazujem nad g7 aj ked s cenovo som chcel nieco o dost nizsie. Moze este do Vianoc padnut cena ci nieco nove zaujimave vyjst?
Marlo79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Loader 12. 10. 2018 05:52

standavfr píše:Už jen kvůli displeji bych dal přednost G7.

Už jen kvůli displeji bych dal přednost V30.
Loader
Pokročilý

Odeslat příspěvekod standavfr 12. 10. 2018 07:36

Přece jen u OLEDu je větší pravděpodobnost nějakého problému a při poškození bude cena výměny také trochu jinde.
standavfr
Junior

Odeslat příspěvekod hasicarna1 12. 10. 2018 13:26

Tak hlásím, ze z duvodu nefunkcnosti ctecky otisků prstu mi vymenili v zaruce cely zadni panel. Oprava u Vodafonu trvala 14dnu. Tak ted si zase vse nastavuji k obrazu svemu :-)
hasicarna1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod panrt 12. 10. 2018 20:45

panrt
Junior

Odeslat příspěvekod Michana vajicka 69 15. 10. 2018 11:38

Ano, tento update vyšel už i v česku, potažmo v Evropě. Označení v10k. ;)
Někdy minulý týden.
Nabízím soukromé kurzy, tréninkové školení, instruktážní videa a odborné semináře na téma: "69". Zájemkyně se mohou hlásit do PM. Fotografie (může být i obličeje, ale netrvám na tom) výhodou. Služba je platná pro region ČR a SK. Cena: dohodou.
Michana vajicka 69
Junior

Odeslat příspěvekod Tazz1 15. 10. 2018 12:24

A vyzkoušel už někdo? Jak to zamávalo s foťákem?
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod Carismatico 15. 10. 2018 15:44

Tak komprese stále stejná, otřesná. Rychlost se o něco zlepšila, ale rozhodně to není onen update, který vyšel v Korei či v Americe :/ nechápu.

Carismatico
Moderátor Galerie

Odeslat příspěvekod dropadred 15. 10. 2018 18:52

Takéto SW nedostatky boli s LG stále, či až teraz poslednú dobu? Pripomína mi to komédiu okolo distribúcie FW pri Samsungu (jeden operátor na SK dostane update, druhý až o 5 mesiacov neskôr).

Zaujímalo by ma to, že či to nie je jeden z prípadov, že človek horkoťažko dostane na G7 potom ešte 9.0 a tam to už naozaj končí a nebude ani 9.1 a podobne. Nie, že by ma to odradilo od kúpy ale nepotešilo by to moje pred-nákupné nadšenie.
Audio-GD R2R-11 > Mr.Speakers Alpha Dog; Dragonfly Red > iBasso IT01
dropadred
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tazz1 16. 10. 2018 18:30

Neviděl bych to tak černě. Momentálně má slušnou podporu i starší G6, natož tedy do budoucna jeho nástupce.
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 16. 10. 2018 19:40

Ono LG moc updatovat nepotřebuje, protože běhá jak má. Když už LG vydá update (poslední mám na G6 20. září minulý měsíc), tak to má aspoň nějaký smysl. Pokud na nějaký telefon vychází update co měsíc, znamená to, že je tam pořád třeba něco dolaďovat a spravovat, to je špatně. Do výroby mají pouštět už odladěné vychytané telefony a ne, že pak budu každý týden něco stahovat a měnit.
planetoid_LV426
Junior

Odeslat příspěvekod KevinTenSpravnej 17. 10. 2018 10:06

Ono to zas tak jednoduché není, protože aktualizace může obsahovat i více esenciální aplikace než jen volání. Ty mohou být i třeba Google apps.

Vem si, že třeba někdo (vyločit to nemůžeme) nemá google účet v přístroji a je nutné aktualizovat YouTube, Mapy nebo třeba Gmail.

Update nemusí nutně mít zásah ze strany výrobce, ale třeba jen ze strany Googlu.
Ale ano, až moc vysoká četnost hovoří o taky jisté "preciznosti" produktu při začátku prodeje. Vo tom bez debat.
KevinTenSpravnej
Junior

Odeslat příspěvekod roman II 17. 10. 2018 15:19

do konce října klesne cena G7 pod 11 tis. kč a před vánocemi ho máme do 10 tis. Kč a nastává pravý čas ho koupit, tahle cenová politika Lg se mi tuze zamlouvá :-)
roman II
Junior

Odeslat příspěvekod panrt 18. 10. 2018 13:53

panrt
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 18. 10. 2018 14:04

Cos čekal? 100?
Loader
Pokročilý

Odeslat příspěvekod panrt 18. 10. 2018 14:24

Rozhodně ne tak málo ale co čekat od DxO jak se říká málo zaplatíš málo dostaneš.
panrt
Junior

Odeslat příspěvekod PaulHot 18. 10. 2018 15:57

Tak přesně kvůli tomuhle výsledku bych si G7 nekoupil! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Pokud mi vyovuje, není důvod nějak hloubkově studovat nějaký "nezávislý test". Výsledek se vždy odvíjí od finančních zájmů subjektu, který musí nějak ekonomick existovat. Huawei platí, Huawei vyhrává. Prosté.

I výsledek je jen číslo. Nějaký rádoby koeficient. Ať už je 75 nebo 85, tak sám se rozhodnu, jestli mi kvalita sedí a vyhovuje. Ne nějaký Soukup, kteý mi má s mácháním rukou říct, co je správné si myslet a co je správné kupovat.
PaulHot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 18. 10. 2018 16:49

Mne sa práve aj doupdatoval, prekvapilo, že je to len Android 8.0, čakal som minimálne 8.1. Dúfam, že aspoň bezpečnostné aktualizácie sú častejšie ako inkrementálny update.

Vidím, že aj bezpečnostný update je z 1.9.2018, na Nexus 6P tam je posledná z 5.10.. Aj keď z toho, čo som tu čítal sa vraciame do starej dobrej doby železnej, kde distribúcia updatov pre jedno zariadenie sa celkovo tiahne aj pár mesiacov. A ja, že to je len pri Samsungu (kde sa reálne čaká podľa operátora aj pol roka a viac na čerstvý update).
Audio-GD R2R-11 > Mr.Speakers Alpha Dog; Dragonfly Red > iBasso IT01
dropadred
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PaulHot 18. 10. 2018 17:38

No, tohle je právě aktuální záplata. Koukni na Google nařízení, které nařizuje výrobcům jedno pravidlo: aktualizace zabezpečení 1x za 60 dní.

A to je součástí programu Android for Business. Ostatní mohou mít 1x za 90 dní.

Myslím, že tohle je norma u všech velkých hráčů. Třeba firma HADRAFON nikdy, naopak jeden demonstrativní příklad PIxel každých 30 dní.
PaulHot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod David79 18. 10. 2018 17:51

Zdravím..tak tedy DxOMark moc štědrý ke G7 nebyl, když mu dal jen 83 bodů. No ono ani v minulosti to nebylo o moc slepší..G6-84b, G5-86b a G4 83b. ..a já myslel že už bude jen lépe. No budu si ho muset asi otestovat sám, naposledy jsem týden dusil Mi 8 a jsem zvědav jak obstojí G7.
David79
Junior

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor