Nabíjení jiným proudem

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod deextaar 20. 9. 2017 14:21

Zdravím, potřeboval bych poradit v otázce nabíjecích proudů. Koupil jsem si LG X power, kde mám nabíječku s výstupem 1,8 A. Na power bance mám vystupy na 2 A a 1A . Dočetl jsem se že nabíjení vyšším proudem není problém, že si to telefon upraví, ale co nabíjení nižším proudem ? Když to dám do 1A výstupu, nebo třeba do doma nalezené nabíječky s 400 mA výstupem, bude to mít nějaký vliv na baterii ? Samozřejmě je mi jasné že se to bude nabíjet pomaleji, jde mi jen o bezpečnost to použít.
Díky
deextaar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 9. 2017 15:38

Nabíjení slabší nabíječkou má jenom tu nevýhodu, že je pomalejší..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ziki 20. 9. 2017 15:42

Proud neřešte, telefon si sám cucne tolik Ampérů, kolik bude sám potřebovat nebo kolik mu bude schopna nabíječka dodat. To že máte na nabíječce napsáno 2A nebo 1A ještě neznamená, že se bude těmito proudy také nabíjet, to jsou jen limitní hodnoty nabíječky. Pokud připojíte výkonou nabíječku, telefon si sám vezme kolik bude potřebovat. Pokud připojíte slabou nabíječku, tak samotná nabíječka bude úzkým hrdlem v nabíjení a úměrně tomu pak to nabíjení bude déle trvat, ale bude se nabíjet také.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 20. 9. 2017 15:44

Nabíjení slabším proudem je pro akumulátor šetrnější, takźe pokud nespěcháš, nabijej tou nejslabší.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod deextaar 21. 9. 2017 00:04

Díky za odpovědi. A ještě jentak pro jistotu. Jsou takto regulovat energii schopné i hloupé telefony ? Mám ještě dva hloupé telefony, jeden s micro USB a jeden s jiným konektorem, tak jestli je můžu dát do powerbanky nebo různých nabíječek pro telefony.
Děkuji
deextaar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Naecken 21. 9. 2017 05:14

To není vlastnost chytrých telefonů, ale elektrických zařízení vůbec - základní vlastnosti elektrotechniky, zjednodušeně tj. Öhmův zákon I=U/R.

Takže ano, platí to i pro hloupé telefony.

Jediný problém může nastat při selhání akumulátoru.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinn_k 20. 10. 2017 09:54

Můžete použít jakýkoli proud, klidně nižší, ale je pak otázka kvality té slabší nabíječky. Telefon se bude snažit ze slabé nabíječky tahat maximum a nabíječka dá co umí a začne klesat napětí. Takže je efektivita nabíjení ještě o něco nižší. Slabé nabíječky se pak dají poznat i tak že při nabíjení se telefonu zasekává dispej... Vyloženě to telefon neohrožuje, ale raději bych oželel krabičku cigaret a koupil silnější zdroj.
martinn_k
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků