LG G7 ThinQ - obecná diskuze

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod koblih.jr 17. 8. 2018 20:41

Taky stále více koukám, že drtivá většina (odhadem 8 z 10) YouTube porovnání a recenzí (obvykle Eng, občas kouknu na Indii a Fr) chválí G7 v kvalitě focení na špičku. Asi bych netvrdil (lebo jsem slepý :) ), že G7 fotí líp než P20 pro. A stejně bych netvrdil, že P20 pro fotí líp než G7. Oba plus mínus stejně. Stejně špičkově.

Ale každý se zaměřuje na jiné funkce. U LG pochopili, že se umělecká tvorba lépe realizuje praktickým širokoúhlým fotoaparátem. U Hua zase věří v černobílý snímač na noční fotky.

Osobně fotím hlavně přes den, práce, doma, venku, cestování. Ano nepamatuji, kdy jsem chtěl fotit v noci. A když ano, tak proč nepoužívat blesk. Čili raději sáhnu po širokoúhlém snímači. Je zkratka pro mě praktičtější.

A cena jednoznačně hovoří o LG jako o rozumné volbě. Kombinuje úplně vše důležité a je to vlajková loď toho nejlepšího z roku 2017 za peníze, kterých není líto. Nejlepší poměr ceny a výkonu v kombinaci výkon, displej, čipset, technologie.
koblih.jr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luisman 18. 8. 2018 16:18

Hacek je v tom, ze tyhle dva telefony nejde porovnavat. Jina cena, jiny fotak, jiny zakaznik. Jedinej konkurent je Asus Zenfone 5Z a to me taky zajima jestli to lepsi cpu jeste zlepsi. Test zatim nikde. A ohledne podplacenyho Huawei, G7 jeste netestovali.
luisman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 18. 8. 2018 17:15

Nelze porovnat, protože jiná cena? Nelze porovnat, protože jiný foťák? Člověče jsi normální nebo jen moc sluníčka? :D
Si myslíš jakože dražší = automaticky lepší a naopak a můžeme porovnávat věci jen za stejnou cenu a foťáky se stejným čipem a technikou? Ty voe :D Snad právě proto se věci mezi sebou porovnávají ne, aby jsi věděl, který je lepší a u kterého za kolik peněz dostaneš víc.

Kruci, mám si koupit Hondu Civic a nebo Škodu Octavia, počkat, to nejde porovnat, každé auto má jiný motor a jinou cenu.

Zamysli si, než napíšeš další hovadinu.
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Nick Cave 19. 8. 2018 12:04

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 8. 2018 15:25

LG G7 ThinQ vs. Xiaomi Mi 8, fotoduel

https://www.mojandroid.sk/xiaomi-mi-8-v ... e-post-row
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luisman 21. 8. 2018 15:02

aha :-D takže k čemu mi u fotoduelu budou zjištění, že P20 Pro:
- fotí krasně v noci, když na to má extra čočku
- neumí širokoúhlé fotky, když na to nemá čočku
- fotí celkově líp, když stojí o třetinu víc
tvou terminologií: na co mi bude informace, že Honda jede rychleji, když má lepší motor a stojí o třetinu víc

ty si srovnávej svou G6 s čím chceš, ale já bych se rád dozvěděl relevantní informace o tom jaké rozdíly jsou mezi G7 a telefony ve stejné kategorii tzn. ideálně Asus Zenfone 5Z

samozřejmě dají se pochopit i Oneplus 6, Mi8, Mix 2S, P20 obyč

rozhodně netvrdím že dražší = lepší, ale jak už sem ti jednou psal, chce to trochu objektivity
luisman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 21. 8. 2018 15:45

Až na to že P20pro nefotí líp, tvé srovnání G7 a Zen5 je mimo. Ty jsi celý mimo, nemá smysl řešit, svoje jsem ti napsal pod recenzí G7, tam to máš rozebrané proč. Pokud ti to nestačí tam a musíš to cpát i sem, posluž si.
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Karel01 27. 8. 2018 06:56

Rozhodnul jsem se pro obměnu současného telefonu LG G4 , který mám přes 2 roky a pořád je plně funkční bez nejmenšího problému, za nový model LG G7.
Rozměrově je nepatrná změna. G7 je o 4 mm delší a o 4 mm užší než G4. Mám lepší pocit při držení telefonu, váhově srovnatelné (větší váha o 5 g ). Vzhledově je to krásný telefon ( mám modré provedení). U G4 byla výhoda v možnosti výměny zadního koženého krytu, když se ošoupal. A nebyl tak náchylný při pádu na poškození, což se mě několikrát stalo. U G7 zkusím asi transparentní silikonový obal, ale mám obavu, že to zhyzdí jeho vzhled. Výhodou G4 bylo také mírné prohnutí displeje, což bylo dobré při nošení v zadní kapse riflí.
Vypínací tlačítko a změna hlasitosti se přesunulo na bok telefonu, což mě ani netrápí, většinou telefon odemykám a zhasínám dvojitým poklepem, což bylo sláva zachováno.
Čtečka otisku prstů reaguje velmi rychle. Stejně tak s funkcí rozpoznání obličeje jsem neměl problem. Vyzkoušel jsem, ale deaktivoval – používám jen dvojitý poklep.
Též jsem rád za zachování diody na zmeškané události. Barvu jsem si přizpůsobil aplikací Správce LED.
Always-On Displej mám zapnutý s tím, že od 21,00 – 6,00 je deaktivovaný. Čitelnost dobrá, je to regulováno čidlem jasu.
G7 postrádá infraport, ale upřímně řečeno moc mě nechybí, využil jsem ho u G4 za celou dobu asi 5x na TV a 3x klimatizace.
Výkonově nepozorují až tak zásadní rozdíl, náročné hry na mobilu nehraji – pouze Forge of Empires a Chess.
Pocitově je ale G7 svižnější a plynulejší, žádné testy výkonu nedělám.
Displej je proti G4 o řád vyšší, i když jsem neměj problém u G4 s čitelností na slunci, u G7 fakt super.
Wifi i bluetooth fungují bez problémů, žádné výpadky nebo problém s připojením.

Baterii oba telefony mají 3000 mAh, u G4 nebyl problém při běžném používání 1,5 dne ( stále zapnuté GPS, Wifi, data, jas automat ), při náročnějším dni mě večer zůstávalo ještě 30%.
S G7 si teď dost hraji, zkouším a instaluji aplikace, tak je těžké dělat nějaký závěr.
Jediné, co jsem vyzkoušel, přes noc klesla baterka u G7 o 7%, u G4 o 4%. Ale to jsem měl ještě zapnutý Always-On Displej celou noc a v G4 nebyla SIM, tak nebyla připojená do mobilní sítě.
Bezdrátová nabíječka AVACOM HomeRAY S10 funguje s G7 bez problému.
Zvuk G7 je hlasitý a čistý, zvonění určitě nelze přeslechnout.
BoomBox je dobrá vychytávka, ale asi to moc nevyužiji. Většinou používám přenosné repro.
Sluchátka jsem zatím nezkoušel. Mám objednané .Marshall Major II Bluetooth
Fotoaparát včetně možnosti fotit širokoúhle je super. Zatím jsem toho moc nenafotil, tak je obtížné dělat závěry a srovnávat s G4 - pár fotek ve dne za slunečného počasí je srovnatelné s G4. Rychlost aplikace fotoaparátu a zaostřování – srovnával jsem oba telefony současně ( otevření aplikace foťák a namíření na stejný objekt ) a nezaregistroval jsem nějaký zásadní rozdíl.
Nejsem zase takový odborník na foto. Prostě fotky pro mě parádní. Video jsem ještě nezkoušel
To je zatím vše, krátká moje zkušenost a trochu srovnání s G4.
Karel01
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dave_no 27. 8. 2018 13:46

Jak je to se zárukou u LG telefonů? Někde nedávají, ale jsou levné, jinde ano, ale třeba za 2k příplatek...
dave_no
Junior

Odeslat příspěvekod KevinTenSpravnej 27. 8. 2018 17:06

Tak ze zákona je nemyslitelné, že bys neměl na něco záruku. V rámci představivosti se dá říct, že i rohlík za 1,50 Kč má záruku. Nebo balená voda. O elektronice ani neuvažuj, že by to bylo jinak.

Jestli někdo píše, že záruka není, lže. Normálně pošli ČOI!
Záruku ti - vzhledem k postavené kupní smlouvě - vždy pokrývá prodejce. Podle státu a legislavitvy. Někde ve světe mají 6m, někde 12m, někde 24m.

U nás v česku hovoří legislativy - čili zákadní zákoník - o délce 24m pro fyzickou osobu a 12m pro právnický subjekt. Pak je zde ještě pár proměnných, ty ale pro jednoduchost přeskočme.

Jestli je ale dotaz k servisu, tak servis v česku samozřejmě je. Jak lokální, třeba ten v Praze, tak jeden pan-evropský - v Polsku. Tam se svážejí všechny prodkty, ať už z Rumunska nebo Švýcarska či Itálie.

Na to, co ti jako zákazníkoliv náleží, se pak obracej k prodejci. Ten by měl se o - pokud by byl vadný produkt - postarat o doručení do servisu. A servis zase o doručení zpět k prodejci.

Vůbec si nedělej hlavu s tím, zda je něco na tvých bedrech.
Ale vybírej pečlivě, abys nekoupil telefon z ABCD Mobil s.r.o. z Opavy a ten za 3 měsíce zkrachoval a nemáš se jak prokazovat kupní smlouvou s existujícím subjektem.

Vybírej SKUTEČNÉ prodejce, ne podvodníky. ;)
KevinTenSpravnej
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tazz1 2. 9. 2018 20:10

Neměl jste někdo možnost používat V30 i G7 ? Výkon a podobně neřeším, tam ani jeden nemají problém. Ale jak jsou na tom při srovnání s baterkou a pak s foťákem ?
mobil Huawei P30 Pro, tablet Huawei Mediapad M5 8,4 WiFi
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod Paja-indian 2. 9. 2018 21:24

Popravdě jsem neměl ani jeden. Jen předpokládám, že V30 by mohla vydržet o troch víc díky OLED. Menší spotřeba a jedině u OLED má smysl AoD, přitom ho má i IPS panel u G7....
Paja-indian
Junior

Odeslat příspěvekod Tazz1 2. 9. 2018 21:33

Jenže zrovna G7 má nový typ IPS. A je nesmysl, že AOD má smysl jen na OLED. Mám G6 a AOD je naprosto v pohodě.
Ale díky za snahu.
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod Carismatico 2. 9. 2018 22:59

Používal jsem obě zařízení. Jak V30, tak nyní i LG G7

V30 podle mého má nyní lépe vyladěný fotoaparát, zejména rybí oko má širší úhel záběru. U LG G7 mě překvapilo, že po poslední aktualizaci fotoaparát opravdu produkuje "olejomalbu". Používám ještě aplikaci Snap Camera a tam jsou výsledky úplně někde jinde. V30 má pak i o pár hodin lepší výdrž baterie a také lépe vyladěné prostředí (svižnější a rychlejší odezva)

G7 má navrch určitě i zvukově - reproduktor, kvalitnější zvuk ve sluchátku při hovoru, notifikační LED dioda, výrazně kvalitnější přední kamera. Lépe čitelný displej na přímém slunci, lepší ergonomii. Nicméně obě zařízení jsou skvělá a ani jedním z nich neuděláš chybu. Do V30 bych šel kvůli baterii, lépe vyladěnému prostředí, "živějšímu" displeji nebo kvůli tomu, že v balení jsou luxusní sluchátka. Nikdy jsem nezažil lépe hrající telefon do sluchátek, než V30.
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tazz1 3. 9. 2018 05:25

Díky :-) . Zatím je to jen ze zvědavosti. Vždy telefon používám tak rok, kdy se ještě se zárukou dobře posílá dál. A zatím jsem spokojený se současnou G6.
Tazz1
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků